NL, WW & AH by jesam

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

jesam

"pravda za Davida"
Urednik
Urednik
Prijatelj Foruma
14.01.2012
1.785
6.759
258
Dragi moji,

Ovo je moj drugi dnevnik na vutra.org, ali ne i drugi grow. Nisam piknula prvu sjemenku sa vutra.org, ali vrlo je moguće da bih odustala bez vas ;).

Na slici je NL u pola litre star otprilike 40 dana. Nije mala zakržljala, nego se desila situation da curke moraju turbo usporiti :). Mogla sam dnevnik nazvati i Kako usporiti vegetaciju, hehe :). Uspjela sam ih ukrotiti uskraćujući im prvenstveno zemlju i svjetlo, a često i vodu. Bile su u Plantelli Ballkonia, a ponekad bi dobile i Biobizz klopicu.

IMG_0314.JPG

Ostatak ekipe odmah nakon presađivanja u u 2 l Potgrond H. U gornjem redu je AH, pa WW i dolje još jedna AH. Curke čekaju svoj red za 12/12 box. U međuvremenu su ispod 85 CFL, ponekad ih nosim i na noćno sunčanje ispod HPS 400w, a nekad sam im nehotice priuštila i 12 sati spavanja u društvu sa starijim damama.

IMG_0309.JPG

Tijekom 3 tjedna curke su ubrzano nadoknađivale početno usporavanje, bez obzira što su većinu vremena provodile pod cfl 85 W, iako su sve češće boravile i pod HPS. NL je u međuvremenu isto presađena.

IMG_0597.JPG

Nakon 2. presađivanja počela sam svijati vrh stabljike što se na gornjim slikama baš i ne vidi nešto, ali na ovoj da. Cilj je da se grane što brže razvijaju kako bi uskladile rast s glavnim vrhom i da se onda kolko-tolko održava, što je niže moguće, ravnina svih vrhova.. LST.

IMG_0601.JPG

AH presađene u 15 l mješavine Plantelle i Potgrond H (tako sam imala doma, inače ne bih mješala zemlju). S obzirom na dugo cvjetanje i rast, AH stavljena na 12/12 režim.

IMG_0597.JPG

Box 12/12 još je bio zauzet pa zbog nedostatka mjesta WW i NL presađene u 7 l. Nisam bila najzadovoljnija njihovom veličinom pa ih i dalje furam gore-dole i to me totalno više umara... još par dana :). IMG_0604.JPG

WW prije presađivanja

IMG_0592.JPG

U sl. postu o boxu i iz boxa i svašta nešto šta nije u ovom postu :wave:

Stipe

④②⓪
Urednik
Moderator
20.03.2014
11.337
27.484
1.198
Sretno do kraja Jesam :) dobro si ti to usporavala :D

• Sviđa mi se
Reactions: jesam
OP
OP
jesam

jesam

"pravda za Davida"
Urednik
Urednik
Prijatelj Foruma
14.01.2012
1.785
6.759
258
ajmo ispočetka :)
1, 2, 3, 4 bingo :D

hvala vam na lijepim željama :)

Poslednja izmena:

VenloNL

s kauča na fotelju s fotelje na kauč
Poznanik Foruma
07.06.2010
6.486
24.726
1.098
Hajd' da vidimo sada fino ispočetka kako ti to nama radiš ;)
:bocni:: dosta si ih dirala,pipala,štopala ... neka sada malo rastueyessss:

• Sviđa mi se

:)DJONI(:

The Good, the Bad and the Ugly
Prijatelj Foruma
12.11.2009
532
2.296
163
41
Sretno Jesam.Kolike su dimenzije tog 400w boxa?

• Sviđa mi se
OP
OP
jesam

jesam

"pravda za Davida"
Urednik
Urednik
Prijatelj Foruma
14.01.2012
1.785
6.759
258
O biljkama:

Northern light
x 1
Cvjetanje: 7-8 tj.
Thc: 18%
Indica 100%
A combination of stoned+high
White Widow x 1
Cvjetanje: 8-9 tj.
Thc: 19%
Sativa 50%-Indica 50%
Extremly stoned
Amnesia Haze x 2
Cvjetanje: 10-11 tj.
Thc: 22 %
Extremly high, long lasting body relax
Sve sjemenke su iz Royal Quins Seedsa i imaju uz CBD oznaku medium.

O boxu: 120x80; strop je pod kosinom, raspoloživa visina do same žarulje je 140 cm

O ventilaciji: pasivni upuh, na ispuhu Vents 125 mm, 280m/h, upuh i ispuh dijagonalno postavljeni kako bi zrak cirkulirao po cijelom boxu, između lampe i vrhova puše klasični stolni ventilator

O svjetlu: HPS Grolux 400 W

O zemlji: mješavina Plantelle i Klassman Potgrond H

O temperaturi: ne dozvoljavam da celzijevci pređu 30 stupnjeva u visini najvišeg vrha ispod lampe (mjereno sondom, dakle, realno nekih 28), a po mraku je trenutno oko 19, trudim održavati najmanje 15 pri čemu pomaže mali uljni radijator

O vlagi: vlaga fluktuira kako hoće, najviše ovisi o stanju zemlje, uglavnom je u nekim granicama normale

O gnojivu: BioBizz start paket, ne bih ga nikad kupila zbog visoke cijene, a i ima puno bočica , a i navikla sam na Hesi.
BioBizz sam osvojila na nagradnoj igri na vutra.org, pa je red da ga i iskoristim. Znam da je super i mora da će dim biti isto takav J.

E sad jedno pitanje vezano za organska gnojiva: je li potrebno korigirati pH?

Koliko sam iščitala tu na forumu su oprečna mišljenja pa, evo, molim one koji znaju da prokomentiraju.

EDIT fotkice

Vege priručni box - vrlo jednostavno rješenje - neki nosač reflektora i okolo neki reflektirajući materijal - u mom slučaju to je folija koja se stavlja na stakla da se ne smrznu. Istom sam zamijenila diamond foliju na 1 zidu u velikom boxu htijući biljke malo zaštiti od hladnoće po mraku, ali mi je samo digla temp. po danu, pa eto, nije dobro za veće wataže.

IMG_0713.JPG

WW na prijestolju,hahaha, a tko zna što prijestolje jest, hehehe???

detalj iz velikog boxa; vent je inače na suprotnu stranu, prema gore

IMG_0819.JPG

Poslednja izmena:

Stipe

④②⓪
Urednik
Moderator
20.03.2014
11.337
27.484
1.198
Ne trebas nista korigirat sa organicom. Hesi je hibrid (organic+mineralno) i takodjer savjetuju da se ne korigira ukoliko se uzgaja u zemlji.

OP
OP
jesam

jesam

"pravda za Davida"
Urednik
Urednik
Prijatelj Foruma
14.01.2012
1.785
6.759
258
CVJETANJE

Biljke su slikane točno tri tjedna od presađivanja i zadnjih fotki, a to je bilo prije 2 dana. Totalno su poludile. Stavila bih slike odmah, ali me upload nešto zeza.

Sve cure cvjetaju i rastu ko velike. NL nekoliko dana nakon AH isto je presađena u 15 l mješavine Potgrond H, Plantelle Balkonia i 2 kocke kokosovih vlakana koje imam doma valjda već dvije godine i sad mi je super došlo jer nisam imala dosta zemlje. Na prethodnoj rečenici bi mi mogao i Krleža pozavidjeti, hehe. Na žalost, WW je još uvijek nepresađena, ali i to će biti rješeno sutra.Na nju je izbor pao da ju šetam iz boxa u box, ali je ona unatoč tome isto procvjetala ??? pa sam ju pustila da cvjeta.

WW je već 2x dobila klopicu, a NL jednom. Amnesie su isto sad već gladne, pa će večerati sutra. E sad, nisam ih do sad ozbiljnije gnojila i nisam baš 100% sigurna po onoj Biobizovoj okrugloj tablici, hehe, od kojeg bi tjedna počela. Mislim da je OK 7.tj. jer biljoze su velike i gladne. Možda da ih malo isperem prije s obzirom da sad nisu u organskoj zemlji???

IMG_0799.JPG IMG_0804.JPG IMG_0792.JPG IMG_0799.JPG IMG_0807.JPG IMG_0828.JPG

Poslednja izmena: