noob na juznoj hemisferi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
Tu su vec bolje,iako mi se cini da im malo fali dusika i neobicno su ti ljubicaste grane mozda genetika al neb e cudio da je nedostatak nekog elementa,i razmak izmedju nodija bi ti mogo bit manji,probaj dat vise svjetla!
 
18.11.2010
12
0
0
48
ma sigurno im nesto fali, donji listovi se suse ali na istim mestima izbijaju novi. samo jedna biljka ima ljubicaste grane ali tako je od pocetka. svetla sigurno ima dovoljno, ovde su mozda samo 3 dana u mesecu oblacna. slikano je pred zalak sunca pa su u hladovini. sad cu ih jos jednom isprskati folijanom prihranom koju sam ranije pominjao.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Pa biljke ti izgledaju sasvim pristojno, čak i super :thumb:

Možda bi ih mogao početi nekako trenirati da ojača donji dio stabljike, jer su visoke a tanke... sad ne znam koliko će do kraja izrasti obzirom da su u posudama, al mogao bi imati problema sa savijanjem i paziti da ti ne puknu. Iako, i to se da riješiti vezanjem za kolac.

Uglavnom, nemoj da ti budu gladne u tim posudama, ak baš ne moraju biti u posudama presadi ih u zemlju, a ak moraju jbg šibaj dalje i sretno.

Iako, sad kad sam pogledao sliku još jednom, vrlo je moguće da su te dugačke mužjaci tak da vidjet ćeš već sve u cvjetanju.
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Dobro je Tarki iskomentiro to i primjetio za muzjake,a sto se tice biljki-izgledaju dobro...nebi reko da im nesto fali(ako ih prihranjujes sa adekvatnom hranom)mozda je do genetike pa se izduzuju ili su muskici
 
18.11.2010
12
0
0
48
eksperiment se nastavlja, jos nisu pokazale pol.citalo se dosta u poslednje vreme tako da necu da pitam nista znam da sam gresio.:vb_whip:
evo i dve slike, znam da biljke nisu nesto ali valjda cu nesto izvuci.


 
18.11.2010
12
0
0
48
kad sam vec zapoceo celu pricu red je i da je nastavim. konacno sam nasao malo vremena i da postavim neku slikicu. naime situacija je sledeca muske biljke su uklonjene i trenutno imam 12 zenki. neke su i u prvobitnim casama od 1L. :read: se dosta ali se malo toga primenilo, vec dva meseca radim ko vo, cesto i nemam priliku da vidim biljke po dnevnom svetlu.
ipak priroda je odradila svoje i biljke su pocele da cvetaju.

ali prilicno su izduzene i sa malo zelene mase ( zalivanje cesmovacom, verovatno ne tako sjajna zemlja, PH vrednost vode ko zna?) sto se tice djubrenja tu sam se isto stekovao jer sam se plasio da ne zgovnam stvar, skoro sam nabavio GUANOL (Composición:Materia Orgánica Total: 20%, Nitrógeno total: 2%, Fósforo 12%,Potasio: 2%) i nadjubrio dva puta, biljke su u otprilike 4 nedelji cvetanja, mada su neke procvetale dosta kasnije.

ovo je slika biljke koja je prva procvetala:


znam da nije strasno ako u fazi cvetanja biljkama zute listovi ali u ovom slucaju mi se cini bas ekstremno, zeleni su samo listovi koji izlaze iz hedova, kod ostalih devojcica je situacija malo bolja. pitanje je da li djubriti sa jos necim? (poslednji put sam odradio Guanol pre 7 dana) imam jos dva djubriva u ganulama koje sam jako oprezno koristio, rastvarao sam vrlo malu kolicinu u kanti vode i sa tim zalivao i to samo par puta. jedno je neka urea (N 46%) a drugo je 7-20-18 + mikro elementi.
za kraj jos neka fotka


cetvoroglava mini bestija:)


pozdrav :watchplant:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
O pa fino je to, nimalo nubovski... bit će tu hedovine :thumb:
Od navedenih gnojiva, najbolje ti je sad za cvatnju ovo NPK 7 20 18.

EDIT
Sad sam još vidio da te zabrinjavaju žuti listovi... ma nisu ti uopće žuti ne brini, sve je to normalno.. na kraju praktički skroz požute.. sve to ide svojim putem... samo tako nastavi ;)
 
18.11.2010
12
0
0
48
nisu samo zuti nego i otpadaju odnosno osuse se do kraja. i kako/koliko da nagnojim? to gnojivo je u granulicama/prasku a moje posude su precnika 28cm. plasim se da cu ih spaliti ako stavim previse, mozda da ga opet rastvaram u vodi ali sam primetio da se ni za 6h sati ne rastvori potpuno u kofi vode.
e da, moram da kupim i lupu da se pogleda malo izbliza :)