Northern lights feminized 600W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Došao je trenutak da postavim dnevnik. Zahvaljujći vašoj pomoći https://vutra.org/topic/11400-početnički-grow-box-koliki-i-kakav/ jučer je sjeme proklijalo. Krenuo sam u uzgoj da bi napravio simpsonovo ulje za liječenje karcinoma. Kada sam došao na forum nisam imao pojma i predodžbe kako se uzgaja i danas imam puno puno upitnika, ali idem korak po korak, učim, čitam, pitam pa se nadam da će uspjeti.


Sjeme je Northern lights feminized 9 komada ide u tvornički box 120 x 120 x 200.
Rasvjeta 600 W HPS
Ventilator 250m3/h
Karbonski filter
Upuh pasivni
Mali ventilator unutar boxa da puše o biljkama
Posude cca 12 - 13.lit
Zemlja Terramagma , pomiješati ću s perlitom (25-30%) i dolje ću za drenažu staviti glinene kuglice, a umiješati ću ih i u zemlju.

Sjeme je stavljano na klijanje metodom mokrih salveta, držano na cca 24 C, poklopljeno tanjurima u kartonskoj kutiji da bude mrak. U roku 24 h izbila je klica, a jutros nakon 36h je već bila 1 cm, neke i malo više.

Sjemenke su posađene u jogurt čase koje su modificirane (prema slikovnim uputama iz vodiča za ametrski uzgoj s foruma) tako da se može lako kasnije presaditi u posude. Zemlju sam dobro zalio, stavio sjemenku po pravilima, te ju prekrio sa 0.5 cm zemlje i potom tu zemlju još prskalicom poprskao Čaše stoje pored prozora na toplom i sada se nadam da će biljke niknuti. Napravio sam tako jer bi bilo nespretno da sam odmah u glavne posude stavio s obzirom da zauzimaju skoro 1.4 m2 prostora
Voda je iz vodovoda, odstajala da ispari klor te je PH reguliran limunom na 6.5
Pratim da se površina ne osuši, a kad se osuši prskati ću prskalicom. Strah me da ne pretjeram da sjeme ne strune. Stavit ću slike kad biljke niknu.
Stavio sam vodu da odostiji, za pripremu glavnih tegli koje ide u box.
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Nameće mi se pitanje koliko vode da pripremim s obzirom na navedeni mix, te da imam 9 tegli od 13 lit? Jer ako sam dobro shvatio prvi put se tegle zaljevaju da procuri skroz, pa ne želim da mi prifali odstajale vode. Napunio sam sve velike posude i kante šta imam.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
sve je skolski u uvodu i nebi smjelo biti problema.
kada su tako mlade,netrebas ih zaljevati sa velikom kolicinom vode..zbunit ces i sebe i biljke.
Zato ih ispocetka stavljas u male potove ,cisto zbog zaljevanja a ne iz nekog drugog razloga.Znaci mali potovi u stratu su sam zbog lakseg zaljevanja i lakse procjene kada im treba dati vode.


Tri litre na 12l ide tek negdje u polovici cvjetanja
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Pozdrav. Lijepo si srocio pocetak. Vidi se da si citao. Ako imas volje pogledaj moj drugi dnevnik. Potovi su 25 litara, zaljevanje sa 8. Tesko je tocno procjeniti koliko vode,i sam si rekao,dok ne procuri :) Svakako prstom u kraj tegle koliko ide pa provjeris. Naravno govorim o kasnijoj fazi. Sretno i keep smile!
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Oprah, pa nadam se da će jednog dana i ovaj dnevnik biti nekom od pomoći (jer stavrno iz dnevnika se može puno naučiti), netkom tko će baš kao i ja biti pun upitnika i neće znati od kuda da krene. Kad sam došao na forum odmah sam dobio mnogo savjeta članova i moderatora i to mi je stvarno puno pomoglo
 

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
Nema razloga da ne bude dobar dnevnik, odličan grow i još bolje ulje....teoriju znaš a sad ide onaj zanimljiv praktični dio
Imaš koga pitat ako di zapne, dobru opremu i nema da omaneš
Sretno!! (za svaki slućaj)
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
PowerSeed je napisao(la):
gledaj da ti voda kojom zalivas ne stoji dugo jer po pravilu raste joj ph, sretan grow
nastojim tempirat, jutros i sinoć sam napunio kante da odstoji voda, ali i tako ću PH regulirati netom prije zaljevanja. Nadam se da ne griješim ako napravim tako. Tako sam korigirao i vodu za klijanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
ova slika je veća pa je kao thumb




Da li da ove 2 -3 veće stavim večeras u 21 sat u box pod rasjvetu ili da ih sutra stavim kad i ove ostale izvire u potpunosti iz zemlje?
 

ljoVe

Aktivan Član
02.09.2009
119
94
28
40
Stavi ih u box sve, do 21h i one će biti vani... Za 4 dana neces moci skuziti koja je bila koja :)
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
W, sjajno si se pripremio već na samom početku, a takav pristup će ti se vratiti na samom kraju...

Nisi mogao doći na bolje mjesto za dobiti savjet i mišljenje iskusn(ij)ih growera, ovdje ima odličnih ljudi spremnih pomoći bližnjemu, pogotovo kad si tako dobro odradio domaću zadaću i pripreme!

Palac gore :costumed-smiley-027
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar and wave
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.