Northern Light Auto, HPS400, Hesi kit, Box 1x1x2

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.04.2017
48
50
18
@NapuseniBosnjo 19.04. se pojavile sve iznad zemlje, znači malo jače od mjesec dana evo
@budalin brinula me ova jedna kad sam vidio kao mudo sablaznio se :D
do sad 4 puta ubacivao TNT, Root, SuperVit, i PowerZyme u smjesu prema omjeru. Cca 3 - 4 deca po biljci sa takvom hranom. Svako drugo zalijevanje. Danas 4 dc čiste vode jer kontam da moram prebacithranu za cvjetanje
Ne zahtjevaju puno vode moram reći
@CilI hvala ment glavni si, kontam da ću rezati ove koji mjenjaju boju sa vremenom jer uzalud crpe energiju a i donji su najčešće pa da malo oslobodim prostora jer su dosta nabijene čini mi se pa da lakše svjetlo prodire.
Ostavljam dalje na istom režimu, 18/6 temperatura uredna vlaga ću korigirat da bude manja sad kad krene cvjetanje kako treba
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.261
35.798
2.698
Weed California USA
Cca 3 - 4 deca po biljci
nemoj to tak. kad gnojis, zalijes kolko god treba dok ne procuri na dno.
slijedece zaljevanje samo voda. isto full dok ne procuri.
na slijedecm zaljevanju zamuti full dozu bloom, boost i super vit. pa onda nakon 2-3-4 dana kad se posusi, odi na cistu vodu ili voda sa powerzyme. PZ gledaj da ides svako drugo gnojenje. Boost samo jednom ide sad, i do 4. tjedna cvjetanja ne diras.
To ti je mozda najlaksi nacin. full doza - voda - ful doza - voda...
 
17.04.2017
48
50
18
hvala @Stipe to bi mi bilo iduće pitanje oko Boosta kad da odradim to jednom pa odmaram do 4. tjedna.
zalijevanje nisam rekao kako treba do kraja, jednom sam već mjenjao način, znao sam uvalit odma svu planiranu vodu i procuri odma pa su rekli da radije dodajem po malo u razmacima.
Idem na tri četri puta po malo vode ali istog iznosa i dok zadnja ne izađe dole. Uvijek jedno odradim sa hranom, poslije par dana pa čista vode ph korigiran na 6.5
dakle pratim ovo full doza - voda - ful - voda.
Dolazim do pitanja što tko smatra kao "full doza" i dali imamo istu definiciju.
recimo moja full verzija od zadnjeg puta prije tjedan dana negdje
2 litre vode
TNT 10 ml - Roor 10 ml - SuperVIt - gađanj vrlo malo (kap 4,5l) i PowerZyme 4 ml
Onda tako zamješano rasporedim za tri biljke. Toliko sam skombiniro da popiju i procuri
Jel se slažeš sa time
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.261
35.798
2.698
Weed California USA
Dolazim do pitanja što tko smatra kao "full doza" i dali imamo istu definiciju.
Apsolutno da imamo. Ono sto proizvodjac navede kao omjer, to je full doza, iliti puna doza koju preporuca proizvodjac.
tnt 5ml/L, root 5ml/L, pz 2ml/L itd itd.
upload_2017-5-25_22-16-53.png

Ne znam ako sam shvatio. Ja zaljevam sa 5L po tegli. U nju stavim 25ml tnt-a, 25ml roota itd.i tako zalijem svaku teglu sa 5L vode i gnojiva po tablici.
 
17.04.2017
48
50
18
dobro smo se razumjeli, radimo matematiku na količinu vode koja nam je potrebna da zadovoljimo biljke i to smatramo ful dozom. Tvoji potovi su očito veći značajno od mojih 23x23x25. Ja bi svoje utopio vjerojatno da uvalim tu količinu vode. mijenjat ću to za idući grow, možda su mi biljke male ovako
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
17.04.2017
48
50
18
pozdrav evo 10 dana prošlo pa reko da se javim
malo preinake radio u boxu i okolo, instaliro klimu u prostor neku polovnu za k. ne valja al jebiga nek služi koliko može. Mjerim struju ako bude loše gasim
Zalijevam češće sad jer mi se čini da su značajno žednije neg prije, Jednom idem sa kemijom drugi put voda i tako u krug.
Danas evo dodan samo Bloom Complex, SuperVit i PowerZyme i kako sam kalendar prokužio. Prošli put sam kako je @Stipe rekao sa Boostom išao a sad je još rano za Phosphorus i Boost zajedno.
Rezao sam veće listove koji požute onako previše da ne crpe energiju i ih rasčistim da dobiju više svjetla. LST se povremeno dotegne al mislim da dobro stoji i da ne trebam tu reagirat nešto posebno više.
Određeni listovi su se bili počeli na jednoj savijat prema dole, nisam znao razlog kontao sam da im je prevruće jer mi temp nerijetko išla do 30 jer teško je kad je vanjska 30+ a unutra i svjetlo i sve.
Što se tiče svjetla upravo,prije 5 dana sam prešao na negdje 15/9 tako nekako jer sam na brzinu poštimo čisto da izbjegnem najtopliji dio dana a ostalo prolazi. Eventualno poslije sredim na 12 12 al vidit ću još. Pri promjeni sam im ubacio kemije da lako prođe tranzicija. SLika iz boxa jedna izgleda dosta svjetlijih listova, to ne znam razlog, to je ona što sam mislio da je muško, stvarno jest svjetlija al eto nisam ništa poduzeo po tome pitanju
To je to valjda nisam ništa zaboravio.
 

Prilozi

  • 1 (1).jpg
    1 (1).jpg
    329,6 KB · Pregleda: 55
  • 1 (2).jpg
    1 (2).jpg
    214,9 KB · Pregleda: 53
  • 1 (3).jpg
    1 (3).jpg
    392,6 KB · Pregleda: 52
  • 1 (4).jpg
    1 (4).jpg
    291,4 KB · Pregleda: 53
  • 1 (5).jpg
    1 (5).jpg
    316,2 KB · Pregleda: 54
  • 1 (6).jpg
    1 (6).jpg
    379,4 KB · Pregleda: 51
  • 1 (7).jpg
    1 (7).jpg
    367,8 KB · Pregleda: 51
  • 1 (8).jpg
    1 (8).jpg
    267,7 KB · Pregleda: 60
  • 1 (9).jpg
    1 (9).jpg
    372,5 KB · Pregleda: 57
17.04.2017
48
50
18
ja sam mislio da je premalo vode jer mi saksija postane baš značajno lakša nego kad je zalijevana uredno...poslije toga nisam baš primjećivao savijene listove. Al provjerit ću to još u budućnosti u svakom slučaju.
Išao bih i dalje sa 18/6 al me zajebava temperatura. Loše odvodim toplinu van prostorije gdje je box pa značajno utječe. A ventilacija je moćna blaubergom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Ja sam proslo ljeto6,7,8,9 mjesec derao sa 1000w Gavita.Ali,ali..dok nisam klimu ukljucio,a to je bilo druga polovica sedmog sam derao ispuh i tri ventilatora.A ti imas posteno mjesta u boxu.Automati ti daju pun potencijal sa sto vise svijetla..Vole svijetlo..I da ispuh odvedi sa fleksom na zrak vani,ne u sobu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Glavatan
17.04.2017
48
50
18
znam da mi je to rak rana taj odvod topline. Bilo je 100 puta lakše da sam to ranije riješio al jebiga. Sljedeći cilj za ovaj ili idući tjedan sigurno.
Kažeš ispuh i tri venta. Koji raspored? Najjači za ispuh i onda unutra jel cirkulacija
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
17.04.2017
48
50
18
I zaboravio sam na brigu oko vlage, morat ću to ubrzat i riješit da odvedem sve van napokon.
Meni je ovaj jedan baš jaki za između svjetla i djelom krošnje. Imam jedan mali koji trenutno ne radi pa mogu i njega nabacit imam i mjesta. Vidit ću da se aktivira i on u poziciji barem od dole po sredini
 
17.04.2017
48
50
18
Nije me dugo bilo pa da se javim jednim updateom
dakle, biljke su duboko u cvjetanju već ne znam ni sam više treći četvrti tjedan skoro. Sve mi je išlo kako treba sve do nedavno. Budući da se počeo osjetit miris na ispuhu vani morao sam instalirat filter. Prilikom instalacije jer sam retardiran bio pao mi je sa cca metra visine izravno na jednu bilju. Rastvorio ju je posve. Pola sam je morao odrezat jer se preslabo držala baš da bi sačuvao barem dio. Kao što se na slikama vidi, prošlo je već tjedan dana skoro od toga incidenta i život je čini mi se nastavila. danas sam još uklonio par suhih listova. Zaostaje za dvima drugim al tako mora bit Barem da nešto dobijem od nje.
Temperatura vidi se na 10 cm od sijalice je ekstremna ali radi ostatak kako treba. Dva blind spota sam riješio sa dva mala venta. Oko boxa uključim klimu ovako u najtoplinjem dijelu dana ali ništa posebno zbog struje i temperatura je uredu. Biljke su zadovoljne.
Vlagu sam smanjio od kad je cvjetanje. Za off time malo je veća oko 50% ali to ću već riješit ako bude potrebe. Za sad mi se čini uredu posve.
Protok zraka mi je dobar. Blauberg radi svoje.
zalijevanje idem jednom sa hranom jednom vodom svakih par dana redovno. Od kad sam ovu jednu slomio ona dobiva više hrane svako zalijevanje dakle dva tri puta već pa ću vratit i nju da nekad dobije samo vodu.
Prilikom svakog drugog zalijevanja tj kad dodajem hranu, očistim svaku biklju od listova koji se počnu značajnije sušit. Čisto da rasčistim područje malo.
Danas sam posjekao one najniže cvjetove kržljave da ne crpe energiju bezveze.
svjetlo držim na nekih 20 cm od vrhova koji su najbliži i čini mi se da se ne žale. Temperatura jest sigurno dosta visoka ali nema nekih neugodnosti. Na jednoj se vidi kao da je spržena pa eto neka sudi neko od Vas iskusnijih.
Što se mene tiče za sad čini mi se da je putovanje dosta mirno i sigurno i da se skoro nacire luka za iskrcavanje ;)
Živili svi! TOliko od mene za sad
 

Prilozi

  • 1 (1).jpg
    1 (1).jpg
    396,9 KB · Pregleda: 52
  • 1 (2).jpg
    1 (2).jpg
    330,5 KB · Pregleda: 54
  • 1 (3).jpg
    1 (3).jpg
    373,7 KB · Pregleda: 51
  • 1 (4).jpg
    1 (4).jpg
    341,6 KB · Pregleda: 50
  • 1 (5).jpg
    1 (5).jpg
    362,6 KB · Pregleda: 51
  • 1 (6).jpg
    1 (6).jpg
    405,8 KB · Pregleda: 48
  • 1 (7).jpg
    1 (7).jpg
    441,8 KB · Pregleda: 49
  • 1 (8).jpg
    1 (8).jpg
    345,1 KB · Pregleda: 46
  • 1 (9).jpg
    1 (9).jpg
    371,9 KB · Pregleda: 47
  • 1 (10).jpg
    1 (10).jpg
    514,5 KB · Pregleda: 49
  • 1 (11).jpg
    1 (11).jpg
    322,1 KB · Pregleda: 52
  • 1 (12).jpg
    1 (12).jpg
    272,4 KB · Pregleda: 48
  • 1 (13).jpg
    1 (13).jpg
    258,8 KB · Pregleda: 51
  • 1 (14).jpg
    1 (14).jpg
    285,7 KB · Pregleda: 49
  • 1 (15).jpg
    1 (15).jpg
    301 KB · Pregleda: 49
  • 1 (16).jpg
    1 (16).jpg
    393,5 KB · Pregleda: 49
  • 1 (17).jpg
    1 (17).jpg
    179,9 KB · Pregleda: 42

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Temperatura ti je kriticna,a imas jos mjesec dana debljanja.Ajde nek bude i 20 dana ali treba ti jos ventilacije..jos,jos,jos...Nemoj se zahebati sad ne kraju;):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Glavatan
17.04.2017
48
50
18
Mjerenje nije baš relevantno zbog pozicije na kojem je taj mjerač. Dva analogna na nižim razinama i gdje nisu izložena 10 cm od svjetla su 26 - 28 i u visini krošnje oko 30 kad je najtopliji dio dana. Za sad trpe dobro a klima je u pripravnosti ako bude trebalo još obarat temperaturu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
17.04.2017
48
50
18
Pozdrav čitačima
Jedan manji update.
Odradio danas prehranu još jednu na 4 L vode, žedne cure.
Ulazim lagano u sigurnu luku nadam se.
Sad čitam kako odradit kraj a da bude dobar ;)
Molio bih iskusnije da bace pogled i sugeriraju ako vide neki problem koji ja ne vidim.
I da daju procjenu cca koliko bi moglo bit do kraja?
Odradio sam jedan flush u međuvremenu jer sam si spalio vrhove možda zbog previše gnojiva ranije ili zato što mi jedno vrijeme temperatura pobjegla dok nisam bio kod kuće na preko 33 što je zajebalo stvar a nisam mogao ostavit klimu cijelo vrijeme.
Sad držim manje više sve pod kontrolom.
Svjetlo 18/6 standard, temperatura na on do 30°C u krošnji ne bune se pa ne skidam dalje. Na off oko 20. Vlaga ispod 40%. Skidam redovno listove koji se baš osuše.
Ako neki kažu da sam pred krajem kontam da bi ovo moglo bit zadnje zalijevanje sa prehranom. Dalje da idem sa vodom i zadnji flush za kraj kad dođe.
I ona cura što sam ju slomio bio je preživila i drži se dobro, prati tempo.
Toliko od mene. Živili!
 

Prilozi

  • 1 (1).jpg
    1 (1).jpg
    318,7 KB · Pregleda: 48
  • 1 (2).jpg
    1 (2).jpg
    311,9 KB · Pregleda: 47
  • 1 (3).jpg
    1 (3).jpg
    274,8 KB · Pregleda: 43
  • 1 (4).jpg
    1 (4).jpg
    414 KB · Pregleda: 40
  • 1 (5).jpg
    1 (5).jpg
    366 KB · Pregleda: 37
  • 1 (6).jpg
    1 (6).jpg
    321,6 KB · Pregleda: 39
  • 1 (7).jpg
    1 (7).jpg
    559,8 KB · Pregleda: 41
  • 1 (8).jpg
    1 (8).jpg
    548,1 KB · Pregleda: 42
  • Sviđa mi se
Reactions: lauba and hazeri