NL, WW & AH by jesam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.667
34.969
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ja bi bez razmisljanja kreno sa gnojivom.
Sta te tocno muci oko zemlje?
Ako te brine sto zemlja nije organska a gnojiva jesu slobodno furaj dalje bez flusha
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
šit*šit*šit*šit*š i t
otvorim jedan dan box i pred očima vidim žute i bijele točkice...

tripsi napadaju, a jesam uzvraća udarac!!!
Mospilan + FitoSil 7 :šmajser:

M. je novi neonikotinoid, a FitoSil za folijarnu primjenu na bazi silicija za bolje usvajanje hrane, smanjenje biotičkog i abiotičkog stresa ....i «ima sekundarni učinak na odbijanje štetnika:crveni pauk, tripsi,.uši...»
w17O8TV.jpg

Ova fotka je baš super ispala, a bila bi još bolja da nema simptoma tripsa. U početku su to bijele ili žute točkice i srebrnaste mrljice koje se razvijaju u nekroze i list žuti i propada...Ličinke i odrasle jedinke najviše vole biti uz lisne žile...ako se ne reagira na vrijeme, ta gamad može totalno osušiti biljku...
v0pPvpI.jpg

Box sam dezinficirala i našpricala Pitrroidom za kućnu upotrebu. Bez obzira na tripse curke OK napreduju i uskoro pune mjesec dana od stavljanja na 12/12. :)
jTNJKG5.jpg
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
lišće žuti, vrijeme leti, jesam duva...
curke su slikane točno na 40. dan od klika na 12/12
AH1
5hUPWPt.jpg

qwlyYEX.jpg

1H7Qd1W.jpg

AH2
rgV40SC.jpg

pxwnnU0.jpg


Sad vidim da sam AH prerano prebacila na cvjetanje. Očekivala sam da će se puno više strečati u početku cvjetanja nego što je. Dosta su različite. AH1 je prilično lstirana i odmah je ispod lampe. Totalno je gusta i vrhovi su mali i tvrdi, pistili lagano smeđe, a na njoj vidim i najviše oštećenja od tripsa. AH2 je prekrasna, nju sam uglavnom prvu oslobodila žice i pustila da raste prirodno jer je najudaljenija od svjetla. Vrhovi su veliki i flafasti.
Nadam se da sam se oslobodila tripsa, u svakom slučaju držim ih pod kontrolom. Isto se tako nadam da mi nisu i neće doći spidermitesi. Na AH1 i WW unatrag nekih tjedan dana vidim nekrozice kod samih vrhova, ali valjda su to stara oštećenja kojima treba neko vrijeme da se pokažu. Sve u svemu, zadovoljna :). :wave:

***ne mogu upload preko vutre, NL i WW poslije ručka ;)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
WW
nL2FHZr.jpg

Eiaugn9.jpg

WW je ostala u 7 l, preslatka je i izgleda kao buketić. Tek sam na slici skužila da je sva nakostriješena. Mislim da je moguće da je dobila klopu 2x za redom.
NL
qRmfDwX.jpg

FMoJgQ8.jpg

HPxKh2u.jpg

XxAFhIK.jpg

NL ima najljepše cvjetove koje sam vidjela uživo.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
NL s najljepšim vrhovima nije više NL iako i dalje ima najljepše vrhove :).Otkrivena je zabuna :D. Neki dan gledam u box i sve si mislim kako vrhovi AH2 izgledaju nevjerojatno slično kao NL. I onda mi bljesne. Pa NL je zapravo AH1! Odmah se i razjasni i tumač velika razlika između ex AH1 i AH2. I tako sve sjedne na svoje mjesto. Osim ako se još ne pokaže da je NL, ex AH1 u stvari WW, a WW ispadne NL ex AH1.

NL (exAH1)
Mislim da će bit gotova za nešto manje od 3 tjedna.... Na nekim vrhovima su potamnoljubičastili listovi. Izgleda kao nedostatak fosfora pa će NL dobiti extra dozu Biobizzovog Blooma i Topmaxa.

1vSPmqc.jpg

nR9Sphm.jpg


AH1 (ex NL)
i7nqBHh.jpg

mpT5GqO.jpg


AH2
eRRM0dR.jpg

5ySCOS1.jpg



Temperatura po noći, tj. kad nije upaljen HPS, 18-20, po danu 29-30. Vlaga ovisi o stanju vlage u zemlji. Po danu oko 40-60 (onda palim vent), a po noći 30-40. Zaljevala sam svaka 3-4 dana s 2,5 l i klopica je bila svaki drugi put. Zadnjih nekoliko puta sam to malo promijenila, pa sad 1 dan zalijem s 2 litre, a drugi dan pognojim s 1 l. To ne vrijedi za WW koja je u duplo manje zemlje.

:wave:
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Zadnja fotka mi je naj!
Biljke jednako lijepe, možda ona tankonoga što je bila jedno pa drugo a treće se ne isključuje, haha 20 minuta odgonetavam, izgorio mi joks, dobra zabava ali mi zbroj ne odgovara a ni razlika:upiii:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rolipop and jesam

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
ispravak netočnog navoda :p
NL
Mislim da će bit gotova za nešto manje od 3 tjedna.... Na nekim vrhovima su potamnoljubičastili listovi. Izgleda kao nedostatak fosfora pa će NL dobiti extra dozu Biobizzovog Blooma i Topmaxa.

yupi, nije me zadesio manjak fosfora nego ljubičasti fenotip NL, heheh

L7uUg5m.jpg


AH
kBJrFXM.jpg


iz boxa
vp5ICNk.jpg
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
NL je pao pred 3 dana, ali ne cijeli. Ostala je otprilike donja trećina biljke. Nisam lolipopala ni ništa jer sam znala da imam ovu mogućnost. Metoda je već utemeljena na vlastitom iskustvu i isplati se ostaviti ako se ima šta. Pogotovo kad se ima mjesta u boxu, a lampa ovako i onako gori zbog AH još otprlike 3 tjedna. A i inače.
Očekujem da će vrhići još malo narasti i barem duplo se podebljati :). Nakon skidanja sam ju dobro zalila vodom i BB Rootom. Slijedeće zaljevanje ide zadnja klopa. Odrezala sam vrhove, stabljiku i grane sam ostavila cijelima koliko je to moguće. Bitno je odrezati stabljiku ili jaču granu što je višlje moguće kako se ne bi odrezao onaj dio gdje je šupljikava. Ako uđe zrak, gotovo, biljoza se počne expresno sušiti i posuši se prije nego se oporavi od stresa i onda ništa od debljanja. Recimo, ja sam stabljiku odrezala odmah ispod najgornjeg glavnog vrha, a čim su se vrhovi počeli razdvajati po peteljkama tj. grančicama, rezala sam te grančice, ne dirajući stabljiku.

Neposredno prije rezanja
DxFXxRH.jpg

One of the
Bm1sXlT.jpg

jučer
0zxPRbB.jpg

referentni dio

b5bZOLY.jpg


i najdraža :)
TDyFdrR.jpg
 
Poslednja izmena: