Novajlija zeljan znanja !!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
14.04.2008
3
0
0
37
Kao shto i sam naziv kaze,ja sam novajlija u ovome ... Zeleo bih da probam da uzgajam biljke ... Shta vishe za sebe a shta manje za prodaju ... (iskreno)
Vec par dana samo citav sa ovog sajta ... I citam i citam ... I nije mi vishe dobro od ovog citanja ... Mnogo me bune te vashe skracenice i svi ostali nepoznati nazivi ... I sve mi se nekako pomesha ... Gledao sam i one klipove ... I donekle sam poceo da kontam stvari ... Ok,to je samo teoretski deo,u praksi je to verovatno mnogo drugacije ... I bez onih klipova,verujem da nishta ne bih skontao... I mogu reci da je sajt vrh i extra stvar ... Bas ima mnogo informacija ...
E sad,imam par pitanja:

1) Da li mora da se pravi BOX sistem ili mogu celu jednu sobu da spremim za to ? Ili recimo prostorija na tavanu ?!? Imam jednu prostoriju bash lepu za to ... 3m x 5m x 2,6m ... Da je unutra svu predjem sa stiroporom a potom preko njega sve sa folijom ?!?

2)Jel bitan ventilacioni sistem (cool tube) ?!? I zbog cega? I gde moze da se kupi ???

3) Planiram da pocnem sa 10-tak biljki ! E sad,jel bitno koja je mushka a koja zenska i zbog cega ?!? To sam procitao dosta puta,al ne znam zashto je bitno ko je majka i cemu ona sluzi ?!? Jel se i mushke i zenske stabljike uzgajaju i na kraju sushe ? Jel mozda zenka daje vishe od mushke ?!? ... ... ...

4) Zashto se kloniraju biljke ?!? Zar nije jednostavnije da posadimo novu ? Ili je lakse da se klonira vec postojeca biljka ?!?

5) Za 10-tak biljki,koliko treba da postavim HPS sijalica ?!? Dal da kupim one od 250w ili od 400w ?!? Kontam ja da one od 400w pokrivaju vecu povrshinu osvetljenja ... MH i HPS , koja od ovih sijalica je za cvetanje a koja pre cvetanja ?!? I koliko koshta ova sijalica MH ? I da li mora obe da se poseduju ?!? Ako mora,onda to znaci da koristimo prvo jednu za rast biljke,pa na istom tom grlu stavimo potom drugu za cvetanje ? Jel sam u pravu ?

6) Temperatura mora da bude izmedju 22c - 27c ?!?

7) Da li je vlaznost bitna ?!? I kolika treba biti ? I pomocu cega se ona kontrolishe ?!? I kako se odrzava ?!?

8) Gde mogu da nabavim seme za pocetak ? Neko malo kvalitetnije, recimo skang (ili kako se vec zove) i posto koshta ?!? Ili neko drugo seme ... ?!?

Znam da su pitanja glupa,al stvarno zelim da mi neko ko se razume u to odgovori lepo i jasno ... Ne mora na svako ... Bar na neko ... Svaki odgovor je koristan za mene ... I svako misljenje cu rado procitati ...
E da,ja zivim na selu,tako da imam sav pribor da i mnogo shta sam napravim (bushilicu,shrafilicu,ubodnu,brusilicu,hilti,dvorishte,komshiju stolara:),komshiju limara:)...) Cak sam i elektro zavrshio,tako da bih sam mogao da sastavim semu za svetiljke ... Verovatno bi ispalo jeftinje da sam kupim sve posebno i sve to spojim ... I sam savijem lim i na njega nabacim foliju ... U to se razumem,al uzgoj biljaka mi je totalno nepoznat ... :):) Mislim da me razumete ...
E da,jel ima neko neki klip sa prevodom na srpski ili hrvatski ... ... Ne znam engleski bash naj , pa dosta toga ne mogu da skontam bez prevoda ... Ako neko ima,neka ga nakaci i neka mi da link (naravno,ako mu nije frka),i ja cu ga radu skinuti i pogledati i biti mu veoma zahvalan ...

Mislim da je ovo dosta za pocetak ... Unapred zahvalan na svemu ... Ako vam neko moje pitanje nije jasno ili neka moja ideja,slobodno me pitajte ...

Pozdrav
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
nisam procitao tvoj cjeli post, niti imam namjeru ali ipak evo savjeta:

Da si potrosio upola vremena citajuci koliko si potrosio na pisanje svih ovih pitanja vec bi znao vecinu odgovora koji te zanimaju.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Da stvarno...hehe slone


Evo ja cu odgovorit. Na 4 pitanje


4. Biljke se kloniraju jer skratis proces od sjemenke do osrednje biljke. Uzimas ih sa majke koju ostavis sa strane ali bolje trenutno da se brines o drugim pitanjima.
 
14.04.2008
3
0
0
37
Aha... Pa predpostavio sam da je tako ... Tj.da se kloniraju da bi se izbeglo vreme klicanja ... A shto majku sa strane ?
Ma bavim se ja sada trenutno sa svim pitanjima ...
Hvala i pozdrav :)
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
S jedne strane se dozvoljavaju teme vezane uz komercijalni uzgoj
(//navodnjenje\\ :hehe: ) a sdruge bi htjeli dijeliti letke... :ridinghorse:

Say whaaa...????
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Vutragenjo je napisao(la):
Da stvarno...hehe slone


Evo ja cu odgovorit. Na 4 pitanje


4. Biljke se kloniraju jer skratis proces od sjemenke do osrednje biljke. Uzimas ih sa majke koju ostavis sa strane ali bolje trenutno da se brines o drugim pitanjima.

Kolega, NHF, malo bi te ispravio, biljke se kloniraju najprije zbog genetike, odnosno zadržavanja iste u opticaju ... a onda i radi ovoga što si ti naveo. :hehe:

Da njubiji ne kažu da im kenjamo. :vb_devil:

@novajlija
Nemoj me krivo shvatit, mjesečno se pojave bar troje poput tebe, sa tako nekim suosjećajnim postom, a u biti su to likovi kojima je teško pročitat (sa razumijevanjem) par stranica teksta, da ne govorim o vutra.tv i o tome da stvarno ne trebaš niti čitati.
Isto ćeš i sam primjetiti ako ostaneš sa nama ...
 

ranrom

Aktivan Član
06.12.2006
93
0
0
38
1. 400W HPS od pocetka do kraja + tajmer
2. 25 sjemenki za 8-9 cura na kraju
3. 1 veliki ventilator na 220 V
4. zemlja

PRVI GROW ODRADI STO JEDNOSTANNIJE
 

ranrom

Aktivan Član
06.12.2006
93
0
0
38
OkiyKiku je napisao(la):
S jedne strane se dozvoljavaju teme vezane uz komercijalni uzgoj
(//navodnjenje\\ :hehe: ) a sdruge bi htjeli dijeliti letke... :ridinghorse:

Say whaaa...????

nece taj uzgojit za sebe a kamoli za prodaju. a drugo nemoj vrijedat letke toje pametna ideja
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.