NLauto & Blumatic u LED-om osvjetljenom MicroBoxu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Pozdrav svima,
prvi put ću se okušati sa automatik sortama, čitao sam dosta inspiritivnih članaka od nekolicine članova ovog foruma (istinskih zaljubljenika u autosorte) i nisam uspio odoliti a da ne probam i sam .... :)

Dakle, generalije glase vako:
Sjeme je od Royal Queen Seeds-a (RQS).
Sorte su Northern Light Auto i Royal Bluematic
NL&Blue copy.jpg
Box je stari provjereni DIY projekt MicroBox dimenzija 525 x 350 x 670 (š x d x v).
Ventilacija: Ispuhi i upuh - NOCTUA PC-vent 120mm, http://noctua.at/de/products/fan/nf-s12a-flx
Mješanje zraka - 80mm PC-vent.
Zemlja: Plagron Growmix, tegla oko 25l.
Obe biljkoze su u istoj tegli s tim da je u tegli pregrada pa svaka ima prostor za sebe, iako se mogu malo i dirkati korjenčićima.
Od gnojiva, stimulatora i ostalog koristit ću supervit, canna trichoderma, Plagron Alga Grow (ako uopće budem stigao koristiti to za fazu vegetacije) i za cvjetanje Guanokalong bloom - šitodšišmiša...
Rasvjeta: Stari DIY 96WLED panel načinjen od 1W LED chipova (sve mi boje lepo stoje)
odradio je super nekoliko puta,ali isto tako i rikavale su ledice na njemu. Koristi 4 drajvera sa konstantnom strujom 350mA.
led panel 96W.jpg
kasnije ga možda zamjeni i ovaj koji je trenutno u izradi (3x50W)
7.jpg

Ako sam nešto zaboravio, dodat ću naknadno.
Trenutna situacija izgleda ovako.
nl.jpg blue.jpg 3.jpg

Kao u uvijek računam na vašu pomoć i savjete...
 
16.09.2010
101
117
43
36
Lijep box, oke rasvjeta, ali, bit ce gadna gužva... Ja evo trenutno growam RQS Auto NL pod 300W LED 44. dan i fino se raširila :) Sretno i pratim :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rolipop

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Jedino sto me bode u oko ovdje je taj zajednicki pot za dvije biljke..?? :zvezda::. Cemu to? Popetljat ce ti se korjenje i bit ce sranja.. Razdvajaj cim krenu u zasebne posude inace ne bum dobro!! Sretno.. :confused:
 
16.09.2010
101
117
43
36
Stavio sam pregradu od plastike između, budem malo odgrnio zemlje da se vidi, znam da bode u oči :).
Sviđa mi se ta posuda jer je niska i dobro iskoristi prostor.

Ali morat ces biljke zaljevat/gnojit/flushat/trenirat ... što se zaljevanja tiče dvije biljke ne traze istu kolicinu vode, gnojiva.. Kad ces flushat biljku isto vjerojatno neceš obje u isto vrijeme, kad vadis biljke iz boxa da bi prckao po njima onda npr bzvz ces obje vadit van ako trebas nesto recimo samo na jednoj obavit, isto tako nece se identicno granat i napredovat, neces ih moc rotirat, okretat (što većina radi, ja osobno ih rotiram i mjenjam im mjesta u boxu svakih dan dva.. ali nema veze, guraj svoju teoriju zabavljaj se i uzivaj :)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Sretno!
I pitanje, razlika u prinosu u odnosu na hps i razlika u temperaturi? Pretpostavljam da si ranije uzgajao u istom boksu. I Jel moguć ljetni uzgoj bez klime i ide li ta tehnologija u tom pravcu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rolipop

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Grow sa ovim LED-ićem je moguć ljeti, maximalna temperatura mi jerijetko prelazila 32 stupnja. Toliko zna biti u stanu ljeti ako se ne klimatizira. Kad završim projekt 3x50 (Led panel od 3 chipa od 50W) provest ću neka ispitivanja, nabavio sam kontaktni termometar.
Nisam nikada koristio sa HPS. Prinos nisam nikada vagao osim prošle godine kad sam radio ulje. Bilo je vrhova pa se vagalo na staru kuhinjsku vagu koja vjerojatno ima toleranciju veću od prosječnog prinosa mog boxa... :)
Ali pošto i mene zanima to isto, te ako uspije ovaj pothvat vagnut ćemo na kraju pa ćemo svi znati.
Trenutno sam zabrinut jer jutros nisu još niknule iz zemlje... dal da ih krenem tražiti danas navečer ako se ne pojave?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
16.09.2010
101
117
43
36
Ne, trebat ce joj vremena ako si direkt pikno u zemlju i ovisi koliko si dugo pikno .. odrzavaj visoku vlagu zemlje, koristi vodu direkt iz pipe .. klor pomaze sjemenkama u borbi protiv bakterija
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rolipop