Novi Kazneni Zakon RH + izmjene [dekriminalizacija malih količina]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Da, sad sam pročitao, 5 do 20 tisuća kuna je kazna. A ništa, budem mu rekao da se smiri, da će dobiti kaznu, napisat će mu odvjednik neku žalbu samo da smanje što više, i pamet u glavu drugi put. :D

Što je najbolja fora, u đepu je imao još jedan smotani i u grinderu izmrvljeno "da se nađe". I nitko ga uopće nije pretresao, nego su mu rekli da da šta ima i napisali zapisnik.
Mislim propusta jako puno.
Frend što radi kao pravnik je rekao da zakonski nisu uopće smjeli ga voditi u postaju i to u marici pred svima, zbog te "dekriminalizacije", i tu on već drži par članaka oko povrede prava.

No čekat pa će vidjeti što bude.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Zove frend - 1500kn mu skinuli sa racuna, pod placanje pise kazna povezana za taj grad gdje smo bili. Tj prisilna naplata. Ne razumijem - rijesenje nije dobio, pozive nije dobio, pise samo da su prisilno skinuli kaznu.

Jel to nesto novo da za ovakve kazne sami skidaju, ili mi frend laze ili neka pogreska? Jel ti mogu prisilno naplatiti kaznu, ako nisi dobio rijesenje?
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.188
358
mogu, ako imaš rč. u banci
dovoljno je da se 2 ili 3 puta javno oglasi na oglasnoj ploči Suda ako netko ne primi Rješenje
to je, msm, po zakonu o ovrsi ili..

200 eura nije malo, ali ni tako puno naspram kako je bilo prije kad nije bilo dekriminilazirno...
nezz, možda se može žalit, za osobnu upotrebu...
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ne kuzim - sta nije kazna za ovo isti vrag kao i za bilo sta drugo - dobijes rijesenje sa rokom za uplatu, pa ako ne platis onda skidaju sa racuna? U biti kako se isporucuju kazne-direkt doma dolazi ili moras na posti potpisati da si preuzeo, pa se od dana preuzimanja broji vrijeme za platiti?
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.188
358
nezz, msm da je, isto kao i drugi prekršajni nalozi, ( i to je sooper da nema nikakvog postupka ;) ) vjerojatno frend nije primio putem pošte (nije bio doma, nije htio primiti :D)
kad imaš račun i lovu na njemu, organima je sve lako ;)
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Frend je budala. Sad je nasao u ormaru nalog od mupa, dakle isti dan je dobio na nalogu 5000kn kaznu,rok 8 dana. On je mislio da ce ici na sud, jer idiotu nemozes dokazati da dekriminalizirano nema veze sa sudom, prakticki kazna od policije kao za pojas.

I sad se moze fuckati, 0.3 joint od 5000kn.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Degen erick

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.188
358
cbd se legalno prodaje i konzumira, a ono, imaš račun uz sebe, kao da dokažeš, nezz kak je to zakonski regulirano, osim da provjere sadržaj, a to ne bi smjeli ako se legalno prodaje, i tak u stvari...osobno nemam iskustva

ps. off the topic, ne spada u Kazneni zakon, pa ni Prekršaj :) :) :)
 
Poslednja izmena:
30.06.2019
5
4
3

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
785
5.512
233
Dalmacija
Ma briga me, ni ne nadam se. Znam da cemo biti medju zadnjima ako i tad. Kao sto ekipa i sama kaze, briga me, kod mene doma je legalan i uzgoj i konzumacija u rekreativne svrhe vec godinama. Samo mi fali evo sad npr, u mom kaficu, izvadit joint i zapalit. I briga me sta bi tko mislio o tome, da smijem, ja bi zapalio. Zapalim i sad samo mora bit momenat jbga.
a slusao na radiju tetu Mirelu jucer, ipak se malo ponadao..pa mi samo pokvare dan kad skuzim bome da od toga nema nista.
 

dubi1312

Aktivan Član
01.03.2022
182
1.863
143
Uz vodu
Mislim da je bila fora da se na 9 biljaka dobije materijala za konzumaciju ajmo reci 27 kila,stime da to nije bas normalno,jedino ako i fanove jedes ili nekaj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ako Njemacka legalizira (a opet su na pragu jer je vecina podrzala zakon) i kad krenu van brojke od zarade na porezu - svi ostali sateliti drzave ce naravno kao paraziti sve kopirati da i oni dobiju tu zaradu.
A sve je izglednije da ce zbog ovog rata svaka drzava traziti porez vise.

Naravno balkan 5 godina iza Njemacke, onako cca.

Ne treba 9 biljaka, treba dozvoliti 3 biljke po osobi i neku gornju vrijednost u prinosima.