No name trava (neka legalna u Švicarskoj)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Sad moram smisliti koje je to cvijece , punica mi dolazi za tjedan dana :) tako da sam uzeo i kosticu avokada , pa kao svasta nesto uzgajam :)
haha tako sam i ja odjednom se počeo interesovati za prirodu, da pravdam naglo i ničim izazvano zanimanje za gnjojiva, nabavu zemlje bla, bla.
krenuo saditi voćke, baštu, svašta nešto. sad mi je to jedan od hobija i stvarno uživam. :thumb:
a nevalja ti u istoj posudi jer se korijenje isprepliće pa se ne razvija dobro.
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Ok! Imam sjemena jos nesto, onda ove jos necu presadjivati jer su slabe, barem za sada! Sad moram smisliti koje je to cvijece , punica mi dolazi za tjedan dana :) tako da sam uzeo i kosticu avokada , pa kao svasta nesto uzgajam :)
Mozda je glupo pitanje , ali kad je vec zapoceto ovdje, sto se moze dogoditi ako ostanu tipa 2 biljke u istom kalicu ? Pretpostavimo da obje budu zenske , jer jasno mi je da ne valja ako je jedna muška... cisto me zanima, jer razmisljao sam malo kao dekorativno
a ako tolko poštuješ zakon - zašto onda gajiš više od jedne dozvoljene industrijske konoplje + ti dolazi tašta - koja kao uzorni građanin može da te prijavi ..'
+ koska od avokada neće da ti napravi šumu u kojoj možeš da sakriješ to što planiraš da gajiš ..

baj dvej - umesto da si uzo jedan autoflower i gajiš mini biljku ti ćeš da gajiš industrijsku konoplju koja ima gen gorostasa i raste ko luda hahahhahaha - mučiš ih u tim saksijicama i kasniš pet meseci sa sadnjom ... takve su posađene u aprilu i već se skidaju sa njiva ..

i ovde možeš da gajiš kolko oćeš tih industrijskih kanabisa ,samo se niko ne mlati da ih broji kad nabavi sve dozvole ..
da sam na tvom mestu počupala bi to iz bezbednosnih razloga i potražila obojenog na biciklo da te spasi uzaludnog posla i uvaljivanja u opasnosti ...


ajd uzdravlje :)
 
14.08.2019
0
11
3
37
a ako tolko poštuješ zakon - zašto onda gajiš više od jedne dozvoljene industrijske konoplje + ti dolazi tašta - koja kao uzorni građanin može da te prijavi ..'
+ koska od avokada neće da ti napravi šumu u kojoj možeš da sakriješ to što planiraš da gajiš ..

baj dvej - umesto da si uzo jedan autoflower i gajiš mini biljku ti ćeš da gajiš industrijsku konoplju koja ima gen gorostasa i raste ko luda hahahhahaha - mučiš ih u tim saksijicama i kasniš pet meseci sa sadnjom ... takve su posađene u aprilu i već se skidaju sa njiva ..

i ovde možeš da gajiš kolko oćeš tih industrijskih kanabisa ,samo se niko ne mlati da ih broji kad nabavi sve dozvole ..
da sam na tvom mestu počupala bi to iz bezbednosnih razloga i potražila obojenog na biciklo da te spasi uzaludnog posla i uvaljivanja u opasnosti ...


ajd uzdravlje :)
Pa plan je ostaviti samo jednu, ali kad budem siguran koju , nece docekati sve da budu pola metra, kad budem znao koja je zenka i ona koja najbolje izgleda ta ostaje... a znam da kasnim, ali ce ici u kuću s balkona kad za to vise ne budu uvijeti... i ne moram imati nikakvu dozvolu dok je jedna odrasla biljka u pitanju.... njihovo je da provjere ako žele ali to ne rade.... no vidit ću, sad ovih dana dolazi i jedna cura kod moje a znamo da ima biljku pa cu bas ispitat sve zivo
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
"Znaci preselio sam se u Švicarsku i ovdje zakon dozvoljava marihuanu koja ima manje od 2% THC ili promila... ugl totalni sam laik za to ali posto smijem zakonski imati jednu biljku u stanu eto mi zanimacije... ugl imao sam sjeme neke noname travulje ubacio u kutiju sa vlaznim maramicama , nakon dva dana 50% proklijalo, ostatak bacio a ovo posadio, gledam ja u to 2 dana i nikako da iznikne kad ono dns izasla mala biljcica i to na ocigled raste ! Za sada je u nekom super malom kalicu , preko dana vani, navecer unosim unutra ! "

Neću da ti ubijam volju ... ali tebi mnogo toga promiče ...

Ako gajiš NO NAME biljke ti ne znaš kolko thc imaju ... i time sebe dovodiš u zakonsku opasnost da te proteraju ako nešto krene naopako .... a ti drveni ljudi u Švajcarskoj prijavljuju komšiju kome je prozor otvoren duže od 20 minuta zimi .. pa ti vidi ..nikad nećeš saznati ko te je prijavio a ako te prijavi odeneće ti biljku na analizu da utvrde nivo thc -a

a ako gajiš legalne biljke sa manje od 2 - 3 % thc - to ti je kao da kuvaš nes kafu sa dve tri granule nes kafe ..
+ zašto unosiš biljke noću ? :) da ti ih neko ne ukrade ili da se ne smrznu ? biljke se u prirodi ne pomeraju i to je stres za njih od kojih stagniraju ..
bez boksa za indor nema šanse da ubereš nešto sa tih biljčica do snega ...

pozzzz :)
 
14.08.2019
0
11
3
37
"Znaci preselio sam se u Švicarsku i ovdje zakon dozvoljava marihuanu koja ima manje od 2% THC ili promila... ugl totalni sam laik za to ali posto smijem zakonski imati jednu biljku u stanu eto mi zanimacije... ugl imao sam sjeme neke noname travulje ubacio u kutiju sa vlaznim maramicama , nakon dva dana 50% proklijalo, ostatak bacio a ovo posadio, gledam ja u to 2 dana i nikako da iznikne kad ono dns izasla mala biljcica i to na ocigled raste ! Za sada je u nekom super malom kalicu , preko dana vani, navecer unosim unutra ! "

Neću da ti ubijam volju ... ali tebi mnogo toga promiče ...

Ako gajiš NO NAME biljke ti ne znaš kolko thc imaju ... i time sebe dovodiš u zakonsku opasnost da te proteraju ako nešto krene naopako .... a ti drveni ljudi u Švajcarskoj prijavljuju komšiju kome je prozor otvoren duže od 20 minuta zimi .. pa ti vidi ..nikad nećeš saznati ko te je prijavio a ako te prijavi odeneće ti biljku na analizu da utvrde nivo thc -a

a ako gajiš legalne biljke sa manje od 2 - 3 % thc - to ti je kao da kuvaš nes kafu sa dve tri granule nes kafe ..
+ zašto unosiš biljke noću ? :) da ti ih neko ne ukrade ili da se ne smrznu ? biljke se u prirodi ne pomeraju i to je stres za njih od kojih stagniraju ..
bez boksa za indor nema šanse da ubereš nešto sa tih biljčica do snega ...

pozzzz :)
Unosim ih zato jer je temperatura 12-13 stupnjeva preko noći, znaci sjeme je odavdje iz shopa ali ne znam koje jer ga nisam ja uzimao, sto znaci da je ispod 2% thc-a a sto se susjeda tice , samo jedni imaju pogled na moj balkon, hvala na savjetima i misljenju , meni je ovo zanimacija , msm evo cekam proljece pa cu zasaditi i hrpu voca , malo zezancije u slobodno vrijeme, ja cu probati da uspije a ako ne pa nije smak svijeta!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LupusHerbivor

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Po meni ovo nije dnevnik. Jer ti ovdje trazis savjete i smjernice. Napravio si spam temu.
Ako mislis uzgajat odaberi mentora koji ce te usmjeriti, i kojem mozes postaviti pitanja koja zelis.
Nisi napisao nista sto bi dnevnik trebao sadrzavat.
U svakom slucaju nek ti je sretan grow.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nielan
14.08.2019
0
11
3
37
Dns sam ih ipak presadio, korjenje se nije zapetljalo, zemlja je Mioplant za cvijece u koju sam presadio i sad cekam da vidim hoce li prezivjeti presadjivanje ... valjda sam sve ok napravio... necu sad slikati dan dva dok ne vidim

Ovako to rade svicarci,jucer slikano :)
Pogledajte prilog 292481
Jel moguce kako da ne ide toliko u visinu
, da ranije pocne lisce na stabljici ?? Ja bi da to lijepo izgleda prije svega
 
14.08.2019
0
11
3
37
Eto sama u kalicu , nemam pojma sto ce biti, ako bude decko ode u smece i kupit cu neku feminiziranu i prebaciti to u sobu sve od pocetka do kraja :) sorry ako vas davim i sto nije sve po pravilima , ali za sljedeci dnevnik bude sve po p.s.-u
 

Prilozi

  • 20190826_182523.jpg
    20190826_182523.jpg
    368,3 KB · Pregleda: 11

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Pa mene bas eto zanima. Bez ljutnje :D
Uostalom, vidjeli smo par komada iz Svice i tako, sta fali bogati. Ajde opusti seeee i uzivajjjj.... :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
ja cu ovo bacit na groblje jer je djumbus svega i nije dnevnik.
ne znam kako sipocinjat grow a prakticki 9. mjesec. past ce snijeg prije neg procvjeta :D

procitaj kako se vodi dnevnik pa sve onda po ps-u otvori dnevnik.
savjetujem ti da napravis uvjete za indoor i tamo krenes sa dnevnikom. ili sa ovom ili sa novom fem. menkom.... posto je vec legalno donekle.