Northern lights feminized 600W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Daj koju sliku vrhova.Ako može malo kvalitetnija slika da se vidi faza cvjetanja i boja lista..Po ovom što vidim,lolipop skromno napravljen.Još poskidaj te tanke grančice sa minjaturnim cvjetom, jer od njih ionako nema ništa.. i sve listove do pola biljke,a do jedne trećine (od dna) očisti SVE.Neka ostanu čiste grane.
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Ovo za 25 dana sam uzeo po info od sensi specifikacije, budem stavio i slike vrhova. Par vrhova u sredini ima vec i smedje niti osim bijelih. inace lolipop sam napravio ne jer sam htio nego jel je pozutilo, a te male grane sam skidao jer sam skuzio da su prenisko, da samo crpe snagu a nista od njih. Uglavnom veceras ide full doza svega od hesija za bloom i fosfor full.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Lepe biljke, one vuku hranu iz listova za vrhove jer im fali gnojiva. Strpljenje, nista
nije strasno. Zdrave so to je bitno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ima tu još cvjetanja bar 4 tjedna... Šibni full dozu,i možeš slobodno pojačati fosfor + za 20-30 % ph podigni na 6.7 i ako hoćeš imati dobar urod potkreši onako kako sam ti napisao ;) Hesijev Booster ti može značajno pomoći!! Biljke su dosta dobre,zdrave i nema razloga da ne bude sve kako treba. Piči :thumb:
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Zašto da ne,ako to biljka traži? Ipak ne bi bilo loše da staviš neku sliku bez HPS-a slikaj s flashom u mraku,ili pod bijelim svjetlom pa da vidim..Jesi li potkresao grane?
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
mislim da jesam, sve one sitne grane sam maknuo da ne crpe snagu. Nadam se da ako dvaput dam gnojivo za redom neću izazvati drugu krajnost, da ih spalim...., ali s obzirom na opću bljedost mislim da ne bi trebalo biti problema. Malo me buni što na hesi stranicama piše da se nikako ne gnoji 2x zaredom na uputstvima za tnt i bloom complex, ali s druge strane kao i nekoliko puta da sada mislim da je najbolje gledati i "osluškivati" biljke i prema tome postupiti
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Tebi je sada 4 i po tjedna u cvatnji i biljci daješ bloom,powerzyme,supervit,phosporus + i booster ph vode treba biti 6.8
Ako su listovi svjetlozeleni,bljedunjavi onda im fali dušika i ph nije kako treba(osnovni simptomi na neviđeno). Kad bi stavio sliku bez HPS-a mogao bih bolje vidjeti !!!!!! Ja bi na tvom mjestu uradio poluflush,i nakon tri dana full dozu svega bloom,powezyme,phosporus+ 2 kapi supervita na 5l i booster. nakon 2 dana ih nećeš prepoznati ;) Nakon toga idi na intuiciju i recimo jedan put bloom i fosfor,a drugi put powerzyme i booster. svako treće zalijevanje 2 kapi supervita,PH vode obavezno 6.8-6.9 jer tada biljka može uzeti ono što joj u cvatu najviše treba.Malo prokopati zemlju nije na odmet ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wave

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
ok, hvala mičurine, do sada sam išao sa 6.5 ali mislim da nije to razlog žutila. Inače kad stavim full dozu svega voda taman dođe na ph 6.5. S čime da dignem ph vode, može li soda bikarbona, čitao sam negdje i pepel ali on djeluje i kao gnojivo pa da ne zezenem??? A flush ću preskočiti , ide samo na kraju jer sam ih kad sam radio flush skoro ubio i na ovo žutilo ne bi dočekale full dozu svega, bar mi se tako čini. Dakle čime dići ph? A ovo za inuticiju se slažem i koristim.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Dobro si proćitao glede sode bikarbone za dizanje pH pa isprobaj kako funkcioira nemožeš pogriješit samo pomalo doziraj
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
ph sa 6.5 na 6.8 ćeš dići tako da napraviš mješavinu vode i nutrijenata dan prije i ostaviš je pod utjecajem svjetla u grow boxu(svjetlo diže ph vode)... nije potrebno ubacivati sodu bikarbonu ako nije nužno.Inače ph 6.5 je za vege fazu,a u cvjetanju nije dobro ići ispod 6.8 jer su najvažniji nutrijenti zaključani..bolje je da je ph7 i više nego 6.5
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Ok hvala ti, a u box mi jedva stane mala posuda s vodom, a kamoli kanta od 15 litara vode :)
Posluziti ce i jednodnevno stajanje na dnevnoj svjetlosti.
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Ok. Biljke sam "pokresao", nakon prethodnog zaljevanja samo vodom, išlo je zaljevanje s gnojivom full doza sve i boost, Biljke su nakon 3 dana i dalje žute. Još dvojim da li da suprotno pravilu "voda gnojivo voda gnojivo" večeras gnojim dva put zaredom. Čitajući druge dnevnike vidio sam da biljke pred kraj žute, u dnevniku critical 600..... vidio sam da isto su počele žutiti relativno rano. Ja sam sa cvjetanjem tj režimom 12/12 počeo 12.03. (prvi znaci cvjetanja 15.03) pa bi kraj tj toliko očekivana berba trebala biti oko 10.05. Nadam se da ako idem dvaput neću ih valjda na kraju spaliti? Ili da dam samo boost i powerzyme, a sljedeće zaljevanje sve? (samo je 1 i 9 biljka su stvarno žute druge imaju žutilo ali nije tako strašno, ali sve imaju tamne budove)

I kako ide pravilo pri kraju uzgoja, koliko dana prije kraja ide pravi flush ili se mora možda i dati barem 2-3 zaljevanja vodom (zadnji tjedan) ili je samo flush dovoljan. Što nakon flusha? Idu li biljke u mrak i kada ide berba/sječa biljaka?

hvala na pomoći.
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Moj savjet, zadnjih tjedan dva,samo voda, nikakv final flush.

IMHO, imaš puno zemlje, jako svjetlo i ako to sve "dobro" natopiš s vodom, vrlo su velike šanse da će ti se unutar cvjetova pojavit trulež zbog vlage -> "ispravak" ->visoke vlage u zraku.


A to što žute, nek te ne brine previše, bit će manje klorofila.


p.s. jel se sjećaš možda koliko su narasle (stretch) od prebacivanja na 12/12 i kad su prestale rast u visinu (cca. dana) ?


@metalmaniac: primjetio sam u postovima iznad da mu se vlaga u boxu nakon zaljevanja u vegetaciji dizala iznad poželjne, a u cvjetanju može bit samo gore.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
neće se od flusha napraviti plijesan u cvjetovima, to se dešava samo zbog visoke vlage u zraku (preko 60%), i zato se trudimo prema kraju cvjetanja držati vlagu na 45-50%. slobodno ti odradi flush, ne može to nikakve probleme napraviti...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Filipina

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Andrijaj, znam da je flush potreban ali slazem s tobom da postoji povecana opasnost od plijesni jer kao sto si primjetio vlaga je nakon flusha mi otisla i na preko 80.

Kako kontrolirati vlagu tj sniziti je, sada je oko 67 %(dok je noc) i puknuo sam unutra onda dva ceresit skupljaca vlage, a to je samo nakon obicnog zaljevanja. Po danu je oko 45.

dakle kako odraditi flush ili privesti najbolje uzgoj kraju?
jos cekam je..ni mikroskop s ebaya tako da ne mogu provjeriti trichome (ako sam dobro shvatio to su oni kristalici po listovima i budovima i idealno za berbu je pola bijelo pola crveno tj smedje)

i da cini mi se da su rasle jos jedno max 15 dana od prebacivanja i otprilike 10 do 15 cm, tako mi se bar cini jer nemam dojam da su narasle jo 30% u odnosu na vegetaciju
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
metalmaniac je napisao(la):
neće se od flusha napraviti plijesan u cvjetovima, to se dešava samo zbog visoke vlage u zraku (preko 60%), i zato se trudimo prema kraju cvjetanja držati vlagu na 45-50%. slobodno ti odradi flush, ne može to nikakve probleme napraviti...
ok mozes mi onda molim te konkretno reci kako sprijeciti da nakon flusha vlaga ne ode u visine? Jer Andrijaj je dobro primjetio.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Možeš to riješiti dobrom ventilacijom, jaćim ispuhom i ventom koji piri po biljozama bitna je cirkulacija zraka upuh/ispuh.Jedino je problem ako je velika vanjska vlažnost zraka općenito npr. kao danas prikazuje mi 80%(softwer koji imam na kompu) ali u box-u je 50% barem tako očitavaju uređaji imam ih 2kom(jedan mehanićki i jedan digitalni) pa im vjerujem, a utjecaj HPS-a je vidljiv.

Nadam se da negriješim pa će to valjda još netko komentirati ili me ispraviti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.