Novi članovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Gotovo svakodnevno se pojavi nekakav novoregistrirani član, pa neka ih, i ja sam friški.

Ima ih svakakvih, dobrih, sa potencijalom ali i onih napasnih, dosadnih kao muha.
E o njima sam htio napisat riječ dvije.
Tek se registrirao a već lupa hrpu glupih pitanja, otvara smiješne teme ili one otvorene već 100X, prožvakane do bola.

Vidi se iz aviona da nije potrošio ni 5 min na čitanje foruma a već zuji oko glave i "smeta".
Ne, nije htio (znao) sam upisati u search kakav je režim svjetla recimo ili tako nešto banalno.
Ne otvoriće par tema, da mu se napiše što da radi kada dobije od nekog sjemenku u ruku. Teško je potrošiti 2 min na search, radije čeka par sati da mu neko odgovori.

Šta bi još, da mu je neko i uzgoji???

Da ne duljim (zanio sam se) predložio bih adminima da novoregistriranim članovima stave nekav vremenski limit, da moraju nakon registracije skupit recimo 20-30 sati logirani prije nego mogu otvarati teme i postavljati pitanja.
Htio - ne htio morat će prvo čitati.. .. .ili će odustati.

To je samo moje mišljenje, nadam se da će pasti na plodno tlo u smislu poboljšanja foruma
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Heh, to su tzv. gremlini, i prije je ih se na forumu instabanalo pa kad se logiraju s novim nickom su fini, pametni i čitaju.
Al eto, vremena se mijenjaju pa se to tolerira, pa ima sve više takvih jer vide kao ok je tako se ponašati i postavljati pitanja tipa "e kako da uzgojim vutru".
Jbg ljudi bi htjeli da im se sve fino nacrta, i po mogućnosti da netko drugi zaljeva biljke umjesto njih... al tako je to vazda bilo i bit će.
 
03.03.2011
10
2
0
33
ooo evo vidim priliku malo da se pohvalim....hehehhe
evo ja sam novi i citam forum vec neko vrijeme tako da nadam se ne postavljam glupa pitanja ni ne otvaram bzvz nove teme...sviđa mi se ideja o vremenskom limitu koji moramo kao novoregistrirani korisnici provesti na forumu bez mogucnosti postanja...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: roguz2 and Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
:ridinghorse::icon_lol:
I ova je tema već prožvakana preko nekoliko puta :icon_lol:
Negoooo...da ja tebi sad infraction opalim za nekorištenje pretrage :icon_razz: :icon_lol:

Edit :)
Gle ovo,koliko odgovora dok sam ja napisao post :) Usporio sam,moram malo smanjit :joint2: :icon_lol:
Evo tebi NOVI jedan rep+ za kulturno i pametno korištenje foruma-svaka čast :thumb:
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Jebiga, pročitao bih radije nešto pametnije od takvih pitanja, naučio sam kako se pali svjetlo bez da sam pitao a tako bi mogli i drugi novi.
Treba pomoći ali nekima jednostavno nema pomoći.

Ps. hvala za rep ali ako si ga nedavno već dao neću ga dobiti ili se varam?
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
riblji specijalitetu mislim da time neces nista postici...
evo recimo ja cu da ostanem konektovan na forumu naredni 20,30h (kao nas otacon :DDD )i svakako opet sticem pravo za otvaranje novih tema...
ako te toliko nerviraju ti im nemoj odgovarati,a moderatori svakako vrhunski rade svoj posao i spajaju teme ili ih brisu... sve pohvale za njih...

EDIT:riblji,mozes videti u korisnickim opcijama ko ti je dao rep+ i za sta...
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Da, znam, možda onda najbolje prvi mjesec moratorij, nema postanja samo čitanja. Ma zadnjih dana imam malo više vremena pa sam više na forumu i češće nailazio na takve ulete. Valjda forum overdose pa brijem i pametujem - kenjam.
A znam za rep gdje pogledati, ali piše za koju temu ne i od koga. Dobio sam ih dosta zadnjih dana i hvala svima, ipak hranim se budovima ne repovima, čekam ovaj moj grow ko ozebao sunce. Još oko mjesec dana.... UHHHHHH
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Riblji specijalitet je napisao(la):
... hvala za rep ali ako si ga nedavno već dao neću ga dobiti ili se varam?

Ne tebi,ovom novom,fici :icon_lol:
Tebi ide infraction za nekorištenje pretrage ili možda za :lml_spam:...hehe,ma šalim se,ne bi ja :icon_lol: Ne sekiraj se,samo opušteno :icon_wink:
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
zlo&naopako je napisao(la):
Ne tebi,ovom novom,fici :icon_lol:
Tebi ide infraction za nekorištenje pretrage ili možda za :lml_spam:...hehe,ma šalim se,ne bi ja :icon_lol: Ne sekiraj se,samo opušteno :icon_wink:

Ja se već polakomio:icon_lol:yebatga
 

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
Znate koji je najveci problem novih clanova,šta su cijelo vrijeme na vutri,i onda napuseni ko svinje dolaze trazit odgovore za sadnju vutre i normalno da se nemogu snac na ovako velikoj stranici i onda gremliniziraju sajt,PREPORUKA: NEMOJTE BITI NADUVANI KO SVINJE I TRAZITI ODGOVORE,BUDITE MALO STREJT PA ONDA TRAZITE ODGOVORE ,GARANT CE TE IH NACI!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: go_green_foundation

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Nisu svi novi clanovi takvi...Koliko puta sam procitala da je neko prvo pratio forum jedno vreme pa se tek onda registrovao. Evo to je slucaj i sa mnom, ja sam godinu dana citala samo, pa sam se tek onda registrovala :) Ali da, ima i napusenih koji dolaze ovde i lupaju gluposti, ali ne verujem da mozemo bilo sta da uradimo povodom preventive toga. Jednostavno, nek posle budu banovani ili kako vec ide ta procedura, to je vec moderatorov pos'o. :)
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
naravno da nisu. pa i svi "stari" clanovi su jednom bili novi...
nije to samo na ovom forumu, nije ni samo po forumima.. opcenito se na internetu
odrazava losa kultura (i tu ne mislim na nepismene, vec samo na lijene i bezobrazne)
dobrog dijela korisnika, kojima i anonimnost na ovakvim mjestima daje jos dodatna krila,
pa se ponekad od klonova cini kao da ih je duplo vise...
 

Nikolica

Aktivan Član
19.03.2010
69
4
0
34
Danas mi je stigla privatna poruka od člana Sabajle koja glasi:

Pozdrav.Nov sam ovde,jel znas gde u Bg ima da se kupi vutra?
Hvala!!


Molim da se sankcioniše korisnik koji je registrovan verovatno još danas.
 

Bob _Marley

Aktivan Član
17.05.2010
159
6
0
42
Neregistriraju se svi sa istim ciljem bar ja tak mislim,onaj koji prije bas nije koristio forum naravno da ce se tak ponasat ili mozda godiste ima veze stim pa ih jednostavno briga
 
20.05.2011
6
1
0
49
Pozz.nov sam ovde,imam jedno pitanje sigurnosti koriscenja foruma.Naime radim i jednoj drzavnoj firmi,koristim internet dok sam na poslu.Mreza radi preko servera.Pitanje glasi,dali covek koji je zaduzen za server moze kad dodje na posao da vidi gde sam bio i sta sam pisao.Posale svake smene brisem istoriju iz ovog kom,ali neznam sta on moze videti.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
On može vidjeti koje ste stranice posjećivali ali ne i što ste pisali na njima.
Osim u slučaju da na računalima imaju instalirane keylogere ili programe koji snimaju sve što se radi
na računalu, ali u tom slučaju oni dobrano krše zakon i za tako nešto postoji osnova za kaznenu prijavu.

Jedini način da se "zaobiđe" server je da koristite Remote Desktop (Udaljeni Pristup),
znači da se preko interneta spojite s vašim kućnim računalom i preko njega pokrenete
browser te tako surfate internetom.

Postoji u Windowsima Remote Desktop tool a ima i nezavisnih softwarea.
Recimo logmein.com

 
  • Sviđa mi se
Reactions: viner

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Pa svi glupi postovi idu u graveyard dje niko ne odgovara i korisnik dobija infraction. Ono sto mi primjetimo je mali postotak ljudi...dosta novih ljudi kako kaze badger prati forum i postavi ok pitanje. Pa sad ne znam da li zbog nekolicine gremlina uvodimo rezime koje ce povrijedit i druge dobre ljude.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Pozdrav svima,evo ja znam za vutru od 2008g,tonu stvari sam naućio ovdje (zahvalan sam za to) registrirao sam se tek sada i iskreno malo mi je nelagodno pitati ili komentirati nešto jer koliko sam imao priliku vidjeti moderatori nisu baš prijateljski raspoloženi prema novim ćlanovima.
Respect za sve,vutra mi je odlićna. (evo i sad mislim na to da nisam trebao ništa pisati da ne dobijem nekakvu virtualnu pljusku) al idem za onom "na grškama se ući"
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ne peri brigu stari!!
Nisu moderi neprijateljski nastrojeni nego ima previše gremlina u prolječe.Uredu je pitat ako negdje zapne.Stime da si si dao malo truda pa pročito nešto.A ovi gremlini kad dođe vrjeme sadnje samo se regaju ni ne pokušaju tražit odgovor nego odmah post sa banalnim pitanjima.Al tolko banalnim pitanjima da se više puta zapitamo dali je uopče potrebno da tako neki tip ide u sadnju nekakvu.
Ako se najprije pročita nešto nebi bilo takvih pitanja i na takve nove članove su moderi neprijateljski nastrojeni.
Zato Blade opušteno.Ako si več skupio neko predznanje i nebudeš lupeto gluposti niko te neče.A budi siguran da češ dobit i odgovor ako bude negdje zapelo.