Northern Lights & Medical Mass od RQS, 250w MH/HPS, 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.06.2014
59
132
33
Hvala puno! Svima, i na lajkovima i na podršci. Ali još nije gotovo. :)

Juče sam odradio flush, sa oko 40l po biljci. Možda sam mogao i sa više vode, ali nema veze. Kada sam ih vadio iz boksa, tek sam onda video gde sam ih sve nedeljama vezivao i za šta, sve sam morao da odvežem jer su uglavnom bile vezane za boks, i sve su grane popadale i visile, jer su se izdužile i tanke su, a hedovi teški. Onda sam to tako sve vezao u snop, flushao ih u kadi, i kad sam ih vratio u boks, naravno nema šanse da opet sve vrhove razvrstam i vežem kako su bili. Tako da sam nekako to pričvrstio da stoje pravo, i ostale su tako vezane u snop,... Nekako sam uspeo da bar malo raširim vrhove, al sad joj ne mogu ništa, neka tera tako do kraja. Skenjao sam se malo, ali šta sad. Veeeeelika lekcija za sledeći put kako ih trenirati, vezivati, pričvrstiti,...

Inače, sedma nedelja cvetanja ističe, a trihomi su još uvek prozirni. Ja sam prognozirao da će berba biti u prvoj nedelji septembra, odnosno kad istekne osam nedelja, ali mi se čini da to baš neće biti tako. Jel moguće da sazri za desetak dana?
 
30.06.2014
59
132
33
Update! Harvest time!!:let:

Večeras odem neplanski da proverim mikroskopom (dakle, pet dana nakon flusha, kad su svi bili prozirni), i imam šta da vidim - Medical Mass ima podosta braon trihoma! Nisam bio spreman za to, i na frku sam poskidao pola biljke (gornju polovinu, vrhove), tj. sve grane gde su cvetovi imali pokoji amber trihom. Ostali su bili mlečni i prozirni. Bojim se da je možda i malo više otišla u amber... Jel to dobro za CBD sortu? Inače, biljke su napunile 7 nedelja cvetanja, i ušle u osmu.
Od Northerna sam skinuo dve grane gde sam takođe primetio amber trihome, međutim, na glavnim vrhovima ih nisam našao, tj. dosta je prozirnih i pokoji mlečni. Skoro sat vremena sam ih gledao mikroskopom, oči mi iskočile. Elem, ostavio sam donju polovinu MM i skoro celu NL da stoji još dva dana da sazri i skidam sve.

Poskidao sam velike listove i obrnuo grane na nekoj drvenoj sušilici za veš, i stavio u drugu sobu. Mračna je, malo hladnija, i ima mali ventilator na tavanici za izvlačenje vazduha. Sušilicu sam stavio u taj deo sobe, i stavio mali vent iz boksa da duva ispod biljki, izdaleka, tako da sam napravio cirkulaciju vazduha preko biljaka, ali ne direkt u njih. Kažem, obrao sam na frku, hteo sam da napravim kutiju za sušenje, ali nisam stigao. A zauzet sam do nedelje... Biće sve ok.

Dakle, ovaj put sam pogrešio jer sam trebao dosta ranije da uradim flush, i juče su zalivene opet, posle flusha, tako da nisu stigle ni da se isuše. To zalivanje je bilo nepotrebno. Malo mi je krivo zbog toga, ali ne može sve da bude idealno prvi put.

Fotke za par dana kad se poskida cela. Da završimo dnevnik kako treba. :thumb:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells and L0oD
30.06.2014
59
132
33
Evo da se javim... Biljke su juče obrane do kraja. Prevremeno. Razlog tome je bio što je boks morao biti sklonjen do vikenda. Par dana sam ostavio da bi mogla da se osuši u sušilici, pa da se sve skloni odatle. Dakle, juče je bio krajnji dan za berbu, moralo je da se obere, i po mojoj proceni, rano. Trihomi su još uvek većinom prozirni, i donji cvetovi nisu dovoljno sazreli zbog nedostatka svetla. Trebalo je da stoje minimum još 7 dana, ali eto. Mogu da zamislim kako bih se osećao da je boks morao biti sklonjen koju nedelju ranije. Deo koji je obran pre pet dana lepo se osušio, i prebačen je u hermetičke tegle na curing. Semplovi su testirani, i ja nisam zadovoljan, a moji prijatelji su rekli da im je dobra, i da je bolja od većine vutre koju puše ovih dana. Lepo ona radi, lagano, ali nije šta sam očekivao. Miris je odličan, jak, i čini se da je MM sazrela malo bolje od NL. Obe su napunile tačno osam nedelja cvetanja. Evo fotki:

Trim job:

IMG_3930_resize.JPG

Levo je NL, desno MM, u sredini osušen deo:

IMG_3939_resize.JPG

NL, vrhovi:

IMG_3940_resize.JPG

MM:

IMG_3942_resize.JPG IMG_3946_resize.JPG

Ceo materijal je stavljen u DIY sušilicu:

IMG_3957_resize.JPG

Sad samo polažem nade da će biti malo kvalitetnijeg dejstva nakon par nedelja curinga. Inače, deo ovih biljaka je trebao da ide u ulje, bar u test sample ulja za pacijenta, tako da je definitivno rano obrana.

Suvog materijala na slici ima 37 grama. Ostatak ću da izmerim kad se osuši. Računam da će biti preko 50 grama po biljci.

Eto, to je to. Dosta sam naučio iz ovog prvog grow-a, i jako, jako mi je žao što ga nisam završio kako treba i do kraja. Ali, neću da se bedačim. U šteku imam još desetak semenki od RQS-a, i planiram kupovinu 600w sistema. Mislim da mogu da se upustim u to, i zbog ulja, ovako sporo ide, i mala je količina, a pacijent čeka.

Ljudi, hvala vam svima, dosta ste pomogli! Sad idem na odmor i da malo purnjam, a vraćam se kad se stvore uslovi za novi grow, nadam se sa većim sistemom.

Ostaviću sebi prostora još za smoke report posle curinga i da okačim koju fotku tegli. :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Cestitke na kolkotolko zavrsenom growu :) Tako je kako je....
Ne znam kolko ti se isplati radit ulje od toga....tj samo dio kako kazes. A i mozes 20g i dobit cca 2ml ulja za probu.
Onih 600w zvuci odlicno ;)
 
30.06.2014
59
132
33
Hvala Stipe. Inače, boks je uzet pre nego što se javila potreba za uljem, pa je pacijent znao da ne može da očekuje mnogo, ali je boks bio dovoljan da istestiram prvi grow da vidim kako mi ide, a mala količina ulja bi bila da pacijent proba i da vidimo kako reaguje, jer nikad nije probao ulje, ali hoće da se tretira istim. Ako loše istripuje da ne radim na veliko,...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ganđalf and Stipe
30.06.2014
59
132
33
Posle 48 sati u sušari, ispala je taman za tegle. Nije se presušila.

Total: oko 60 grama MM, i oko 35 grama NL, + popušeno.

Sinoć isproban vrh od NL, i mogu vam reći da je fino pokidao, digao je i držao oko dva sata, i posle lagan stond dok nisam zaspao. MM je jako lepljiva i ima fin, sladak miris, dok NL ima oštar i jak miris.
Sve u svemu, na kraju sam i zadovoljan. :razvaljen::

Levo NL, desno MM. Tegle su od litar i po: IMG_3972_resize.JPG IMG_3976_resize.JPG