Northern lights feminized 600W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
eto, preduhitrio me kolega. dobra ventilacija čuda radi, ali ako ti je visoka vlaga u prostoru gdje je boks, onda ti ni to neće pomoći...
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Vjerovatno bi pomogao neki odvlaživać zraka ali koliko je to isplativo kad više treba polagati važnosti na samu vlagu od 40-60% pa tako poneki dan kad je prevelika vlaga i nije neki problem(valjda) i obićno kupujemo ovlaživać jer usljed topline nam fali vlage to je uobićajen problem, ali ako si u mogučnosti financ. uzmi si odvlaživać jer on pokupi višak vlage pa ju je lakše kontrolirati.
Naravno sve te opcije poskupljuju tretiranje "božje nam biljke" ali i pomažu da nemamo puno brige i problema pa tko može samo naprijed jer za sve postoji riješenje i razne opcije ali sve košta.....
 
08.08.2008
109
83
28
mene ništa vise ne izvabi iz ritma
kao me bilje pocnu tak zezati.
3 zlatne stvari prije sadenja:
1dobra zemlja -pobar ph
velike teglkice, korijen volli dbiti u hladno-mraznom prostoru. puno kisika kor.sustavom.
u početku ne prejako sunce, ak se pocnu izduzivati prijevise onda ih malo skrati..
I naravno odrzavaj temp. i vlagu pod obavezno.

AutomaticiMA NE TREBA DOGNJIJIVANJE KOLIKO REGULARKAMA ALI NIJE NA ODMET JEDNOM U TJEDAN DANA DATI IM PRVI n:p:k.
DRZIM FIGE, UPDATEAJ!
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
wave je napisao(la):
Flush je super došao no i on nosi svoje probleme, a to je da je vlaga otišla visoko, do 78 % možda je u jednom momentu bila i više jer prva dva dana nakon flusha (kad je off svjetlo) sam čak primjetio na par listova vodu što znači da biljka (koja inače upija osim kroz korijen upija i kroz list) više nije mogla uzeti vode, nije extremno izraženo ali bilo je ne 4-5 biljaka na par mjesta, to sam osušio i danas nije bilo te pojave iako je vlaga već sada 78% kada je off, kada je on kreće se od 45-55 što je ok.
Šta će tek biti kod finalnog flusha, ovakva vlaga uzrokuje plijesan i truljenje budova.

Šta predlažete kao rješenje? Da još pojačam grijanje da izjednačim dan /noć temperaturu. (21/26C)

Provjetravati prostoriju mogu samo kad je svjetlo upaljeno jer inače bi jako rušilo temp. Vlaga u prostorije gdje je box je 65 i sve je ok dok je svjetlo on. Mogu li u box ubaciti onaj bison air max skupljač vlage, jel to šteti biljkama? Love za električni skupljač vlage nemam, pa da rušim ulaznu vlagu. Prvo sam metao mokre krpe, a sad bi morao isušiti zrak???
Vlaga u prostoriji je 65% i po danu i po noci, a temperatura ?
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
ne vlaga po danu je 40-45% znači idealno, ali po noći posebno nakon običnog zaljevanja skoči na 65-68%, pa zato briga šta će biti nakon flusha (jer imam iskustvo da mi je nakon flusha skočila do 80 %, ali onda još nije bilo budova koji bi se mogli upljesniviti), a novaca za pravi elektro odvlaživač nemam, ovaj grow i bolest iscrpila me financijski, a ove "ručne" isušivače što je ustvari neka kemikalija i sol preko noći stavim dva unutra

@ ze marko , ma ni mene vište ništa ne sekira , u početku sam brinuo oko svake točke na listu, sada se više ne sekiram ni kada pokupim par šaka žutih listova, eto večeras mi jedna bočna grana pukla (grana je bila tanja, a zakasnio sam jedan dan s zaljevanjem) i ostade bez ljepog buda (stavio sam ga u malu vazu s vodom u box), nema sekiracije, al opet žao mi ju bacit.... naradije bi stavio tu granu nasred stola u dnevnom boravku :)

i jel mi može netko u par koraka napisati kako treba izgledati finiširanje uzgoja od flusha na dalje, bio bi stvarno zahvalan...
kad uhvatim malo vremena idu slike, obećajem
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
ne vlaga po danu je 40-45% znači idealno, ali po noći posebno nakon običnog zaljevanja skoči na 65-68%, pa zato briga šta će biti nakon flusha (jer imam iskustvo da mi je nakon flusha skočila do 80 %, ali onda još nije bilo budova koji bi se mogli upljesniviti), a novaca za pravi elektro odvlaživač nemam, ovaj grow i bolest iscrpila me financijski, a ove "ručne" isušivače što je ustvari neka kemikalija i sol preko noći stavim dva unutra

@ ze marko , ma ni mene vište ništa ne sekira , u početku sam brinuo oko svake točke na listu, sada se više ne sekiram ni kada pokupim par šaka žutih listova, eto večeras mi jedna bočna grana pukla (grana je bila tanja, a zakasnio sam jedan dan s zaljevanjem) i ostade bez ljepog buda (stavio sam ga u malu vazu s vodom u box), nema sekiracije, al opet žao mi ju bacit.... naradije bi stavio tu granu nasred stola u dnevnom boravku :)

i jel mi može netko u par koraka napisati kako treba izgledati finiširanje uzgoja od flusha na dalje, bio bi stvarno zahvalan...
kad uhvatim malo vremena idu slike, obećajem
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Dan 51. od prebacivanja na 12/12, odnosno negdje 51 dan od prvih naznaka cvjetanja.
Vlaga noć 65 do 68
Vlaga dan 40-48
Temp noć 20
Temp dan 27, max 28

Evo i slike kako sam obećao



Trichomi su još svi prozirni, kristalni.

Koliko dana prije berbe treba ići u flush? Molio bi odgovor na moje pitanje iz posta 166 ako netko zna?

Edit
dio trihoma je postao vrlo lagano ali samo djelomicno zamucen, a neki imaju smeđkasti vrh, no veci a je i dalje prozirna
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
7 dana prije berbe radiš flush. Kad se trihomi malo zamute i postanu lagano mliječni onda je vrijeme...
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Ja inace zadnja 2 tjedna radim flush,recimo prvi put kad ih flusham ostavim ih 7 dana i taman se zemlja prosusi i tako jos jedanput flusham i ostavim da se posusi zemlja tako biljka doslovno pojede sama sebe a pod tim mislim da sve sto joj je ostalo u listovima povuce i razradi kao hranu jer biljka tokom rasta sprema nutrijente u lisce.Na taj nacin malo bude bolji okus i bude manje klorofila.
P.S.Biljke super izgledaju,ima dobrih hedova.
I samo nemoj zurit nije bitno koliko ces ti puta flushat,nemoj ih skidat dok se zemlja ne prosusi jer ce imat u stabljici jos vode kad vidis da je okopnila i da se lisce pocelo spustat onda sjeci inace ce ostati dosta vlage u njoj i duze ce se susit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
biljka ne moze da "doslovno pojede sama sebe" nego pojede ono sto je preostalo u zemlji, sto se tice listova, u njima nista ne "ostaje", u njima se odvija fotosinteza za koju je pored vode potreban i ugljen dioksid i svetlost.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Fan leaves store mobile nutrients, these stored nutrients are essential in the later stages of flowering. When flushing a plant the fan leaves will lose their color quickly. This is because the nutrients are being mobilized to the atypical meristem (grow tip, bud site). Draining your fan leaves with a flushing period will increase floral development (Ca, 13.03.2002). Fan leaves therefore serve as a nutrient deficiency buffer zone for the plant (Higstar, 03.13.2002).

Kad se isfusha zemlja u njoj vise nema nutrijenata dok listovi preko solarne energije proizvode secere i taj proces se zove fotosinteza.Svaki biljka tokom rasta sprema u lisce mobilne nutrijente koje kasnije koristi ako joj zafali u kasnijoj fazi rasta tj.cvijetanja,zato listovi i zute jer su izgubili svoju funkciju koja nije samo fotosinteza.Doslovno pogledaj kad imas neki deficit skoro svaki se prikaze preko lisca,ako ima previse dusika licsce postane tamnije i stvore se kanzde,ako fali dusika lisce krene zutit i opadat.Kako onda biljka ne pohranjuje nutrijente u lisce,pa gdje onda ti nutrijenti idu.
Preko korijena biljka usisava vodu i minerale koji se protezu glavnom stabljikom,kad dode na sjeciste gdje se nalaze nove manje grane ta voda i minerali putuju tamo sve do lisca gdje se zadrzavaju i apsorbiraju kako biljkama treba,zato se biljke nemogu predozirat sa nutrijentima jer nastane deficit zbog pretrpanog nutritivnog sadrzaja.
Na taj nacin kad se isflusha biljka svi preostali nutrijenti u liscu ostaju i biljka ih koristi da bi nastavila rast,zato sam i spomenio izraz pojede sama sebe.
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
ima to jos 10-15 sigurno...gledas da su ti barem pola braon(mutni),a pola milky(mlecni)...
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
flush je odrađen u srijedu, i za dan najkasnije dva mislim ih staviti u mrak i onda berba. Nadam se da nije prekasno jer po mikroskopu većina je mliječna, tek tu i tamo smeđi, možda 10tak posto. Po sensi specifikaciji cvjetanje je max 55 dana ali to se valjda računa od kad zapravo procvjeta a ne od 12/12 sati prebacivanja.
Uglavnom nakon čitanja https://vutra.org/topic/10925-drying-and-curing-of-fresh-cannabis-buds/mislim ovako berbu odraditi:
svaku granu sa budom odsjeći najduže šta mogu
potrimati sve krupno lišće
objesiti upside down u box da se suši u mraku

Pitanje je da li se trimaju i oni sitni listići što viri na budovima (veličine četvrt to pola malog nokta), koji je prekriveni trihomima. Ako da, kada je najbolje i može li se to koristiti za ulje ili šta?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.