Novi Kazneni Zakon RH + izmjene [dekriminalizacija malih količina]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
@No Joke, živimo u demokratskoj zemlji, postoje izbori,večina pobjeđuje. I ti možeš na izbore, kao glasač i/ ili kao kandidat.
Čini ti se da nešto tu ne valja, kako vidim od hračkanja nič se ne mjenja, možda nova stranka,pokret i inicijativa. Ili če to netko drugi?
S prozora gledam na tzv. reciklažni otok (hrpe smeča po gradu pokraj kontejnera) kopaju fakat, gladni, jedan dolazi sa novim vw bora, cigani svake godine novije kombije imaju i da penziči-sportaši-biznismeni, redovna klijantela.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: h0nda

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
država nikada nikome nije bila majka, nikad svoju djecu nije dojila nego ju je žrtvovala za svoju lakomu guzicu...
nijedan zakon nama neće pomoći, ni bolesnima, mi smo brojke koje se vrte u financijskim proračunima....
nekoliko sam ljudi pomagao o ovoj temi, bolesni ljudi, neče čitat, neče se regat, neče pitat, pa ljudi moji, onda čekajte zakon i mačehu da vam pomognu...
ovaj forum sadrži sve info. i za regularne korisnike, medicinske a i rekreativce, tko nemože naći sreću ovdje, neće mu nikakav zakon pomoći...
držte se svojim ideja, tajni, i pomalo... onaj naš lik koji je pao i kriv je sad kao, malo je previše to zapeo, nema s državom na "zelenu" granu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
a čuj Huanito nije "pretjerao" to nam je svima odlična šansa da se priključimo toj "frci" koja je nastala i šansa da se nešto preokrene koliko toliko. Ja sam već otvorio lažni nalog (nesmjem sa svog jer sam nedavno pao pa će mi :murija:pokucat na vrata) sa kojeg ga podržavam na fejsu i ostali društvenim mrežama. A i meil sa kojim šaljem razno razne kritike vladajućima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: reaktor

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
@jesam
Nasli su mu suhe materije 230 grama,a na temelju 11 stabiljka su dosli do kolicine od 22 kile da bi Vucetic to smanjio na 15 kg.Sam Huanito se branio da bi tu bilo proizvoda od 3 do 5 kg.Njemu suhoga nisu nasli vise od 230 gr.U njegovu presudu se relevantnim smatra vjestak koji tvrdi da je tu 15 kg materijala trebao dobiti.
I to je to...dvije godine.A ovi novinari sto kace tude slike pod njegovo ime ili nase..nije bitno...e to bi ja kaznio na dvije godine zatvora..
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
da, to sam primjetio, zajebano je kad tukci poberu biljke pred berbu i izvažu, nadam se da to nije slučaj često...
isto tako, medicinski korisnici od kile smeća nemaju pomoći, to se koristi da se nebaci, a za profi ulje i slične proizvode, kreme...., treba imati čepove prve klase...
svi koji su i malo pokušavali nešto na višoj razini dobiti, znaju da je realno urod uvjek nekako mal...
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Nemojmo se zavaravati. Nece biti nista od legalizacije tako skoro. Konzervativna stranka je na vlasti i nema tu nista od legalizacije. Plus razliciti lobiji kojima ne pase da se legalizira.
Eventualno ce promjeniti zakon za industrijsku konoplju da se koristi cijela biljka, a ovo za uzgoj 4 biljke doma do daljnjeg mozemo samo sanjati.
 

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
neće, jasno da neće. kad niko nema m.da se suprostavi. zamisli da pola ljudi koji koriste kanabis iz ovog ili onog razloga izađe na ulicu. pa kad ih rastjeraju oni opet. Nažalost mi smo mlakonje.
Nisu ni u zemljama u kojima je legalizirana to odlučili političari od svoje volje, već ljudi se pobunili.
Mi se nebi pobunili ni da nam kuću idu oduzeti. Jaki smo samo na facebooku.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Fora je u tome, sto bi politicari vec sutra legalizovali, ali drze masu do usijanja. Zasto? Zato sto kad dodje vrijeme legalizacije, oni nam mogu postaviti nezamislive uslove, a kako se sve razvuklo sto godina, svi ce ih prihvatiti samo daj vise da se legalizuje.

Hocu da kazem, da ce na kraju biti skuplja pita nego tepsija.

Necu da me pogresno shvatite, ali men' nekako sigurnije ovako u ilegali, nego da legalno moram prijaviti te 4 biljke pa da mi svaki dan dolaze plavci na uvid. Yebes to. Ovako sam miran. Nit smrdim nit mirisem a ja radim po svom.

Ja cu biti zadovoljan samo u slucaju da je legalna poput paradajza. Da nekog boli uvo jel to Kanabis ili paprika, i da bude u istom košu. Sve ostalo ne priznajem kao legalizaciju. Niti ogranicenje,niti bilo sta.
Pa majku mu, ako je legalno 4 biljke, sto onda nije legalno 100. Legalno je legalno i nema tu vise sta da se drobi i prica. Tacka.

Moje nekakvo vidjenje stvari, samo kazem, otvorite oci kad se bude pisao zakon o legalizaciji. A morace u skorije vrijeme. I nase drzave ce pasti pod pritiskom, jer od nas naroda i zive.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Ma brate Sale kao da si mi rijeci iz ovih napusenih usta vadio..tocno tako,da narod misli kako je darovan,a ne zasluzan za pojedini zakon.Tako ce oni naci "smisao" u odredenom trenutku kao i "strucnjake" koji ce kroz razne njihove odbore odlucivati ko,kome i koliko..Zato sam i ja jako skeptican..nesto se bilo zakotrljalo i vec duze vrijeme je prica o cannabisu u magli medupolitickih borbi..
A mi...mi mozemo..jedan drugoga gurati,pomagati si i educirati...napraviti si ljek,a kad dode "da moze"...nastaviti cemo di smo stali:):thumb:
:vutra:
 

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
osudili su huanita na smrt kad bi bio dvije god u zatvoru nebi preživio.
neće, ići, žaliće se do boga. ima veliku podršku.
ja sam isto bolestan mnogo lakše od njega pa znam ja kad nemam par mjeseci kanabisa poludim, i
sve se vraća na staro. a di neće njemu
 
02.05.2016
85
230
33
Da se ubacim, malo kasnim jbg, huanito se branio da je to sve bilo za ulje koje on koristi za ljecenje multiple, no medjutim kod njega nije pronadjena ni kap ulja... Da je pronadjeno drzalo bi vodu na sudu, ovako budimo realni, bilo tko ko koristi nekakav lijek koji mu pomaze nece si dozvoliti da ostane bez lijeka, s time da mu je ponudjeno da se brani na sudu sa "tvrdnjom o cinjenicnom stanju" kaj je on odbio i vjerovao je svome odvjetniku koji ga je branio samo jednim clankom ustava.... Ostatak price znate... Ako ste culi za masaja briznog, pao je sa 30 biljaka, predao je tvrdnju na sudu te se branio da uzgaja ljekovito bilje, ako dobim dozvolu objavim dio presude, covjek je dobio 10mj zatvora na 2 godine uvjetno, dakle nejde u zatvor...

Sto se tice bilo kakvih prosvjeda nikad nece uspjet iz razloga sto se 95 posto konzumenata nece aktivirati jer ne zele ali se svi zele napusiti i pusiti do besvjesti, oni koji su se izljecili od raka ne zele imati posla sa aktivizmom jer su se vratili svojim zivotima i karijerama... Drugo dosta ih zivi u nekoj vrsti straha ili osude od okoline... Da i recimo dodje hrpa ljudi nekud to bi vjerojatno izgledalo tako da bi svi bili napuseni i bolila bi ih briga zast su opce dosli tu.... Ev dexter ovaj banovani je pravi primjer nekog ko zeli koristiti ali ne zeli se nigdje pojaviti iako podrzava... Covjek se boji policije da mi ne pokuca opet na vrata.... Da meni dodju opet pitao bih di je nalog, nemas ga, ajd brajko nazad po nalog pa kad ga nabavis vrati se, do tad mrs, nemas moju dozvolu da krocis na privatni posjed....

Ja sam se aktivirao i idem dalje i dalje i jos dalje kolko mogu dogurat, od kaucbabe nema koristi... A sa onima koji nisu ni za sta osim cijeli dan se napusavat i biti cool jer rade nest ilegalno ne zelim ni komunicirat jer im nikad nece uci u glavu da mogu nest promjenit i to je za mene zlostavljanje biljke i radi takvih se bas gleda da je konoplja droga jer niko nece gledat onog ko se ljeci ili se izljecio i izgledom i govorom je sasvim normalan covjek, dok u ovog napola spustenih kapaka, crvenih ociju i nekim nesuvislim recenicama ce staviti na naslovnu novina...
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Sve je to dobro, al ne razumijem ovo "Takodje, dozvoljeno ograniceno gajenje"
Sta, kao, neko ce imati posao da ide od kuce do kuce i da prati na koliko kvadrata je posijana konoplja. (u ovom slucaju se radi o tri kvadrata)
Gdje je onda ono ustavno pravo o nepovredivosti doma, gdje ja ne dam da mi neko ulazi u kucu bez naloga. Znam ja da ne mogu oni to kontrolisati, ali prde bez veze, i frljaju se kvadratima, brojevima, kolicini, visini biljke, ili sta sve vec nece izmisliti.

Hocu reci, kako ne konta vlast da ima samo jedna mogucnost, legalizuj i zavrsi sa tim za vjek vjekova. Ne mozes kontrolisati zakonom takve stvari.
Znaci, ili to, ili brate nemoj legalizovati.

Joj sto ne mogu lopove (politicare) očima nikako... Svako bi da se "ugradi"... Fuj.
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
nece oni po nakljucju ici od kuce do kuce vec po prijavi tada verovatno i sa nalogom za pretres, ukoliko tada uoce nepravilnosti, snosice se zakonom propisane sankcije, slučaj iz švice dozvoljeno 3 biljke prijatelj je imao 3odrasle i jednog klona i zbog tog klona ebada teska da je moro jos placat skoro 5000franaka kazne. Dosli po prijavi plavci ,komsinica ima opasan nos!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zakonbudova