Novi Kazneni Zakon RH + izmjene [dekriminalizacija malih količina]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

publicenemy

Xemurai Billionaire High Till I Die
26.04.2009
278
1.237
143
Los Angeles, California
Heh pa zna se na kaj se misli kad se kaže "biti dobar" u zatvoru ;)
A bolna točka mi je kad nešto piše vrlo jasno crno na bijelo, osobno iskustvo mi potvrdi da je to točno i u praksi, a onda se nađe netko tko obje stvari ignorira tvrdeći nešto potpuno suprotno. Ok, ti si imala iskustvo u praksi koje ti daje za pravo donekle tvrditi to kaj jesi tvrdila.
Ali po toj vašoj logici tumačenja zakona sistem bi bio totalno u banani, jer bi omogučivao npr. pljačkašima i pedofilima da se prijavljuju i dobivaju poslove u financijskim institucijama (pljačkaši) ili vrtićima i školama (pedofili) u trenucima dok se protiv njih vode sudovi za ta ista djela, a s druge strane onemogućivao bi svakome tko je napravio i najblaže kazneno djelo da slijedećih 5 godina ne može uopće ni tražiti posao, a kamoli raditi, pošto te danas i za posao čistača traže potvrdu o nekažnjavanju...
Bome smo se zaspamali i neka se briše nepotrebno ako je od volje odgovornima. Ispričavam se ako sam u nekim slučajevima preburno reagirao, temper temper :djede:, pogotovo prije prve pljuge...
Pozdrav svima :thumb::love2:
 
Poslednja izmena:
02.04.2015
61
81
18
Postoje dvije vrste dokumenata u RH koje se tiču ovoga.

1. Uvjerenje da se ne vodi kazneni postupak, što se nekada nazivalo potvrda o nekažnjavanju.. Evo što o tome kaže ministarstvo pravosuđa na svojoj stranici...
"Uvjerenje da se ne vodi kazneni postupak dokazuje da:nije doneseno pravomoćno rješenje o provođenju istrage, ne postoji potvrđena optužnica, nije donesena presuda o izdavanju kaznenog naloga te nije donesena nepravomoćna presuda."
Dakle radi se o potupcima u tijeku.

2.Potvrda iz kaznene evidencije, možemo reći i dosje, odnosi se isključivo na postupke koji su okončani, tj pravomoćni.

Ljudi ako može pomoć zanima me pao sam prošle god s biljkama,i dobio kaznu kao odvikavanje od marihuane,prošlo je pola godine odkad idem na odvikavanje,pa me zanima dal mogu dobit potvrdu o nekažnjavanju,iliti uvjerenje da se protiv mene nevodi kazneni postupak?

Budući da si sankciju dobio, imaš i pravomoćnu presudu dakle... Uvjerenje da se ne vodi kazneni postupak ćeš moći dobiti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ttt and publicenemy

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma nije uopće problem....ne svađamo se :)
A ovo za biti dobar....ma blesava sam i stvarno ni na kraj pameti...sorry stvarno.
A isto tako vjerujem da i pričaš iz osobnog iskustva,ne govorim da lažeš.
Ali isti taj...recimo pedofil kada izađe iz zatvora onda može dobiti potvrdu da nije kažnjavan i raditi u školi...recimo.
Pa ni to nije fer,je tako?
Ma neznam stvarno....možda smo oboje u pravu a sistem je loš :D
Sve u svemu....prijatelji....može?? :D

Edit:evo i dodala te za prijatelja :ljubav:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ttt

publicenemy

Xemurai Billionaire High Till I Die
26.04.2009
278
1.237
143
Los Angeles, California
(Ne)djelotvornost pravne države nikad nije bila upitna :D
Istina, po ovome isti taj, sad već osuđeni, pedofil može dobiti potvrdu o nekažnjavanju i zaposliti se u školi, ali isto tako u zakonu stoji da poslodavac ima pravo kod rada s djecom, uz suglasnost te osobe, tražiti izdavanje posebnog uvjerenja o podacima, a da je djelotvorna pravna država to bi zakonski morao, a ne ovako ako želi, što je izvan svake pameti...
Ma oprosti ti meni Tamara, ja sam onaj koji si je malo previše zabrijao :spaljevina:
Prijatelji:ljubav:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ttt and t@mara

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Maaa....meni drago kada se sretnem sa nekime temperamentnim kao što sam i ja sama....:D :D
Sada još kada nas vide koliko smo zaspamali.....svatko u svoj kut :D
Autor teksta neka se izjasni,pa ga dalje savjetujemo :D
:ljubav:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ttt and publicenemy

ttt

Aktivan Član
17.07.2015
124
258
63
32
Ljudovi hvala vam svima što ste objasnili neke stvari oko toga,napravio sam zamolbu da dignem tu potvrdu na sudu,jel moram ja to odnest na policiju il će mi doć kroz 10 dana?
 
02.04.2015
61
81
18
Zamolba se predaje na sudu koji je nadležan prema tvom prebivalištu, i ako si predao tamo na istom mjestu bi trebao podići uvjerenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ttt
30.04.2016
37
11
8
uz google ne vidim potrebu za tvojim pitanjem, ali ja imam dojam da ti tražiš nekakvu garanciju da će sve proći u redu? to ti nitko ovdje ne može dati
no pain - no gain
tko ne riskira - ne profitira
za neke stvari treba imati muda, ne samo mozak...peace!


dali ima tko da je zatražio tu dozvolu za uzgajanje indiske konoplje i pokusao piknut vutru medu industrijsku konoplju?? kakve su kontrole ,dali bi to igralo šta mislite? ...i u slučaju da padneš ako se nisi zaletio i na npr 500ind.konoplji pikneš 10ak stabljiki dali bi se mogo izvuč na spiku da nisi imao namjeru uzgajat marihuanu nego isključivo industrijsku konoplju

moralo je to još nekome pasti na pamet ima li tu ko da je probao ??
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Kod nas je administracija tako ažurna da dok isposluješ dozvolu za uzgoj industrijske ne da ti prođe sezona, nego ti prođe par sezona :confused:. Mislim da nemoš za neki vrt dobit dozvolu, minimum je hektar zemljišta, ako ne griješim. Ovo im je najjači dio;

"Ministarstvo poljoprivrede prije izdavanja dozvole za uzgoj konoplje pri Ministarstvu pravosuđa obavlja provjeru je li je fizička osoba u zadnjih pet godina od datuma podnošenja zahtjeva za izdavanje dozvole pravomoćno osuđena za kazneno djelo zlouporabe droga" :upiii:

Vjerovatno slute da bi nekom mogla pasti takva ideja :D
 
30.04.2016
37
11
8
ma dobro to je lako zaobic ,ja osobno nisam ,ali ida jesam ima zena baba susjed ...znas i sam kako kod nas to ide sve na rodbinu se pise :D
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Godišnje ti dolazi inspekcija po nekoliko puta i bere sve sumnjive biljke, a i rendom pa nosi na analizu. Tako da vrlo teško. A uzgajivač je dužan sam da prijavi svaku sumnjivu biljku. Tako da. A nije niko budala ako ti nađe biljozu koja ima čak 10+ thc pa da ne snosiš posljedice. tako da...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx
28.06.2016
21
27
13
Pozdrav ljudi, idem kroz par dana u HR na more, pa me zanima iz iskustva kakve su evenualne kazne za posjedovanje? Ima li puno razlike izmedju 2, 5 i 10g? Uzmimo u obzir da cu biti turista :D Nije da sam tripozan, cisto da znam iz prve ruke sta mogu da ocekujem, za ne daj boze. :murija:
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Novcana kazna par tisuca kn za male kolicine za osobnu upotrebu. Nemoj imat bas 10g sa sobom uvijek i nemoj odvajati kolicine na vise mjesta da nebi bilo dilanje ovo ono. Tocne brojke ne znam...pricam sto sam cuo od ljudi koji su "pali".
 
28.06.2016
21
27
13
E bitno da nema nekih zezanja sa zatvorom/pritvorom i slicno. Znas li koja je kazna za do 1g? Kontam da cu toliko obicno imati uvijek sa sobom i jos jedan kod druge persone, bez pretjerivanja u javnosti.

Hvala na info, nadam se najboljem a isto zelim i ostalima koji ce uzivat na godisnjem :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Mozda se zalio pa mu smanjili na sudu. Mozda ima neki novi zakon o tome...al sjecam se da je pisalo 5-20tkn za posjedovanje malih kolicina. Iako je glupo da ti daju 5000kn kaznu ak te uhvate sa 0.5g :D
 
02.04.2015
61
81
18
Zakon je isti, ovo što kažeš da piše vrijedi još.. Samo što to svaki sudac može smanjiti čak i ispod te granice po sudskom i zakonskom ublažavanju kazne ako postoje olakšavajuće okolnosti tj ako on procijeni... Znam jedan slučaj od nedavno za joint 1800 kn kazne je poznanik dobio, još ako platiš to što dobiješ u roku od ne znam koliko dana, možda 8, plaćaš 2/3 kazne.. Tako da unatoč tome što piše u zakonu može i manja biti kazna, uglavnom sve ovisi o sucu koji te dopadne i kakve je volje taj dan i naravno okolnostima slučaja... :)