Novi GROW, samo nekoliko pitanja.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
01.12.2010
39
0
0
39
Posto mi je moj prvi grow definitivno propao usled dosta gresaka koje sam napravio, planiram poceti novi. Pre svega me interesuje kako da se zastitim od insekata, uzgajam u Grow Box-u velicine 90 x 120 x 180, da li postoje neki uslovi koje bih trebao imati u Box-u da se oni ne pojave? Ili kako da se unapred zastitim? Prosli grow su mi unistili pauci, i pored svih saveta koje sam dobio na forumu i pokusao ipak su pobedili, s toga ne zelim da upadnem u isti problem, pa sam mislio da pospem neki otrov okolo Boxa da pokusam da zastitim ulaz, i unutra okolo saksije bez dodira sa zemljom? Kontam da oni ne lete pa da ce pomreti u pokusaju da se popnu ili udju? Sta mislite o tome?
Druga stvar, prosli grow sam poceo sa 5 semena, uspeo sam samo od 2 napraviti biljke, radim na sledeci nacin, pa vas molim da ispravite greske, semena su kupljena u Austriji, mislim da su provena, tacnije 99 %, stvaljam ih u vlaznu krpu izmedju 2 tanjira, pa u cebad da bude toplo, za 2 dana dobijam belu klicu velicine 5-7 mm, stavljam u malu rupicu u zemlji (male saksijice) sa klicom na gore, ono sto me itneresuje vezano za ovaj deo je da li trebam pokriti klicu da sama probije zemlju? Ili je smem ostaviti da malo viri? Jer sam imao problem da nije imala snage da probije zemlju koja je bila iznad nje, iako je to bilo jako malo zemlje i to mekane rastresite. Da li svetlost moze da utice na klicu? Tj. Da li moram da je ubacujem u mraku u zemlju ili je svetlost ne sokira?
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
1) slike boxa
2) ima dosta prirodnih načina rješavanja od insekata: kopriva, limunov sok... , pogledaš malo na google i nađeš sve točno šta, kako a pošta nije sezona od koprive kupi otrov,...
3) neko je reka na forumu, ako je jednon doša pauk doć će i drugi put, bolje onda premjesti na neko drugo misto box, i logički misleći pauci nevole veliku vlagu, al onda postoji mogućnost od gljivične infekcijee, potraži malo po forumu, ima svega
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Insekti mi nisu nikad pravili probleme,a bilo ih je svakakvih,samo nije eto bilo tih pauka šugavih,tako da ti tu ne mogu pomoći.
Ako bi htio zaštititi ulaz zraka u box,probaj stavit filter neki tipa onog za kuhinjske nape ili još bolje filter zraka za auto.Samo to ti neče pomoći ako imaš još neke potencijalne ulaze za gamad.Otrovi...hm...ne znam...
Što se klijanja tiče,sve dobro radiš osim onog djela sa stavljanjem u zemlju. Klica ide dole!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Klica dolje i bar pola centa zemlje poviše svega.Klica je korjen,ako staviš prema gore i ako ne pokriješ zemljom eto recept za uništenje.
 
07.10.2010
13
1
3
38
Pecenje zemlje u mojem iskustvu resava sve, SVE probleme sa insektima. Kad sam prvi put naucio da ne sadim u nepecenu zemlju, imao sam nekoliko biljaka pred cvetanje i posto je bilo dosta vremena do berbe pokusao sam da se borim na razne nacine. Shvatio sam da u praksi nema realne koristi od biopesticida (kamilica, kopriva ....) ali sam dobro prosao sa jednim otrovom marke .........(pitaj me na pm ako te zanima). Od tad nikad, ali NIKAD ne sadim u nepecenu zemlju. U rerni, 300 stepeni sat vremena i nema insekata. Mnogo su opasniji ti koji se rode u zemlji nego neki koji dodju u box spolja. Ako si bas revnostan, ocisti lepo box i okolo boxa, poprskaj box i okolo boxa alkoholom, jedan dobar sloj, i ocistices ne samo insekte nego i bakterije i druge kontaminatore. Ali lepo ocisti pre alkohola
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Greenpower1 je napisao(la):
Klica dolje i bar pola centa zemlje poviše svega.Klica je korjen,ako staviš prema gore i ako ne pokriješ zemljom eto recept za uništenje.

ja mislim da to ovisi od growera do growera... niti jedan način nije krivi... staviš ti klicu gore ili dolje...
npr na forumu pod "PRIRUČNIK ZA OUTDOOR" piše da klica TO BIJELO mora biti na vrhu.. znači GORE....

već sam i okolo sudjelovao u toj temi "kam ide klica, gore ili dolje"... ja osobno ne koristim taj princip, nego direkt u zemlju!
uglavnom, po dogovoru, mislim da niti jedan način nije pogrešan!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa hebemu,baš lud,zbunjen,normalan:)Pogrešno je jedino ako je korijen van zemlje,valjda,lol!
Piše ide na dole nikad na gore,slika govori 1000 riječi uostalom...Valjda si mislio na ovu temu.Al ok,nije ni moj sistem,ponekad da,ma odo zvati lerdia:rofl:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.