Novi Kazneni Zakon RH + izmjene [dekriminalizacija malih količina]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ako si proglašen krivim i dobio presudu,naravno da nemožeš dobiti potvrdu.
A ako proces traje mislim da možeš
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ttt

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Ali Tamara, ovdje se vjerojatno ne radi o kaznenoj već o prekršajnoj prijavi.

p.s zanemari, sad sam tek pročitao dobro upis, dobro ti je rekla Tamara, moj bed.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara and ttt

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ali razlika u tome dali je kažnjen ili nije je u statusu njegovog slučaja.
Ako nije dobio rješenje onda nije još kažnjen i potvrdu još uvijek može izvaditi
 

publicenemy

Xemurai Billionaire High Till I Die
26.04.2009
278
1.237
143
Los Angeles, California
Koliko dezinformacija...
Uglavnom svi ste u krivu.
Potvrda o nekažnjavanju potvrđuje:
1. da se protiv nas ne vodi kazneni postupak
2. da se protiv nas ne vodi istražni postupak
3. da nemamo nepravomoćnu kaznu zatvora.
Dakle, ako se protiv nas ne vodi nikakva istraga, ako nemamo nikakav sud u procesu, te ako nemamo nepravomoćnu kaznu zatvora, potvrda se može dobiti. Mogli ste u životu pasti 100 puta, mogli ste i robijati, ali potvrdu možete dobiti.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Da i šta sam ja rekao da budem u krivu? I ovdje nisi upravu da se poslije isteka kazne može izvaditi potvrda o nekažnjavanju. Može ali kad se izbriše iz registra po autmatizaciji. Tako da si u ovom slučaju pao sa vutrom i bio krivično kažnjen osuđen da još nekoliko godina poslije isteka kazne ne možeš izvaditi uvjerenje.
 

publicenemy

Xemurai Billionaire High Till I Die
26.04.2009
278
1.237
143
Los Angeles, California
Ako si krivično kažnjen nemaš šta slati zahtjev. Ne možeš izvaditi potvrdu.
- evo šta si rekao krivo.
I opet si u krivu. Napisao sam gore točno slučajeve kada ne možeš izvaditi potvrdu. Jučer da sam izašao sa robije danas već mogu tražiti potvrdu, naravno u slučaju da su ova tri gornja uvjeta izvršena. Na kraju krajeva imate google, sve vam piše crno na bijelo na više mjesta, ali i bez toga imam osobna iskustva koja dokazuju da sam u pravu.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ne slažem se s tobom da se potrda može izdati nakon što ti istekne kazna. Možeš poslije nekog vremena kada se po automatizaciji izbriše.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
@publicenemy Hajde ti fino ne širi dezinformacije.
A google postoji...da...i počni ga koristiti.
Inače....sud te osuđuje i NISI kažnjavan ako nisi kriv.
Ubiti kada te osude tek onda si kažnjavan.
Edit: a i govorim iz osobnog iskustva....tako da....samo ti googlaj,ali piši provjerene informacije ;)
 

publicenemy

Xemurai Billionaire High Till I Die
26.04.2009
278
1.237
143
Los Angeles, California
Lazarus bez ljutnje, ali slagao se ti ili ne, slovo zakona je jasno. To o čemu ti pričaš je rehabilitacija, i to je rok od 5 godina od isteka zadnjeg dana kazne (bilo kakve), i to zaista nema nikakve veze sa potvrdom. Mislim gledaj logično, dok je u HR i samo posjedovanje bilo kazneno djelo kolika hrpa ljudi kaj je pala sa jointom ne bi po tvojoj logici slijedećih 5 godina mogla uopće tražiti posao, a kamoli se zaposliti negdje, pošto odavna svi traže potvrdu o nekažnjavanju.

Ja širim dezinformacije i ne znam koristit google? Pošto moja osobna iskustva očito nisu dovoljna (jer vaša osobna iskustva potvrđuju drugačije?) evo copy/paste prvog linka na Googleu sa Općinskog suda u Splitu: "Sud izdaje uvjerenje da se protiv osobe ne vodi istražni postupak, da nije podignuta optužnica koja je postala pravomoćna, te da nije izrečena nepravomoćna presuda za kaznena djela, tzv. potvrdu o nekažnjavanju, u sobi broj Po 2 u prizemlju zgrade..."
Eto toliko o dezinformacijama i ne korištenju googlea :rolleyes:
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Gledaj ovako....prvo...potvrdu možeš dobiti iako si kažnjavan jer ona ističe za mislim 2god.
Bar je tako prije bilo.
Možda je sada i 5 ali svejedno nakon tih 5 god je opet možeš dobiti.
Drugo...
Ja sam je osobno dobila na Županiskom sudu u Rijeci iako sam bila u postupku i uhvaćena u grupici sa travom.
Kasnije sam oslobođena ali potvrdu za posao su mi dali.
I pisalo je da sam Nekažnjavana
Ovo da si u postupku može a i nemora pisati....meni nisu napisali.
Ali kažnjavan nisi ako nisi kriv!!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Lazarus Led

publicenemy

Xemurai Billionaire High Till I Die
26.04.2009
278
1.237
143
Los Angeles, California
Ja sam ti citirao što zakon točno kaže. Na kraju krajeva dečko će dobiti potvrdu i dokazati da sam bio u pravu.
A moje najveće osobno iskustvo je da sam nakon samo 2 mjeseca što sam izašao sa višegodišnje robije dobio potvrdu o nekažnjavanju, plus što sam dobio potvrdu i ko "klinac" dok sam još išao na "pišanja" nakon kaj sam pao s pljugom.

edit: nema nikakvog smisla to što tvrdiš, jer u praksi to znači recimo osoba je na prvostupanjskom sudu proglašena krivom za pedofiliju, ali se žali i žalba ide na drugostupanjski sud, dakle još nije osuđena(kažnjena), za to isto vrijeme ta osoba traži potvrdu o nekažnjavanju jer se prijavljuje za posao u vrtiću i po tebi bi je dobila jer nije još kažnjena i samim time bi se mogla prijaviti za radno mjesto u vrtiću... Neki od nas znaju koliko dugo mogu trajati sudski procesi i žalbe i po tvojem bi se takva osoba mogla provući u sistem i raditi u vrtiću s djecom za vrijeme trajanja postupka.
 
Poslednja izmena:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma neka se dečko izjasni prvo dali je proglašen krivim ili ne i dali je dobio rješenje.
Ako je....vjeruj mi da potvrdu neće vidjeti min. 2god.
A za tvoj slučaj neću komentirati....neznam kako i po kojoj osnovi izađeš iz zatvora sa višegodišnie kazne i dobiješ potvrdu o nekažnjavanju.
Hmmmm....možda si bio jako dobar unutra....hehehe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lazarus Led

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ako si kažnjen kako možeš dobiti potvrdu o ne kažnjavanju? Naravno da te ta stigma neće pratiti cijeli život nego samo par godina, a razlog je da se uvidi hoćeš li u to vrijeme napraviti opet neko kriminalno dijelo ili se popravio i postao uzoran građanin.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma normalnim putem je nećeš dobiti,možda neke veze i sl.
Ali znam o tome jel me tadašnja firma tražila potvrdu i sva sam bila u frci jel je proces trajao.
Dođem na sud i pitaju me u koju svrhu je potvrda....
Ja kažem za posao....i fino mi je izdaju kao da ničega nema.
Nije pisalo o nikakvim postupcima i sl...
Samo da sam nekažnjavana :)
 

publicenemy

Xemurai Billionaire High Till I Die
26.04.2009
278
1.237
143
Los Angeles, California
"Sud izdaje uvjerenje da se protiv osobe ne vodi istražni postupak, da nije podignuta optužnica koja je postala pravomoćna, te da nije izrečena nepravomoćna presuda za kaznena djela, tzv. potvrdu o nekažnjavanju" Općinski sud u Splitu.

Što vam nije jasno ovdje? Da li tu igdje piše da osobe koje su počinile kazneno djelo, osobe koje su odslužile kaznu zatvora ne mogu dobiti potvrdu? ili ikakvi vremenski rokovi da se tu igdje spominju?

A ako vas zanima kako i po kojoj osnovi samo 2 mjeseca nakon višegodišnje robije dobijem potvrdu o nekažnjavanju po treći puta citiram: "Što se tiče tzv. uvjerenja o nekažnjavanju, treba reći da se predmetno odnosi na uvjerenje koje izdaju općinski sudovi, a daje informaciju je li protiv fizičke osobe pred općinskim i županijskim sudom u tijeku istražni postupak, je li podignuta optužnica koja je postala pravomoćna i je li izrečena nepravomoćna osuđujuća presuda za kaznena djela za koja je predviđena novčana kazna ili kazna zatvora."
A svoja aludiranja da sam potvrdu o nekažnjavanju dobio radi svojih drukerskih zasluga u zatvoru zadrži za sebe ubuduće. Sigurno ću drukat ekipu s kojima sam godinama u muriji (a i koje većinom znam i od prije) kako bih bio nagrađen potvrdom o nekažnjavanju poslije robije hahahha pameti moja...
Uglavnom citirao sam vam zakon i iznio svoja osobna iskustva. Zauzvrat sam dobio aludiranja i rekla kazala priče, sa samo jednim pravim protuargumentom. Slovo zakona je vrlo jasno u ovom slučaju i svaka rasprava je zaista suvišna. Peaceout!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Hahahaha....nitko nije spominjao nikakvo drukanje...i sl..
Evo ti si prvi spomenuo :D
Meni osobno više nemoj tako sa visoka govoriti....pameti moja....itd...
Ja tebe vrijeđala nisam ;)
Hajde pročitaj malo postove unazad....žao mi je ako sam dirnula u neku bolnu točku,nisu mi to bile namjere :D
A spamamo žešće u ovoj temi....mislim da smo rekli sve.
A autor posta se svakako nije izjasnio o svom statusu,tako da ja tu prekidam.
Evo....jedino bih željela čuti mišljenja i osobna iskustva drugih članova,to svakako.
Nas troje smo se već izjasnili,a svađati se nećemo...je tako :ljubav:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rancero

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Iskreno ne znam kakav je postupak sada, ali prije 5-6 godina jedan moj blizak prijatelj je htio ići radit u Kanadu, i trebala mu je potvrda o nekažnjavanju da bi mogao dobit vizu ili radnu dozvolu ( nisam siguran je li jedno ili drugo). U to vrijeme je bio učesnik u sudskom postupku, a nije bio kažnjavan prije i nije mogao dobit potvrdu o nekažnjavanju. To nije rekla-kazala jer je tako stvarno bilo, možda je danas to drugačije.