no name&210w CFL by promatrac

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
21.12.2008
79
3
0
51
Bok i pozdrav svima na forumu
Imam pitanje u vezi mojeg growa,prvi mi je do sada i samo me zanima vas savijet za daljnje rezanje prije prebacivanja na cvijetanje!
Mislim da li da rezem sta i kada? samo to da pitam
Biljke su stare 22 dana + 3 dana u casicamadok ih nisam presadio
Imam 6 zarulja CFL 6500k
P1020171.JPG
P1020173.JPG
P1020174.JPG
Na trecoj slici sam odrezao vrh za probo da mozda dobijem dvije grane
Svaki savijet dobro dode,pa vas molim pojedine koji znaju bolje
Hvala!!!
 

Prilozi

  • P1020170.JPG
    P1020170.JPG
    106 KB · Pregleda: 67
  • P1020172.jpg
    P1020172.jpg
    205,8 KB · Pregleda: 59

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Pozdrav i tebi
prvo, nema rezanja i nemožeš to još probati(osim u salati za ručak)
drugo, presadi biljke svaku u svoj pitar
a treće, mislim da je rasvjeta slaba za 5-6 biljaka

to je moje mišljenje, aj pozz..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
vidi, kako si odrezao vrh toj jednoj tako mozes da topiras i druge, sve je ok, jedino ih posle drzi jos malo u vege da izadju i ojacaju nove grane/vrhovi.
naravno, prethodno bi bilo dobro da ih presadis zasebno svaku, onda secnes i sacekas bar 5~7 dana pa prebacis na cvetanje... inace ok izgledaju, sretno
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Nisu lose al za 22. dan mogu i mnogo bolje,ali to je bas zato sto su sve skupa i nabijene ( presadi ih,kao sto su rekli vec ). I cini mi se da imaju malo vise vode,bar po listovima,mada izgleda zeleno i zdravo,listovu su joj malo spusteni


peace
 
21.12.2008
79
3
0
51
Je da. Spusteni su listovi jer sam ih izvadio iz mraka. Spavale su. To sam skuzio da kad su u mraku ko da se spuste. Izvadio sam ih na brzinu i poslikao jer sam bio sam. Odma ih zalio i zalio preko lisca. To mi ok. Ko da im kisa pada.
A gle. Ima ih 5 ali nece sve biti zenske. Racunam na 2 tak da necu presadivat,a i da hocu citao sam da se korijenje splete pa su problemi.
Idem probat sa savijetom kolege gore. Hebe me spol. Cim to saznam muzjake rezem tak da ce bit vise prostora za kujice ;)
Jel mogu onda nekak prebacit zarulje koje vec imam,samo da vidim spol pa kad uklonim muske opet prebacim na vege!?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Pa vidi,već si zeznio što su zajedno u istoj posudi,nemoj ih još sa režimima patiti....prebaci odmah sada na režim svjetla 12-12 pa ako ti ne uvenu:)...imat ćeš za 10tak dana pokazan spol.Do tada će još porasti,a i u samoj fazi cvjetanja će još rasti.Problem je tvoj što je ovako grupno jako teško odraditi neki trening,sem topiranja.Samo topiranje je fizičko oštećenje biljke,kojoj treba izvjesno vrijeme da se povrati.
Zato bi bio u boljoj situaciji da je svaka za sebe,pa odradiš fini LST,pa ako koja bude cura....no dobro,drugi puta pametnije:)
 
21.12.2008
79
3
0
51
Da. Drugi put pametnije. Budem sigurno
Evo prebacio sam zarulje i od nocas 12-12 pa cu vidjet. Ipak hvala na savijetima
Javim se za 10 dana
Pozdrav
 
21.12.2008
79
3
0
51
Može pitanje???
Htio bih da mi se stabljike malo izduze da stavim jos zemlje,pošto sam ih pri presađivanju zakopo sto dublje(cito na forumu da je to OK)pa mi ono lisce maaalo skroz dolje pri samoj zemlji i ne mogu jos szemlje staviti! I pitanje je da li da podignem biljkice sto blize svijetlu ili da ih stavim na nekih 20-25 cm od lampi?
Hvala
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Koliko ja znam, ako ih zelis izduzit, stavi ih dalje od svijetla...ali ja to nebi radio na tvom mjestu...

Moj savjet, kako bih ja napravio, nasao bi posudu slicnog oblika ali vecu i presadio to u vecu posudu, naravno, stavio bi neku dobru zemlju i to je to...

Ali, to sam samo ja..., pricekaj da vidis sto ce ti iskusniji reci...

;)
 
21.12.2008
79
3
0
51
orbit je napisao(la):
Koliko ja znam, ako ih zelis izduzit, stavi ih dalje od svijetla...ali ja to nebi radio na tvom mjestu...

Moj savjet, kako bih ja napravio, nasao bi posudu slicnog oblika ali vecu i presadio to u vecu posudu, naravno, stavio bi neku dobru zemlju i to je to...

Ali, to sam samo ja..., pricekaj da vidis sto ce ti iskusniji reci...

;)

Vec su neki rekli da presadim,ali to je rizicno....mozda se korijenje ispreplelo i samo bi napravio sjanje!
Zemlja je substralova....nije jeftina....a posuda nemre veca jer je ista kao i growbox pa ne stane.....cekam da se muzjaci pojave i da posudu prorijedim rezajuci muzjake pa mogu onda krenit opet sa VEGetacijomi naravno VASIM savijetima za lst jer to bih volio probat odigrat radi boljeg i zdravijeg ploda

Edit: Za admine; ako je slika vatara prosta promijenit cu ju bez ikakvih pogovora,ali cura je u gacama(tangama) pa moje je misljenje da i nije tako vulgarno!
Pozz Ekipa

E da,jos jedno pitanje: Dosta cesto dolazim na forum preko svojeg smartphona aplikacijom TAPATALK
Zanima me da li je i to sigurno kao vas web host na httpS ????
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nista neces dobiti izduzivanjem pa dodavanjem zemlje ako su plitko zasadjene, nemoj muciti dzaba biljke, muski prvi procvetaju, kad ih povadis probaj presaditi cure
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Cura je skroz dobra! :)) dr. Smok ima sisu za avatar, a nije da ovdje smiju mladji od 18. Kaj se mene tice moze i bez tanga :-D
Sto se tice sigurnosti, NE brini, ostalo je rekao Power!
 
21.12.2008
79
3
0
51
P1020181.jpg

Evo da vidite growbox i posudu,ali i dalje ne kuzim zasto je poželjno presađivanje u posebne cvijetnjake???
Mislim nije problem pogotovo kad odrezem muske pa ce biti i lakse i sa manje rizika ali opet zasto=? jer u ovoj posudi u komadu imam i sirinu i dubinu pa ju ja gledam kao komadicak zemlje u prirodi di su nikle 2 zenske stabljike!
 

Prilozi

  • P1020178.jpg
    P1020178.jpg
    209,7 KB · Pregleda: 82

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Zato sto ti se korijenje gura i ispreplice,najjaca biljka ce opstat a druge ce kaskat za njom jer ti je konoplja dominantna biljka i voli svoj prostor.Ako nije u mogucnosti da ga ima napravit ce sto je potrebno da ga dobije,pa tako i pocupat korijen od susjede..Sad je vec kasno za presadivanje iako bi se to dalo odradit,moje misljenje ti je da nades jos vecu posudu a na ovoj izbusis rupetine te spojis te dvije posude,naravno sa zemljom pa ce biljke opet imat vise prostora za korijen.I sta ak budu sve zanke?Sta ces onda?I nemoj stavljat na cvijetanje pa kad vidis spol opet na vegetaciju.Jer ces tako bezpotrebno stresirat biljke i mozda dobit nekog herma.....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Domaja the best je napisao(la):
... I nemoj stavljat na cvijetanje pa kad vidis spol opet na vegetaciju.Jer ces tako bezpotrebno stresirat biljke i mozda dobit nekog herma.....

i dodatno popuniti prostor koji ce inace uskoro postati tesan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nisam ja
21.12.2008
79
3
0
51
Vec je sad tjesno. Uzasno se brzo i gusto šire. A ja mislio poslije cupanja muskih vratit na vegu. Ok onda necu. Veceras cu ih poslikat i stavit da vidite kak napreduju!
Nadam se da su 3 muske pa da odradimo 2 kak se spada. Ovak bi sve oslo kvragu ak ih bude 5 u 0,3 kvadrata pod 6 tisuca lumena

Edit: sa cim da popunim?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa sa biljkama u vege fazi, liscem majku mu, biljke, vege, rast, razvoj, listanje... sve za sta vec nemas mesta
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Dobro, ajmo rezimirat.

Jel se slazemo svi da biljke ne mogu ostati u ovom prostoru? (lavoru tom plavom). Cak i da ostanu 2 biljke, nemaju dovoljno mjesta zar ne? Treba im 40cm razmaka jedna od druge cca. Jer ako ostanu u ovakvim uvjetima, ako opstanu urod nece biti ekstra.


Moj savjet:
Uzmi 2 loncanice od 10l, 20x20cm (minimalno) i presadi.... cek. Ne znas jesu li muske ili zenske, odnosno koja je koja jel tak... onda ces jbg morat svih 5 u posebne posude, to ti je 80kn trosak (10 eura maksimalno). Nema druge, zar ne?
 
21.12.2008
79
3
0
51
Pa da je. Al opet nemam mjesta za 3-4 ta pitara il kak se to zove
Necu presađivat. Ne da se to meni. Puno je to posla. Ionak je nemoguce tih 40 cenata od biljke do biljke kad je cijela kutija mala...nek bude ovak,pa za iduci puta cu sa tim posudama probat,nekim dubljim radi korijena i nabavit jace zarulje!
Ipak sutra slike stavim,ne da mi se cekat da se upali grow
Ode lec,bok travari
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Steta za tebe i biljke,izgledaju krasno zanimljiv rast i ocigledno bi bio obecan krasan urod.Al sta je tu je nemoj da ti se ne da radit oko biljki,sto vise das vise dobijes,taj prostor nije ni za autosorte a kamoli za neku ludu sativu ili obicnu indiku.Nema veze prvi ti je put a mi smo tu da ti pomazemo,i ja sam tu da mi pomazu zato bolje slusaj savjete jer ima tu ljudi koji stvarno znaju sta rade....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.