Northern Light Auto , 600w HPS , LST .

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.03.2023
35
71
18
40
Sa zemljom sam vec radio bez problema. Ali sljedeci put sigurno fensi zemlja :D Ne presadjujem ih nikako. Nisam sposoban da to napravim a da ih pritom slucajno ne ubijem ili trajno osakatim. Tako da se trazi drugo rjesenje .Da moram stavit pare rekao bih da je prevec dusik.
 
Poslednja izmena od urednika:
11.03.2023
35
71
18
40
Jucer im dao 6 litara vode dok nije lijepo procurilo dolje. Dignuo sam temperaturu na 27*C dan 24*C noc i nafrljio ispuh na max. Vlagu sam isto spustio na 50%RH i tu stoji.
Mislim da sam napravio dobro sad samo cekam 3-4 dana pa cemo vidjet sta dalje. Cim bude neka promjena ba bolje ili gore napravim update. :) hvala za svu pomoc , ozdravit cemo mi njih. Pozdrav vutro!
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker
11.03.2023
35
71
18
40
BB king - the claw is gone mp3.

Male su se poduplale
Cak i ove male su se kolko tolko oporavile s tim da je jedna usla rano u cvjetanje.

Primjetio sam bijelu pljesan na povrsini zemlje!?
Da micem to ? Koji je postupak ako se stvori plijesan na površini ?
Mislio sam maknut to sa površine i pojačat ventilatore nek duvaju na max.
Sta vi radite u slucaju budje na zemlji ?
Još jednom ekipa hvala vam na podrsci !!
 

Prilozi

  • 7F6216C6-59B1-4967-B34A-EB2D0EDCEDEA.jpeg
    7F6216C6-59B1-4967-B34A-EB2D0EDCEDEA.jpeg
    786,1 KB · Pregleda: 61
  • 23779A7C-59A6-4011-BA69-7711108DF706.jpeg
    23779A7C-59A6-4011-BA69-7711108DF706.jpeg
    769,8 KB · Pregleda: 61
  • BDAA2A0F-128A-4300-AFB3-A4EC0698A0C8.jpeg
    BDAA2A0F-128A-4300-AFB3-A4EC0698A0C8.jpeg
    389,6 KB · Pregleda: 63
  • Sviđa mi se
  • Love
Reactions: Cyric and DjedMraz

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
574
3.138
203
fotka 1. gornji lijevi kut.,a pomalo i ovu desno do nje biljku izgleda kao da przi svjetlo..povijaju se listovi,.rekao si da je na 100%.,ako sam pogresno procjenio ,unapred isprike.
U pravilu svjetlo se postepeno pojacava kako biljka napreduje. Sa time naravno pojavacas kolicinu vode sa prihranom.
Pljesanj na povrsini obicno nastaje nedovoljnim protokom-cirkulacijom zraka, u kombinaciji sa vlagom. Vidi sto od toga nije kako treba, a u pravilu pljesnji se ne moras bojati nije opasna u velikoj mjeri. To je gljivica zapravo i samo je pokazatelj da nesto nije kako treba. Lako rjesivo. Probaj mozda zamjeniti tj rotirati malo potove unutar boxa.
Sad kad razmislim zbog kombinacija ne dovoljno cirkulacije zraka i jakim svjetlom ti se uvijaju listovi lagano. Reklo bi se mozda gusis biljku u jednom djelu boxa.
 
Poslednja izmena:
11.03.2023
35
71
18
40
Ne citiraj ako odgovaras na post iznad !
Odma sam smanjio na 75% , cine se sretne na ali ne volim ih tjerat previše , a cuo sam da na 75 ljudi zavrsavaju do kraja sa dobrim rezultatima.
Evo slika od te koje si naveo ona još pati od previse gnojiva bar se to tako meni cini i jedino mi je logicno.
Vidio sam jos od prije neko cudno uvijanje listova. Cijeli list se uvrnuo prema dolje zajedno sa stabiljkom lista a to specificno uvijanje koliko znam ukazuje na kalcij.
Bile su pre niske dnevne temperature a sad sam to podignuo i drzim ih pod 24 sata svijetla na 26*C s tim da su oko 4 sata dana u laganoj sjeni.
vlaga se dignula zbog ispiranja ali sad je opet dolje pa se ne brinem.
Vec sam imao s tom bijelom gljivom na povrsini situaciju ali sam tad samo maknuo i pustio da se zemlja posusi nakon tog nije se pojavljivala vise.
Mogu spustit vlagu na 40% ali mislim da je sad 55% okej.
Ovaj novi rast je zdrav i to mi je najbitnije bilo.
Svakako cu poslusat savjet i bikarbonom poprskat nakon sto malo istrazim o tome bas me zanimaju detalji.
Iskreno mislim se sljedeci put prebacit skroz na organsko gnojivo , organske zastite , mikrobiome bakterijice , zivo tlo i to.
Zbog tog reguliranja ph i kompliciranja .
Previse mi je to kemije koje ne zelim u sebi.
72456CCA-6369-4275-A3E0-F4747BE5772C.jpeg CC272A84-9107-45CF-8430-2AC37A00DE99.jpeg 7683CB69-9DAA-4CB2-8277-1E66F9C158A7.jpeg
 
Poslednja izmena od urednika:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Previse mi je to kemije koje ne zelim u sebi.
Ajd malo konkretan budi..pricas o kemiji !! Koji te to mineral muci ? Sta si od kemije uopce davao do sada..tek si krenuo sa growom!!??
Vidio sam jos od prije neko cudno uvijanje listova. Cijeli list se uvrnuo prema dolje zajedno sa stabiljkom lista a to specificno uvijanje koliko znam ukazuje na kalcij.

To je od previse vode..vjerovatno
Koji kalcij ?? Tek si poceo vegetirati..zemlja ti je pod upitnikom !
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Svakako cu poslusat savjet i bikarbonom poprskat
nisam skuzio sto bi prskao i ko je dao taj savjet? misljenja sam da soda nema sta trazit u uzgoju. prevelika koncentracija ce spalit biljku.
lisce nema potrebe prskat a ni zemlju takodjer.... plijesan na zemlji nema potrebe tretirat nego ga treba sprijecit. pojacat ventilaciju, smanjit vlagu/dic temp, smanjit zaljevanje.. vlaga 50% je ok sad, temp 27 je super.... ako je ventilacija optimalna, plijesan ce nestat i nece se vise pojavljivat....

Previse mi je to kemije koje ne zelim u sebi.
rijec kemija nema apsolutno nikakvo znacenje. to je samo mit koji zastrasuje ljude. sve na svijetu je napravljeno od kemije.
sodabikarbona je kemija. NaHCO3 i dobiva se najcesce sintezom/umjetno u tvornici.... gdje se spaja natrijev klorid, amonijak i ugljicni dioksid.
Ph- koji koristis je najcesce fosforna kiselina.... koja je isto kemija.... a imas je u svakom gaziranom picu, sirevima, mlijeku, slasticama... itd i nije stetna za ljude jer se normalno javlja i u prirodnim produktima kao i ostale "kemije". kuhinjska sol, secer, vitamini, minerali, razno razne kiseline.... i miljarda drugih spojeva su "kemije" i sastavni dio prirode. a sad oces li ti taj kemijski spoj izvuc iz prirode ili ces ga sintetizirati.... nema razlike. Aspirin npr je "kemija"... acetilsalicilna kiselina (C9H8O4)... i mozes ju izvuc iz drva vrbe ili kemijskim putem u laboratoriju. Finalni produkt je identican, C9H8O4. Pa je onda pitanje dal je aspirin prirodan ili kemija? :)
Ogragnska tvar je isto kemija ali sa vezanim ugljikom. biljka ne moze koristit organsku materiju u npr organskim gnojivima prije nego ju rastavi na "kemiju" odn anogranski sastav. a sad oce li biljka i zemlja rastavit organsku masu na dusicne, fosforne i kalijeve soli ili ces ti nalit iste te soli kao mineralno gnojivo.... krajnji produkt nema nikakve razlike.

razlika moze bit u procesu dobivanja gnojiva. kako su te minearlne soli dobivene. dal su dobivene sintezom ili su dobivene kao nusprodukt neke industrije.... to je bitno jer obicno u tim jeftinim gnojivima zaostane stetnih tvari tipa teski metali i sl..... to nije bitno za gnojiva npr za kucno cvijece.... jer ne jedes ukrasne palme, fikuse i filadendrone.

Malo manje straha oko "kemije". Samo zato sto je rucno napravljeno ne znaci da je losije od prirodnog. I vodu, H2O mozes popit iz potoka i zarazit se svim i svacim... ili ju mozes kreirat paljenjem vodika (spajanjem vodika sa kisikom) i ta sintetska voda ce u tom slucaju biti puno zdravija od vode iz potoka :D

zivjela kemija
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Ajd sada svi koji citaju moj post..jos jednom gore i pazljivo procitati sta je Stipe napisao :)
I tako svaki put,,kada naletite na ovo moje:)
Na kraju ce uci u pravilnik zabrana rasprave o mineralnim i organskim gnojivima..rame uz rame sa vjerskim temama...
Volimo lupetati gluposti i pricati o necemu o cemu nemamo pojma :)
 
Poslednja izmena:

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
574
3.138
203
izgubit ce covjek volju za grovom, sadi autos i treba mu savjet i misljenje, ovo napisano je ono ''ubili ste ga u pojam''. Covjek mora pojacat ventilaciju samo zbog bolje cirkulacije zraka unutar boxa. Je napisao je da mu je previse kemije, a boze moj, nemora se zamarati sa time, pogresno se izrazio u nepoznavanju materrije ili brzopletosti izrazavanja. Sto jednostavnije to bolje.
Moj izbor je da vise ipak naginjem ka mineralnim gnojivima. Meni osobno dali su bolje rezultate od kolicine do kvalitete dima konacnog pod istim ili slicnim uvjetima za biljku od organskih.
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Na kraju ce uci u pravilnik zabrana rasprave o mineralnim i organskim gnojivima..rame uz rame sa vjerskim temama...volimo se djeliti i to je to :)
ebo me pas ak ne bi to dodao u pravilnik. to bi trebao ostat izbor growera... bez propagiranja ove ili one vrste.... sto ce koristit. ljudi su se poceli bojat mineralnog gnojiva kao da je nesto lose a organski uzgoj moralni smjer.

nista sto radimo danas u zivotu nije prirodno i vecina toga sto danas radimo je da se zastitimo od prirode. sunce, vjetar, kisa, snijeg, virusi, bakterije, otrovi, paraziti, zivotinje, bolesti, genetske predispozicije, gljivice, gravitacija, uv zracenje, ionizirajuce zracenje... itd itd itd.... sve to je prirodno i sve to nas oce ubit ili ozlijedit... a mi se onda neprirodno borimo protiv prirodnih stvari da bi prezivjeli i dozivjeli 80 godina za razliku od kad smo zivjeli prirodno do 30te uz parazite i razne bolescuge jadnim zivotom..... ako smo imali srece. i ako smo uopce dobili sansu prezivjet porodjaj. jer je smrtnost kod poroda bila jako cesta pojava i jako prirodna.

ni to organsko gnojivo nije dobiveno prirodnim putem, ili ako je onda je naknadno procesirano.
"prirodno" i "kemija" ne znace nista. kemija je prirodna i priroda je kemija.
''ubili ste ga u pojam''
ma i to je prirodno :D
jbga.... nadimljen sam pa meljem :) al moramo i to jer ako se nastavi ovakav trend hejtanja svega sto nije organsko.... za godinu dana ce bit linč onih koji ne koriste organik....bit ce heretici i vjestice
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Slazem se Djede ,ali nema to veze sa Manu D. on je samo bio detonatorska kapisla i vrijeme je da se to negdje detaljno objasni.
Manu bez brige tu smo uz tebe i tvoj grow:)

Ovo je problem..pa reagiramo na vrijeme
al moramo i to jer ako se nastavi ovakav trend hejtanja svega sto nije organsko.... za godinu dana ce bit linč onih koji ne koriste organik.... heretici i vjestice
 
11.03.2023
35
71
18
40
Slazem se sa svime gore.
Ne kuzim se u nista od tog samo sam cuo da kod organskog uzgoja nema potreba za regulirat pH i ne treba prskat protiv nametnika “kemijama” .
Pa sam svojom logikom zakljucio da je zdravije
Svaka vutra je zdrava ako nije pljesnjiva , mjesana s necim
Samo da nije losa ;) a ni ta mi ne smeta s vremena na vrijeme
Meni je do kvalitete mirisa okusa ,ucinka itd
Zato trebam poradit na uvjetima , kako ih kontrolirat i nabavit dobre genetike
Vidio sam dosta ljudi da rade onaj DWC (deep water culture).
Jel radi netko na forumu to?

Definitivno je sve iz prirode i samo ako se covjek umjesao u nacine prirode ne znaci da nije dobro. dapace daje raznovrsnost svijetu a nakraju svega i covjek je priroda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam and opa cupa

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
574
3.138
203
Rijec kemija slobodno zamjeni sa pojmom sredstva i napisi koje. Procitao si gornje postove.
Za organska gnojiva ce ti netko pojasnit treba li ili ne stimat PH onaj tko je mjerio ,(ja sa organskim nisam mjerio) ., a ujedno da znas imas provjereno mineralna gnojiva sa kojima kako kaze proizvodac PH mjerac ide u povijest. Evo npr ja upravo koristim PH perfect od AN-a., i zaista ne treba.,iako ce ti svaki iskusniji reci da PH metar nije na odmet. Nemoj se jos zamarati sa pojmovima poput DWC prvo savladaj osnove oko samog uzgoja, zatim proces susenja te kjuranja, koji su izuzetno bitni.
 
11.03.2023
35
71
18
40
Uzeo sam drugi ph dolje vjerovatno nekima poznat od T.A terra akvatika mjesavina nitric and phosphoric mislim da se zove ph -buffer na boci a druge nisam nasao. Danas cu izmjerit kiselost zemlje pa vidjet sta dalje.
Primjetio sam na jednoj cudno stvaranje cvijeta i nisam siguran da nije mozda dvospolac. Nema jaja dolje ima zenske organe ali cvijet izgleda cudno skroz. Mišljenje?
Takodjer nisam primjetio sirenje gljive na povrsini zemlje ali na jednoj je ta gljiva pocela mjenjat boju u lagano bež ili narandastu. Tu sam odmah izolirao dok ne shvatim sta dalje.
Evo slike od cudnog cvijeta.
 

Prilozi

  • C734F13F-5AA6-402F-A43C-5050A1B37F37.jpeg
    C734F13F-5AA6-402F-A43C-5050A1B37F37.jpeg
    286,8 KB · Pregleda: 69
  • 8C9434FD-9863-4C5A-8CFE-72374C522F16.jpeg
    8C9434FD-9863-4C5A-8CFE-72374C522F16.jpeg
    365,5 KB · Pregleda: 67
  • 2EDCB8FD-AE0E-4F10-B86F-AD7113382807.jpeg
    2EDCB8FD-AE0E-4F10-B86F-AD7113382807.jpeg
    316 KB · Pregleda: 69
  • Sviđa mi se
Reactions: rastadreams

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.753
10.023
358
Samo nauči pravilno zaljevat i nećeš imat ni ph problema ni te pljesni, čak ni tih kanđi, čudnih cvjetova... Najveća filozofija u uzgajanju vutre je pravilno zaljevanje. Naravno, treba iskustva da se nauči, godine growanja, da baš tačno odradiš. Ako nemaš toliko iskustva, vodi se poznatom parolom s ovog foruma : "Zaljevati kad je pot skroz lagan".:thumb:
 

Surgeonist

Aktivan Član
17.01.2014
40
399
53
Mišljenja sam da problema sa zalijevanjem mogu imati samo oni koji nemaju jasnu predstavu u glavi kako to bilo koja biljka ustvari živi i razvija se itd.
To su baš osnove osnova, na tome se gradi svo drugo znanje vezano za uzgoj biljaka.
Znači edukacija je ključ uspjeha, jedan grow može biti loš, al sljedeći nakon toga mora biti kud i kamo bolji, bez ponavljanja istih grešaka. Bar bih ja sebi zadao takav kriterij.
I kolega nadam se da bilježiš sebi negdje kad i koliko gnojiš, zalijevaš i sve ostalo šta radiš oko nje. Tako vodeći evidenciju možeš i sam na neki način shvatiti gdje si pogriješio. Ako ne možeš sam shvatiti onda ovdje moraš ponuditi više detalja ako želiš adekvatnu pomoć od kolega.. ovaj somango pineapple tako inspirativno radi :lol:
 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
574
3.138
203
zemlja je losa u svakom slucaju ,dokazano nije svaka za grovanje plus nemas perlita uopce, nema niti prozracnosti, a fotka u sredini zaista cudno, podsjeca me na velika ''jaja''.
Uvinuti listovi i kao deformiran izgled su cesto pokaztelj velike promjene PH u zemlji. citiram: ''Uzeo sam drugi ph dolje vjerovatno nekima poznat od T.A terra akvatika mjesavina nitric and phosphoric mislim da se zove ph -buffer ''
Kupi ok zemlju, mozda ti nije dostupna blizu medutim zaista mozes narucit sa vise strana, uzmes si provjerene sjemenke i ne moras brinut oko tih ajmo reci ''banalija''. Izgubis mjesec i pol dana da bi saznao sto imas uopce.
Svi ce pomoc ti vezano za grov samo tesko je biti carobnjak. Imas odlicnu rasvjetu, steta i tuzno ovo za gledat.
 
Poslednja izmena: