Noćno znojenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.02.2015
8
1
3
44
Imam problem sa obilnim noćnim znojenjem, negde u drugom delu noći posle 1h.
Dešava se da se presvlačim i po 2 puta jer se probudim skroz mokar do pojasa a ispod ne.
Inače bolujem od MS-a.
Dijagnoza je postavljena 2006 godine, koristim ulje od kanabisa.
Ima li ko slična iskustva i rešenje?
 
17.05.2016
1
15
3
Zagreb
Ne znam hoće li ovo pomoći, no bilo bi mi krivo da ne spomenem. Poznajem nekoliko osoba kojima je pogrešno dijagnosticirana multipla skleroza, a pravi problem je bila lajmska borelioza i stanje im se u velikoj mjeri popravilo nakon terapije intravenoznim antibioticima.

Jedna od njih se redovno budila noću natopljena znojem, što je simptom karakterističan za babeziozu, infektivnu bolest koju također prenose zaraženi krpelji i često se pojavljuje zajedno s boreliozom, kao koinfekcija. (Krpelj može jednim ugrizom prenijeti na čovjeka uzročnike nekoliko bolesti.)

Na žalost, velik broj ljudi neće nakon ugriza reagirati karakterističnim okruglim osipom (erythema migrans) ili će osip biti nezapažen (na leđima ili ispod kose), pa prođu godine i godine dok se ne postavi ispravna dijagnoza.

Drugi veliki problem je neadekvatna serologija, krvne pretrage koje se koriste (Elisa te Westernblot) daju ispravne rezultate u otprilike 60% slučajeva. Senzibilniji test koji se može napraviti u Njemačkoj (Elispot/LTT) je otprilike 85% pouzdan, što znači da se greške i dalje događaju, pa je dijagnoza lajmske borelioze i dalje klinička - postavlja ju infektolog koji ima iskustva s ovom bolesti u kasnim stadijima.

Pronaći takvog infektologa na našim prostorima je gotovo nemoguća misija. Koliko mi je poznato, u Hrvatskoj se bolesnici pozitivno izjašnjavaju jedino o dr. Tutek, a većina ih se liječi u inozemstvu jer nemaju drugog izbora.
 
Poslednja izmena:

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Zna mi se desiti.....
Ne zamaram se više time....
Kad sam bio na ulju dosta često sam doživljavao preznojavanje, sjećam se da sam po noći i na prozoru bio gol, a vani je snježilo....
BTW nisam ulje dirno 3,4 godine...
Jel ti škodi Msu? Preznojavanje?
 

Jusufijovič

Aktivan Član
07.04.2013
74
356
53
Ja sam imao problema prije par godina sa noćnim znojenjem, najviše vrat i grudi, mada sam se znao probuditi kao u nekoj lokvi, sav mokar. Tad nekad me mučio želudac, nevjerovatno jak osjećaj nervoze i treme u svakom trenutku, ljekar kaže anksioznost i psihosocijalni stres i to je uglavnom kao od toga. U to vrijeme nekako sam puno pio, i šta znam, kad sam malo uveo reda u život, smirilo se sve. Ne znam koliko mi je tačno pomoglo, ali mi je preporučeno da svako jutro pijem čaj od kadulje tj. žalfije što sam i radio skoro 4 mjeseca, pa možeš pokušati.
 
26.02.2015
8
1
3
44
Hvala svima.
Znojenje je počelo par meseci nakon početka konzumacije ulja.
Koristim ulje već više od godinu dana sa kratkim prekidima.
Ne mogu da povećavam doze ulja jer imam sreće da još uvek mogu da radim.
Akupunturolog kod koga idem kaže da je znojenje od želuca - da je oslabio.
Jedino ako mi je želudac baš slab a znojenje je neka vrsta reakcije u procesu izlečenja - nadam se :)
Ono kao kad dobiješ temperaturu posle prehlade.
Inače ne pijem, na dijeti sam u smislu šta i koliko jedem.
 
17.06.2015
142
137
43
Inače ne pijem, na dijeti sam u smislu šta i koliko jedem.
Prika mislim da je ovo uzrok, gledaj ja sam isto imao a imam i dan danas takve epizode noćnog znojenja, jbg kako živim sam tako je tu i neredovna ishrana tako da sam znao uopšte ne večerati zaspao bi gladan ili ne dovoljno sit, pa bi se noću znao probuditi sav mokar + hladno mi bude pravo bilo ljeto ili zima a onaj ko je imao ovo zna dobro koji je horor:vozdra: promjeniti majicu mokru a vani ledenice od po metra, i tako ja jednu noć da ne budem lijen naručim femili pakovanje pizze:D i ubijem je čitavu i gle čuda ja se ujutro probudim skroz suv i nema zime normalna temperatura i skontam da je to to, ali da budem siguran ponavljao sam eksperiment mjesec dana i stvarno kad zaspem gladan bude mi hladno i znojenje, izgleda da organizam u potrazi za energijom počne da crpi sammog sebe pa dolazi do reakcije u tjelu u vidu pojačanog znojenja i hladnoće , ovo je neko moje laičko mišljenje. A isto tako mi se zna desiti da ako recimo u toku noći ne odem na " tutu":djede:, da ne bude zamjene teza to nije onaj Tuta iz Hercegovine što je sad u Hagu na odmoru, probudim se sav mokar kao da organizam pokušava da se riješi viška tekučine na bilo koji način.Sad ne mora da to bude slučaj kao kod vas. Ali možete pokušati usporediti sa početkom dijete, znači ako su simptomi pojačanog znojenja nastupili odma sa početkom dijete ili poslije , onda ja mislim da bi to mogao biti uzrok.:)
 
26.02.2015
8
1
3
44
Ali možete pokušati usporediti sa početkom dijete, znači ako su simptomi pojačanog znojenja nastupili odma sa početkom dijete ili poslije , onda ja mislim da bi to mogao biti uzrok.:)

Mislim da nema veze sa dijetom ali jeste sa ishranom definitivno i još čime već. Znojenje mi se pojača ako više jedem uveče. Ono što me muči je što prestane samo ukoliko baš smanjim ishranu ali tada smršam i gubim kilažu koja mi svakako fali.
Videću dalje kako će ići.

Izmjeri sebi pritisak kad ustaneš da se presvlačiš ;)
Nije mi ovo palo na pamet, proveriću.
 
Poslednja izmena od urednika:
17.06.2015
142
137
43
Izmjeri sebi pritisak kad ustaneš da se presvlačiš ;)
Da trebao bi, ali vjeruj mi da je u tim momentima to zadnje na šta bi pomislio. :p

Mislim da nema veze sa dijetom ali jeste sa ishranom definitivno i još čime već. Znojenje mi se pojača ako više jedem uveče. Ono što me muči je što prestane samo ukoliko baš smanjim ishranu ali tada smršam i gubim kilažu koja mi svakako fali.
Videću dalje kako će ići.
Da definitivno ima veze sa prehranom ali da budem iskren to je sve povezano sa vugla, pritisak, nervoza od problema itd. I kako se stari ti problemi sve više utiču na naše psiho-fizičko zdravlje.
 
Poslednja izmena od urednika:

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Pozdrav, ovakvo noćno preznojavanje može nastupiti u tvojoj situaciji možda i zbog teških lijekova koje vjerojatno uzimaš za suzbijanje simptoma MS obzirom kure oficijelne nema.Mnogi lijekovi imaju kao nuspojavu noćno preznojavanje.Druga je mogućnost ako koristiš ulje par dana/tjedana pa malo smanjiš onda ti dođe to noćno preznojavanje barem po mojem iskustvu, zadnjih godina duvam skoro svaki dan a čim slučajno 3 dana ne (što nije često :puuuh:::)) dođe mi neminovno to preznojavanje u krevetu.Eto nije sto posto ali neke pretpostavke možda ti pomogne nadam se.Želio bih samo dodati da sa MS ulje i THC su najbolja opcija za tebe i psihički i fizički.A taj psihčki dio ti je isto važan za imati pozitivan stav prema boleštini, nju se može jaaaako jaaako usporiti, nadam se čuti dobrih vijesti od tebe,

peace....
:vutra::vutra:
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Ma prijatelju moj, slažem se, lako je meni trkeljati kad nisam bolestan od MS (izlječio sam se ipak od Herionske teške ovisnosti davno zahvaljujući ganđi-svakom nešto pruža:)) ja ulje volim pušiti na pljugi tako me pukne ko da sam na tripu pogotovu prvi puta kada sam to sa nekih 19 godina davno probao, počeo sam propadati u fotelju u kojoj sam sjedio i trebao mi je dobar napor da se skoncentriram i funkciniram na špici prvih sat-dva...a traje....Eto još kao zanimljivost da dodam kada sam prehlađen ono nos curi kašlješ suzne oči nakon dobrog đoxa prestanem sliniti i dosta mi je bolje i opušteniji sam..tako bar meni na takve stvari djeluje premoćna biljaka i predobra a prokleta farmaceutska industrija joj ne da disati......:mad:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
26.02.2015
8
1
3
44
Pozdrav, ovakvo noćno preznojavanje može nastupiti u tvojoj situaciji možda i zbog teških lijekova koje vjerojatno uzimaš za suzbijanje simptoma MS obzirom kure oficijelne nema.Mnogi lijekovi imaju kao nuspojavu noćno preznojavanje.Druga je mogućnost ako koristiš ulje par dana/tjedana pa malo smanjiš onda ti dođe to noćno preznojavanje barem po mojem iskustvu, zadnjih godina duvam skoro svaki dan a čim slučajno 3 dana ne (što nije često :puuuh:::)) dođe mi neminovno to preznojavanje u krevetu.Eto nije sto posto ali neke pretpostavke možda ti pomogne nadam se.Želio bih samo dodati da sa MS ulje i THC su najbolja opcija za tebe i psihički i fizički.A taj psihčki dio ti je isto važan za imati pozitivan stav prema boleštini, nju se može jaaaako jaaako usporiti, nadam se čuti dobrih vijesti od tebe,

peace....
:vutra::vutra:

Ne koristim ništa od lekova, bukvalno ni vitamine tako da to nije.
Izgleda da je glava tj misli, nemir, nazovimo ga samoizazvanim stresom ... za šta se i inače kaže da stomak to treba da sažvaće :).
Moram iznova da čitam "Peti sporazum sa samim sobom" - Miguel Ruis a i biljka će pomoći :)
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Da se ja malo dotaknem psihičkog nemira. Moja dijagnoza je PTSP od '97 i noćno preznojavanje i analgetici za glavobolju su mi BILA svakodnevica. Uglavnom, da ne dužim, tek kada sam se počeo direktno odnositi prema "pitanjima" u glavi došao je i mir. Jako puno mi je oko toga pomogla pljuga točnije dok nisam počeo živjeti sa istom mira nije ni bilo.
E sad da to pojasnim. Kada mi se pojavi "pitanje u glavi" koje je vezano za osobu ja u što kraćem roku bez uznemiravanja(a tu pljuga radi posao) kontaktiram istu i razgovaram o problemu. Naravno postoje i "pitanja" na koja nema odgovora, a tu sam se naučio da takva "pitanja" ne mogu ni utjecati na ništa pa ih "pretvorim" u razmišljanja o hipotetskim situacijama(što bi bilo kad bi bilo) i na kraju to doživim kao kreativnu vježbu(to je bez pljuge bilo nemoguće zbog velike nervoze). Znam da je malo komplicirano ovo što sam napisao ali dok se na taj način nisam posložio nisam ni živio, ali i za to je trebalo dosta vremena.
Isto tako da naglasim da se glavobolje ne vraćaju od kad živim s biljkom (10-ak god.), a što se mokrih noći tiče one su povremene, al to je najčešće od nejebice;) (razumjet će oni koji imaju djecu:)).
Još da nadodam za sve sa sličnim problemima kao ja. Nemojte se zavaravati (i ne dajte se nagovoriti) da postoje ikoje tablete za živce kvalitetnije od naše biljke, samo treba naći odgovarajući strain.:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 209, napalm and xcx
26.02.2015
8
1
3
44
Da se ja malo dotaknem psihičkog nemira. Moja dijagnoza je PTSP od '97 i noćno preznojavanje i analgetici za glavobolju su mi BILA svakodnevica. Uglavnom, da ne dužim, tek kada sam se počeo direktno odnositi prema "pitanjima" u glavi došao je i mir. Jako puno mi je oko toga pomogla pljuga točnije dok nisam počeo živjeti sa istom mira nije ni bilo.
E sad da to pojasnim. Kada mi se pojavi "pitanje u glavi" koje je vezano za osobu ja u što kraćem roku bez uznemiravanja(a tu pljuga radi posao) kontaktiram istu i razgovaram o problemu. Naravno postoje i "pitanja" na koja nema odgovora, a tu sam se naučio da takva "pitanja" ne mogu ni utjecati na ništa pa ih "pretvorim" u razmišljanja o hipotetskim situacijama(što bi bilo kad bi bilo) i na kraju to doživim kao kreativnu vježbu(to je bez pljuge bilo nemoguće zbog velike nervoze). Znam da je malo komplicirano ovo što sam napisao ali dok se na taj način nisam posložio nisam ni živio, ali i za to je trebalo dosta vremena.
Isto tako da naglasim da se glavobolje ne vraćaju od kad živim s biljkom (10-ak god.), a što se mokrih noći tiče one su povremene, al to je najčešće od nejebice;) (razumjet će oni koji imaju djecu:)).
Još da nadodam za sve sa sličnim problemima kao ja. Nemojte se zavaravati (i ne dajte se nagovoriti) da postoje ikoje tablete za živce kvalitetnije od naše biljke, samo treba naći odgovarajući strain.:thumb:

Hvala, tako nešto i ja pokušavam.
Sve je objašnjeno u ovim knjigama ubada u srž problema:
"Četiri sporazuma sa samim sobom" - Miguel Ruis
"Peti sporazum sa samim sobom" - Miguel Ruis
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Raconja