Nizozemski Parlament: Prohibicija javnog pušenja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Pušenje cannabisa na javnom mjestu uskoro bi moglo postat prošlošæu ako se prihvati prijedlog manjine dan u Nizozemskom Parlamentu. Stranke CDA, VVD i SGP prihvatile su prijedlog Kršæanske Unije ("Christen Unie") o zabrani pušenja na javnom mjestu 22.11. predlažuæi i novu direktivu Ministarstva javnog reda kako bi nove zakone i odredbe uèinili još efektivnijima i prilagoðenijima njihovom prijedlogu.
Ministar Pravosuða Piet Hein Donner nije veliki podržavaoc ove ideje. Tvrdi da nema dovoljno slobodnih agenata koji bi mogli provjeravati da li je prohibicija uèinkovita ili nije.
Parlament želi da prohibicija bude uèinkovita podjednako kao i ona protiv alkoholiziranja na javnom mjestu. Koncil Amsterdama veæ je glasao za uvoðenje experimentalne prohibicije javnog pušenja u nekim èetvrtima veæ prošlog mjeseca.
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Ja sam èuo da u Amsterdamu i inaèe ne možeš pušit travu bilo gdje. Da imaš odreðena mjesta na koojima smiješ pušiti. Neznam jesam li dobro informiran, jer nikad nisam bio, a svatko prièa drugaèiju prièu.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Fora je u tome da baš zbog te èinjenice da su ljudi pušili npr. na kolodvorima, autobusnama itd. i na taj naèin davali lošu sliku npr. onima koji ne puše. Jer iako je legalizirano, opet neæeš nikad naæ da država propagira pušenje i reklamira vu sa funkcijom stvaranja novih konzumenta. Stvari mogu bit liberalne, èinjenice realne al nigdje neæe stajat jumbo plakat:


"Ljudi pušite!"
 
02.08.2006
0
0
0
ovoono.blog.hr
don corleone je napisao(la):
Ja sam èuo da u Amsterdamu i inaèe ne možeš pušit travu bilo gdje. Da imaš odreðena mjesta na koojima smiješ pušiti. Neznam jesam li dobro informiran, jer nikad nisam bio, a svatko prièa drugaèiju prièu.

Zivim u Amsterdamu 7 godina, pa evo ono sto ja znam.....

Sto se tice "mjesta" u smislu birtija, kafica, restorana, i sl:
u kofishopovima (gdje se trava prodaje) je po defaultu dozvoljeno, a u ostalima je prepusteno gazdama da odredjuju politiku. Tako je moguce pusiti u mnogo mjesta koja nisu kofishopovi, ali su "alternativna", tj dio su (sub)kulture u kojoj je duvanje svakodnevna pojava. Ovo takodjer ukljucuje apsolutno sve vecernje, nocne, disko i ine klubove u kojima sam ikad bio, sve koncerte napolju i unutra, itd.
Ako pak zapalis tamo gdje nije dozvoljeno (neka mjesta mogu prevariti trosnim izgledom i opustenom atmosferom), konobar ce te samo ljubazno upozoriti da ili ugasis ili izadjes napolje da popusis. Na terasama ovo cesto znaci stati samo metar dalje, izvan zamisljene (tj zakonske) granice terase i dovrsiti joint :)

No u principu, ovo se desava samo turistima, jer domaci uglavnom znaju gdje se smije gdje ne, pa izadju unapred. No i onda uglavnom unutra srolash (to ti nitko ne moze zabraniti).

A na ulici je zasad dozvoljeno svagdje - osim spomenutih vrlo skorih pokusaja da se ponegdje zabrani, sto zasad ne radi UOPCE. Dapace, table koje su to trebale oznaciti su pokradene isti dan :)))

Tako da bi onaj citat gore bio tacniji da kaze "imaš odreðena mjesta na kojima ne smiješ pušiti"
 
02.08.2006
0
0
0
ovoono.blog.hr
mislim da samo kofishopovi imaju posla s porezom itd. glede trave (jer na njoj zaradjuju) - a ovo je samo pitanje toga ko sta dopusta u svom lokalu....

ali nemam birc pa ne garantiram da sam u pravu ;)
 
ovajonaj je napisao(la):
Zivim u Amsterdamu 7 godina, pa evo ono sto ja znam.....

Sto se tice "mjesta" u smislu birtija, kafica, restorana, i sl:
u kofishopovima (gdje se trava prodaje) je po defaultu dozvoljeno, a u ostalima je prepusteno gazdama da odredjuju politiku. Tako je moguce pusiti u mnogo mjesta koja nisu kofishopovi, ali su "alternativna", tj dio su (sub)kulture u kojoj je duvanje svakodnevna pojava. Ovo takodjer ukljucuje apsolutno sve vecernje, nocne, disko i ine klubove u kojima sam ikad bio, sve koncerte napolju i unutra, itd.
Ako pak zapalis tamo gdje nije dozvoljeno (neka mjesta mogu prevariti trosnim izgledom i opustenom atmosferom), konobar ce te samo ljubazno upozoriti da ili ugasis ili izadjes napolje da popusis. Na terasama ovo cesto znaci stati samo metar dalje, izvan zamisljene (tj zakonske) granice terase i dovrsiti joint :)

No u principu, ovo se desava samo turistima, jer domaci uglavnom znaju gdje se smije gdje ne, pa izadju unapred. No i onda uglavnom unutra srolash (to ti nitko ne moze zabraniti).

A na ulici je zasad dozvoljeno svagdje - osim spomenutih vrlo skorih pokusaja da se ponegdje zabrani, sto zasad ne radi UOPCE. Dapace, table koje su to trebale oznaciti su pokradene isti dan :)))

Tako da bi onaj citat gore bio tacniji da kaze "imaš odreðena mjesta na kojima ne smiješ pušiti"

Prekrasno! Zamisljam sad kako bi bilo lijepo da mogu izaci na ulicu, nazvati prijatelja, otici na kavu, i slobodno izvadit rizle i travu i poduvati joint uz kavu dok mi konobarica u plavim borosanama cisti pepeljaru i zica dim. :lol:
Ili, hodati do posla i doc ispred zgrade, pozdravit se s kolegama i rec "evo me, samo da popusim"...ili pod pauzom otic jesti i zapaliti si hasis uz sendvic.

Joooooj!


Dosta mi je vise skrivanja i pusenja u mracnim ulicicama, iza stepenica, u haustorima, u stanovima...

Uvijek si uplasen da te ne bi uniformirani pas nanjusio, legitimirao te nasred ulice i preðepao kao obiènog kriminalca koji je maloprije ubio obitelj motorkom i pojeo hrèka.
 

DA GURU

Aktivan Član
20.01.2006
66
0
0
Miss Betty Bowers je napisao(la):
Prekrasno! Zamisljam sad kako bi bilo lijepo da mogu izaci na ulicu, nazvati prijatelja, otici na kavu, i slobodno izvadit rizle i travu i poduvati joint uz kavu dok mi konobarica u plavim borosanama cisti pepeljaru i zica dim. :lol:
Ili, hodati do posla i doc ispred zgrade, pozdravit se s kolegama i rec "evo me, samo da popusim"...ili pod pauzom otic jesti i zapaliti si hasis uz sendvic.

Joooooj!


Dosta mi je vise skrivanja i pusenja u mracnim ulicicama, iza stepenica, u haustorima, u stanovima...

Uvijek si uplasen da te ne bi uniformirani pas nanjusio, legitimirao te nasred ulice i preðepao kao obiènog kriminalca koji je maloprije ubio obitelj motorkom i pojeo hrèka.

mudro zboriš...nadajmo se doæi æe i taj dan kad nas neæe tretirati ko najobiènije kriminalce, lopove i ubojice...
 

Reggaesaurus

Aktivan Član
02.06.2006
135
0
0
www.geocities.com
Ja sam zbog svih ovih stvari koje navodite odavno prestao du pusim napolju. Mislim popnem se na krov nekada, priroda i stvari licne tome, ali ono ulicice i zezancije slicne tome sam odavno prestao da konzumiram. Valjda to ide sa godinama... neznam. Jednostavno na takvim mestima nema vise high osecaja ma koliko ja sdimio dzidza.
 

outdor@c

Aktivan Član
20.02.2007
98
7
0
.......pun ***** pljugi sam popušio na ulici.......i pun ***** puta mi je malo falilo da padnem....i meni je isto tako pun ***** toga sakrivanja od pandura zbog jednog malog đointa,zbog kojeg možeš puno najebat......