[ NL-auto ][ Jack Herer ][ K2 ][ 2014 ]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Dobile smo novi krov nad glavom jer smo prerasle boce :)
Kiša pada neumorno, pogotovo noću i morao sam ovak improvizirati da se konačno malo prosuši zemlja.

35E6tAl.jpg
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Joke znam da si se namucio sam tim kisobranima haha ali mozda bolje da ih malo kisa istusira nece njima nista biti,,,osusit ce se zemlja za jedan suncan dan ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke and sharp

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Čim vas dvojica velite opušteno, odmah mi lakše, bez zajebancije :respect: . Na svakoj mi se par dolnjih listova posušilo od tog kak ih kiša pretegne na mokru zemlju pa sam najviše radi toga. Ma vrag mi neda mira pa stalno nešt krojim, pilim, rezuckam, plus što sam picajzla do bola, sve mi mora biti simetrično, jednako, uredno i skladno :) .
Prognoza mi baš nije obećavajuća pa je to glavni razlog zašto sam se potrudio.

IgSeyFb.jpg


Čim prvo sunce grane budem im to maknuo, a u narednih par dana očekujem i početak cvijetanja ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tropico

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
cim je dvocifren broj nocu, sve je ok ;) a zemlja ce da upije vlagu, kasnije ce joj trebati ;) panici kad u dvoristu vidis barice/lokvice na duze vreme
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ja bi svakako dopustija da ih kiša piči :) . Nema nekih neverina što je dobro. Ako se sunce zareda par dana mislim da će out dnevnici poluditi od expanzije kanabisa :D.

Sretno no joke, nisma ni zna da vodiš dnevnik, toliko o meni i tome koliko svraćam u dnevnike :D . Morat ću malo aktivnije pratiti a bome ima i razloga :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke and sharp
11.04.2014
15
14
0
Pozdrav i pratim.....
Imam 4 nl automatica ( royal queen seeds) balkon pozicija :)
tako da mi je tema strašno zanimljiva.....

Sretan Qrow
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Pozz društvo!
Prošlo podosta vremena pa da nabacim neki update ;)
Bilo je tu svega, od hrpe puževa, neprestane kiše, krtica i tuče(leda) :sad2: .
Borio sam se sa svim nedaćama kako god sam znao, puževe sam spriječio krupnom piljevinom, od krtice sam presadio al sa vremenom se nemogu boriti.

Evo slikica:


Prvo ove tri dvorišne NL auto (32 dana vege) (još nema cvijetanja)

Prva (ona mi je ko bonbonćić):
GjiDyJN.jpg


Druga:
p4zT27R.jpg


Treća:
53bqE0c.jpg



Evo i ostale četiri sajtuše NL auto (16 dana vege):

Prva:
6axtlcy.jpg


Druga:
ajpnwug.jpg


...s obzirom na loše vrijeme s ove dvije predhodne sam zadovoljan.
A sad ostale dvije sa problemima. Ja ih već lagano odpisujem :( .

Treća (ovdje sam imao mnogo problema sa puževima. Zbog konstantne kiše i blizine jezera puževi su jednostavno navirali, oni vinogradarski kapitalci. Pokušao sam sa soli i pepelom al je pomoglo samo do prvog pljuska pa sam odlučio sa krupnom piljevinom koja mi je riješila problem sa puževima ali pojavili su se drugi problemi. Molio bi sve iskusnije ukoliko znaju razlog da pomognu. Riječ je o savijanju listova prema dolje i to na pola listova, čak i novi listovi pokazuju iste simptome a vidljive su i neke bijele točkice po listovima. Pregledao sam i nema nikakvih nametnika ili parazita ispod lista niti u blizini. Mala oštećenja po listovima su od leda, biljka nije gnojena s obzirom na novu zemlju i jednostavno nemogu dokučiti u čem je problem):
1CNr5PQ.jpg


Četvrta (to je ona koju nisam uslikao zadnji put ali već drugi dan nakon preseljenja na sajt je bila izbijena od krtice. Nakon toga sam je zatrpao ponovo ali je i sutra dan bila izbijena pa sam je ponovo presadio komplet sa zemljom na novi sajt. Vidljivo je po njoj da je van simetrije, spigana, nagužvana, skoro nikakvog pomaka nema od tog novog presađivanja. Vjerovatno da joj je korijen nagrižen bio od krtice i neznam, još je upitno dali će preživiti. I da ne zaboravim da je i ona dobila ledom po glavi što se i vidi iz priloženog):
O3xjDgx.jpg



Sve u svemu dijelom sam zadovoljan a pomalo i razočaran. Od zadnjeg updejta su imale svega dan i pol sunca dok sve ostalo kiša većinom.
3 Jack Herrera se već sunčaju u boxu 4-5 dana pa će se i oni nastaniti u prirodu uskoro, a i par K2 je na klijanju.

Toliko od mene za sad i ako neko konta šta bi moglo biti sa ovom savijenom sajtušom nek viče.

Peace :hippy: .
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
gamad su ti puževi, meni pojeli oko 30ak komada cvjetače i isto toliko zelja i kelja pupčara...
 

Sherman

Aktivan Član
12.08.2011
120
113
43
79
No Joke je napisao(la):
Treća (ovdje sam imao mnogo problema sa puževima. Zbog konstantne kiše i blizine jezera puževi su jednostavno navirali, oni vinogradarski kapitalci. Pokušao sam sa soli i pepelom al je pomoglo samo do prvog pljuska pa sam odlučio sa krupnom piljevinom koja mi je riješila problem sa puževima ali pojavili su se drugi problemi. Molio bi sve iskusnije ukoliko znaju razlog da pomognu. Riječ je o savijanju listova prema dolje i to na pola listova, čak i novi listovi pokazuju iste simptome a vidljive su i neke bijele točkice po listovima. Pregledao sam i nema nikakvih nametnika ili parazita ispod lista niti u blizini. Mala oštećenja po listovima su od leda, biljka nije gnojena s obzirom na novu zemlju i jednostavno nemogu dokučiti u čem je problem):

Isti ovakav problem i ja imam, nadam se da ćeš uspjet nekako to riješiti, ja sam ih tretirao insekticidom sad ih promatram da vidim kako će reagirat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Evo jedan letimični updejt onoga što je ostalo i onoga što nadolazi :hehe: .

phFWMhL.jpg


Y0Y6G3B.jpg


0h9e4JW.jpg


WApzu5V.jpg



Općenito je stanje takvo da je kiša stala, :sun2: zasjalo i prognoza je obećavajuća. Ljoze su takve kakve jesu. S obzirom na loše vrijeme i vremenske nepogode koje su ih zadesile ja sam zadovoljan.
One dvije bolesne su otpale, faktički jedna ona sa savijenim listovima prema dole, jednostavno se osušila i sklupčala, uzrok i dalje nepoznat.
Predpostavljam od vlage koja je natjerala korijen da istrune jer ga je jako malo ostalo a zemlja kad sam otkopao je bila ful blatna. Druga ranjena krticom je i dalje u istom filmu, ostala mala, spigana, i dalje se ne suši ali niti ne raste, tako da i nju zaboravite :icon_wink: .
Jackovi su prava mala čudovišta, znam da su trebali biti presađeni, čekam plaću do kraja tjedna pa da uzmem zemlju i to riješim. Jedan Jack će nasljediti rupu od one odumrle dok za druga dva sam našao idealne plejsove u divljini među kunama, lisicama, fazanima, patkama i zmijama.
K2 prva tura od 5 na klijanju dok će drugih 5 ići direkt u zemlju na sajt bez klijanja.

Toliko do sljedećeg piskaranja :icon_mrgreen: .
Peace out :hippy: .
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Gadno me pokara vrijeme pa otegoše sa cvijetanjem. Za očekivati je 100+ dana, samo je problem što ih ja nemam na raspolaganju :( . 12.7. palim na godišnji što će im biti faktički 102 dan, ali moraju se skinuti 3 dana ranije da se posuše tako da se nadam da će im 98, 99 dana bit dosta ;)
A ove dvije što su piknute 16 dana kasnije, za njih se nadam da će biti malo naprednije pa i ranije krenuti u cvijetanje i uštediti mi te dane tako da će one imati sveukupno 84 dana.
Oni navode nekih 70 dana sveukupno, pa sam si po nekoj računici nadodao još 15 dana na to lufta, e sad ako i to nije dosta onda ću se :samoubi: .
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Pozdrav raja :vb_kez: .

Malo sam slikao jučer i prekjuče pa reko da podijelim to sa vama.
Starost biljaka usklađena sa danom od kad su slikane.

JAb7uMV.jpg


4o4eQk1.jpg


JZ6bMrZ.jpg


C4F25vn.jpg


usKMKWZ.jpg


HbUhntw.jpg


YYelIDO.jpg



Prođoše lagano četiri sunčana dana, opet je kiša počela i to sljedi sljedećih par dana.
NL u cvatu laganini jede Plantelu Cvijet, ovaj u vegi Plantelu list, dok su Jackovi tek četvrti dan u novoj zemlji i za sad nisu gladni :icon_wink: .

Toliko za sada.
Peace :hippy: .
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
znaci objavio si totalni rat puzevima..hahaha...ove u dvoristu su ti lepo porasle,mislio sam da ce biti manje zbog svih onih kisnih dana,
sve u svemu malene odlicno izgledaju,samo tako...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.