Northern Lights & Medical Mass od RQS, 250w MH/HPS, 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.06.2014
59
132
33
Koliko otprilike treba dana da počne cvetanje od prebacivanja na HPS i 12/12? Prošao je četvrti dan a ja ne vidim ništa. Samo rastu kao blesave. Sad je Medical Mass prestigla NL. :)
 
30.06.2014
59
132
33
Evo da se javim, sve je ok. Cvetovi su se pojavili, formirali,... Zalivam na svaka 3-4 dana, i dam 1/2 preporučene doze Hesi Bloom complex-a sa svakim zalivanjem. Njih dve popiju 6l vode, bude im dosta. Još mi nije stigao pH metar... Potrošio sam celu bočicu pH down, mogu limuntusom da spuštam pH? Jel smeta ako koristim pH down grow umesto pH down bloom sad u cvetanju?

I izdužile su se u visinu baš mnogo. Preko metar su. Svetlo sam digao koliko mogu, i sad je oko 15 cm iznad vrhova. Dva puta sam ih obišao i zatekao da se vrh zabio u svetlo i požuteli listovi. Valjda će sad usporiti i stati. Trebao sam ranije da prebacim na cvetanje i da ih malo istreniram,... Za nauk za sledeći put.

DSC_0276_resize.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443 and lauba
30.06.2014
59
132
33
Update:

Sve fino napreduje. I dalje zalivam dva puta nedeljno, i dajem pola doze Bloom-a. Pretposlednje zalivanje sam dao full dozu (5ml na litar vode), izdržale su, pa sam posle toga zalio samo vodom. Nastaviću sa pola doze. Planiram od sledećeg zalivanja da krenem i sa fosforom, takođe pola doze.

Par vrhova je udarilo u tavanicu boksa, pa sam ih vezivao, savijao,... Uglavnom su vrhovi opkolili cool tube, ali ništa ne gori. Ventilator ih hladi. Temperatura raste do 31 C kad su vreli dani, a normalna je od 22-27 C. Vlažnost je visoka, od 67 do 85%.

Veoma su lepljive i mnogo lepo mirišu, ali ne jako.

Čitao sam na forumu o tome od kad se računa tih 7-8 nedelja cvetanja, da li od prebacivanja na 12/12, ili od prvih pistila (kod mene razlika 7 dana), ali mi i dalje nije jasno. Jel može neko da mi razjasni čisto da bi mogao da izračunam kad da očekujem berbu jer planiram neki put pa moram da se organizujem sa datumima? Dakle, kod mene se navršava četvrta nedelja od 12/12, iliti treća od pistila. Koliko još?

NL:

DSC_0287.JPG

MM:

DSC_0288.JPG
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa jel biljka procveta istog momenta kad prebacis na 12/12. racunas kad ugledas prve pistile, tad je krenulo cvetanje. taj vrh na drugoj fotki ti ne prima dovoljno svetla kad je iznad njega, savijaj to, tako ne valja a biljka raste i dok cveta. kontrolisi malo situaciju, sto si pustio toliko da ode
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Otprilike si na pola cvjetanja.. ;). Lijepo to ide tek ce se sada pocet punit kak treba!! :bocni:: Samo imaj strpljenja i bit ce to vrh.. cepaj... :djede: :joint:
 
30.06.2014
59
132
33
Jel moguće da piju manje vode u ovom periodu? Obiđem ih posle četiri dana, NL još mokra po površini, MM popije samo litar i po - dva, i procuri.
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Ma ne vjerujem stari.. inace biljka kad krene u cvat tek onda pocinje pit sve vise i vise.. ne kuzim ti tu logiku da je mokra zemlja nakon 4 dana??? :zvezda::
 
30.06.2014
59
132
33
Ne kontam ni ja. MM bila suva po površini, al eto popila samo toliko. NL nisam ni hteo da zalivam kad je mokra. Listovi ne pokazivaju ni nedostatak ni višak vode. Jesu bili požuteli vrhovi nekoliko donjih listova, možda zbog malo više đubriva, al to sam regulisao. Neki donji listovi se takođe suše, kao i manje grane, al to sve skidam, kontam da je to normalno.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Dali manje pije ili manje vode ispari zbog 12/12 rezima svijetla , tko ce ga znati.
Makar i meni je logicnije da manje pije iz razloga sto je usporila ili je prestala rasti, laicki objasnjeno
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Eh sad.. ne bi se slozio s tobom sharp,mislim da u vege fazi je potrebna manja kolicina vode kod polijevanja!! Jer onda biljka preko fotosinteze upija energiju i trosi ju na sam razvoj,dok kod cvjetanja ne samo da vrsi fotosintezu preko fan listova vec tu energiju jos mora "prenijet" na razvoj cvijetova.. hm tako da.. u biti kako god ja sam skuzio da puno vise pije tokom cvata nego u vegi.. sory na spamu.. zivjeli,sevili i odusevili.. heh :razvaljen::
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Da ne bi zaspamali dnevnik kolegi,
Idealna rasprava za otvorit novu temu u vezi apsorbiranja kolicine vode za vrijeme vegetacije i za vrijeme cvatnje. netko strucniji nam objasni sta , kako ali i zasto .
 
30.06.2014
59
132
33
Evo da se javim sa apdejtom, nije me bilo dve nedelje. Ništa posebno se nije desilo, cvetovi se pune i sazrevaju, a ja samo zalivam i dajem hranu. Imao sam jednu situaciju pre nekoliko dana da sam ih ostavio pet dana bez vode, a bili vreli dani, i MM se skroz opustila, listovi popadali, zemlja se skamenila, mislio sam da je gotova. Zalio sam, popila je sve za dva dana i oporavila se. Prošlo je dobro. Dakle, definitivno MM pije više vode od NL.

Par puta sam pojačao dozu Hesija, i pokazale su znake prehranjivanja, ali ništa strašno, uglavnom na donjim listovima. Inače, sve donje velike listove koji su požuteli, i grane koje se nisu razvile zbog manjka svetla, sam otkinuo. Čini mi se da MM sazreva brže od NL, jer već ima dosta braon dlačica, dok je NL još bela. Još ih nisam gledao pod mikroskopom, rano je.

Pripremam se polako za flush, sledećeg vikenda. Biljke su ušle u šestu nedelju cvetanja. Znači, još nedelju dana hrane. Planiram da ih isperem sa 50-60 litara pH balansirane vode po biljci (13l saksija).

Sviđa mi se kako izgledaju, MM ima jako lepe cvetove, a NL ima jedan doooobro debeo i jak vrh. :gled:Postaviću koju fotku uskoro da vidite.
 
30.06.2014
59
132
33
Evo fotki, izvinjavam se na kašnjenju :):

NL:

IMG_3853_resize.JPG
MM:

IMG_3856_resize.JPG
IMG_3861_resize.JPG
IMG_3863_resize.JPG
IMG_3865_resize.JPG


Jedno pitanje u vezi flusha: Da li postoji neki način da ja to izvedem a da ne vadim biljke iz boksa? Neke grane su tanke i podložne savijanju i pucanju, i sve sam ja to vezao jednu za drugu i za boks i zbudžio, sad ako to izvadim sve ću poremetiti. Jel one tečnosti za flush rade posao, tipa Final Flush ili Final Phase/Flawless Finish? Da li da odradim flush uopšte? Šta mi je činiti?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Odvezi biljke i prije ih omotaj sa spagom ili necim da budu na okupu i odnesi na flushanje. Sta onda ako se poremeti nest....par dana ce izdrzat da neznam kak stoje, pa cak i da koja grana pukne, budes zaljepio nazad. Ak sam ja mogo one moje, mos i ti svoje :)