Novi Kazneni Zakon RH + izmjene [dekriminalizacija malih količina]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.05.2016
85
230
33
Onaj ko legalizira dobiva iduce izbore, do jucer su svi oni osim zivog zida i mosta prakticki bili protiv, sad vide da je prica drukcija, pa se i seljaci dovode da zarade nest... Ali, kad se legalizira, isti tren padaju sve optuznice za one koji su pali sa travom a ja cu posaditi jednu direkt ispred policijske postaje :)

Btw u planu je u 4om mjesecu projekt svi sadimo gdje cemo se oboruzati sa sjemenjem i bacati na sve strane i uzgojiti doma cim vise biljaka i u gerili svukud posaditi da slobodno raste :)
 

pikadile984

Poznanik
Poznanik Foruma
25.04.2015
1.076
5.679
258
santos
Skoro mi suza krenila kad sam procito da su bar malo vise i opsirnije usli u tu temu. Da je glava tih tikvana sto sjede tamo osvjestenija i razumnija. "Naravno sa strane oporbe ko i uvjek "
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
12.06.2013
53
19
8
Pozdrav ekipa
Evo ukratko
Sutra idem na sud.Pao sam sa 0.8gr vutre 26.03.2018 u 16.20h.Koja ironija
Taj dan ujutro sam imao sastanak na onkologiji posto sam operirao tumor testisa prije 2god.Kontrola svakih 6 mjeseci.Popodne smo isli zapaliti i eto ti drotova.Svaki savjet dobrodosao
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ma daj bre... kako nema spasa?
nece nista da dobije, u najgorem slucaju neku novcanu kaznu, sutra ode tamo, nista ne govori (namerno) osim da prizna krivicu, a na sledece rociste dodje sa advokatom i svim nalazima i otpusnom listom posle operacije, jos prilozi cak i domace regulative o upotrebi med. kanabisa, malo price i gotovo.
cak moze i da pobedi sistem!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ja sam opleo u 11-tom mjesecu prošle godine sa pljugom od 1,5 grama i dobrovoljno sam im predao uz to hed od 2,5 grama. Sveukupno 4 grama. Plavci su bili full pristojni, niti jedno pitanje odakle mi i slično. Poziv na sud mi stigao kroz tjedan dana. Na sudu sam priznao krivnju, izrazio kajanje, te rekao da marihuanu koristim isključivo iz medicinskih razloga. Sutkinja je bila razumna i dala mi kaznu 10x manju od minimalne, znači 500 kuna, te objasnila da ću kroz par dana dobiti dvije uplatnice, jednu na iznos od 330 kuna i drugu na iznos od 220 kuna. Reče mi i odmah ako u roku od 8 dana platim da onda samo platim uplatnicu sa većim iznosom i time sam podmirio sve. Tako je i bilo, stiglo mi riješenje sa dvije uplatnice na navedene iznose. Odmah ošao i platio onu veću od 330 kuna i problem riješen. Na kraju krajeva dobro sam prošao za ta 4 grama ;)
 

Ribadow

Herbalist
24.05.2017
119
1.112
143
Ide se na sud i za manje, u mom slučaju 0,3g, kazna identična kao i kod kolege No Joke, 330kn i troškovi suđenja, s tim da sam tražio isključivo novčanu jer mi se nije baš pišalo.... ali eto sve zavisi od suca do suca, tvom karakteru, vremenskim prilikama i neprilikama, podneblju i na kraju tko zna koga. Poznanik je u identičnoj situaciji prošao puno gore, jedina razlika je bila da je on tada bio zaposlen za razliku od mene, ošamario ga hdzov maloumni sudac s 5000kn kazne. Prokleti babilonci!
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Dobra vijest... :)
Ali citam komentare.... Jedan veli kako je sudinica donijela odluku van zakona. A niko se nije zapitao, jel taj zakon validan i smislen, i da li ima legitimitet...
Ako je zakon, ne znaci da je isti ispravan i dobar.

To mu dodje kao da ja sad u saboru donesem odluku da se jabuka stavi van zakonskih okvira. (lupam sad, ali poenta je tu negdje)
I sad, jbg, nije po zakonu, ali ajd, ja bih da pojedem jabuku.

(ko skont'o, skont'o) :razvaljen::