Novi Kazneni Zakon RH + izmjene [dekriminalizacija malih količina]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako nema poveznice procitaj trenutno aktuelni zakon i to ti je najkonkretnije. ne znam sta ti konkretnije treba, sudije uglavnom sude po zakonu, a tamo ne bi smelo biti nejasnoca il dilema dal ovako il onako;) a koliko znam po zakonu nije dozvoljeno uzgajanje ni jedne za osobnu upotrebu, tako da si kriv po default-u
 

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Da kriv je po defaultu no može se uzeti u obzir olakotna okolnost. Nije imao par kila osušenog i vakumiranog sa flowering i vege laboratorijem.
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Danas sam pao sa biljkom. Uletitli mi na posao, odveli me doma, pozvali svjedoke, i nasli 26cm biljku u boxu. Nista suhog ni vage ni ista. Poznanik drukao kada je pao par dana prije...

Nikada nisam kaznjavan po tom pitanju niti imao ikakvih problema sa zakonom.

Zanima ne kakva me kazna moze ocekivati? Objektivno gledano
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Ah, bezkarakterni komercijalni grower s kojim sam dijelio ideje itd... Iskreno se nadam, ako i dodje do suda, mozda tuzitelj shvati da je to presmjesno uopce za slati na sud, da bude samo uvjetna. S ibzirom na situaciju zbog koje je to sve radjeno
 
14.11.2014
21
9
3
Danas sam pao sa biljkom. Uletitli mi na posao, odveli me doma, pozvali svjedoke, i nasli 26cm biljku u boxu. Nista suhog ni vage ni ista. Poznanik drukao kada je pao par dana prije...

Nikada nisam kaznjavan po tom pitanju niti imao ikakvih problema sa zakonom.

Zanima ne kakva me kazna moze ocekivati? Objektivno gledano

Boze dragi zar i toga ima da direktno dodju udbasi po tebe na posao, osramote i zatvore u stanicu jer su culi od susjeda koji je bio dovoljno glup da je drukao misleci kako ce njega postedjeti,,,ovakve scene me podsjecaju na bivsi sitem kad si srao protiv partije i marsala,,,inace drug sretno da ne dodje do suda i pishanja radi drukercine


5000kn, imaš ono ako platiš u roku 10 dana plačaš 2/3. Kako si zaposlen niže nebu išlo inače bi spustio na oko 1700kn. To je najteže šta možeš dobiti. A mogu te i poštediti:)
Pametno s poznanicima ubuduće!

Sta je moguce biti postedjen? pitam radi svog slucaja gdje se radi o 2,8g zelene sasusene biljne materije :) a incident se desio 31.10.2013 i jos dan danas mi nikakva cestitka nije stigla?
 
30.01.2013
142
145
43
Danas sam pao sa biljkom. Uletitli mi na posao, odveli me doma, pozvali svjedoke, i nasli 26cm biljku u boxu. Nista suhog ni vage ni ista. Poznanik drukao kada je pao par dana prije...

Nikada nisam kaznjavan po tom pitanju niti imao ikakvih problema sa zakonom.

Zanima ne kakva me kazna moze ocekivati? Objektivno gledano

Proklete drukare, kolega danas mozes vjerovat sebi i samo sebi.
i naravno kolegama sa foruma! :)
Sretno !
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
A da, cinkao misleci da ce bolje proc, a razlog growanja mu je bio lova. Scum.

Pitao sam inspektora, kakav ne scenarij ocekuje, i sudeci po njegovoj mimici, navjerojatnije neka mala novcana kazna i sram te bilo, jer imam ovecu papirologiju zdravstvenih problema, psihicke naravi, jer bolujem od okp-a , depresije i anksioznosti. I naglasio je da to obavezno prilozim u svoju obranu.

Sada me zanima, kakva su iskustva kolega ovdje, koji su nedavno imali problema ovakvih? Od 2015.g, jel iz godine u godinu suci, a pogotovo vrhovni sud, je jako jako fleksibilan po ovom pitanju

I p.s. citiram inspektora: jedino zbog drukanja interveniraju...
 
27.09.2015
33
24
8
27
Jebes ti takvog covjeka koji druka koja je njemu korist od toga? samo se drzi stari a i nebi ti trebali dati tako veliku kaznu. Ne spasavaju te sve bolesti svjeta da imas opet bi najebo svi tako dobe.!
 

Crta_Belog

Banned
Banovan
01.03.2015
116
177
43
38
Neki dan mi je došla ptičica s Vrhovnog suda RH i rekla:
Tamo su ti neki tip i riba glavni i ta riba (vrhovna sutkinja) se zalaže za legalizaciju med. kanabisa u RH... Nadalje, od tičice sam čuo da se sa početkom 2015. krenulo u obrazovanje kadra, kako sudskog tako i policijskog, o kanabisu (znači znaju kao i mi) jer mi nemoj reči da ako imam 10g albanke dobijem čorke kao da imam 500g MoonRocksa (zakon iz 2004 god)... Dakle, ona trenutno tolerira do 12 CBD biljki u privatne svrhe i za to slijedi samo novčana kazna koja je u rangu sa:
- sortom
- stadijem biljke
- koliko biljka daje
- itd...
Taman kad je ptičica bila kod nje, došla je sa jednog suđenja na kojem se sudilo za 8 biljki. Izrečena kazna je 8K kuna!!! :lol::respect::mario::
Ali postoji kvaka... Trebate doči do nje, a to čete postiči tako da se žalite na odluku opčinskog/županijskog suda, te idete na vrhovni sud, a tamo ona ili njeni suradnici preuzimaju Vaš predmet!!!
A zašto je to tako?! Pa ustvari odgovor je vrlo jednostavan; počinjenim djelom nisi uzrokovao nikakvu štetu te na bilo koji način oštetio ili sl. nekog ili nešto, tada nema produkta tvoje kaznene radnje, pa se to ne smatra kaznenim djelom... :p ..... Hteo si pomoči bolesnom frendu a usput si hteo napraviti zalihe za sebe da ne kupuješ (radiš kazneno djelo utaje poreza). Platio si sve račune koji su došli zbog tvog growa (opet nisi nikog oštetio), a na kraju krajeva, tvoje ljudsko pravo kao i svakog pojedinca na ovome svijetu je da sve što je priroda stvorila, slobodno je i besplatno za čovijeka!!!
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Sve OK, jedino nikada ne izjavi " hteo sam pomoći bolesnom frendu", uvijek izjavi imaš ove i ove zdravstvene probleme i vutra ti pomaže.
Vidi se, da nemaš iskustva sa sudzenjem.
 
19.01.2015
132
99
43
Mislim da ti prica nedrzi vodu. Ovako prije 5 dana frend ide kupit sebi za pusit i uzme pet grama. Vozi se doma i pajkan ga kelpi pretres i padne sa 5.1 g diler ga nije sjebo hahah :D Dobio je za 5g 800E kazne pravo zalbe 8 dana. Sad stvar je ovkva ako ti imas 8 biljaka minimum po biljci je 50g. Znaci ti si ili ces proizvest 400g za svoje potrebe.. to nece nikog zanimat cim imas preko 25g kod sebe pise se ko dilanje. A nedo bog da padnes doma sa 8 biljki to ti je bajbukana i to 100% sam siguran. Prva stvar ti to prozvodis nema veze sto je bogom data biljka ali smatra se pod laka DROGA. A sto god da se smatra bilo kakva droga nemaju u pravosudu milosti. Tako da moli boga da nikad ne padnes i ako padnes samo dobrog odvjetnika jedini te on moze spasit i ako imas para.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Dobiješ i sa više od 25 grama novčanu kaznu, samo je bitno da je sve u istoj vrećici, ne ispaketirano. Neće HR dočekat legalizaciju dok nas onaj obavještajac KaraMarko sa vrha piramide.
 
19.01.2015
132
99
43
Neznam ako si u pravu onda super. Ali u svakom slucaju treba se pazit :p Imaj doma nigdje nenosi nemoj prodavat nemoj se hvalit i nemas brige :)