Northern lights, prvi indoor uzgoj, 150w e27 led diy grow tent

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
Zdravo svima ovo mi je prvi post na forumu pa vas molim ako pogresim negde da me ispravite. vas forum sam pratio oko mesec dana dok nisam uspeo da naucim malo o indoor uzgoju i resio sam da otvorim dnevnik i nadam se da ce biti dobrih ljudi da pomognu indoor pocetnika. kazem indoor zato sto sam gajio ranijih godina po par biljaka domacica napolju u sumici ;) na ovo sam se odlucio zato sto imam jako gadnu bolestinu za koju je ulje i cvetovi nase biljke najbolji lek, ne zelim nicije sazaljenje tako da bih bio zahvalan da priroda moje bolesti ostane samo moja muka, i molim da me tretirate kao bilo kog drugog clana, od vas zelim i nudim lepo druzenje, rzamenu iskustava, znam po malo o outdoor uzgoju pa cu se truditi da i ja dam svoj doprinos.
pa da krenemo
ovako seme je Northern lights fem x2 00 seeds, dobijeno na poklon
20og stavljeno na klijanje 22 klica nikla juce se pojavile na povrsini, u zemlji nekoj kupovnoj, bice presadjene u bolju uskoro, u saksije po 12l

grow tent je moja rukotvorina. kupio sam u yisk neki platneni garderober i iskoristio ga za konstrukciju. onda kupio u *********** panda foliju onu crno belu, oblozio ga panda folijom bela unutra naravno, i preko ovo original platno kao kamuflaza. 60x50x150

rasveta, kupio sam 7x Brilight led 15w sijalice 3000k po 1400 lumena, i 3x 15w 6500k. pise da imaju Samsung cipove. odsekao stakla ona, po uzoru na par ljudi tu sa foruma,
povezao sam ih u dva bloka po 5, bice slike kasnije, nije najurednije na oko ali verujte da je spojeno propisno da ne bude belaja. tajmer isto *********** na 18 6 rezimu svetla,

ventilacija 120mm cevni vent 190kubika na sat. u dnu pasivan ulaz vazduha kroz aly crevo 120mm, vent u vrhu izbacuje vazduh, sve uradjeno da svetlo ne curi nigde.
imam pitanje, moje biljkice su jako malene ali nekako mi deluju svetlo zelene, skoro na zuto, da li je to normalno?
ss1.jpg slike moje konstrukcije i naravno beba biljkica bice uskoro :) do tada pozdrav

evo par slika los mi je fon jako, bice uskoro bolje. sutra cu da objasnim kako sam pravio grow tent mozda nekome bude od koristi.
 

Prilozi

  • ss1.jpg
    ss1.jpg
    60,7 KB · Pregleda: 557
  • ss2.jpg
    ss2.jpg
    82,3 KB · Pregleda: 557
  • ss3.jpg
    ss3.jpg
    219,3 KB · Pregleda: 538
  • ss4.jpg
    ss4.jpg
    385 KB · Pregleda: 471
Poslednja izmena od urednika:
02.07.2009
103
174
43
Razmisli o vecim saksijama, znacice im. Biljcice ne deluju bas najbolje sto se boje tice, moguce da je neodgovarajuci ph te nepoznate zemlje, pa gledaj da sto pre nabavis neku proverenu. Umotaj te flase da ne prodire svetlost do korena dok su u njima. I stavi odma' neki ves da se susi u boksu zbog vlage. :) Sretno!
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Nek je sa srećom u growu i ozdravljenju;)! Jel imaš kakav vent da ti mješa zrak?
 

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
nemam vent za mesanje vazduha nego ulaz vazduha je podesen tako da duva po njima, ne znam dal je to greska. za zemlju znam i ja da nije ok ali sam bukvalno bankrotirao dok sam ovo sklapao. zivim kao podstanar a imamo malu bebu pa su njegove potrebe prioritet. cim skupim parica malo odo po zemlju dobru
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Ako ulaz zraka puše po biljkama onda je ok, pripazi samo da zrak koji ulazi nije hladan. Nadam se da ti je box u grijano prostoriji. Jedino uzmi neku kvalitetnu zemlju, kako su ti več sugerirali i bit če nešto od toga:):thumb:
Btw, ako imaš neku boljku kod koje ti naša draga biljka pomaže, ima podforum "Medicina", svi bi rado poslušali tvoja iskustva u primjeni med. konoplje:)
Neka ti je sretno i da bude kvalitetno :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc and Durin

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
tretirate kao bilo kog drugog clana,
Ovdje smo svi isti.Barem se ja tako osjecam:)
Prvo ti zelim dobrodoslicu na forum i srecu u izljecenju:thumb:
Ono sto ti savijetujem je da potrazis slobodnog mentora i zajedno sa njime udes u ovu pricu koja ce ti tada biti puno laksa jer ces slusati jednog covijeka,raditi po njegovim upustvima i uciti,praksirati..Vidim po pisanju da si citao nesto forum..Nemoj biljku ubijati vodom,samo prskaj povrsinu prvih 10,15 dana..
Kako god..dobro je sto si otvorio dnevnik;)Sretno:thumb:
20170117_125233.jpg recimo ovako treba izgledati
 
Poslednja izmena:

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
danas su presadjene u Supstral Osmocote, po 12,5l svaka pomesano sa po 2l agro perlita. zalivene sa po malo vode u koju sam dodao Hesi Root da im malo potera koren. zemlja mi deluje da je vrlo rastresitra i da ce koren imati vazduha. na vent sam dodsao potenciometar, jel bucan je jako. tempreatura je 28c dnevna, svetla na 20tak cm od biljaka, moram da izmerim nocnu temp. inace soba se greje preko dana do 9 uvece, radijator. rekao bih da trebha da dignem vlagu ali ne znam kako.
 

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
Sve dobro zvuci
Imas komplet od hesia?
Pre svega bih se zahvalio Himalaya gold koji je ljubazno pristao da mi bude mentor :)
nemam samo taj Root 50ml bocica. apsolutno sam bankrotirao dok sam sklapao box danas sam skrpio za zemlju. za koji dan dok zaradim malo parica bio bih zahvalan ako bi neko hteo da proda malo Hesi djubriva Tnt i onih za cvetanje, ko je kupovao vece pakovanje. treba mi taj Hesi jel sam citao da sa njim ne mora da se regulise Ph a nemam para za merac.
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Sretno i veselo neka ti bude :) Prosurfaj malo po forumu ima negdje tema ph metar bez ph metra ili tako nekako, pa ćeš vidit da ima načina da se iskorigira ph vode. DIY rješenje ali radi.
 

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
mentore od kada da krenem taj bloom? i jos jednon pitanje? drugar ima Power zyme mozda 250ml, otvoren pre 4 meseca ostalo mu. da li valja da se koristi stajao je na sobnoj temperaturi, i ako da kada da pocnem njega da dajem i kojim tempom?
ps jedna lepa za tebe dragi mentore a i za sve ostale. u ovo ja verujem i srcem i dusom
hvala vam svima na dobrodoslici i lepim zeljama i na pomoci koju mi pruzate
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.011
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
da li valja da se koristi stajao je na sobnoj temperaturi,
To ti ne mogu tocno odgovoriti a i nije toliko bitan da bi se nesto previse zamaro
Slika tablice govori tisucu rijeci,imas jaku zemlju i tnt preskaces. Znaci kad dodje vrijeme za gnojeenje onda kreces sa blumom a za dalje se probaj nekako snaci
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    284,3 KB · Pregleda: 109
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Moj prvi grow je bio u potpuno istoj tendi koju sam kupio u istom lancu, i zasadio sam istu sortu. Isto pod CFL-om. :eek:
Pod 180W sam dobio 80-ak grama.
Ahh, kakvo je to divno iskustvo bilo... eyessss:
Uglavnom, imaš mentora i samo guraj po njegovim uputama. Sretno! :thumb:
 
Poslednja izmena od urednika:

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Želim ti sretan grow i da bolest što bolje pobjediš, i svako dobro tebi i bebi
Od sad se skoncentriraj na to da što bolje uzgojiš biljke da dobis sto vise i kvalitetnijeg materijala za lijek..znači updataj dnevnik..slusaj savjete i to je to..bez sekiranja samo :thumb:

Aj ti nama baci neki update uskoro da vidimo kako stoje stvari :)
 
Poslednja izmena od urednika: