Novi metod upozoravanja/kažnjavanja korisnika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Zdravo,

pošto nas nekoliko administratora nismo stalno na ovom forumu zato što nemamo dovoljno slobodnog vremena, odlučili smo da i moderatorima damo malo "moći" :)

U pitanju je infraction sistem koji postoji na vB forumima po defaultu ali ovde nije mnogo korišćen. Infraction sistem se bazira na negativnim poenima koje mogu davati svi moderatori ovog foruma.

Kada korisnik napravi neku grešku on dobija određen broj negativnih poena. Kada korisnik dođe do 50 poena on biva premešten u grupu "Pred ban" i gubi pravo da:
  1. postavlja nove teme
  2. šalje mejlove
  3. šalje privatne poruke
  4. uploaduje fajlove uz poruke
  5. ima uvid u rođendane
  6. vidi ko je online
  7. koristi potpis
  8. koristi profile picture
  9. koristi neke bb kodove
...i još štošta :)

Kada korisnik dođe do 100 poena, on biva automatski banovan zauvek!

Evo spiska prekršaja (naravno, uvek se pored ovih može dopisati još neki) i poena koje nose:

noveinfractionshr3.png


Puno pozdrava
vutra.org administracija
 

nobody

Aktivan Član
04.10.2005
168
10
0
Jel tje korisnici motji da vide kakvo im je stanje na rachunu?
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
'stanje na rachunu' LOL

mislim da ne mogu vidjeti, ali ce zato vutrogasci prilikom davanja 'bodova' fino napisati upozorenje u postu na kojeg se ti bodovi odnose, jelda šefe? :p
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
U svačijem profilu se vide kazne. Barem ih ja vidim. Evo proverite da li vidite kod ovog korisnika. Ako svi možete da vidite onda je kul. Ako ne možete... onda ne znam, trebalo bi svako svoje da može da vidi.

@prolaps_rektuma: Ne razumem pitanje.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Dobra ideja(.....možda) ali postoji veliki problem CUSTOM INFRACTION...to nece biti dobro...ljudice biti kaznjavni ne objektivno nego kako dodje moderatorima,ovisno o njihovom raspoloženju i mišljenju o nekoj osobi.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
A odakle tebi takva ideja?

Ja da sam npr. kaznjavao ljude spram svog raspolozenja i misljenja o njima gomilu bi ih dosad banovao.Uopste se ne radi o tome,niti je cilj tako nesto.Lep pise gore za cega slede kazneni poeni,tako da ne moze modertor da radi bas sta mu je volja.Uostalom ne zavisi nista ovde od jednog coveka.Samo opusteno i postujte pravila.
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
Kobaja je napisao(la):
U svačijem profilu se vide kazne. Barem ih ja vidim.

vidim status tog korisnika sto se tice losih bodova...mislim da je ovo sasvim ok nacin da se malo "trgne" ljude ovdje, nadam se da ce uroditi plodom

sto se tice drtijevog pitanja: mislim da nema straha ovjde. pa nismo mi hrpa neracionalnih ljudi koji boduju/brisu korisnike ovog foruma na osnovu toga kako se ko probudio taj dan. stvar je vrlo jednostavna, postoji lista razloga kojih cemo se drzati bez obzira na bilo sta drugo. mozda ponekad netko misli da je neka kazna/brisanje postova direktno upuceno odredenom korisniku- krivo. Mene cisto zaboli ko je ko i nacin na koji razmislja postujem. kada to prede neku granicu...kao sto su razlozi navedeni u listi negativnih bodova stvar je jasna. nema straha. ako se netko od moderatora pocne ponasati iracionalno i temelji svoje bodovanje na osobnom misljenju ili losem raspolozenju, onda mu nije mjesto ovdje u ulozi moderatora.

krenimo sada bodovat......:icon_lol:
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Nisam mislio tako...znam da su tu moderatori dobri pa da nece biti takvih sranja.Samo sam mislio za onaj CUSTOM INFRACTION...nema šanse da ce 2 moderatora kazniti na isti nacin neki prekršaj a cak nije vjerovatno da bi ga oba uopce kaznila.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Vrlo je jasno sta snosi kaznene poene tako da i dalje ne razumem sta hoces da kazes.

noveinfractionshr3.png


Zar se ne vidi ovde sta je kaznjivo?
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Ja ga razumem. Ima dole polje custom infraction gde može da se upiše razlog i broj poena. Mislim čak da se to može isključiti moderatorima, ali mislim da nema potrebe.
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
dobra je to stvar...al jednostavnije je opomenut,pa ako se e nastavi banovat na neko vrijeme,a nakon toga za stalno...
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Imali smo to i ranije,ali sada smo dobili i bodove za prekršaje:icon_lol:

Zato...ne brinite...ako netko dobije infraction TO JE ZATO I SAMO ZATO JER NIJE POŠTIVAO JEDNU OD GORE NAVEDENIH TEZA!!!

P E A C E !:maryjane:
 

Torpedo

Aktivan Član
06.03.2007
80
4
0
46
Slazem se ja sa svim tim, ali imam par pitanja..zašto psovke???? Logičnije bi bilo da se banuje ako su psovke upućenje nekom članu konkretno...
i, šta uopše spada u nepozeljne izraze??? zanima me, jer me mrzi da nagadjam...ako moze, stavite i navedite neke primere nepozeljnih izraza, čisto da ne bi neko iz neznanja skupljao bodove... :)))
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.