Novi Kazneni Zakon RH + izmjene [dekriminalizacija malih količina]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Ovo sto kaže Ven je istina, medjutim tek ako te nakon odbijanja stvarno i odvedu na miliciju. Najfriskije sto sam čuo, murjak našao peticu kod vozača, pitao ga hoćeš lizalicu ili da pišem ovo sto sam našao. Koliko sam skužio, na kraju bolje ako ti daju lizalicu, dati im keca, pa nek to pišu, s ne sve ovo ostalo. Pojma nemam, čini mi se sve da je to jos uvijek od milicajca do milicajca….
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
Na cesti sam, dnevno 8-10h i pičim samo nočne. Nikad me nisu pitali, da mi da lizat. Vikendom me zaustave 3-5 puta u večeri... Ja mislim, da mora nači nešto, našnjofat ili vidit po vozaču!
Čim me zaustavi, odmah palim svjetlo i gledam ga u oči. Pristojan, bez onoga, kako ste i sl.
Dok, jednog kolegu, koji u životu, nije vidio ništa jače od Malbora, več su više puta pretraživali, a jednom mu dali lizalicu, ali tada su ih imali, samo kad je kombi s njima. Ili ti, imaju akciju, koju objave, dva dana prije:)
Ali, njega bi i ja pretražio, jer tako izgleda :)
Ovo gore vrijedi do početka 2020.jer nisam vozio godinu dana, ali sumnjam, da se išta promjenilo!
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ovo sto kaže Ven je istina, medjutim tek ako te nakon odbijanja stvarno i odvedu na miliciju. Najfriskije sto sam čuo, murjak našao peticu kod vozača, pitao ga hoćeš lizalicu ili da pišem ovo sto sam našao. Koliko sam skužio, na kraju bolje ako ti daju lizalicu, dati im keca, pa nek to pišu, s ne sve ovo ostalo. Pojma nemam, čini mi se sve da je to jos uvijek od milicajca do milicajca….
Ma mogu me vodit u stanicu, nista s tim nece postici.

Ali meni je prijatelj nedavno zaustavljen, dana mu je lizalica, bio je pozitivan na THC i isli su mu u pretres kuće.

Sigurno se ne zelim dovoditi u tu situaciju da mi gledaju stan radi lizalice, pa tamo nađu šator.... i šta onda?

Tako da se i dalje drzim teorije da je bolje odbiti lizalicu i platiti kaznu, barem u mom slucaju :)
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
mene pre nekih 10-11 meseci navataju u pretresu sa kutijicom djidje (kutija od nivea kreme)4.2g..,poveli u policiju,tamo me inspektor malo cimo odakle mi,ja se drzim price kupio od 2 lika sinoc na obali,video i osetio miris i prisao im,pitao za cim,oni rekli moze...ja ih naknadno pitao ima li nesta za pare oni izvadise za 20e i to je to..
e da rekoh mu da imaju podgoricki naglasak i dadoh opis nekih nepostojecih likova....zalecao se put mene,pretio da ce mi kosti razbit,da priznam od kog sam uzeo,ja se drzao svoje price,i kad je video da nema vajde napisao moju izjavu i pustio me...
posle par meseci me zvali na sud,posao i ponovio pricu,rekao da je za licnu upotrebu...sudija me pitao radim li i tako neka klasicna pitanja,i dade mi novcanu kaznu 130e i to je to...
nije mi jasno odakle im pravo za pretres,jer to nije krivicno delo nego prekrsajno,i nemaju pravo na pretres,barem ovde kod nas...
i da,otezavajuca okolnost mi je bila sto sam i ranije osudjivan,pa mi nisu upali na gajbu...
mislim da nemaju pravo to da rade kad si u prekrsaju,nego iskoristavaju situaciju i neznanje osumnjicenog....
kad im ti kazes branim se cutanjem i hocu advokata tu je kraj,tu vide da nisi bas neznalica i malo drugacije postupaju....

a sto se tice lizalica,bolje je odbiti pa dobiti novcanu kaznu i oduzimanje vozacke na par meseci,nego uradjen polizati pa ode vozacka+novcana+te zavedu kao korisnika...
barem moje misljenje je tako....ako mozes izbeci lizalicu a uradjen si,obavezno to uraditi...
 

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Ma, kad kažem stanicu, mislio sam da te mogu nakon sto odbiješ testiranje odnosno lizalicu, odvesti na testiranje. U bolnicu.
Naravno ako pristanes mogu, ali ako odbijes testiranje i tamo, preostaje im samo sudski nalog, isto vrijedi i za alkotest ako si na biciklu recimo na biciklistickoj stazi (ovo sa biciklom znam iz frendovovog iskustva, odbijao sve i na kraju nisu dobili nalog i pustili ga a sletio s biciklisticke staze na travnjak, sjebo bic razbilo koljeno bla blaaa i to i pijan i napusen i na kraju mu u bolnici samo nogu previli...)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and Marven
14.09.2016
9
7
3
dade mi novcanu kaznu 130e i to je to...
Citam ovu temu i zapalo mi za oko bas ovo.
1. Kod vas se bas isplati purnjati.
2. Neverovatan sistem kromanjonaca izvrsne vlasti koji te zakone donose, koliko je to sve bespotrebno i besmisleno, pa za te pare se jedva pokriju sudski troskovi, ne racunajuci oduzeto vreme svima a vreme je novac. A satro granje przi mozak, pitam se samo ko je njima mozak sprzio. Kromanjonci krezubi.

Najbolje je kad te ne zaustave.
Evo ovaj tjedan imaju zajedničku akciju u Eu za alkohol i drogu.
Čuvajte se, pazite se..
Izmedju 22-06h, nema me na glavnim putevima, iz svakog dela grada imam siguran povratak, kruzim provlacim se sta cu ali barem ne mislim, test, kazna, oportunitet bla bla... jedino su mi mostovi bili malo ograniceni ali i tu sam napravio rute.
Ranije sam bio bahat i stalno motao i prasio u voznji, ili stanem na sred puta dok ga obrnem nema te slobode koji mu oni mogu uskratiti.. nikada nisam voleo da se krijem, najbitniji je tu oprez, oci, pojedem ako treba malo posle malo smaranja i vozdra kerovi, ali sad od kad imaju te testove... jebiga updejtujem se i ja ((
 
Poslednja izmena:

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
Citam ovu temu i zapalo mi za oko bas ovo.
1. Kod vas se bas isplati purnjati.
@rkomz
ma to mi nije ni prva kazna za licnu upotrebu...3 puta su me navatali sa manjim kolicinama (za licnu upotrebu),1 put sam cak i najvecu kaznu dobio 300e,druga 280e..
nego prica je o tome kako smeju da upadnu na pretres zbog prekrsaja... :zvezda:: u SR je katastrofa,ustanovili smo da smeju sta hoce..DIKTATURA...
ali u HR sam se nadao da je drugacije,oni su u EU itd...ali vidis i tamo upadaju...strasno..:zvezda::
eto ispade da CG po tom pitanju trenutno najbolja...eto kazem ti meni 3 puta nalazili i nikad pretres na kucu,a u proslosti sam osudjivan za teska krivicna dela (nazalost),pa opet nisu izvrsili pretres kad sam bio u prekrsaju...a znam i druge momke koje su navatali u pusenju i samo novcana,nikakav pretres..
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and FatOne
14.09.2016
9
7
3
To ti se sve desavalo u cg ili sr? Izbunario si stvarno niske sume..
Sto tice tog upada, pretresa itd, dosta je to individualno sve zavisi ko/kome nadje...
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ekipa, evo ukratko od mene što sam doživio prije mjesec dana.

Bili na moru, i ja se inače užasavam pušenja bilo gdje u javnosti. Volim mir, nevolim paniku. Kako smo bili nas trojica lagano pripiti - kaže frend "ajmo zapaliti iza one banke".
I taman kad je ostalo za još koji dim - "dobro večer, molimo osobne". ::sex::
Došla dvojica mlađih policajaca, jbg, osjetilo se, i sami su rekli da se osjetilo 100m dalje do ceste.

Rezultat - kod kolege su pronašli 0.3g, i uzeli su opušak što je brzo bacio. Bili su susretljivi i samo su legitimirali frenda kojeg su i zatekli sa pljugom, kod kojeg je i bilo tih 0.3g u đepu. Nas dvojicu nisu uopće popisali, tražili su nas osobne, pogledali i vratili.

Ali frenda su priveli ko zadnjeg bogca u postaoju, tamo su napravili zapisnik, izvagali tih 0.3g, ovaj je rekao da je sad pušio prvi i zadnji put i da mu je žao.
Znači normalna komunikacija sa obe strane, čak su se oni nešto smijali i zezali frenda da se drugi put mora "bolje sakriti".

Do sad još ništa nije stiglo doma, ovaj nikad kažnjavan za ništa.
Samo je nakraju jedan inspektor rekao da ga čeka kazna oko 600-700 eura. ::umirem::

Mene zanima, pošto je marihuana dekriminalizirana - jel su oni uopće njega smjeli privesti radi te pljuge i 0.3g, ili je na licu mjesta trebao dobiti kaznu? Jer ne razumijem to "dekriminalizirano".
Btw - prije 2 godine mi kolega sa 2g dobio 1800kn kazne (oko 240 eura).

Frend je i dan danas u panici, ja ga smirujem da će proći ispod 150 eura kazne.
S time da još ima nalaze od psihiologa radi depresije i trošenja nekih tableta protiv tjeskobe, pa mu kažem da se može izvuči da je pušio jer mu bolje pomaže nego tablete.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.753
10.026
358
Dekriminalizirano znaći da nema suđenja i zatvora. Prekršaj je prekršaj, mora se platit kazna. Ovdje se za 0.3g može u čuzi završiti, ako nemaš sreće.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Znaci on ce doma dobiti kaznu za 0.3 bez ikakvog sudenja? Pretpostavljam da ako kazna bude veca, moze odvjetnik pisati zalbu?

Jel se uopce takva kazna vidi na recimo potvrdi o nekaznjavanju?
 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
574
3.138
203
potvrda o nekaznjavanju ti nema apsolutno nikakve povezanosti sa prekrsajem, ako se dogadaj zbio na podrucju RH., cak nije bilo niti potrebe za odlaskom u policijsku stanicu po ovome kako si opisao, da kazna ce mu stici bez suda zato i ne treba u stanicu., osim ako je negirao i sl. pa onda ide dokazni postupak. Kazna ti je oko 5000kn placas 2/3 oko 2700..a ako te zaustavi prometna oni zovu kriminaliste da izadu na uvidaj ili ako nema slobodnih te odvezu do postaje zbog izjave i ides van odmah.,dosta ucestalo ti sud ako se zalis smanji kaznu zbog olakotnih okolnosti na 1000kn ispod ne mogu, bezveze je 0.3 .,kako je uopce "pao" sa time., zato ja ne dimim vani vec 10 godina.