Novi članovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ako to ne napraviš izbaci te forum sam po sebi nakon nekog vremena.
Stisneš save i kad ideš sa foruma ručno se odloguješ i to je to.
A slike ti je bolje da ih digneš na neki vanjski hosting pošto na forum možeš dizat samo male slike.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Greska u jednom slovu,ne 52 MB nego 52 KB ,izvinjavam se,zurba...OK Smok i Power,hvala!

Jos uvek ne mogu da zakacim fotku ili bilo sta drugo,morate mi objasniti korak po korak,sta se radi,kliknem na "odgovor na temu",otvori mi se prozor i sta onda...Mogu da ubacim jedino tako sto odem u komp odakle hocu da ubacim nesto,oznacim,copy,vratim se ovamo,ne da mi paste nego stisnam ctrl v na tastaturi,ubacim fotku i ne moze...Jbg,sta cu kad ne znam!
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Definitivno se slažem sa "eliminacijom" gremlina i sličnih, ali evo mene konkretno smeta to što napišem neki post (primjerice u temi "pitajte sve što vas zanima") i za to vrijeme dok ga admin odobri već se nakupi 10-15 odgovora iza mojeg posta, tako da nitko više niti ne pročita mojo post kad bude objavljen ... :(

Uglavnom, evo gledam već 20-ak minuta i nigdje nisam uspjela pronaći koji uvjet treba zadovoljiti da postovi ne moraju na odobravanje, određeni broj postova, ili nešto drugo?
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Da, mislim da je ograničenje na 10 postova.
A to je uvedeno radi spamm botova, to su ti računalni programi koji u par minuta mogu otvoriti
200 tema i postova s reklamama i linkovima na viagre, tablete i ostala sranja.

Obični korisnici čini mi se ne vide ali trenutno imamo taj problem s blogovima, botovi otvaraju
stotine blogova dnevno i evo sada postoji preko 22.000 "novih" blogova!
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Da, poznat mi je taj problem s botovima iz vlastitog iskustva na nekim forumima koje sam moderirala. Gadna je to stvar, a još gadnija je kad kao novi član čekaš na moderatora da ti odobri post :) Ali eto, prošla sam magičnu brojku pa ćemo dalje opušteno .
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Mislim čak da ostatak moderatorske ekipe niti ne zna da treba odobravati postove i teme novih članova. =)
Bio sam tri dana afk i evo danas me dočekalo sedam tema i dvadesetak postova za odobriti. :vb_kez:
Inače ih bude sve skupa par komada dnevno i to riješim čim primjetim.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Treba uvest da nemozes otvorit novu temu bez bar 20 postova.....

Pa nebi bilo otvaranja tema kako posaditi, kako proklijati, koja je muska a koja zenska...... itd...

Imaš temu "pitajte sve što vas zanim" i gotovo....
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
He-Man je napisao(la):
Mislim čak da ostatak moderatorske ekipe niti ne zna da treba odobravati postove i teme novih članova. =)

Neš ti takve moderatore. :vb_kez: Evo, na neke sam od prvih postova čekala odobrenje i po 24 sata.. ne kažem da je itko osobno kriv, ali ipak mislim da je to malo previše čekanja :(
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
He-Man je napisao(la):
Mislim čak da ostatak moderatorske ekipe niti ne zna da treba odobravati postove i teme novih članova. =)

Hvala na informaciji kolega :nana:
Neki dan sam skužio to i odobrio par tema i postova. Daj ubuduće neki info, nešto, bilo šta, a ne da mi u jutro osvane 10 pm-ova sa pitanjem zašto mi postovi nisu odobreni :icon_lol:
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Več dva dana čitam forum, totalni sam početnik što se tiče uzgajivanja, nekako nabavljam stvari i želio bi pronači mentorja, kojem bi njegov trud nekako vratio. Problem. Odabrao sam 'žrtvu' ali ji ne mogu poslati privatnu poruku, jer nemam 2 posta. Sada moram 'smijetiti', da bi mogao prestati smijetiti :) ! Mislim, da vam to pravilo nije ok. Pozdrav iz Slovenije!

Inače super forum. Na puno večoj razini nego kod nas, gdje je 4/5 postova pisana u takvom jeziku, kojeg ni ja kao Slovenac ne razumijem. Kako, da je uslov za pisanje maksimalno 2 razrijed osnovne škole. Slovenski je tamo lošiji, nego što je moj srbohrvatski ovdje :).

Tako, sada moram još jedan post negdje staviti. Idem provjeriti, dali znam kakvu šalu, koju jpš niste objavili!
icon10.png
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
dzaba ti sale,podforum 'humor' ne broji postove xD
a i sta ce ti mentor
meni je ovaj kompletno forum najbolji mentor koji postoji
bolje nego cimati ljude na PP
al
kako oces..
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
loop je napisao(la):
dzaba ti sale,podforum 'humor' ne broji postove xD
a i sta ce ti mentor
meni je ovaj kompletno forum najbolji mentor koji postoji
bolje nego cimati ljude na PP
al
kako oces..

Ok, onda ču se 'vaditi' na moj slab srbsko-hrvatski (šala). Najbolji odgovor svih foruma je - imaš traži, sve piše. I na ovome vrvi takvih "snažnih odgovora" :bale

Evo kakav je moj 'problem' :
Potpuni sam početnik (ni to još nisam), osim smotavanja đointa, sve ostalo potpuna magla. Što se tiče uslova koje imam, tu sam prilično "snažan". U kuči imam prostoriju sa prozorima na sve strane, u kojoj se ne moram nikoga bojati, a izpred kuče plastenjak visine 2 metara, u kome bi pored paradajza, uzgoijo 2-3 biljke.
I sad!
Koju vrstu, kada početi sa usklivanjem, tačno kako početi (za početak na prozoru ili se priporučuje growbox). Ajde prijatelju, bit ču ti stvarno zahvalan, da me staviš na pravi tir. Na čitanje foruma sam strošio cca 50 sati. Odličan je a mene još uvijek ubijaju osnovna pitanja, da se ne ponavljam : što,kada i kako!
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Prvo se odlučiti trebaš,dali ćeš saditi in ili out....ako je in,nabavi si opremu prvo....a ako je out....imaš još vremena.
Drugo,sjeme u Slo nabavljaš bez problema....
Nadalje....svako sjeme koje kupiš ima opisani 'rad' ne nekim stranicama od seed banaka.

Kad stekneš te prve uvjete,dalje ti je jednostavno....otvoriš neki dnevnik,kažeš šta imaš i ekipa ti pomogne sa odgovorom na svako pitanje.
Ovako na prazno da ti se objašnjava,ne vjerujem da ima smisla.
Sretno:icon_lol:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nemoj se u ovo doba oslanjati na dnevno svetlo i uzgoj u ili pored prozora. ako ces raditi indoor moras obezbediti adekvatne lampe i po mogucnosti grow-box, eventualno improvizovati nesto u toj sobi pregradjivanjem prostora. plastenik moze da posluzi ali tu krenes kada krenes i sa paradajzom, rano je jos da razmisljas o upotrebi plastenika, mogao bi lep vege da odradis u sobi pod dobrom lampom i s proleca da prebacis biljke u plastenik, to mi nekako deluje optimalno, ili jednostavno kreni s proleca u plasteniku, sretno
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
VenloNL je napisao(la):
Prvo se odlučiti trebaš,dali ćeš saditi in ili out....ako je in,nabavi si opremu prvo....a ako je out....imaš još vremena.
Drugo,sjeme u Slo nabavljaš bez problema....
Nadalje....svako sjeme koje kupiš ima opisani 'rad' ne nekim stranicama od seed banaka.

Kad stekneš te prve uvjete,dalje ti je jednostavno....otvoriš neki dnevnik,kažeš šta imaš i ekipa ti pomogne sa odgovorom na svako pitanje.
Ovako na prazno da ti se objašnjava,ne vjerujem da ima smisla.
Sretno:icon_lol:

Gledaj sada prijatelju moje pitanje i tvoj odgovor.

Ja sam čvrsto odlučio kako bih. Postavio sam pitanje konkretno. Nisam pitako gdje mogu nabaviti seme. To je vrlo jednostavno. Imam 50 stranica (barem).
Mene muči (JOŠ JEDNOM) :
- ŠTO (koju vrstu za plastenjak),
- kada početi sa klijanjem ,
- i kako početi = direktno u plastenjaku ili prije ipak sa lampom.

PowerSeed je napisao(la):
nemoj se u ovo doba oslanjati na dnevno svetlo i uzgoj u ili pored prozora. ako ces raditi indoor moras obezbediti adekvatne lampe i po mogucnosti grow-box, eventualno improvizovati nesto u toj sobi pregradjivanjem prostora. plastenik moze da posluzi ali tu krenes kada krenes i sa paradajzom, rano je jos da razmisljas o upotrebi plastenika, mogao bi lep vege da odradis u sobi pod dobrom lampom i s proleca da prebacis biljke u plastenik, to mi nekako deluje optimalno, ili jednostavno kreni s proleca u plasteniku, sretno

Start pod lampom. Da imaš mogučnost (ne za indoor več za start pod lampom in onda prebacivanje u staklenjak) bi ti uzeo taj growbox
Kit growbox 150W

ili je optimalnije, za svaki slučaj, da se iduče godine predomislim i ipak krenem ozbiljno sa indoor uzeo direktno ovaj :
Kit Growbox 600W
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
uvek glasam za 600w, pa onda znas sta radis, a i u kontekstu cene, onaj je preskup naspram ovog ;) uz to pod 150 idu npr. 2 biljke, a pod 600 mozes lepo 9 komada
samo drug, ovo nije tema za ovakva pitanja, upoznaj se sa forumom i postaj pitanja koja te zanimaju tamo gde treba
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Hajd' dobro :icon_lol:

Uvjeti su ti idealni,ako imaš sunca u plasteniku(a pretpostavljam da imaš).
Obzirom da je vanjsko sađenje,nema potebe da žuriš dok se vrijeme ne stabilizira.Što znači da u takvim stabiliziranim uvjetima možeš krenuti opušteno sredinom 4 mjeseca.
Sjeme možeš proklijati ovaj način ili da ga direktno staviš u zemlju.Što je ujedno mali i sporiji način ali isto dobar.
Kada ti biljka izađe iz zemlje dalje je sve jednostavno.
Kad je žedna,zaliješ ju i samo ju gledaš kako raste.
Kad procvate,budeš sretan i sa oduševljenjem čekaš da ju ošišaš

Ova biljka sa slika je domaja.Posađena sredinom 6 mjeseca,ubrana sredinom 10 mjeseca.


Tako da,što god da odabereš i posadiš,uz malo pažnje... imat ćeš svoj dim na kraju.
:spliff: opušteno samo...