Norther Light -bulkseed

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

lesa2020

Aktivan Član
05.05.2021
65
279
53
39
DAN 121.
Posle dva dana kise, jutros papanje (na 3l vode sam promesao 150ml plantele cvet - nije prvi put - jer je zemlja u potovima dosta vlazna pa ne bih da ih overwater-ujem). Dakle dobile su 50ml manje papice. Ujedino ovo je jedna od zadnjih papanja. Jedna pokazuje vecu diskoloraciju listova (svetlo zeleno). Moguce da je razlog jer se blizi harvest ali ispraticu u svakom slucaju. Druga mogucnost je jer sam onomad preterao sa djubrivom. U svakom slucaju napredak je vidljiv. Sad se definitivno oseca jaka aroma i ako NL vazi za vise suptilnu sortu sto se tice mirisa. Na 3 zene (nisu vise devojke) se vide braon pistili.

Smoke report za ono jedno sto sam kusao : Dakle susio sam par hedova u papirnoj kesi (treba 3 dana). Bez cura-a- Oseca se naravno zelenilo al se lako pusi. Ocena 5/10 i to sam dao prolaznu cisto jer je moja, inace bi bilo 4/10. Bolje ista nego nista doduse. Ovo drugo se susi normalno u optimalnim uslovima i nije ni blizu gotovo. Danas je 3. dan. Nisam skidao listove sa nje, mislim da cu definitivno za glavni harvest da poskidam sve listove pa onda susenje.

IMG_20210919_091727.jpg IMG_20210919_091754.jpg

UPDATE: Slika trikoma. Po ostatku slike nekih 70% su beli, nema amber.
Screenshot 2021-09-19 at 12.28.13.png
 
06.06.2015
39
43
18
31
Malo su sunca imale biljke i previše su zalijevanje ! a i djelovanje na tijelo nije bas dobro,to se vidi primjetiti po tvom update da nisi zadovoljan!
Marijuana je tropska biljka ne treba je isiljavati sa vodom i gnojivom...
Northern light nije bas biljka za vanjski uzgoj!
Sta je tu je,neke stvari si sigurno naučio ovog puta
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grile Rolcange

lesa2020

Aktivan Član
05.05.2021
65
279
53
39
Mislim da je jedini problem bio sunce (dobijale su oko 5 sati dnevno mozda malo vise). Ovo ostalo mi deluje ok, daleko je ona od gotove ima jos 10tak 15 dana sigurno da gura. Sto se tice sorte , mislim da je ovo jedna od boljih sa outdoor iz razloga jer je dosta izdrziva. Napravio sam par gresaka a to je da sam kasno poceo, nisam ih topov-a i nisu dobijale direktno sunca ceo dan. Live and learn, videcemo kako ce ovo da bude na kraju a ako Bog da tu je sledece sezona, nove sorte, nove tehnike itd.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grile Rolcange

lesa2020

Aktivan Član
05.05.2021
65
279
53
39
A vidi, ja sam zalivao jednom nedeljno dok je bila u veg fazi. Kada je ovde udarila susa, morao sam vise puta nedeljno dok nisam presao na water-feed-water kad je usla u cvetanje. Mislim dosta ima veze sa genetikom. Ima tu dal dobija manje/vise vode, koji nacin feed-a radis, lst, hst , al genetika je na prvom mestu. Uveren sam da treba samo pazljivo posmatrati kako se biljka ponasa. Opet kazem, ova sorta je stvarno izdrzljiva. Verovatno oko 15.10. idu na susenje, cure-ing pa cemo da vidimo. Uveren sam da ce biti po meri sto se tice THC-a ( ne volim da me stondira ) . Sta me sad zivo zanima je kolicina!
 
12.07.2015
17
18
3
33
Ma i ja sam pobudalio,i ja kontam 15-og skidat ali prije cu nabavit mikroskop da vidim kad pobijeli..kod mene kise krenule pa slabiji napredak al eto vidjet cemo bas sta i kako..sto se tice kolicine msm da ce biti dovoljno..nemoj zuriti sa skidanjem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lesa2020

lesa2020

Aktivan Član
05.05.2021
65
279
53
39
Pa to i ja mislim, sad cu da ih slikam i pogledam napredak. Ali da, do 25.10. bi trebale sve da budu gotove.
 

lesa2020

Aktivan Član
05.05.2021
65
279
53
39
DAN 125.
Izbacio sam hranjenje, mislim da zrtvujem kolicinu zarad lepseg dima. Tako da ce od sada biti samo na vodi do branja. Primecuje se sve vise braon dlacica na hedovima i trikomi se polako pune belom bojom ( razlika mozda 10% beljih) od prosle nedelje. Jos uvek nema amber boje, pocecu da ih skidam kad primetim da je oko 20% amber. Sledi , valjda, toplo vreme pa cekam da vidim napredak. Dakle idemo na 3-4 nedelje samo voda, samo natural brale :D.


Screenshot 2021-09-23 at 12.18.33.png
 

lesa2020

Aktivan Član
05.05.2021
65
279
53
39
Ne da mi djavo mira. Kazem sebi, samo voda, onda uzmem istrazujem sta i kako. Jebem li ga ima vise logike da je hranim do kraja jer cu je ovako samo staviti pod stres. ADruga stvar je , pitam se, da li flush zaista deluje na dim? Biljci pri kraju jer je sezonska biljka treba dosta gnojiva da bi rasla sto vise. Mozda sam se naduvao pa overthink-ujem ::grupnjak::. Ima li neko pametan ili manje naduvan od mene da da neki predlog?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Samo na vodu prebacujes zadnje 2 nedjelje zivota, nemoras ni to ako radis flush na kraju pa je poslje flusha ostavis da se zemlja osusi.
Cilj je isprat gnojiva iz biljke da ima cisti svoj okusa, a ne zacinjen s gnojivima.
Ima velike razlike ako hranis biljku do kraja hoce dim tjerat na kasalj jako, a ni okus nije onakav kakav bi trebao biti.
Biljci pri kraju jer je sezonska biljka treba dosta gnojiva da bi rasla sto vise.
Nema logike, biljka pri kraju sve manje pije i jede.
Zaljevanja (lupam brojeve) s 5L zaljevanja padnu cak do 3L i manje nekad.. Samim time dajes manje i gnojiva jer na 2L ide recimo 10ml hesi blooma, 5ml p+ i 4ml boosta, znaci dao si dosta manje hrane, jer manje pije.. A u zadnjim tjednima biljka vise ne raste, samo se deblja i to ne previse ako pricamo o zadnjih 2-3 tjedna jer tu vise manje se pune i dozrijevaju trihomi.

Edit: Ti je slobodno jos jednom nahrani, mozda i dvaput sve zavisi kako ce se razvijat, jer imas dosta bjelih, pa cak i zelenih pistila koje tek trebaju udebljat calyxe. Gledajuci sliku gore od 121. dana ima onda kako si i rekao 4 tjedna sigurno ispred sebe.
 

lesa2020

Aktivan Član
05.05.2021
65
279
53
39
DAN 126.
Devojke (zene vec) su dobile 10g Kristalon djubriva za Cvetanje i pold na 10l vode. Nisam isao sa manjom dozom od preporucene jer su i do sada djubrivo prihvatale dobro.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bijeli macak

lesa2020

Aktivan Član
05.05.2021
65
279
53
39
DAN 135.​

Od prosle nedelje devojke nisu dobile djubrivo i zalivane su samo jednom (bila kisa). Milslim da je to to sto se tice djubriva, zadovoljan sam sa kolicinom, necu da rizikujem nista, idem do kraja samo voda. Nekih 50% pistila je braon boje, trikomi su oko 70% popunjeni , i na par mesta se vide amber al to je nekih 2%-3%.


Screenshot 2021-10-03 at 19.01.00 (1).jpg
 

lesa2020

Aktivan Član
05.05.2021
65
279
53
39
DAN 142.
Danas sam skinuo 4, video da je jedna ili dve hermafroditi. Nisu se razvile semenke al se jasno vidi sack. Jbg sta je tu je, pojma nema sta je moglo da ih sjebe. Dal genetika, stres (pomeranje,hladnoca...). Uglavnom okaceni su , tamno oko 17c i 55% vlage.
 

lesa2020

Aktivan Član
05.05.2021
65
279
53
39
DAN 148.
Pola je suvo i stavljeno na cure. Kvalitet za sada 7/10 dakle nije lose a ni najbolje. Kolicina me je neprijatno iznenadila ali u svakom slucaju mislim da sam ok prosao za relativno malo ulaganja u outdoor ( oko 150 evra). Mislim da su presudila 3 faktora. Kasna sadnja, nedostatak topiranja i manjak direktnog sunca (oko 4-5h dnevno). Nauk za sledecu sezonu ;). Saljem smoke report za mesec dana! Sve najbolje svima i hvala na pomoci i savetima!