Northern Light Auto, HPS400, Hesi kit, Box 1x1x2

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
"lose vrijeme za nas rajske ptice, malo slatkog secera za vene" reče Bebek, metafore boze, boze :)

Frend, ljeti su noci "hladnjikave", svježije sto se kaze, zato ti Ven tako savjetuje.
Ko god od nas nema klimu a uhvati ga ljeto i vrucine tako radi :)
U ostalom, skontaces sam kad bude vrijeme. :thumb:

Samo šibaj dalje :)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ja sam growao po ljeti sa 1000 wati.Vidi..bez klime ces tesko proci bez manjeg prinosa u najboljem slucaju.Moze se ali nece biti savrseno.Ventilacija na ful i sve sto ti je @VenloNL savjetovo;)
 
17.04.2017
48
50
18
@hazeri razumijemo se.
Planiram djelovati nekako u svakom slučaju da izbjegnem posljedice.
Problem bi mi bio ulagati u klimu jer svaka ide sa dosta Wata a ovako sa 400 sijalicom ja sam uduplao račun za struju u cca 18 dana rada. Iako treba uzeti u obzir da sam dogrijavo grijalicom box u off time-u ali opet to je puno. Sa klimom otišao bih još više pa će improvizacija i kalkulacija ibt majka za ovaj grow i ljeto
I kako si ti trpio sam 1000 i klimom jebote trošio si više od 500 kwh na mjesec
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Evo ti primjer.
400w,klima kontinentalna,noći prohladne do ugodne po ljeti,kuća izolirana...jednu večer zaboravio otvoriti prozore i vrata
38°C ;) u boxu,blauberg turbo,gas do daske :D
Suhi led je kamilica .
 
17.04.2017
48
50
18
to volim, daj mi primjer da ne ulažem u gluposti :D
dakle protokom zraka osiguravaš koliko manju temperaturu? imam relativno zadovoljavajući vent ovako dostatan je u svakom pogledu ali je preslab da bi značajnije utjecao na temperaturu.
Odmah znam na šta da ulažem, vidim da idu i 1750 m³/h što je fenomenalno.
Fenomenalna je i cijena.
Na koliki box kakav utjecaj si postizao u kojim temperaturama. Može još podataka molio bih te
 
Poslednja izmena:
17.04.2017
48
50
18
pozdrav svakom tko čita što :)
red je javit se pa evo malo update-a
nemam nekih problema posebnih pa eto iz gušta.
Biljke sam znao ostavit i same da rade u automatu i bez svježeg zraka i prošlo je uredu.
Stare su sad čini mi se 3 tjedna od kako su se pojavile.
Temperatura mi pravi ozbiljan problem jer ide do 32°C dok se radi što je previše.
U mraku je oko 22 što i nije tako loše.
Vlaga varira. Par dana sam je držao jako nisko oko 30% na on i 55 na off.
Dobile su prije tjedan dana zalijevanje
i kombinaciju na sve raspređeno ravnomjerno naravno 4,5 L vode sa
1) SuperVit kapljicu
2) Root Complex 25 ml
3) TNT isti tako
4) power zyme 9 ml
Odreagirale su super.
Uredio sam ph na 6.5 ravno i run off mi je bio na 6.8 vjerojatno zbog loše zemlje sa starta.
Topiranje je primljeno idealno. Jedna je malo zaostala i slabija a jedna baš gura. VIdit ćete na slikama. Mislim da nisu male za svoju dob.
Svjetlo 18/6
Naručen blauberg vent dodatni 3,5 puta jači od trenutnoga da utječem na temperaturu koja je problem.
i eto to je to za sad slobodno komentirajte da vidimo ako šta ja ne vidim
Živili!

I da, danas su dobile manje vode. Negdje 700 ml svaka al i dalje je to previše i sa svim sastojcima opet. Čisto da vidim kako reagiraju.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    383,4 KB · Pregleda: 78
  • 2.jpg
    2.jpg
    304 KB · Pregleda: 79
  • 3.jpg
    3.jpg
    272,2 KB · Pregleda: 71
  • 4.jpg
    4.jpg
    317,5 KB · Pregleda: 60
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Probaj svako drugo full doza svega po tablici i nadji neki ritam. Mislim da ti biljke vec pokazuju glad. Ova prva zemlja mi ne zvuci dobro, a plantella je slaba sama po sebi.
Ph ne trebas namjestat sa hesijem pa mozes probat bez toga i vidjet kako ide.
 
17.04.2017
48
50
18
Hvala @Stipe
Ovo je u suštini treće zalijeva za života općenito. Bio sam pretero u početku.
Znam da je zemlja veliki problem.
Na koji broj slike misliš tu koju vidiš da je već slabija što se hrane tiče?
Ako ne utječem na pH bude oko 7 ravno kao sa česme voda. Dodatak hrane ne utječe na pH kako sam primjetio. Spuštam na 6.5 cca. Probat ću ne dirat idući puta.
Što se tiče ove doze prehrane
sad sam išao sa 2,5 l vode i postavljo sve unutra u odgovarajućem omjeru naravno. I onda je svaka dobila oko 800 ml vode i procurila je vrlo brzo do kraja. Prošli put sam još više bio vode stavio pa je izašlo baš puno. Ako tu imaš još kakav savjet
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
tnt, bloom i p+ spustaju ph, ostali ne, tj. nemaju ph corrector.
ove svijetliji listovi kao da krecu zutit...osim ako to nije do kamere.
...ili pak to topline. posto ti je temp problem, digni malo lampu da ohladis krosnju. dovoljno se nabija pa joj ni ne treba toliko svjetla.
Ne izgleda to lose, samo nadji dobar ritam gnojenja i zalijevanja i bit ce super.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Glavatan
17.04.2017
48
50
18
može bit da je do kamere jer sam slikao sa ulaza a padalo je sunce pa ono tamo vamo...relativno jesu svjetliji gore listovi na dvije cure ali to sam pripisao mladosti. Pratit ću obzirnije to. Updejtat ću ako bude problema.
Toplina sigurno jest problem jer traje sigurno 3 dana po nekoliko sati kad je najtoplije. To ću riješit novim ventom nadam se i dizanjem svjetla. Možda i skraćenjem sa jedan sat.
Eventualno još jedan vent za iznad krošnje jer mi je ovaj slab jedva se malo klate onak malo.
Hvala opet!
 
17.04.2017
48
50
18
probao sam ih malo razvući ali vrhovi su još slabi pa nisam htjeo na silu. Kroz tjedan dana dok se malo pruže
Gledam ih sad ovako lijepe pod svjetlom i toplo mi oko srca. To je valjda ljubav :D
Podigao im svjetlo, skužio sam da je na 40 cm od vrha što je nisko za 400W pa ćemo dalje
 
17.04.2017
48
50
18
ja sam se mjerio prema 2017-05-12 13_42_07-Elite.png
trenutno mi je na 50 cm od vrhova
čisto da vidim kako reagira
Ako nije od svjetla onda imam neki nedostatak malo su mi počele gubit boju.
Temperaturu sam doveo u red i za budućnost osigurao do najtoplijih dana nadam se
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
400w hps,blauberg...box 1x1x2...biljke na 50cm od lampe.nesta nije dobro!!
Imas sve uvjete da lampa bude na 25cm od vrhova.Fali ti samo vent koji ce biti zaduzen za mjesanje izmedju lampe i vrhova.
Neki malo ozbiljniji ventilator.Taj vent je vazan kao i ovaj za ispuh.
Meni se pokazalo da je 400w u vege na 30-ak cm do jaja
U cvjetanju lampa moze i duplo ici gore..nista se nece lose desiti.Cak mislim da im to i odgovara.
Znaci nije nuzno nabijati lampu na vrhove,ali nije ni dobro da su u vege na pola metra daleko od lampe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k