Northern lights feminized 600W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
ako su trihomi jos uvek mlecni onda nije jos vreme za berbu,pusti da bude barem 50% braon,a na ono sto kazu u specifikaciji dodaj jos 10~15 dana,
trimas svo lisce koje strci(to bas malo i puno trihoma mozes i nemoras),a svo to lisce mozes upotrebiti za ulje ili has....izbor je tvoj.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
wave je napisao(la):
flush je odrađen u srijedu, i za dan najkasnije dva mislim ih staviti u mrak i onda berba. Nadam se da nije prekasno jer po mikroskopu većina je mliječna, tek tu i tamo smeđi, možda 10tak posto. Po sensi specifikaciji cvjetanje je max 55 dana ali to se valjda računa od kad zapravo procvjeta a ne od 12/12 sati prebacivanja.
Uglavnom nakon čitanja https://vutra.org/topic/10925-drying-and-curing-of-fresh-cannabis-buds/mislim ovako berbu odraditi:
svaku granu sa budom odsjeći najduže šta mogu
potrimati sve krupno lišće
objesiti upside down u box da se suši u mraku

Pitanje je da li se trimaju i oni sitni listići što viri na budovima (veličine četvrt to pola malog nokta), koji je prekriveni trihomima. Ako da, kada je najbolje i može li se to koristiti za ulje ili šta?

Mozda i nije lose skinuti NL dok jos ima mlijecnih trihoma...ako NL pustis do kraja dobit ces ganju koja ljepi za krevet i ubija volju za bilo kakvom aktivnosti...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Puff Puff Pass

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Da li bi bilo dobro da ih stavim u mrak 24 ili 48 h prije berbe i sto se time dobija?
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Budovi se vec 4 dana suse na 45% vlage ali moram hitno zavrsiti sa susenjem. Vec su polusuhi neki i potpuno suhi. Mogu li zavrsiti susenje stavljanjem u pecnicu na 40 stupnjeva odredjeno vrijeme ili vecu temp ali bez dagubim na potenciji tj medicinski bitnim sastojcima jer mi je ovo potrebno za ulje. Molim pomoc
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
PowerSeed je napisao(la):
dalje od pecnice, a ulje se moze praviti i od sveze vutre
stvar je da box moram razmontirati zbog određenih razloga a nisam siguran da cu stici napraviti ulje danas sutra, pa da se budovi ne upljesnive. Power jel smeta za ulje mali listovi na hedovima koji su prekriveni trihomima kristalima ili se njih ne koristi za ulje te da ih otrimam. Jel rick navodi da se koristi suhi materijal.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
frend, napisao sam ti ono sto sam procitao na forumu, nisam nikad pravio ulje pa se malo strpi da uleti neko ko se tim bavio. mali listovi ne bi trebali smetati koliko ja pratim logiku cele price
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Ostavi ih to nije problem štoviše dobiješ na kolićini, a ujedino i sve iskoristiš pa kad ih potopiš u otopinu što bi moglo smetati ako ubaciš pokoji listić tj. ostaviš ga s hedovima pa nek doprinese kolićinom i da svoj doprinos glavnom produktu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Puff Puff Pass

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
lišče ne smeta
navodno je jedina razlika mokro - suho klorofil
ak možeš osuši kak treba ak ne možeš napravi ovak i gotovo, glavno da je ona zrela kak treba da nije prerano skinuta
i u jednoj i u drugoj varijanti dobijaš sva ljekovita svojstva u ulju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Puff Puff Pass
08.08.2008
109
83
28
wave je napisao(la):
Budovi se vec 4 dana suse na 45% vlage ali moram hitno zavrsiti sa susenjem. Vec su polusuhi neki i potpuno suhi. Mogu li zavrsiti susenje stavljanjem u pecnicu na 40 stupnjeva odredjeno vrijeme ili vecu temp ali bez dagubim na potenciji tj medicinski bitnim sastojcima jer mi je ovo potrebno za ulje. Molim pomoc
Nemoj nikako u pečnicu ili slično, slušaj šta ti dečki kažu. Izgubit češ miris i okus zbog vručeg zraka i topline pečnice!!
Ako ih sušiš cca 4 dana već, i misliš da su dovoljno suhi, probaj sa curing-om ako imaš vremena. Ako ti se žuri probaj smanjiti vlagu nekako, mada nečeš vremenski puno uštedjeti. Ako si se trudio do sada nemoj zbog nestrpljenja zeznut stvar na kraju. Sušenje je po meni najteži i "najvažniji" korak, ...lako možeš sve zeznut nakon toliko truda i vremena.
Sve u svemu ako hočeš raditi ulje biljoze bi ti trebale biti skroz suhe.
Sretno!
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
wave je napisao(la):
Budovi se vec 4 dana suse na 45% vlage ali moram hitno zavrsiti sa susenjem. Vec su polusuhi neki i potpuno suhi. Mogu li zavrsiti susenje stavljanjem u pecnicu na 40 stupnjeva odredjeno vrijeme ili vecu temp ali bez dagubim na potenciji tj medicinski bitnim sastojcima jer mi je ovo potrebno za ulje. Molim pomoc

kao sto su ti vec rekli nestavljaj u pecnicu nije ti to potrebno ako moras zavrsiti sa svim radnjama mozes i od takvog materijala raditi ulje i neces nista izgubiti na kvaliteti jedino ces imati malo vise klorofila sto mijenja samo okus ulja a medicinski potencijal ostaje isti tako nemoj se brinuti slobodno spremaj alkohol i kuhalo i ako gdje zapne tu smo da ti pomognemo da privedes cijelu ovu pricu kraju

Pozdrav i sretno :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ImbraGrabarić

Mikan91

Aktivan Član
14.03.2014
68
28
8
Kako napreduje,jel se osusili badovi? Meni stiglo seme iz RQS,jos samo ostala oprema i picim. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.