Novi metod upozoravanja/kažnjavanja korisnika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Doors...vratio sam se:icon_lol:
Ostali mogu i u penziju kad ja počnem..ccc:vb_whip:

Peace:maryjane:
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Postujem Vas napor da ovaj sajt bude sto bolji ali nije dobro represijom zavoditi red.Ko ce Vas admine da proverava,da li to znaci da Vi admini imate neogranicenu moc zato sto je ovaj sajt vas,ali ne zaboravite iako je sajt vas njega,sajta,ne bi ni bilo bez nas korisnika.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Pa namjera je ta koja određuje čin... a njihova namjera nije iskaljavanje, iživljavanje, manipulacija moći ili dokazivanje nekakve superiornosti naspram "neposlušnih", već čisto držanje reda kako se pod povećanjem i rastom foruma i broja članova, sve ne bi raspalo i otišlo kvragu. Naravno, nije niti isključeno da može doći do pogreške, preuveličavanja ili subjektivnog djelovanja, zato bi možda trebala postojati tema "Banovani korisnici i zašto" u kojoj bi se obrazložilo zbog čega i kojih razloga je pojedini korisnik sankcioniran, pa onda ako se većina ne slaže, greška se popravi bez problema i velike štete.

S druge strane, idealno podučavanje korisnika koji je učinio pogrešku naspram kolektiva kojemu se pridružio, nepokazivanje poštovanja, trunke volje za olakšanjem sebi i drugima, hladnokrvnost i lijenost u čitanju koja dovodi do zakrčenja nepotrebnostima, trebala bi biti rješena dijalogom u svrhu konačnog konsenzusa i shvaćanja pogreške. To dođe na isto kao ona poslovica: "Ne daj čovjeku ribu, već ga nauči pecat", tj. kaznom se postiže samo brži efekat i lakši način reguliranja pogreške, ali onaj koga se sankcionira ne shvaća zašto je to tako i zašto to ne smije činiti. Tu je velika razlika između kazne i podučavanja putem dijaloga gdje leži problem i kako da se to naspram sebe i drugih više ne ponavlja. Tu onda leži pravo znanje, ilitiga shvaćenost u samu srž biti.

Ali nema vremena za ovo drugo, a i nije mjesto za to, tako da prva metoda, tj. fizičko sankcioniranje jest trenutno ipak najbrži i efikasniji metod. Štaćete :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Samo poštujte pravilnik, i nemojte se praviti mangupi te otvarati nepotrebne teme kao i postati glupa pitanja, et' i to je tooo.... i niko neće biti kaznjavan ni za sta!... Ali da ovog nema, onda bi ovdje bio totalna ludnica. Prvo nista se ne bi znalo gdje, sta... jedino ko je vlasnik i cilj legalizacija. Forum se ne bi čitao jer bi bio sam u haosu, pitanja bi bila na sve strane (u svakoj temi malte ne ista....) niko ne bi obazirao na to, i samim tim se ide protiv foruma. Ima mnoooogo korisnika (čini mi se preko 1 000) ali džaba kad je aktivno nekih 300-350 od prilike. Oni ostali se registrovali i vozdra, to je to (malo procenat je zavrsio u muriji - možda) a šta je sa ostalim?????
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Garinco je napisao(la):
Postujem Vas napor da ovaj sajt bude sto bolji ali nije dobro represijom zavoditi red.Ko ce Vas admine da proverava,da li to znaci da Vi admini imate neogranicenu moc zato sto je ovaj sajt vas,ali ne zaboravite iako je sajt vas njega,sajta,ne bi ni bilo bez nas korisnika.

Niko nema pravo na ovaj forum. Ulaz i sve ostalo je privilegija, tako da svi mi korisnici, možemo se smatrati privilegovanim sto imamo pristup ovom forumu. Sad ovolike korisnike neko mora staviti pod kontrolu. Zamislite da svako sad piše i šalje šta mu je volja (pogotovo slike, reklame itd itd....) takodje (ne znam koja je sad situacija) ali ja bih da svaki novi korisnik, pri registraciji, mora da mu ulaz omogući ili Administrator ili on sam, da ne bi bilo "robot-bot" ali mislim da je kobi na to mislio i postavio kako treba.

Zato ne zaboravite jedno, svako ko je registrovan na ovom forumu i koristi ga, može se slobodno smatrati PRIVILEGOVANIM od ostalih. Zbog toga mora biti neko da uvodi red, pa sad na koji način (mislim da je super trenutno stanje kakvo je) to je druga priča
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Bezze_Sa je napisao(la):
Niko nema pravo na ovaj forum. Ulaz i sve ostalo je privilegija, tako da svi mi korisnici, možemo se smatrati privilegovanim sto imamo pristup ovom forumu.

Forum ne postoji bez korisnika kao šta korisnici ne postoje bez foruma. To je dvojaki odnos koji se isprepliće u svojoj dvo-polnosti i ne postoji jedna strana koja postoji bez druge, kao što ne postoji druga bez prve.

Ja se osjećam privilegiranim, ali ujedno i doživljavam privilegiranim ovaj forum što ima mene kao korisnika. To da se jedino korisnik osjeća privilegiranim ne može i nesmije postojati u svojoj jednoznačnosti i neuzajamno-dualnom reciprocitetu! Ja jesam on, kao što on jest ja. Izvlačenjem iz odnosnog konteksta samo ja ili on, dolazi i do kršenja samog smisla osnutka, a ujedno i postojanja.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa naravno da forum bez korisnika je NISTA, ali isto tako je i "NIŠTA" sa bezze korisnicima, provokatorima, nacionalistima itd itd... Zbog toga su i ovi kazneni bodovi postavljeni. Da ipak ne moze raditi ko šta hoće.
Npr: Ja sad spamam forum, normalno, banovaće me, ja opet se registrujem i opet isto, eh drugi put neće mi banovati korisničko ime, nego IP, tako da ću onda morati traziti (samo da bih pristupio) neke anonim. proxy koji slabo i jaaako sporo rade. Tj. rade dva-tri sata i onda trazi novi.... mislim da ovo sa kaznenim bodovima je extra stvar. Ako nista da se stave ovi korisnici koji misle da im niko nista ne moze, pa bubaju koje kakve gluposti po forumu, a o mjestu i temi da ne govorim. XXXXX puta odgovoreno na neko pitanje, i opet će se naći jedan koji će tražiti odgovor na isto pitanje. Bilo bi glupo kad bi se admini osjećali "nemoćno" prema takvim korisnicima !!!!
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
A što kažete da se okači tema "Zašto je korisnik banovan?"

Ne kako bi se admini opravdavali, jer ok su ovdje ljudi i nitko ne ide nekome nešto radit nažao ili iz zla, ali čisto radi objašnjenja zašto je netko dobio kaznu, čistih ruku i mirne duše, pa onda onaj koji je banovan ne može ništa na to prigovorit ili jednostavno oni kojima nije jasno, budu prosvijetljeni.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa sad, ima i ta mjesta što se drugih korisnika tiče.... al' bezze izgleda sa administratorske i moderatorske strane. Biće prepucavanja, npr: kako je on mogao nešto ovamo, a ja to ne mogu... ili slucajno (nekoliko puta) postavlja neki korisnik veliki thumbnail preko cijelog ekrana, i haj upozoravamo na to, čak i objašnjavamo kako da ubaci neko normala sliku, ali šta kad bi tako svi??? Svi npr: hoće da njihove slike budu preko čitavog ekrana, a oni korisnici koji su na 56K modemu, treba im pola sata da se otvori stranica. Naravno da će se ljutiti ovi koji znaju kako da se postavi slika, ali opet postavljaju veliku, jer ako njemu "oprašta" zašto ne bi i meni.....
Mislim da za to nema potrebe....
Jednostavno svi mi se ovdje od prilike znamo (mislim na karakter) a i po priči. Tako da vjerujem svakom adminu i moderatoru koji nekome da kaznene bodove iz nekog svog razloga. Vjerujem da ga ima, čim ga kažnjava!
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
Ma znate sta...sve bi ja njih ovako...

zar opet mi o tome....je ne razumijem sta se netko brine uopce da bi mogao biti banovan ili kaznjavan ako je fin i pristojan i postuje pravila foruma? sta se brinete??? niti vas moderatori ili administratori znaju pa da vas nesto osobno mrze i kaznjavaju..reagira se na krsenje pravila foruma i na debilane ili vrjedanja...vrlo je jasna situacija.

moje pravilo je opomeni, ako opet radi sranja kazni...to je to.
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
sve bi ja njih ovako....lagano...
fighting0056.gif
 

RastamanBG

Aktivan Član
04.03.2007
53
1
0
37
www.myspace.com
drugari, nije da se bunim, ali:

za krshenje tachke 14 pravilnika je 10 bodova, a kad skupish 50 dobijash "pred ban"

ja sam prekrshio tachku 14 i odma sam dobio "pred ban"


jel moze neko da mi objasni u chemu je stvar


mislim da mi je gloss zelenky dao "titulu"
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Istina nisi trazio, mozda se bezze zajebao, a mozda je imao razlog... Ne kazem nista dok ne cujemo njegovu pricu.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
U slucaju trajnog bana ili brisanja nekog korisnika,zar njegovi postovi ne trebaju da se izbrisu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.