NL, WW & AH by jesam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
Dragi moji,

Ovo je moj drugi dnevnik na vutra.org, ali ne i drugi grow. Nisam piknula prvu sjemenku sa vutra.org, ali vrlo je moguće da bih odustala bez vas ;).

Na slici je NL u pola litre star otprilike 40 dana. Nije mala zakržljala, nego se desila situation da curke moraju turbo usporiti :). Mogla sam dnevnik nazvati i Kako usporiti vegetaciju, hehe :). Uspjela sam ih ukrotiti uskraćujući im prvenstveno zemlju i svjetlo, a često i vodu. Bile su u Plantelli Ballkonia, a ponekad bi dobile i Biobizz klopicu.

IMG_0314.JPG

Ostatak ekipe odmah nakon presađivanja u u 2 l Potgrond H. U gornjem redu je AH, pa WW i dolje još jedna AH. Curke čekaju svoj red za 12/12 box. U međuvremenu su ispod 85 CFL, ponekad ih nosim i na noćno sunčanje ispod HPS 400w, a nekad sam im nehotice priuštila i 12 sati spavanja u društvu sa starijim damama.

IMG_0309.JPG

Tijekom 3 tjedna curke su ubrzano nadoknađivale početno usporavanje, bez obzira što su većinu vremena provodile pod cfl 85 W, iako su sve češće boravile i pod HPS. NL je u međuvremenu isto presađena.

IMG_0597.JPG

Nakon 2. presađivanja počela sam svijati vrh stabljike što se na gornjim slikama baš i ne vidi nešto, ali na ovoj da. Cilj je da se grane što brže razvijaju kako bi uskladile rast s glavnim vrhom i da se onda kolko-tolko održava, što je niže moguće, ravnina svih vrhova.. LST.

IMG_0601.JPG

AH presađene u 15 l mješavine Plantelle i Potgrond H (tako sam imala doma, inače ne bih mješala zemlju). S obzirom na dugo cvjetanje i rast, AH stavljena na 12/12 režim.

IMG_0597.JPG

Box 12/12 još je bio zauzet pa zbog nedostatka mjesta WW i NL presađene u 7 l. Nisam bila najzadovoljnija njihovom veličinom pa ih i dalje furam gore-dole i to me totalno više umara... još par dana :). IMG_0604.JPG


WW prije presađivanja

IMG_0592.JPG

U sl. postu o boxu i iz boxa i svašta nešto šta nije u ovom postu :wave:
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
ajmo ispočetka :)
1, 2, 3, 4 bingo :D


hvala vam na lijepim željama :)
 
Poslednja izmena:

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
O biljkama:

Northern light
x 1
Cvjetanje: 7-8 tj.
Thc: 18%
Indica 100%
A combination of stoned+high
White Widow x 1
Cvjetanje: 8-9 tj.
Thc: 19%
Sativa 50%-Indica 50%
Extremly stoned
Amnesia Haze x 2
Cvjetanje: 10-11 tj.
Thc: 22 %
Extremly high, long lasting body relax
Sve sjemenke su iz Royal Quins Seedsa i imaju uz CBD oznaku medium.

O boxu: 120x80; strop je pod kosinom, raspoloživa visina do same žarulje je 140 cm

O ventilaciji: pasivni upuh, na ispuhu Vents 125 mm, 280m/h, upuh i ispuh dijagonalno postavljeni kako bi zrak cirkulirao po cijelom boxu, između lampe i vrhova puše klasični stolni ventilator

O svjetlu: HPS Grolux 400 W

O zemlji: mješavina Plantelle i Klassman Potgrond H

O temperaturi: ne dozvoljavam da celzijevci pređu 30 stupnjeva u visini najvišeg vrha ispod lampe (mjereno sondom, dakle, realno nekih 28), a po mraku je trenutno oko 19, trudim održavati najmanje 15 pri čemu pomaže mali uljni radijator

O vlagi: vlaga fluktuira kako hoće, najviše ovisi o stanju zemlje, uglavnom je u nekim granicama normale

O gnojivu: BioBizz start paket, ne bih ga nikad kupila zbog visoke cijene, a i ima puno bočica , a i navikla sam na Hesi.
BioBizz sam osvojila na nagradnoj igri na vutra.org, pa je red da ga i iskoristim. Znam da je super i mora da će dim biti isto takav J.

E sad jedno pitanje vezano za organska gnojiva: je li potrebno korigirati pH?

Koliko sam iščitala tu na forumu su oprečna mišljenja pa, evo, molim one koji znaju da prokomentiraju.





EDIT fotkice

Vege priručni box - vrlo jednostavno rješenje - neki nosač reflektora i okolo neki reflektirajući materijal - u mom slučaju to je folija koja se stavlja na stakla da se ne smrznu. Istom sam zamijenila diamond foliju na 1 zidu u velikom boxu htijući biljke malo zaštiti od hladnoće po mraku, ali mi je samo digla temp. po danu, pa eto, nije dobro za veće wataže.

IMG_0713.JPG

WW na prijestolju,hahaha, a tko zna što prijestolje jest, hehehe???

detalj iz velikog boxa; vent je inače na suprotnu stranu, prema gore

IMG_0819.JPG
 
Poslednja izmena:

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
CVJETANJE

Biljke su slikane točno tri tjedna od presađivanja i zadnjih fotki, a to je bilo prije 2 dana. Totalno su poludile. Stavila bih slike odmah, ali me upload nešto zeza.

Sve cure cvjetaju i rastu ko velike. NL nekoliko dana nakon AH isto je presađena u 15 l mješavine Potgrond H, Plantelle Balkonia i 2 kocke kokosovih vlakana koje imam doma valjda već dvije godine i sad mi je super došlo jer nisam imala dosta zemlje. Na prethodnoj rečenici bi mi mogao i Krleža pozavidjeti, hehe. Na žalost, WW je još uvijek nepresađena, ali i to će biti rješeno sutra.Na nju je izbor pao da ju šetam iz boxa u box, ali je ona unatoč tome isto procvjetala ??? pa sam ju pustila da cvjeta.



WW je već 2x dobila klopicu, a NL jednom. Amnesie su isto sad već gladne, pa će večerati sutra. E sad, nisam ih do sad ozbiljnije gnojila i nisam baš 100% sigurna po onoj Biobizovoj okrugloj tablici, hehe, od kojeg bi tjedna počela. Mislim da je OK 7.tj. jer biljoze su velike i gladne. Možda da ih malo isperem prije s obzirom da sad nisu u organskoj zemlji???

IMG_0799.JPG IMG_0804.JPG IMG_0792.JPG IMG_0799.JPG IMG_0807.JPG IMG_0828.JPG
 
Poslednja izmena: