Novi Kazneni Zakon RH + izmjene [dekriminalizacija malih količina]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
nece oni po nakljucju ici od kuce do kuce
Pa dobro, nisam mislio "bukvalo" da ce ici od kuce do kuce, ali poenta je tu. Gdje je onda legalnost? To htjedoh reci.
Znaci kontrola svega i plus ovo sto kazes, drzava postaje diler. To je po meni polulegalno, jer cim te i dalje mogu kazniti za bilo sto vezano za travu, znaci nije legalno.

Tek kad bude slobodan uzgoj, konzumacija, posjedovanje nazvacu to leganim. Kao povrce na trznici. A sve ispod toga je nedopustivo.
Ajd, ovo jeste neki pomak, ali treba biti oprezan sa donosenjem zakona, da se vidi koliko ce si lopovi dati slobode da ti se mjesaju u zivot. A bez toga nema ni kontrolisanja mare.
 

leemon

Aktivan Član
08.01.2015
417
2.819
143
Ma nije to problem samo sa Biljkom, ta politicka g**** se petljaju u svaki aspekt ljudskog zivota. zele sve kontrolirati kojekakvim propisima,zakonima i uredbama.. uglavnom kako bi naplatili i uzeli nam lovu. Neka dopuste i 3-4 biljke pa stavis 4 pota od 30 litara i 2 hpsice od 600 i 40 dana vege pa da vidis:)))
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Jednostavno je odgoj,mentalitet ucinio svoje pa se oni ponasaju tako jer ljudi sute o svakom problemu,nasladuju se tudim problemima,ne pitaju za savijet..Ja sam prestao televiziju gledati,vjesti..Tu vidis koliko oni opusteno lazu ljude...Al opet kazem...npr.tata ce sinu dai casu vina poslje rucka..sinu od 15,16 godina,govoriti mu da je to ok..A trava je droga:fuck:I onda kroz 10-ak godina ce taj sin tuci pijan zenu,a taj isti otac to kriti jer.."sta ce selo reci":D
To ti je Balkan..i ima pravo @trubabuba nece to legalizirati dugo,dugo...

Edit;
alan-ford-kolor-biblioteka-br-1-br-11-tvrdih-mekih-korica-slika-53347708.jpg :D:D:D
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
nece to legalizirati dugo,dugo...
IMG_20180222_170744.jpg
Nisam pesimista ali nakon ovakvih nebuloznih clanaka nij ni cudo sto je vec ionako izmanipuliran narod "pun sumnji"...strasno...
Legalizacija....ta rijec mi je toliko nemoguca...nazalost..

Edit;a da ne bude sve crno..ispod clanka imate akciju "zabatak"..sopan je vodom iz sprice jedno "samo"4 puta..kako bi "izdrzao"promjene temp prilikom transporta iz Singapura,prako Maroka do Grcke...iliti Efrope:D:D
 
02.05.2016
85
230
33
Zaboravio sam da sam dobio dozvolu od covjeka koji je koristio tvrdnju o cinjenicnom stanju na sudu pa cu samo kopirati presudu iako imam dozvolu da objavim cijelu presudu al i to je dosta. Uglavom Screenshot_2018-02-23-22-16-31-409.jpeg

Imali smo i decka koji je pao sa djojntom na sudu je reko da je vjernik i otisao bez ikakve kazne, pa et ak ce kome trebat pomoc za sud nek se javi
 
02.05.2016
85
230
33
Para ne uzimamo nista, tvoja volja je dal se zelis uclaniti u udrugu, a clanarina je 200kn, iako je to puno, ali ako pogledas da gredelj ( onaj koji je branio huanita) uzima 1000kn samo za pravni savjet kad padnes, jeftino je...udruga se zove centar za istrazivanje drustva ( cid) a clanarinom financiramo putovanja do osoba koje trebaju nasu pomoc, pomazemo bolesnima, zadnje nam je bilo da smo uspjeli sa markom cerjanom dogovoriti 100 doza cbd ulja za bolesne i ono je specijalno napravljeno u limitiranoj verziji za njih. Iako se guramo na sve strane za legalizaciju i uspjeli bi ali su nas korumpirani ljudi u narodnim novinama zaustavili u tome iako po zakonu su trebali objaviti objavu posto se vlada nije ocitala na nasu tvrdnju. Trenutno radimo na aplikaciji koja omogucava svima da mogu kupiti/prodati konoplju i proizvode od konoplje ali trenutno samo od industrijske te se nadamo da bude gotova do 4og mjeseca jer nemamo previse para da platimo izradu, Idemo po gradovima sa predavanjima ciji se troskovi financiraju od clanarine itd itd. Cilj nam je legalizacija u potpunosti i sad gledamo kak da tuzimo narodne novine jer smo i po zakonu dokument za legalizaciju nakon proteka odredjenog vremena stavili na oglasnu plocu suda. Pravno gledano u ovom trenu konoplja je slobodna u hr, ali zakonski nije, ali opet nitko ne moze osporiti da je nas dokument pravovaljan... I tu dolazimo do problema da nit mozemo napred nit nazad

Da bi netko dobio nasu pomoc ne treba bit clan udruge, ne treba dati donaciju itd, kontaktiras nas, kazes kakva je situacija kod tebe, nadjemo se ako je moguce, damo ti nasu obranu koju moras nauciti i bez odvjetnika se mozes braniti ako zelis. Nakon toga sa tobom smo u kontaktu za sva pitanja i odgovore te daljnju pripremu za sud. Trenutno imamo oko 20 osoba koje se brane na sudu sa nasim dokumentom.

Bio sam objavio prosle godine dokument ovdje na forumu ali su se neki nasli prozvanima i uvrijedjenima posto je jedan od nacina obrane sa biblijom i vjerom pa su bile prozivke da ne zele imati nikakve veze sa "crkvom" "vjernicima" itd pa je tema kompletno obrisana.... Iako se nitko od njih nije potrudio niti procitati jedan zakon koji je naveden u dokumentu jer je bitno sto radi biblija i vjera tu... Osobno kad sam se nasao sa predsjednikom udruge i kad mi je objasnjavao obranu, nasli smo se triput ja sam mu se svaki put smijao u facu, citavih sat vremena jer nisam vjerovao da bi nesto po meni ovako glupog koristilo na sudu, ali vi kao vjernik imate jako puno mogucnosti na sudu, a i da se branite na taj nacin je najlaksi za "ljencine" naravno vas uspjeh ovisi koliko ste dobro naucili i koliko ste spremni zastupati sebe i kakav vam je stav i nacin kada dodjete na sud...

Ako ima pitanja uvijek su dobrodosla, a ovo je prezentacija od prosle godine kako se pocinjalo, ove godine smo nadopunili neke stvari te pocinjemo od iduceg mjeseca turneju po hr kolko nam to sredstva dozvole
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
11. Reklamiranje je zabranjeno
Forum nije mesto za besplatno reklamiranje Vašeg posla, ličnih servisa, sajta, firme, ili bilo čega što moderatori ocene kao očiglednu zloupotrebu foruma za besplatno oglašavanje. Bez direktnih linkova ka sajtovima koji se bave prodajom semena ili opreme za grow. Bez referalnih linkova.

Ovo pravilo važi za sve servise, ličnosti i organizacije. Važi i za društva za legaliciju, advokate, članarine, udruge, lične servise itd...
Ovo pravilo jedino ne važi kada je umjetnost u pitanju...tu možemo progledat kroz prste :respect:
 
02.05.2016
85
230
33
Izvinjavam se na krsenju pravila, davno bilo kad sam citao pa sam zaboravio, slobodno se izmjeni sve sto nije u sklopu pravilnika, sad bude zvucalo ko izgovor, al samo sam odgovaral na pitanja pa jos malo dodal da nebi bilo gle jos jedne padobrance koji bi nesto a nemaju ni sami pojma sto... A opet bilo bi mi drago da nam se jave oni kojima treba pomoc ako padnu, i oni koji su vec pali ali su se izvukli sa nekom svojom obranom pa da ju podijele sa nama i tako pomognu i drugima u buducnosti.
 
29.12.2017
5
8
3
44
Ja mislim da je za pocetak dosta i 3m2. A onda polako ka slobodnom gojenju. Nadam se da ce i ostale bratske republike uskoro ponudit ljudima nesti slicno. Pozdrav
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Konačno se naši ljenjivci u saboru uhvatiše pametnog posla. Na dnevni red je došla rasprava nacionalne strategije akcijskog plana o opojnim drogama.
Pratio sam detaljno putem SaborTV taj cirkus. Po svemu viđenom mnogo se aktivno raspravljalo, što je pohvalno. Najveći biseri izađoše iz usta HDZ-ovih zastupnica kojima je bolje da se uhvate nečeg pametnijeg. Veli neka glupača HDZ-ovka ofkors: "Kako da legaliziramo marihuanu i dozvolimo uporabu kanabinoida u rekreativne svrhe kad smo u proteklih par godina imali jedan smrtni slučaj i nekolicinu hitnih intervencija uzrokovanih istim tim kanabinoidima u sintetičkom obliku". Eto šta vam je kad neupućena glupačetina ide raspravljati o nečem o čemu nema pojma, ma nabijem je, digla mi tlak na 190, dobro nisam odapeo.
Zanimljivo je da je opozicija servirala 522 amandmana od kojih ih je oko 480 usko vezanu na ovu temu i zastupnici su dužni raspraviti o svakom pojedinačno. Po svemu viđenom gotovo sve stranke opozicije su rekle veliko DA za potpunu liberalizaciju marihuane. Legalizacija je samo korak do potpune liberalizacije, a opozicija istinski želi napraviti taj veliki korak i uvesti potpunu liberalizaciju svete nam biljke. Za neupućene.. potpuna liberalizacija znači da možete raditi šta želite sa vutrom, ako si želite zabit klona u anus i šetati ponosno gradom, možete i nitko vam neće braniti.
Trenutno u svijetu samo jedna država je napravila taj korak i uvela potpunu liberalizaciju i to je Urugvaj, sve ostalo su određeni oblici legalizacije sa određenim ograničenjima. HSS, HSLS, Živi Zid, Most i SDP ukazuju da se fokus treba obratiti na tri-četiri amandmana na ovoj raspravi, a to su:
- Legalizacija uzgoja, upotrebe i trgovine kompletne biljke industrijske konoplje.
- Potpuna Legalizacija kanabisa u medicinske i rekreativne svrhe, te oporezivanje istog po principu oporezivanja alkohola i duhana.
- Dopuštanje uzgoja određeng broja biljaka po kućanstvu u rekreativne i medicinske svrhe.
To je to šta i je nama bitno, i u potpunosti se slažem sa opozicijom po tom pitanju, i mogu vam reći da sam sretan što se je većina konačno dozvala zdravoj pameti. Eh sada, pitanje je kako će smrad plenki reagirati, jer kako on veli "mi smo na vlasti i mi možemo raditi što hoćemo". To je taj kaubojski samouvjeren stil i moš ga ebat. Simpatičan je i današnji Tweet šefa HSS :D:
Beljak tweet.jpg

Šta reći na to nego bravo Beljače, da mi je bliže zagrlio bi čovjeka. Vidi se da se je HSS dobro pripremio za ovu raspravu i da znaju o čemu pričaju po svima argumentima koje su danas iznosili, pa ako i ne prođe zakon do nekih izmjena i promjena regulativa će sigurno doći, a na kraju krajeva sad su mi otvorili oči pa znam i za koga ću glasati, nije istina da se nema za koga :thumb:.
Pratim dalje ovaj cirkus, pa vas budem izvještavao sa novostima.