Novi Kazneni Zakon RH + izmjene [dekriminalizacija malih količina]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ja bih dodao nemoj prodavati (o tome nema govora i glupo je i spominjati) i nemoj se hvaliti. A to nigdje ne nosi je pomalo glupo. Normalno da ću ponijeti ako idem negdje sjesti u kućnu varijantu ili idem u prirodu, posebno na nekoliko dana.;)
 
Poslednja izmena:
25.10.2007
71
57
18
44
Je li netko uspio pogledati "Biljka spasa" dokumentarni film koji je prikazan u utorak u prime time-u 20:00 sati na prvom programu HRT-a? Došao kući na sam kraj pa ako je bilo nešto pametno da potražim negdje i pogledam naknadno.
Evo sažetka:
Kada se pojavila mogućnost da i hrvatski pacijenti mogu legalno nabaviti pripravak na bazi kanabisa, što je prije tri mjeseca omogućio Pravilnik, pacijenti i javnost imali su velika očekivanja. Kako lijek nije dolazio, pa se o tome sve manje i pisalo, autoricu ovog dokumentarnog filma Anku Bilić Keserović zaintrigirala je tema: gdje je zapelo i što bi se uopće moglo naći u hrvatskim ljekarnama.
Kako je Slovenija prije godinu dana legalizirala liječenje kanabisom u medicinske svrhe, u filmu ćemo vidjeti kakva su njihova iskustva i je li se time smanjilo "crno tržište" koje i kod njih i kod nas i dalje cvjeta.
Dokumentarac otvara i druga pitanja: zbog čega ljudi sve češće posežu za nekonvencionalnim načinima liječenja, što o svemu kažu liječnici, imaju li predrasude te zbog čega je liječenje kanabisom omogućeno "samo" za 4 kategorije bolesti.
Nekoliko sugovornika u filmu otvoreno govori o svojim iskustvima s liječenjem kanabisom, a čut ćemo i razgovor s Kanađaninom Rickom Simpsonom, koji je razvio vlastitu recepturu i način na koji se ulje od kanabisa može primijeniti u tretiranju najtežih bolesti. Čut ćemo i svjedočanstvo osobe koja ilegalno proizvodi i prodaje kanabisovo ulje, tko su klijenti i zbog čega je ulje toliko skupo.
Vidjet ćemo kako izgleda i u kojem se obliku prodaje to ulje, kako se u slovenskim ljekarnama pripravlja lijek od kanabisa te koliko su tamošnji pacijenti zadovoljni i što kažu zainteresirane udruge s obje strane granice.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Ja sam ispratio, običan intervju strana za i protiv, od psihijatra, doktora, bivši ministar zdravstva, konzumenata što pušača, vegana, korisnika ulja, diler ulja. Stanje u sloveniji što se tiče tableta na bazi biljke, kaže pacijenti dođu prvi put i više se ne vraćaju pa nemaju povratnih info, a kod nas to neću ni komentirat, užas, gledajući emisiju izgubio sam h vremena života. Sve u svemu - Tresla se brda, rodio se miš.
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Ok dokumentarac, bila je repriza danas u četri(sorry @zendramax ), nitko nije bio protiv(neznam šta si gledao @east ). Bio i Rick, uglavnom se raspravljalo o tome kako je prava trava bolja od sintetske(tko bi rekao) i da bi trebalo dopustiti bolesnima uzgoj. Par bolesnika je govorilo o iskustvu, vrlo realno, uglavnom vrijedi pogledati.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Evo da se nadovežem na temu, kako živim u RH Sinoć gledam na "davniku" da se jedan branitelj uspješno izborio da se upotreba u medicinske svrhe marihuane proširi i na lječenje oboljelih od ptsp-a probleme nesanice i kronične bolove (što konkretno i mene muči) i da će se to ubrzo riješiti. Samo naprijed vjrujem da će se lista proširiti ubrzo i za druge bolesti., (Linkao bi članak ali neznam smije li se)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: publicenemy
29.08.2015
8
4
3
47
Nigdje nije napisano u zakonu da nesmijes trositi svoje novce i uzgajati ono sto ti zelis u svome domu bila to voce ,povrce ili cvijece....kostalo to 1kn ili 1000000 kn kila:dada.
Sve dok uzgajas LEGALNU vrstu ;)

Ps. marco
[FONT=&amp](6) Tko napravi, nabavi ili posjeduje opremu, materijal ili tvari koje se mogu uporabiti za izradu tvari iz stavka 1. ovoga članka, za koje zna da su namijenjeni njihovoj neovlaštenoj proizvodnji, kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina[/FONT].

Budimo sretni i s ovime ipak se
malo lakse dise :)

Al malo.Ja za 10g lišća,ne vrhova,lišća starog 5god,da bude još smišnije,lišće od muške biljke.Oni dali na analizu u Ivan Vučetić i naravno,sadrži više od 0.3%thc.nemoguće!!!
Rokli me god dana zatvora u zamjenu za720 sati dobrot.rada!I 5000kn!Za šta???A.C.A.B.
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Ti si dobio 720 sati dobrotvornog rada i 5000kn kazne za lišće od muške biljoze staro 5 (!) godina? Hahaha pa kako si uspio sačuvat lišće 5 godina, meni nakon 5 dana od velikog lista nakon kaj ga isčupam s biljke ostane jedva vidljiva, smežurana okruglica.
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Moj poznanik je nedugo "pao" sa jointom i to jointom na samom kraju, jos je bilo za par dimova...:whato::
Isto je dobio 5000 kn kazne, mislim da je nakon zalbi, bla, bla.. morao platit pola - 2500 kn.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Meni je kolega isto nedavno sa ćikom za "ispis" što bi mi rekli. Dobio je 3800 kaznu. Sastavio sam mu žalbu na to, naveo sam im brdo nepravilnosti od postupaka policijskih službenika koji nisu bili sukladni njihovom pravilniku do ne podudaranja broja "potvrde o oduzetim predmetima" sa brojem iste potvrde u presudi. Čak su ga i zbog toga ostavili na 24 sata u pritvoru. Uglavnom žalba je prihvaćena, policijski službenici opomenuti i suspendirani na 30 dana zbog nepravilnog postupanja prema optuženom i presuda je odbačena ;).
Polako počinje funkcionirati pravna država, I like it :thumb:.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ma kakav auto, pješice se vraćao od zaručnice u pol dva u noći. Obrati pažnju na ono što rekoh; hrpa nepravilnosti. Šatro na triježnjenje, a akotestirali ga zbog sumnje da je alkoholiziran dok je pretrčavao cestu. Najveći razlog zašto je prespavao jer je kako je pisalo u izvješću izjavio; "ja ne sudjelujem u prometu i nemate me pravo alkotestirati", a nakon kraćeg nagovaranja i napuhanih 0,54 od optuženog ide izjava "pa .ebem mu sunce, dokle će te više smarat poštenog čovjeka?", što su oni smatrali "agresivnim ponašanjem" i priveli ga na triježnjenje. Normalno prilikom triježnjenja i oduzimanja stvari kad je predavao sve na pult je izvadio ćik umotan u maramicu. Taj ćik je kod zaručnice ugasio u pepeljari i ponio van da baci kad je krenuo kući, al jbg napušen čoek i zaboravio, pa pao na tako glup način, sa ćikom.
Svi prijestupi policajaca su navedeni u žalbi i jednostavno je viši sud morao prihvatiti. Još kad sam vidio presudu i da se broj potvrde "o trenutno oduzetim predmetima" ne podudara sa brojem njegove potvrde, reko imamo ih. I tako je i bilo, sve je odbačeno :) .
Neznam @Lazarus Led s kojeg planeta ti dolaziš da se tako čudiš ili si ti vjerovatno jedina osoba koja vjeruje da se Hrvatska policija drži vlastitog kodeksa i da predstavljaju ono što im slogan kaže "sigurnost i povjerenje", za sad je to samo "strah i trepet". Da im daju pravo da pucaju sve bi nas pobili. Nisu to ljudi, to su govna smrdljiva koja imaju značku s kojom su uvjereni da su svemogući. Zato i postoji netko iznad njih tko će im se posrat na glavu, meni stvarno drago da se takve stvari konačno i događaju. Svi rade svoj posao i pravna država funkcionira ;) .
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Sta je cudno u tome da ga 24 sata drze u pritvoru nakon sto utvrde da ima visak alkohola u organizmu?! Postoji objektivna mogucnost da se pijan zatetura i padne pod auto, dok hoda trotoarom.
Da se to ne bi desilo, aj ti bajo u stanicu na trijeznjenje :D
Cini mi se da je to oduvijek bilo, al se nije pikalo. Jbg, bilo vise para pa nisu zarezivali, ali danas treba krpiti rupe u budzetu, a da ne ispadne da im je samo do novaca moraju se pokazati i kao dusebriznici.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Čudno je zato što je imao 0,54, tj. malo više od dozvoljenog. Koliko znam vozačima preko 25 godina dozvoljeno je do 0,5. Da je kao vozač imao toliko isključili bi ga iz saobraćaja i dobio bi kaznu od 1000 do 15ooo kuna. I kako onda nije čudno da te kao pješaka stave u pritvor zbog toga? Šta bi onda trebali petkom i subotom hodati sa alko testom i pola pješaka strpati u buksnu? O,5 važi za vozače a ne za pješake. Pješak se može zadržati u pritvoru ukoliko vidno ugrožava sebe i druge i pravi probleme poput remećenja javnog reda i mira. A i tada bi trebao biti samo upozoren ukoliko nije prešao određeni stepen ili zapisan da bi bio prekršajno kažnjen. To da li postoji objektivna mogućnost da se pijan zatetura i padne pod auto zbog toga što ima 0,54 promila alkohola u krvi, a pri tome se ponašao dolično, predstavlja subjektivnu procjenu koja nije relevantana i u skladu sa zakonom.
 

ttt

Aktivan Član
17.07.2015
124
258
63
32
Ljudi ako može pomoć zanima me pao sam prošle god s biljkama,i dobio kaznu kao odvikavanje od marihuane,prošlo je pola godine odkad idem na odvikavanje,pa me zanima dal mogu dobit potvrdu o nekažnjavanju,iliti uvjerenje da se protiv mene nevodi kazneni postupak?