Normala ili ne, molim par savjeta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.02.2015
6
3
3
28
Postovanje, ovako novi sam pa neznam dali sam pogodio temu, ovako imam par pitanja, ali prvo da objasnim situaciju, ovako poceo sam pusiti sa 18 godina sad imam 19, sve je bilo super high i ostalo, sve u svemu super, iz prve sam lagano pusio, nisam prije duhane nikad, ali sam odmah zapalio joju i tu sve pocinje, malo po malo pusilo se svaki dan sto je meni prelazilo granice normale ali sam i dalje nastavio, a onda mi je doslo do glave da moram malo stati, pocinjao mi je faks, zelio sam se uozbiljiti, desilo se jednog dana kada me sklepala totalna panika, i to u prirodi, imao sam osjecaj da me stislo u trbuhu i da me cijelog ukocilo, od tog dana mene klepaju svakakve misli da ce mi se nesto dogoditi itd, a bio sam obiccan momak, normalan izvrsavao svoje obaveze zabavljao se i pusio eli, sto mi je tad bilo kul, ali od tog dana sve se promjenilo, ni auto nisam mogao voziti, sjednem u auto i pritisak usima i svakakve pizdarije, a o osjecajima da nepricam, npr kada bi vidio meni drage ljude, srce mi je samo ubrzano zatreperilo, a u glavi cistina, prestao sam pusiti samo iz jednog dana, jer sam mislio na ruzne misli, a onda se i udaljio od prijatelja s kojima sam svaki dan pusio i prozivljavao najbolje trenutke, a sad nakon 4 mjeseca sve mi je cudno oko mene, nemam volje za nista, jednostavno pokusavam se izcupati iz tog stanja, u glavi sam normalan i normalno razmisljam, ali kao da sam zatocen i nemogu uzivati u zivotu opet i bez toga, a zelja mi je zapaliti opet i reci ma jebiga zivot je jedan idemo dalje, ali me strah, umislajo sam stvari poput vene da mi bujaju, gledam wtf, onda srce lupalo kao ludo, onda frik idem mjeriti tlaki jos veci nego sto treba biti jer se uplasim i ispadne takav, ali lagano sam rekao uozbilji se nije ti nista, katkad me glava.zna boliti na par mjesta sto je cudno, bio sam kod doktorice i objasnio joj svoje probleme, imam naruceno kod psihijatra za popricati, pa me i zanimalo dali ja to njoj smijem reci da sam pusio i kkao je do toga doslo, samo zelim znati dali je ovo iko dozivio, i dali sam samo odrastao i pustio sve iza sebe ili sam stvarno zapeo u nekom stanju. Molim odgovor :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Tako je meni od alkohola i ne konzumiram ga :D
Srećom trava mi ne stvara ovisnost a niti ovakve duboke poremećaju kao što su tvoji.Ne duvaj,ispričaj psihijatru simptome i kreni sa nekom pilula-terapijom.
Samo sumnjam da ćeš na pilulama završiti faks :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: teky83

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.188
358
onako laički, izgleda kao napad panike uslijed duboke anksioznosti...ne mora i nije isključivo povezano s travom, ali duvanje može pojačati feeling u kojem već jesi...
možda je najbolje da na neko vrijeme ostaviš se trave, jer očito da ti ne godi, a i nekako kriviš vutru za svoje stanje, a u stvari krivca nema, nego ti je naprosto tako kako je...neugodno u vlastitoj koži
možda da izraziž želju za psihoterapijom nekom, a ne lijekovima jer se oni dugotrajno piju...ali nisam sigurna koliko to možeš preko socijalnog osiguranja...oni većinom samo tablete daju
naravno da možeš reći da si pušio travu, a i podrazumijeva se da bi trebao biti iskren ako tražiš pomoć, ali to opet ovisi od psihića do psihića i njihovog poimanja trave, neki će sigurno reći da je to sve od trave...jer imaju negativan stav prema travi
 
Poslednja izmena:

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
kad krenes s "pilula-terapijom" onda je gotovo, to ce te shebat totalno.. probaj rijesiti stvari u glavi sam sa sobom, mlad si.. sport cure ovo ono, jesi pusio travu ili ono iz smart shopova (onu sintetiku) ??
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp
05.02.2015
6
3
3
28
Ma rekao sam sam sebi nista tablete i nikakvo gutanje tih sranja, jer cim pomislim sto je to i kako djeluje na ljude rako sam f*** off, ja se i nasmijem tu i tamo, bacim neku foru, imam dosta poznanika, ali vise manje, sve se vrtilo bilo oko vutre, jer prakticki pod njom sam sve radio, ali sam reako daj prekini nikamo to nevodi, a sad pogotovo, pokusavam se oporaviti, znam da bez strucne pomoci nece bas ici ali sto je tu je, lagano neku teretanicu, zanimaciju i cao, pokusao sam malo alkohola ubaciti, posto su bili prazinici i tako to, blagdani ali ono jos gore, samo sljed dan u jos vecem sranju, pa sam reako nista ni to, kazem nepusim vec 4 mjeseca, nista usta nisam stavio, ali kazem mozda je ovo normala na koju moja psiha treba da se privikne, nekad se pitam wtf mi radimo ovdje i koji ***** se to s ljudima desava, npr kad dozivim neki osjecaj lijepi ja se samo najezim ili tako nesto, ali kao da ne dopire do glave haha, ma probati cu sve, samo da se vratim i da budem opet normala, ali nekazem da nije tu uvijek zelja za zapaliti, npr ekipica u kojoj sam bia pusi vutru, stojim pored nje ali kazem ne i ne zapalim, neznam dali hrabrost ili ludost, ili samo jak um, ocito sam ga preopteretio.

ma nista pilule, da bas travu
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pusis aktivno godinu dana i vec te fata panika, lepo odmori od duvke i za 10ak dana ce sve biti ok bez icije pomoci, nemoj duvati dok ne budes mentalno spreman za to i sve ok, pa nije duvka pod morati, mlad si i bice vremena za paliti lulu mira ;)
 
05.02.2015
6
3
3
28
Prijatelju kazem ti da vec 4 mjeseca nisam nista udahnuo ni zapalio, ista, ali sam sam sebe uvukao u ovo sranje od stanja iz kojeg se moram izvuci.
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa ako znas u cemu je problem, poradi na tome, cemu spika onda ovde, mi ti tu pomoci ne mozemo. ajd da dijagnostikujemo problem, al da resavamo ne mozemo to ti jasno, sretno
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Post koji gore pišeše da ne čitam s razumjevanjem bi mislio da si napusen. Generalno ako okrenem film i sjetim se tog perioda zajeban je. Pogotovo ako nista drugo nisi radio. Te + to sve naglo prekinio. Vjerovatno te tiste i neki drugi problemi. Pokušaj si naci nesto s cim ces se zabaviti. Razlicite su stvari. Pocni praviti glinene figurice sta ja znam. Btw. tablete ako mozes kani, nema smisla. Ukoliko je ovo sve sto pises istina i ici ces kod psihijatra zanimljivo bi bilo cuti sta ce reci na to kad kazes da si znao zapaliti ili sta ja znam. Reci mi radi se o privatnom ili dodijeljenom psihijatru? Roditelji ti znaju za ovo sve?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
a onda mi je doslo do glave da moram malo stati, pocinjao mi je faks, zelio sam se uozbiljiti, desilo se jednog dana kada me sklepala totalna panika,
zašto? moraš se uozbiljiti? dobro, možeš se uozbiljiti, ali kakav tu trava problem predstavlja? eto, ja pušim od 16. godine, znači od 2. srednje. završio sam srednju, upisao faks, i dalje redovno studiram i duvam pun gas. trava mi ni u kojem trenutku nije predstavljala nikakvu prepreku u izvršavanju obaveza niti se je moja "efikasnost" smanjila.
znači, moja dijagnoza je to da si ti sam sebi stvorio probleme. kako? eto, "moram se uozbiljiti, moram prestati pušiti". tu si sam sebi nabio pritisak, pa te malo po malo uhvatila panika, pa te uhvatila panika zato što te uhvatila panika i ti neki "čudni osjećaji", anksioznost i to, i sad to ide tako u nedogled, začarani krug (za elektrotehničare, raspirujuće oscilacije, faktor prigušenja <1 i ode sve u k...)

zaključak je da nemaš problema, nego si ti sam sebe isprepadao i stvorio si bespotrebne komplikacije koje sad ne znaš riješiti. moj savjet ti je da si zasadiš neku biljčicu, kreni ozbiljno s faksom, radi, uči, puši i uživaj. živi studentski život, to su definitivno najbolje godine u životu!

edit: sad slobodno zapališ jednu i opustiš se kad znaš da si normalan i zdrav! :)
 
Poslednja izmena:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ispada da smo mi duvači neki neozbiljni ljudi. Ma anksioznost, tipični simptomi, lijek helex, razlog; mašta radi svašta. Sve je to u tvojoj glavi, nije ti ništa ;), ****** lijek ako ti ga daju.
 
05.02.2015
6
3
3
28
Imate pravo momci, ali odlucio sam je odbaciti i ostaviti za neke druge dane, bar dokse ne primirim, imam i jednu drugu stranu price, a zvuci kicma, znaci gym kriva vjeba tzv mrtvo dizanje, prestajem trenirati, a ozljeda dolazi na svoje, kako biva, ato je da mi je sjebalo kraljeznicu,a kraljeznica moju pishu, ali ispraviti cu ja to sve, a i sve lose sto sam radio, i sam sam se propitkivao, pa ej nemoze te vutra toliko sjebati, jer znam da sam normalan i da normalno razmisljam, samo eto sto se desi povucenost i sranje kojem nema kraja, stoga uzivanje u zivotu, ali mogu vam reci, otkako sam prestao, strah me promijenio, tj strah koji me naucio da cijenim zivot i svaki dan, stoga momci pusiteeeee i uzivajte, a ja cu svoju joju ostaviti za dane kada se primirim malo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
hoćeš li pušiti ili ne, tvoja je stvar. kad ti bude milo, ti zapali.

što se tiče kičme, i tu si u pravu. stanje kičme itekako utječe na psihu. znam po sebi jer sam imao svakakvih problema i još uvijek se borim da ispravim držanje. nakon posjeta kiropraktičaru najveće olakšanje osjećao sam upravo u glavi. radi vježbe za jačanje trbuha i donjih leđa (Core), i kad to ojačaš onda tek kreni sa deadliftingom i slično. pazi da vježbe izvodiš pravilno i polako, i odosmo mi u off... :)

kako bilo, ne razbijaj glavu glupostima, samo opušteno i sve će doći na svoje!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
05.02.2015
6
3
3
28
hoćeš li pušiti ili ne, tvoja je stvar. kad ti bude milo, ti zapali.

što se tiče kičme, i tu si u pravu. stanje kičme itekako utječe na psihu. znam po sebi jer sam imao svakakvih problema i još uvijek se borim da ispravim držanje. nakon posjeta kiropraktičaru najveće olakšanje osjećao sam upravo u glavi. radi vježbe za jačanje trbuha i donjih leđa (Core), i kad to ojačaš onda tek kreni sa deadliftingom i slično. pazi da vježbe izvodiš pravilno i polako, i odosmo mi u off... :)

kako bilo, ne razbijaj glavu glupostima, samo opušteno i sve će doći na svoje!
znam, e to kod kiroprakticara da me jedamput punke bi volio ici cisto da osjetim ta lebdenja o kojemu svi pricaju, krecem lagano sa treninzima, naravno sa trenerom koji ce me voditi, ma znam da ce biti sve 5 :D

znam, e to kod kiroprakticara da me jedamput punke bi volio ici cisto da osjetim ta lebdenja o kojemu svi pricaju, krecem lagano sa treninzima, naravno sa trenerom koji ce me voditi, ma znam da ce biti sve 5 :D
imam skoliozu, ali tu bas neku iskrivljenu, uvjek sam se drzao sporta nekakvog, ali nikad dovoljno dugo.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
stres stres stres i to mora puknut negdje. puklo te je kao i mene. skoro pa identicna prica. samo kaj ja u to vrijeme nisam pusio.
Anksioznost i napad panike obicno idu jedno uz drugo, makar nije pravilo. Manje vise su ti sve rekli sto i kako.
Kolko god da ne volimo tablete, meni su pomogle. 3 mjeseca je trajala terapija. Bez nuspojava, bez icega negatvnog. Dovoljno da te vrati u normalu da bi mogao samostalno rjesavat svoje probleme. Ne poticem na koristenje tableta, nego samo kazem da te nece sve tablete "sjebat". I da nisu svi antidepresivi xanax. no nebitno sad. Ono kaj sam htio rec je to da kad te sljedeci put opizdi napad panike, sjeti se da ti se nista nece desit. Srce nek lupa kolko oce, smirit ce se za 10ak minuta. Tlak nek skoci, nece ti nista biti....pritisak u prsima, osjecaj da ces riknut....to se samo um igra s tobom. Ja sam prosao nekolika takvih epizoda i "naucio" to kontrolirat, doduse ne javlja se vise....al tu i tamo vutra zna potaknut i osjetim naznake nemira, odn kao pocetak panika....
Tesko je rec "opusti se" a tebe pere da neznas di si i cekas sta ce se desit :)
Na razgovor god psihica slobodno otidji, mozes rec da pusis vutru ali nemoj rec da ti je to od vutre, jer nije ! Ako mozes uzgoji neke indike koje ce te smirit i koje ti nece lupit na mozak da ti radi 100 na sat. E sad se ja rasprico......ak te kaj zanima u detalje, tipkaj u PP :)
LP i ne brini..... proci ce. I psihic ce ti rec. Napad panike je jako neugodan, ali prilicno bezopasan. Osim ako imas nekih vecih problema sa srcem pa postoji opasnost od srcanog udara prilikom ubrzanog rada srca...
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Pametne tekstove ste napisali.Imam skoro 50 godina,hahahaha i evo,uvati me panika na trenutak,postenski.
Sljakao sam do maloprije.3 su sata iza polnoci,kod djeteta gori svjetlo u gajbi.Pokucam i navrnim malo.Snjof,snjof,snjof,.....auuuuuu,brale al' smrdi.I dobi komadic pljuge u prste.
Uglavnom,da neduzim...u krevetu sam.Malo tabletiram i opra me neka panika.
Pomislih,uh kakva li je ovo sorta.Srce tuce,u usima bubnjevi,a u glavi kaos.Crne misli se roje glavom.
I procitam Stipin post i odjednom udahnem.
Hvala ti Stipe sto si zaustavio moj napad panike.
Sad vi mislite da se ja zahebavam :)
Al' stvarno je tako bilo.
Zahebana je trava biljka,sto jes jes.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Sve je u glavi.
Vutra nema kod toga nista. Nauci se uživati u takvim osjećajima.
Dogodi se. Kada to naucis onda uživas u tim osjećajima u smislu kada znaš
da se mozak igra sa tobom. Nije to teško. Ako nemaš sredzene stvari u glavi onda
podlezes osjećajima i dolaze neuspojave koje se gomilaju i neznas izac van.

Sve je u glavi, nista strasno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: teky83 and Bassman