Novi prostor uzgoja, pokušaj prvi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
22.02.2012
10
0
0
49
Pozdrav svima!

Čitao sam danima tu po forumu da skužim što bi najbolje bilo. E sad, savjeta je stvarno dovoljno da se i bez pitanja napravi nešto, no ja ipak nisam naišao na određene stvari koje me zanimaju. Ograničen sam sa vremenom izgradnje isto, jer sve treba biti spremno do 15.3. pošto ja odoh na teren a odgovoran sam za gradnju, a prijateljica će se brinuti o biljkama.

Nisam siguran da li da i ovo nazovem box, jer moj prostor u kojemu će se uzgojiti biljke će biti špajz dimenzija 1,5m x 1,5m x 2,3m, ali svejedno da dam neke detalje plana moga:


  1. Dakle, sve ide van, zidove ću obojati u bijelo mat jer pročitah da je to dovoljno. (ali se pitam kako bi bilo kada bih obojao sve sa asfaltnom bojom, onom što crtaju linije po cesti, toga mogu nabaviti džabe?!?) Sada, zidovi nisu baš nešto super glatki pa me zanima što mislite da li da postavim, recimo, lesonit po zidu pa onda prešpricam.
  2. Za ventilaciju sam mislio postaviti u prozočić ventilator promjera 120 ili 150, pomoću onoga potenciometra za svjetlo da imam mogućnost štelanja brzine, a na vratima da izrežem rupu i postavim mrežicu. Dakle, ventilator bi puhao van i kroz vrata vukao svježi zrak. To bi trebalo funkcionirati, ili mi treba još jedan da upuhuje?
  3. Dodatni ventilator će biti postavljen unutra da mješa zrak između lampe i biljaka
  4. Lampa će biti HPS 400W. E sad, reflektor ću napraviti sam od lima, jedino nisam siguran da li da i njega prešpricam bijelom mat ili da lim ostavim kakav i je?! Lampa će vjesiti u sredini prostora i moći će se štelati visina.
  5. Ako sam dobro skužio, temperaturu oko biljaka bih mogao regulirati i samom visinom. Ali dodatno ću postaviti i onu alu tubu od venta do lampe, tako da ventilator direktno vuče zrak van preko lampe.
  6. Unutra bi išle 4 biljke Super Iced Grapefruit.
  7. Planirano vrijeme vegetacije oko 2 mjeseca na režimu 16/8, i to samo sa HPS. Znam da nije neki izbor, ali pročitah više puta da može.

To je to za sada, volio bih da me upozorite na moguće katastrofalne greške u mojemu planu.

Slike dolaze kasnije...
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Pozz klaviru i dobro nam došao :nana:

1. oboji zidove u bilokakvu bijelu boju, nemoraš se sa time zamarati..jupol, bilo šta, važno je samo da reflektira, a bijela boja je tu super
2. ventilator si dobro zamislio, probaj naci što jači ako buka nije veliki problem, jer je veliki prostor, pa da imaš kvalitetnu cirkulaciju, protok starog i novog zraka. Ventilator za upuhivanje zraka ti netreba, novi zrak ce pasivno ulaziti..
3. Dodatni ventilator da mješa zrak unutra je potreban
4. Sve se može odraditi sa HPS 400w, vegetacija i cvjetanje, makar ako ga nisi još kupio, za taj prostor bi bio odličan 600w
5. Temperatura nebi trebala biti ogroman problem, jer raspolažeš sa večim prostorom, pa se neće tako jako grijati, ali ventilacija je tu ključna
6. sorta zvuči dobro
7. Kakvih 2 mjeseca vegetacije...max mjesec dana i to je puno po meni...

Moj prijedlog...ako imaš toliki prostor, možda ti je bolje par biljaka više, a manja vegetacija....

Obrati pozornost kad budeš kupovao na kvalitetu zemlje i velicine posuda...uzmi posude od 10L, a zemlju composana za ruže ili terra magma

sretno
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Pozdrav! Sima ti je odgovorio na sva pitanja iako se ne bih slozio sa svime sto je napisao. S obzirom da planiras box te velicine 400 hps ce ti u pravilu biti malo, odnosno raditi ce to sve sa 400 ali ces imati slabije konacne rezultate sigurno. S obzirom da spominjes 4 biljke moj ti je prijedlog ako je ostvariv da pregradis taj spajz na bilo koji nacin barem na pola ili da stavis barem 8 komada u njega. Sto se tice reflektora kojeg planiras praviti; ako taj lik kojeg mislis koristiti nije reflektirajuci, odnosno ako je obicni "mat" lim radije ga nemoj koristiti jer neces imati neke koristi od njega. Ako si ogranicen financijski po tom pitanju ja ti preporucam one tacne odnosno podloske za mezu koje su napravljene od neke vrste lima nemam pojma ali reflektiraju svjetlost vrlo efikasno. Evo ti i link na sliku, iako je meza na njemu mislim da ces skuziti o cemu ti pricam. http://i42.tinypic.com/dmcp3o.jpg... Takodjer ponavljam simine rijeci "Obrati pozornost kad budeš kupovao na kvalitetu zemlje i velicine posuda...uzmi posude od 10L, a zemlju composana za ruže ili terra magma"
GL
 
22.02.2012
10
0
0
49
SimasZg je napisao(la):
Pozz klaviru i dobro nam došao :nana:

Hvala!

SimasZg je napisao(la):
4. Sve se može odraditi sa HPS 400w, vegetacija i cvjetanje, makar ako ga nisi još kupio, za taj prostor bi bio odličan 600w
Ma probat ćemo sa 400 za prvi puta, jedva sam ju nagovorio i na 400. Ona je htjela sa neonkama jer su jeftinije...

SimasZg je napisao(la):
7. Kakvih 2 mjeseca vegetacije...max mjesec dana i to je puno po meni...
Na jednom engleskom forumu sa pročitao komplet dnevnik od tipa što je uzgojio 2 stabljike iste sorte, i on je držao ih 8 tjedana na vegetaciji, 9 tjedana na cvjetanju. Krajnji rezultat mu je bio 271 gram sa te dvije biljke. E sad, kroz čitanje po forumu sa skužio da što je biljka veća u vegetaciji, onda će bolje i roditi u cvatnji. Zato sam mislio da dok hoće da raste normalno, neka raste. Da li to ima smisla?

SimasZg je napisao(la):
Moj prijedlog...ako imaš toliki prostor, možda ti je bolje par biljaka više, a manja vegetacija....
Da, samo ne moram ja natrpati taj prostor cijeli, tu bi se držale sve stvari vezane uz uzgoj. A i ako poslažem više biljaka, možda 400W neće biti dosta. To ćemo još ostaviti za odluku kada sve bude spremno. Dobit ću uz to sjeme i neke dvije sorte džaba pa možda njih ubacimo da vidimo kako će one ići...

SimasZg je napisao(la):
Obrati pozornost kad budeš kupovao na kvalitetu zemlje i velicine posuda...uzmi posude od 10L, a zemlju composana za ruže ili terra magma
E tu moje uplitanje prestaje, obećao sam. Moje je sve osim brige oko biljaka. Naime, prijateljica je cvjećarica i uvjerena je da će sve odraditi kako treba. Ruke su joj slobodne, a kroz dnevnik ćemo svi znati kako je sve teklo.

SimasZg je napisao(la):
Hvala, trebat će nam...

E da, ne znam da li je važno za napomenuti, ali nas dvoje ne duvamo. Ovaj uzgoj ide sav za ulje. Naime, prijateljica ima rak i odlučila je da želi probati spasiti se sa uljem od konoplje. Nismo ga nigdje pronašli za kupiti, pa smo se odlučili za vlastiti uzgoj. Ova sorta je odabrana zbog visoke razine THC'a i, eto, po raznim stranicama i forumima obećavajućim bogatim urodom...
 
22.02.2012
10
0
0
49
Bizzarius je napisao(la):
Pozdrav! Sima ti je odgovorio na sva pitanja iako se ne bih slozio sa svime sto je napisao. S obzirom da planiras box te velicine 400 hps ce ti u pravilu biti malo, odnosno raditi ce to sve sa 400 ali ces imati slabije konacne rezultate sigurno. S obzirom da spominjes 4 biljke moj ti je prijedlog ako je ostvariv da pregradis taj spajz na bilo koji nacin barem na pola ili da stavis barem 8 komada u njega. Sto se tice reflektora kojeg planiras praviti; ako taj lik kojeg mislis koristiti nije reflektirajuci, odnosno ako je obicni "mat" lim radije ga nemoj koristiti jer neces imati neke koristi od njega. Ako si ogranicen financijski po tom pitanju ja ti preporucam one tacne odnosno podloske za mezu koje su napravljene od neke vrste lima nemam pojma ali reflektiraju svjetlost vrlo efikasno. Evo ti i link na sliku, iako je meza na njemu mislim da ces skuziti o cemu ti pricam. http://i42.tinypic.com/dmcp3o.jpg... Takodjer ponavljam simine rijeci "Obrati pozornost kad budeš kupovao na kvalitetu zemlje i velicine posuda...uzmi posude od 10L, a zemlju composana za ruže ili terra magma"
GL

Onda za lim je najbolje kod limara kako preporuča se i na forumu. Ili bih stvarno mogao i sa tim tacnama da se poslužim. Vidit ćemo...
Lonci mislim da će čak biti i veći, budem provjerio...

A svjetlo, da, u te krajnje rezultate se i uzdam, tako da ćemo morati se preračunati sa tom sijalicom. Nadam se da 600W nije puno skuplje od 400W...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Ako ces joj raditi vegetaciju 8 tjedan kao sto si napisao gore da si procitao bez topiga ili scroga dobiti ces biljku od 2-3 metra na kraju cvjetanja 100 %...Nije puno skuplja 600 stotka od 400stotke, jedino u konacnici na racunu za struju. Ja sam si negdjeprije racunao da 800 w ( lampa/e+ventovi+ sve ostlao sto trosi struju a vezano za growth) trosi oko 180 kn struje mjesecno. To si uracunaj svakako u pricu. Bas sada gledam mislim da ima u bau i tim trgovinama povoljno limova koji se mogu iskoristit. 30 x 100 cm cirka 45 kn. Jedino sto me brine u cijeloj prici oko tvog boksa je omjer velicine boksa i kolicine svjetla koje planiras koristit...
 
22.02.2012
10
0
0
49
Bizzarius je napisao(la):
Ako ces joj raditi vegetaciju 8 tjedan kao sto si napisao gore da si procitao bez topiga ili scroga dobiti ces biljku od 2-3 metra na kraju cvjetanja 100 %...
Uf, to ne želim, ipak ćemo onda oko 4 tjedna. No gledali smo kako je jedan tip postavio mrežu kroz koju su biljke rasle, istraživanjem sada kužim da je to scrog. Prijateljica kaže da je radila nešto slično i da bi mogla probati i sada. Budemo vidjeli. Znači, vegetecija zasad ipak nije određena, ali razumijem što si htio reći...

Bizzarius je napisao(la):
Nije puno skuplja 600 stotka od 400stotke, jedino u konacnici na racunu za struju. Ja sam si negdjeprije racunao da 800 w ( lampa/e+ventovi+ sve ostlao sto trosi struju a vezano za growth) trosi oko 180 kn struje mjesecno. To si uracunaj svakako u pricu.
Ma nama je za start malo gutavo sa parama, ali računi neće biti problem, tako daaaaa...

Bizzarius je napisao(la):
Bas sada gledam mislim da ima u bau i tim trgovinama povoljno limova koji se mogu iskoristit. 30 x 100 cm cirka 45 kn. Jedino sto me brine u cijeloj prici oko tvog boksa je omjer velicine boksa i kolicine svjetla koje planiras koristit...
Nema ovdje gdje smo mi bau trgovine, moramo nešto naći...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ovo što si čitao na stranom forumu je loše, s obzirom na 8 tj. vegetacije. Puno struje potrošeno, a urod slab. 4 tj. je optimalno.
Pregradi malo prostor, biće dovoljan neki paravan, možeš table stiropora iskoristiti ili nešto slićno, ne mora bit skroz zatvoreno.
Sve sjemenke koje dobiješ uz ove naručene posadite, jer ako je za liječenje, treba ćim prije završiti uzgoj. Prolistajte malo završene dnevnike uzgoja, naći ćete puno informacija. Pribavi i neki oscilirajući ventilator.
PS.
Nemoj puno spominjati lokaciju, editirao sam ti predhodni post.
 
22.02.2012
10
0
0
49
zlo&naopako je napisao(la):
Ovo što si čitao na stranom forumu je loše, s obzirom na 8 tj. vegetacije. Puno struje potrošeno, a urod slab. 4 tj. je optimalno.
Pregradi malo prostor, biće dovoljan neki paravan, možeš table stiropora iskoristiti ili nešto slićno, ne mora bit skroz zatvoreno.
Sve sjemenke koje dobiješ uz ove naručene posadite, jer ako je za liječenje, treba ćim prije završiti uzgoj. Prolistajte malo završene dnevnike uzgoja, naći ćete puno informacija. Pribavi i neki oscilirajući ventilator.
Pgledao sam ponovo i tip je radio LST na jednoj i FIM na drugoj, pretpostavljam da zato je toliko trajalo.
Pod oscilirajući ventilator misliš na jedan kojemu mogu regulirati broj okretaja? I misliš na onaj u prozoru što planiram staviti?
Dobit bi trebali 12 sjemenki, da neće to biti puno za ovaj prostor? Možda sa 600W i cijelim prostorom, ali opet mi je nekako gužva...

zlo&naopako je napisao(la):
Nemoj puno spominjati lokaciju, editirao sam ti predhodni post.
Primio k znanju...
 
22.02.2012
10
0
0
49
zlo&naopako je napisao(la):
Ovo što si čitao na stranom forumu je loše, s obzirom na 8 tj. vegetacije. Puno struje potrošeno, a urod slab. 4 tj. je optimalno.
Pregradi malo prostor, biće dovoljan neki paravan, možeš table stiropora iskoristiti ili nešto slićno, ne mora bit skroz zatvoreno.
Sve sjemenke koje dobiješ uz ove naručene posadite, jer ako je za liječenje, treba ćim prije završiti uzgoj. Prolistajte malo završene dnevnike uzgoja, naći ćete puno informacija. Pribavi i neki oscilirajući ventilator.
PS.
Nemoj puno spominjati lokaciju, editirao sam ti predhodni post.
Primio k znanju!

Oscilirajući misliš pod jedan kojemu mogu regulirati broj okretaja? I to misliš za ovaj na prozoru, ili misliš za onaj između biljaka i lampe za mješanje zraka?
Misliš da u kvadrat i po stane 12 biljaka?

U biti bi najjednostavnije i bilo nabaviti 600W ili čak 800W, posadtiti svih 12, 4 tjedna vegetacije, 8-9 tjedana cvjetanja, pa kako god ispadne!!
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz
Sigurnost pre svega, sto manje njih zna sigurniji ste.

Neces koristiti neki filter od aktivnog uglja? Kazes da direktno ispustas kroz prozor? Ove biljke mirisu jako i ko poznaje miris cim prodje znace.

Predlog staviti 9 saksija od 10 il 11 l i vegetacija mesec dana. Obavezno neki LST ili zicu preko.

Sretno dalje
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Nemam baš nekih iskustava glede uzgoja ali mislim da bi mogao napraviti bolji izbor glede same vrste i lječenja za to što trebaš, moraš znati da nije samo THC neophodan glede tvojih potreba i trebaš obratiti pozornost i na tvar CBD koja je jako bitna glede medicinskih potreba pa razmisli, imaš link točnije https://forums.vutra.org/content/589-vrste-kanabisa-bolesti-koje-lijece.html pa malo proštudiraj, naravno ako već nisi to kupio.

Sretno s uzgojem.
 
22.02.2012
10
0
0
49
Snjezana1971 je napisao(la):
Nemam baš nekih iskustava glede uzgoja ali mislim da bi mogao napraviti bolji izbor glede same vrste i lječenja za to što trebaš, moraš znati da nije samo THC neophodan glede tvojih potreba i trebaš obratiti pozornost i na tvar CBD koja je jako bitna glede medicinskih potreba pa razmisli, imaš link točnije https://forums.vutra.org/content/589-vrste-kanabisa-bolesti-koje-lijece.html pa malo proštudiraj, naravno ako već nisi to kupio.

Sretno s uzgojem.
Rick Simpson je spominjao Visoku koncentraciju THC, i nije spominjao nikakvu određenu vrstu kanabisa. Mi pravimo ulje, a oni podaci pretpostavljam su uzeti od drugih načina konzumacije. Ono što sam po internetu našao o tome uvijek spominje da je THC taj koji napada stanice raka, a to je ono što nama treba. Pri pravljenju i korištenju otopine uvijek se spominje ona koja najbolja je za izvlačenje THC. Ne vjerujem da će ovo sve biti uzalud ako je manja kkoncentracija CBD u biljci, koja je inače već naručena...

Ali pošto nema nigdje detaljne studije ili recepta, mi ćemo ovako za prvi puta i vidjeti rezultat. Sljedeći puta može samo biti bolje...
 

bec

28.02.2012
9
0
0
39
Isto počinjem saditi radi proizvodnje ulja, baš me zanima kako ćete napredovati. Ja sam se odlučio za white widow zbog omjera indica/sativa, kaže Rick Simpson da je počeo s time za proizvodnju ulja i da biljke sa više indice u sebi daju ulje sa više medicinskih efekata.

Sretno !!!!
 
22.02.2012
10
0
0
49
DEDE je napisao(la):
Pozz
Sigurnost pre svega, sto manje njih zna sigurniji ste.

Neces koristiti neki filter od aktivnog uglja? Kazes da direktno ispustas kroz prozor? Ove biljke mirisu jako i ko poznaje miris cim prodje znace.

Predlog staviti 9 saksija od 10 il 11 l i vegetacija mesec dana. Obavezno neki LST ili zicu preko.

Sretno dalje
Pa razmišljao sam o tome, no ovo je na selu u kući na katu, nekih 15m od ceste. Ne prolazi puno ljudi, i do prvog komšije je jedna njiva. Pošto se okolo uvijek nešto sadi i uskoro će sve procvjetati i zamirisati, možda neče biti potreban filter. Za početak nije u planu, ali kako bude se taj miris razvijao, vidjet ćemo...

Ako i budemo radili, bit će DIY, i to sam našao super jednostavno na netu...

Snjezana1971 je napisao(la):
Nemam baš nekih iskustava glede uzgoja ali mislim da bi mogao napraviti bolji izbor glede same vrste i lječenja za to što trebaš, moraš znati da nije samo THC neophodan glede tvojih potreba i trebaš obratiti pozornost i na tvar CBD koja je jako bitna glede medicinskih potreba pa razmisli, imaš link točnije https://forums.vutra.org/content/589-vrste-kanabisa-bolesti-koje-lijece.html pa malo proštudiraj, naravno ako već nisi to kupio.
OK, pročitao sam tvoj dnevnik i pratiti ću vas nadalje, a i proučio sam ovaj link što mi dade. Nema ništa za leukemiju, a to ćemo probati rješiti. Nema skoro ničega ni po internetu, ali pošto je leukemija bolest krvi, trebalo bi funkcionirati jer prvo sve ode u krv. Ali, eto, sada imam novo područje istraživanja - CBD + leukemija...

Kao prvo, zahvaljujem se svima na pomoći i savjetima.
A kao drugo, upravni odbor ove akcije je zasjedao i beskompromisno je dogovoreno da će uzgoj ipak ići sa 400W, 4 biljke, na cvjećaričin način sa što manje kemije. Mislim da će ovo biti zanimljivo za pratiti...
 
22.02.2012
10
0
0
49
Puko plan, prostor nedostupan. Seli se sve na drugo mjesto, još ne znamo točno koje. U biti smo sve nabavili, sada još fali "box". Kada se nešto promjeni, javimo se. Pozdrav svima, sretno i uživajte!!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
klavir je napisao(la):
Pod oscilirajući ventilator misliš na jedan kojemu mogu regulirati broj okretaja? I misliš na onaj u prozoru što planiram staviti?

go-on-stolni-ventilator-40cm-ft-401.jpg


Šteta što ne možete krenuti sa uzgojem... :sad2:
 
22.02.2012
10
0
0
49
zlo&naopako je napisao(la):
Šteta što ne možete krenuti sa uzgojem... :sad2:

To je samo privremeni zastoj u startu, ali već smo našli di će pothvat nastaviti se. Samo što će se to dogoditi tek idući mjesec... :sad2::shit2:
 
22.02.2012
10
0
0
49
bec je napisao(la):
Isto počinjem saditi radi proizvodnje ulja, baš me zanima kako ćete napredovati. Ja sam se odlučio za white widow zbog omjera indica/sativa, kaže Rick Simpson da je počeo s time za proizvodnju ulja i da biljke sa više indice u sebi daju ulje sa više medicinskih efekata.

Sretno !!!!
Pa da, naša (Super Iced Grapefruit = Diesel + Chronic) je isto više indica, sa navodno visokim postotkom THC'a, baš onako kako Rick savjetuje. A i sinoć pronađoh tu na forumu post sa citatom iz članka kako su još 1974. godine pronašli da THC djluje na leukemiju, tako da me intuicija glede straina, glede ovog pothvata, glede vas na ovom forumu nije iznevjerila. :icon_biggrin:
 
22.02.2012
10
0
0
49
bec je napisao(la):
Isto počinjem saditi radi proizvodnje ulja, baš me zanima kako ćete napredovati. Ja sam se odlučio za white widow zbog omjera indica/sativa, kaže Rick Simpson da je počeo s time za proizvodnju ulja i da biljke sa više indice u sebi daju ulje sa više medicinskih efekata.

Sretno !!!!
Pa da, naša (Super Iced Grapefruit = Diesel + Chronic) je isto više indica, sa navodno visokim postotkom THC'a, baš onako kako Rick savjetuje. A i sinoć pronađoh tu na forumu post sa citatom iz članka kako su još 1974. godine pronašli da THC djluje na leukemiju, tako da me intuicija glede straina, glede ovog pothvata, glede vas na ovom forumu nije iznevjerila. :icon_biggrin:

zlo&naopako je napisao(la):
Šteta što ne možete krenuti sa uzgojem... :sad2:

Ma to je samo privremeno, već imamo novi prostor, samo ćemo morati baš box napraviti. Jedino što sada nećemo moći to započeti prije početka idućeg mjeseca...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.