Novi Kazneni Zakon RH + izmjene [dekriminalizacija malih količina]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.06.2019
5
4
3
Ako Njemacka legalizira (a opet su na pragu jer je vecina podrzala zakon) i kad krenu van brojke od zarade na porezu - svi ostali sateliti drzave ce naravno kao paraziti sve kopirati da i oni dobiju tu zaradu.
Isto sam i ja razmišljao. Čak i da sadašnja vlast ostane u nekakvom obliku, neće sigurno biti konzervativna toliko koliko je bila 10-15 godina unazad.
Ma i da su najdesniji u Europi, primamljivost prihoda koja će biti vidljiva kod drugih država će biti kap koja prelije čašu.
---


update glasanja u saboru:
Na 12. sjednici, 4. studenoga 2022. donesen je zaključak da se ne prihvaća Prijedlog zakona (74 glasa "za", 39 "protiv").
 
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Jedino mi drago sto se cbd puno reklamira, cak na kioscima cesto bude odmah na staklu.
A pak mi zao sto su korisnici normalnog kanabisa totalno neinformirani, stalno pitanja "jel to je udara, sta je to bla bla", ono kao da ne postoji gugl, kao da ljudska vrsta gubi iq. smiley9934

I zao mi sto se sve vise ne koristi, ono da svi dimimo cbd vani u guzvama, pa da drotovi skacu na svakog i traze racune, salju robu na testiranja. Kad bi drzava na kraju godine podvukla crtu sa troskovima kontrole (umjesto povukla), shvatili bi da nesto ne stima.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Nego - ako je dekriminalizirana u RH, evo recimo da zapalim doma u kuci, i gospoda banu na vrata zbog necega drugoga sto uopce nema veze samnom niti mojom adresom.

Mogu dobiti kaznu ili ih se ne tice sto radim doma u kuci?

Imao sam unazad pola godine 2-3 dolaska radi susjeda koji izbjegava primanje kazni, doma je 10 dana u godini.
Inace se zakljucavam u kuci kad dimim. :D
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ali sto da udu nenadano, tipa netko pokuca, ti ne provjeris, otvoris - kad ono dosli pitat jel nesto drugo?

Ako je dekriminalizirano, onda valjda u vlastitom domu radim sto hocu za "vlastito konzumiranje/potreba"? :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust
30.06.2019
5
4
3
Ne citiraj ako odgovaras na post iznad !
Imajući to u obziru, budući da nije "kriminal" u pitanju policajac ne može ulaziti u kuću. Eventualno te može pitati..
E sad ako netko može pojasniti, smatra li se dim kanabisa kao opasnost po sebe / druge, u tom slučaju sam siguran da smiju ući.

Naravno, ako te zatekne s frulom u ruci, smije provoditi zakon kako je i postavljen. I jasno, eventualno naknadno može tražiti nalog za pretragu pod pretpostavkom kakve bi u ovoj situaciji i imala policija.
 
Poslednja izmena od urednika:

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.376
27.692
1.098
Trøndelag
I to je to, umjesto 30 biti ce dozvoljeno imati kod sebe 25 gr. Takoder dozvoljen uzgoj punoljetnoj osobi 3 biljke za osobne potrebe. Bitno je da djeca i mladez nema pristupa growu. Takoder se osnivaju kanabis udruge u koje ce se moci maksimalno 500 clanova uclaniti po udruzi koji ce moci kupovati i razmjenjivati (prodavati) vutru 25gr do dva puta mjesecno. Takoder ce tamo moci nabaviti sjemenke i klonove. Jedino sto nije proslo zbog eu je slobodna prodaja tj shopovi.
Cim se potvrdi sad na parlamentu automatski se obustavljaju svi progoni i presude vezane uz kanabis. Happy days za sve njemce i koji tamo zive.
3B15DEDC-2188-43EA-A8C8-AE4E039C40CD.jpeg
Oprostit cu mu i maske za koronu, mislim da sam ga spomenuo milijun puta :)

Ps meni dosta i jedna biljka ali po mojim parametrima! :D
 
Poslednja izmena:

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.376
27.692
1.098
Trøndelag
Ne mislim da je off jer je to bitno i za Hr. Zna se tko od koga prepisuje zakone.
Cim se ovdje legalizira za 5 godina max ce to isto se desiti i u Hr i u to sam siguran.
Ovo dolje nije toliko ni bitno, mozes slobodno obrisati taj dio ili cu sam ako zelis. Napisao sam to jer su se i on i predhodnik debelo ugradili na tudoj muci. I to me smeta jako.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Off je, ali prelazim preko toga, jer si u pravu da je to šalabahter za glupe 'rvate, a to što tebe nešto smeta, ne znaći da moraš odmah dušu istresti na prvoj temi koja ti se svidi.
Nebih brisao ono što se tolikom broju cijenjenih članova sviđa. Samo se vi lajkajte i uživajte u međusobnoj validaciji ;)
Goodbye GIF by 20th Century Fox Home Entertainment
 
07.10.2020
1
5
3
50
Niko ti ne može ući u stan bez tvog odobrenja, osim policije sa nalogom za pretres (koji se ne dobija lako i bez ozbiljnih indicija). Čak i ako držiš džoint u ruci, ako si u kući, ne može ti ništa. Koliko ja znam, konzumiranje (osim na javnim mjestima) nije zabranjeno, nego uzgoj, omogučavanje, stavljanje u promet i sl.
 
28.11.2023
1
0
1
34
Pozdrav svima! Znam da na temu padanja im X tema već međutim molim vas za razumijevanje budući da imam specifično pitanje. Uplatio sam nedavno 500 eura u proracun RH wohoo! Joint 2g čak u pitanju. Zanima me kod rutinskog zaustavljanja prometne policije, kojih sam imao nebrojeno puta, hoce li me sada zbog postojanja ovog prekrsaja tjerat na lizalicu ili i dalje ovisi od policajca do policajca? Izbacuje li im po defaultu sad taj prekršaj čim pregled naprave?
 

Yaichii

Aktivan Član
04.09.2019
124
455
63
Pozdrav svima! Znam da na temu padanja im X tema već međutim molim vas za razumijevanje budući da imam specifično pitanje. Uplatio sam nedavno 500 eura u proracun RH wohoo! Joint 2g čak u pitanju. Zanima me kod rutinskog zaustavljanja prometne policije, kojih sam imao nebrojeno puta, hoce li me sada zbog postojanja ovog prekrsaja tjerat na lizalicu ili i dalje ovisi od policajca do policajca? Izbacuje li im po defaultu sad taj prekršaj čim pregled naprave?
to i mene zanima jer su me nedavno zaustavili i najebo ja ..... al su bili ok i velikodusni hvala bogu, al svejedno se meni pojavio neki strah od pretresa i konstantnih kontrola ....... jbg nadam se da ce legat nesto bar sad pred izbore ........
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
640
93
da podjelim i svoje iskustvo od prije tri godine. na hr granicnom prelazu prilikom prelaska iz bih su odradili kontrolu. pronasli su tri sprice po 5ml ulja, ukupno 15ml. ulje sam drzao u neseseru sa cetkicom za zube i ostalim stvarima. nisam znao da je kod mene to jest zaboravio sam. rekao sam da je za bolesnu osobu koja ide na kemoterapije zbog lezija na mozgu i jer ima MS, sto je i istina. pricao sam s njima vise manje kao da se znamo, opusteno. prvo su napisali kaznu 5000 hrk (660 eur). donjeli su mi kaznu i rekli da pricekam jos deset minuta. za pet minuta se vratio jedan koji je odradjivao kontrolu, istrgnuo mi je papir iz ruke i rekao ajde pricekaj jos malo. nakon toga se vratio sa kaznom 2000 hrk (265 eur), i objasnio mi je da je popricao s nekim tko je rekao da moze napisati da se radi o ulju namjenjenom ljecenju zivotinja za sto je i namjenjena blaza kazna. bili su i vise nego korektni. proveo sam ukupno sest sati na granicnom prelazu. za nekoliko nedelja sam sud nazvao telefonski, trazio sutkinju i trazio da mi na e-mail posalje sta trebam platiti. isti taj dan sam otisao platiti, 2000 hrk kazna + 100 hrk troskova. mislim da sam poprilicno dobro prosao za svoju nepaznju i nemar. kad stignem pronaci papir na kojem su naveli zakon vezano za ljecenje zivotinja, javit cu ovde u temu. ne duvam pet godina, tako nekako dugo i ne growam, stoga nema straha.
 
01.02.2024
1
1
3
40
Pozdrav svima,
Malo sam si slupo rebra na odmoru i za tjedan dana letim nazad.
Letim iz Svicarske u HR i u obje zemlje je CBD legalan.
Sad trenutno CBD cigarete mi pomazu zaspati jer malo otupe ovu bol, pa bi kupio ovdje i prenio u HR jedno pakovanje 5g cvijeta.
Znam da mogu kupoiti i u HR ali cisto gledam da ne moram baciti ovo ovdje i nekako mislim da je bolja kvaliteta.
Prenosio bih to u check-in prtljazi, sa racunom kupnje i zapecacenom bocom (od prodavaca).
Da li je legalan taj poduhvat?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.666
163
kaže pjesma -" putuj putuj srečo mojaaaaaa...."-imaš sve papire-i ako je prodavač legalan niđe problema a o kvaliteti -najbolje da provjeriš sam...opušteno
 
  • Love
Reactions: Aruce