Novajlija 1st grow nepoznati skunk

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20.12.2011
26
0
0
47
Prvo, pozdrav svima na forumu koji mi se jako svidja, vlada prijateljska atmosfera iskonskih zaljubljenika u ovaj lijepi hobi. Sretan sam sto postoji forum ovakvog tipa na ovim prostorima, znam za njega vec nekoliko godina i vec dugo zelim imati svoj grow, a posto tek sad imam uvjete detaljno cesljam forum vec 2 tjedna tragajuci za svim informacijama ;). Poceo sam sa growom prije 10-ak dana pa sam odlucio potraziti informacije i izmjeniti iskustva sa starim iskusnjarama na ovom podrucju :)

Malo informacija:

Sjeme: Nepoznati skunk, izvadjene i sakupljene kroz mjesec dana, ovo je prvi put u mom poprilicno dugom i intenzivnom druzenju sa dragom nam biljcicom da sam naisao na plodne sjemenke u skunku. Predpostavljam da je neko nabavio dobru sortu i bacio sjeme 'u kuruzu' pa sta bude, a dobio je jako dobar skunk vocnog okusa i mirisa te prekrasnog high-a bas onakav kakav volim ;) Posto sam skoro siguran da je izrastao u nekontroliranim uvjetima vani (a bio je super) stvarno me zanima sta se moze dobit indoor :)

Osvjetljenje:HPS Sylvania GroLux 400W

Box: Ormar 60x90x200 koji vec ima bijelu mat boju iznutra

Zemlja: COMPO - composana za cvijece (tu sam vec imao pa mi se nije dalo komplicirat, reko valjda svabe znaju poso) pomjesana od oka sa naribanim stiroporom (imam nekog iskustva sa biljkama)

Gnojiva: COMPO - gnojivo za zelene biljke NPK 7/3/6 za vegetaciju
COMPO - gnojivo za cvjetnice NPK 3/6/6 za cvjetanje

Tegle: 3l trenutno

Ventilacija: klasicni ventilator i otvoreni ormar ;) trenutno

Kao sto sam gore napomenuo skupilo se podosta sjemenki od tog skunka (oko 90) pa sam bio rastrosan i stavio 18 da klijaju (izmedju dva 'grumena' wc papira jako navlazenih vodom u polu otvorenu vrecicu iznad radijatora) nisam imao puno nade da ce iti jedna proklijati, a kad ono nakon 3 dana - svih 18 je izbacilo klicu! Tu sam odlucio krenuti u ovu pustolovinu i nabaviti opremu ;) Uzeo sam 13 najvecih (neznam zasto mogo sam sve) i postavio ih u plasticne casice od 2 dl u koje sam stavio zemlju i izbusio rupu na dnu. Nisam ih 'zakapao' vec sam ih samo stavio na povrsinu. Kroz 3 dana izrasle su male biljcice, u tom trenutku ih prebacujem pod lampu (mozda malo prerano al im nije skodilo) na rezim 20/4. Nakon 5 dana sam ih prebacio (njih 12) u tegle od 3 litre iako su same biljcice bile male (oko 5cm, listici 1cm) pustile su kilometar korjenja i bilo je krajnje vrijeme da se presade. Sad imaju 13 dana (10 pod lampom) sve mi izgledaju zdravo iako bi reko da su sve razlicite vrste, al to je tako valjda kad se zblizis sa svakom pa ih poznas u detalj ;) sve bacaju 4. kat (3. onih 'pravih' neznam kak se to oznacava). Temp je 25,26 po danu, 21 po noci, vlaga oko 50 % Poslo bi fotke al sam malo paranoican, budem kad proucim kako tocno. E sad pitanja, puno njih ;)

Ono sto me najvise zanima je do kad ih mogu drzati u teglama od 3 l? trenutno mi tih 12 taman stane u box, dal mogu u njima izdurat dok ne vidim ko su mudonje? il bi trebalo to prije, u kolko litara presadit? neki kazu 10, neki 25. Kolko biljcica ja mogu imat u tom boxu (60x90x200)? 3,4? sta se tice zalijevanja, citam razne varijante, ja ih zalijevam vise manje svaki dan po malo, pustim da se osusi gornji sloj pa dodam, jel to ok? gnojvio jos nisam koristio planiram sutra preksutra (14 dan) da li je to rano, da li neko zna kakva su ta gnojiva od COMPA i dal je ok navedeni omjer nutrijenata znam da nije savrsen al dal je zadovoljavajuci? jednom sam koristio peroksid do sad...sta se tice vode, koristim obicnu iz pipe al ju pustim da odstoji bar 24 h jel to dobro il bi trebo neke posebne radnje (nabavit cu lakmuse kroz koji dan pa da vidim kakva mi je voda opcenito). Sta se tice ventilacije i zraka, box je ormar u spavacoj sobi tak da mogu imat otvorena vrata od ormara i pustim da puse sobni ventilator po lampi al da malo drma i biljcice. temp je ok, vlaga je ok, redovito vjetrim sobu (bar 5 puta dnevno) dal ce ovakav nacin ventilacije bit dovoljan za cvjetanje? neda mi se busit ormar a niti ulagat u ventilaciju ako nije neophodno. E sad sta se tice treniranja, tu sam tolko toga procito da mi nis nije jasno, koju tehniku preoporucate? ja sam mislio LST, e sad naso sam neke slike kako se to po prilici radi, al neznam kad, u kojoj fazi? i zanima me neka okvirna brojika o urodu, znam da je to jako relativno i da moze jako oscilirat al ono kolko se moze dobit iz 3,4 biljke skunka, neko ko prvi put growa i vjerojatno ce napravit dosta gresaka. ne radim ovo iskljucivo zbog uroda, ogroman je gust gledat ih kako rastu i brinuti se za njih, al me zanim sta mogu ocekivat...il to niko nemre rec ;) nisam bas vidio po ovim zavrsenim dnevnicima kolko su ljudi dobili na kraju...

Zahvaljujem se unaprijed svima koji mi odluce pomoc i razmijenit iskustva, znam da trebam poslat fotke, to cu kroz koji dan napravit, jel ih samo stavim u post ili treba neki external link bit? mozda je objasnjeno u faq-u al toklo 'bitnih' stvari sam procito da mi se ovo neda ;) Imat cu sigurno jos puno pitanja...

Pozdrav svima
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
pozdrav,

slike pomocu ImageShack® - Online Photo and Video Hosting,sto vise litara tegle to je veci urod...postoje razne tehnike uzgajanja(treniranja) pa tako i time ujedno odredjujes kolko ces dobit,sumnjam da ti itko moze reci kolko mozes dobit na kraju svega,samo ti mogu preporucit sta da radis da dobijes vise,kvalitetnije...a hvala bogu zato ovaj forum postoji :hehe:
tolko od mene,da ne seruckam previse :kackepieksen: sigurno ce se nac netko iskusniji da te uvede u svijet vutre.org...u svakom slucaju dobrodosao i sretno sa growanjem!


EDIT:bojim se da ces ipak morat malo busit ormar sto se tice ventilacije(sporedno najbitnija stvar,protok svjezeg zraka)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
zlosobno je napisao(la):
... Posto sam skoro siguran da je izrastao u nekontroliranim uvjetima vani (a bio je super) stvarno me zanima sta se moze dobit indoor :)

moze se dobiti prakticno isto to ukoliko nije doslo do oprasivanja dva razlicita straina ;) sretno, postavi fotke pa idemo korak po korak sa pitanjima, kako im bude dolazilo vreme ;)
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Srecan Grow i budi strpljiv druze.To je u ovom hobiju na prvom mestu :bis:
To o saksijama je manje vise bitno sada,jer ces se i tako odluciti za max 4 zbog prostora,jer kada krenu rasti i siriti se....videces sta te ceka.Ali ako su ti "zvezde" naklonjene he,he da od toliko biljcica malih 4 budu zenke,sto ses saznati kada ih prebacis na 12/12 pa nakon 10-ak dana od tada.Bas bitno je da nabavis ph merac bilo kakav i ne mucis biljke vise jer je tvoja voda iz cesme koja jos pri tome odstoji 24h alkalna,znaci ima sigurnih 8 ph a inace,sveta biljka he,he voli 6,5 cca. Kad nabavis ph metar,onda ce ti neko ojasniti kako se koristi i bla,bla..i jos sam ti hteo reci nesto oko lst-a al sam zaboravio he,he :sick: nema veze...Samo napred i pokloni tvojim biljkama malo paznje ,kao da su kucni ljubimac i one ce ti uzvratiti .I daj molim te,ako ne stavis fotke,bice smor i tebi i nama. Pozz!!
 
20.12.2011
26
0
0
47
Evo fotko sam ih nabrzaka mobitelom malo su lose fotke al mislim da se dovoljno vidi. Imam neki problem iako neznam dal je problem...listovi nekih biljaka su savijeni, inace sam list izgleda zdravo kao i biljka ujednacene zelene boje ;) meni djeluju zdravo, negdje sam procito da se prvi par listova moze savit (onih pravih ;) a ja imam problem samo sa tima drugi par je ravan...

ova sa najvise 'zavinutim' listovima: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

najjaca i najnaprednija biljka: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

sve zajedno :) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

jel moguce da je ta uvijenost zbog loseg ph? nisam ga jos mjerio a koristio sam vodu koja je odstajala...da dodajem limuna?

fala unaprijed
 
20.12.2011
26
0
0
47
Evo fotki vec sam probo al nije mi proso post....malo su mi se poceli savijati prvi kat listova, negdje sam procito da je to ok, je li? drugi kat je lijep i ravan a prvi se piga, jel moze to bit od visokog ph-a? saljem najbolju i najlosiju biljku valjda ce ovaj post proc...



 
20.12.2011
26
0
0
47
da probam ponovno, znaci imam nekih problemcica svijaju mi se listovi na prvom katu iako izgledaju zdravo mesnato i ujednacene zelene boje, jel to moze bit zbog loseg ph?

'najsvinutija biljka':


najbolja biljka :


sve zajedno :)
 
20.12.2011
26
0
0
47
pojavili se neki problemcici...prvi par listova ( nareckanih ne okruglih) mi se poceo savijat i mreskat...boju nije promjenio ujednacena lijepa zelena ali se na 6 od 12 biljaka savija...drugi par (kat) je savrsen ravan, pa mi nije jasno zakaj bi to bilo...testiro sam vodu ima 8 ph, sta da radim sa njom kako da to smanjim? limun? jel to moze bit od toga? inace biljke djeluju zdravo nema promjena u boji na listovima itd...nadam se da ce admin ubrzo pustit slike pa ce se tocno vidjet u cemu je problem...jel normalno da se ceka na odobrenje posta 48 h? il sam ja nesto zeznuo pa mi ne zeli pustit post...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Bez slike bih rekao da je problem u premaloj vlazi zraka!! Kolika je ako znas?
Limun je dusu dao za smanjenje ph, samo teraj s njim... 8 je puno previsoko!
 
20.12.2011
26
0
0
47
mislio sam si da je vlaga u pitanju, posto je ormar otvoren i ventilator puse u njega (ne po biljkama nego iznad po lampi) stavio rucnike na radijator u sobi, dva u box i jos pliticu na dno ormara, 'vlagomjer' i ph meter stizu za koji dan pa ce bit lakse....inace sta mislite o ph metrima iz kine? ja ubo svojeg za par dolara, znam da sigurno nije neka kvaliteta al opet valjda je precizan na 0,3 , ipak nam nije potrebna bar koko ja mislim pre velika preciznost, a opet vidim da su ljudi opremljeni skupim aparatima...sta se tice fotki napravio sam sve po pravilima na imageshacku onak kak je objasnjeno u faq-u...probat cu ponovo sad

pozdrav
 
20.12.2011
26
0
0
47
i dalje nista od fotki...nit mi se admin javio a poslo sam mu poruku....nis mi nije jasno...uglavnom biljcice fino napreduju, na 2 su se pojavile tockice samo na prvom paru lisca, predpostavljam da je zbog krivog ph-a, al vec par dana zalijevam sa vodom u kojoj ima limuna...ostale su super stare su 15 dana i fino napreduju...

pozdrav
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
samo opusteno, nemas razloga za brigu, sad ce potrazimo nekon modera da ti javi u cemu je problem oko fotki, just cool
 
20.12.2011
26
0
0
47
hvala, svako je nervozan kad mu je prvi put :)...ma sve se tako brzo dogadja, svaki dane velike promjene (barem u mojim ocima jer mnogo vremena provodim gleajuci ih pa tocno vidim sta se mijenja) a imam puno pitanja :) s tim da su te fotke koje sam posto su vec out of date, tak da cim prodju cu postat nove... pozdrav
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Zlosobno evo da ti izrazim podršku,i svaka ćast što kao novi ćlani nisi zaspamao forum skroz naskroz (to je rijetkost)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.