Novi sajt navigacija i organizacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Da li da brisemo pecurke, biljke i zivotinje sa sajta?

  • DA. Brisite odmah!

    Votes: 0 0,0%
  • NE! Ni u ludilu!

    Votes: 13 100,0%

  • Total voters
    13

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ovo ispod je neka prva verzija sto ce biti na novom sajtu. Vrlo malo je dodato od trenutnog sajta. Eto ako vam padne koji text u glavu ili nesto sa foruma sto bi trebalo pokupi kao na primjer za pisanje i testiranje...javljajte pod hitno...pa ne bas hitno sa nama nikad nista nije hitno :)))


KONOPLJA
  • Istorija i danasnjica
  • Ekoloski pristup
  • Upotreba
  • Prehrana
  • Odeca i konopi
  • Izrada papira
  • Izrada goriva
  • Ostalo
  • Linkovi
MARIHUANA
  • Istorija
  • Danas
  • Sistematika roda Cannabis – vrste i sorte
  • Hemijski sastav
  • Delovanje
  • Neistine o marihuani
UZGAJANJE
Unutrasnji uzgoj
Unutrasnje uzgajanje - vodic
Amaterski box
Profi box
Svjetlo
Ph Metri
Low Stress Training
Kloniranje
Sorte indoor
Bele sorte
Vansjko uzgajanje
Vanjsko uzgajanje – vodic
Sorte outdoor
Najcesci problemi
Prepoznaj musku i zensku biljku
Landrace
Napravite svoju Cannabis sortu
  • Linkovi
UPOTREBA MARIHUANE
  • Medicina
  • THC u organizmu
  • Oblici
  • Marihuana puter
  • Recepti
  • Tipovi hasisa
  • Semenke
  • Linkovi
LEGALIZACIJA
  • Zasto? (ovde treba da napisemo neki dobar text ili da sklepamo nesto sto vec imamo)
  • Legalizacija.org
  • Zakoni...
  • Linkovi
KLASIFIKACIJA DROGA (ovo da razmislimo treba li nam i kako ce da izgleda)


FORUM


REFERENCE


KONTAKT



//// Pored toga trebalo bi dodati slijedece (po nasem neukom misljenju nema nam slo ere):




TEMPERATURA i sve o idealnim uvjetima topline

CO2 - sve o Co2 plinu u kojim mjerama i kako

Vodic za bolesne biljke i nedostatke u prihrani

LST tutorial

http://forums.vutra.org/showthread.php?p=26286#post26286

101 nacin kako napraviti sredstvo za pusenje :)))

Motanje Blunta

THC u krvi
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Sajt je kodiran i treba da su uvedu mnoge lijepe opcije na njega:


1. Svaka strana da bude spremna za printanje preko css-a (ono jednim klikom)


2. Naravno svaka strana i sve slike na svakoj strani treba da se ubace.


3. Treba ugraditi rss i dugmad za submitovanje na razne readere.


4. Treba staviti opciju za povecavanje texta na sajtu i to preko css-a.


5. Treba uvesti latest topic sa foruma na sve strane home sajta. Najvjerovatnije ce biti nesto dobro na svim stranicama sajta. na dnu samog sajtu latest forum topics, members , koliko ih je trenutno i nadamo se da cemo integrisati kroz citav sajt log ali kao sto rekoh sve ide polako jer imamo poslove.


6. Treba uraditi dobru navigaciju.


7. i jos svasta nadamo se da ce version 2.0 beta krenuto sa daljnim radom uskoro



Kao sto vidite na novom sajtu nema o biljkama, pecurkama i zivotinjama. Jedino ako neko ubjedi GreeMan-a....ja sam 55% - 45% za ostajanje pecurka , zivotinja i biljaka. Mada eto odlucite sami...ja mislim da smo i prije glasali i zaboravih kako je to proslo.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja tek sada vidio, mislim ono, sajt je prvenstveno namjenjen vuvi, ne znam, onda ubacite i sve ostale droge, i odmah sajt gubi svoj smisao. Ne znam opet, ja bih se bazirao samo i bukvalno samo na vuvu, usavršavati se dokle god budem mogao.... kupovati opremu (polako jedno po jedno, jer nisam babin sin što kažu, (kao neki ovdje, koji bolje da kupe "gotov proizvod", nego što oni uzgajaju, al' eto (odoh u OT... sorry)...
Ne znam, opet kako vi hocete, ja sam maloprije glasao ....
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
ja sam upravo glasala da se NE ukloni dio sa gljivama i biljkama. razlog je jednostavan, ima nas puno koji redovito posjecujemo bas taj dio. ja sam prvenstveno ostala na ovom forumu radi toga i slicnim temama. Razumijem da se sajt i forum bazira na travi ali mislim da ovaj dio stvarno ne smeta. No s druge strane, tamo se prozvakavaju teme iznova i iznova i eto toliko sam dugo ovdje da kako novi ljudi dolaze ponavljaju neke vec stare teme pa se stvara kaos. sad nisam pametna. Kako god odlucite ja cu se snaci i pomiriti sa odlukom:bis:

zanima me samo jedno, dal ce na novom sajtu biti uopce govora o nekim drugim "drogama" kao npr gljive i biljke? mislim znam da sada ima o svemu po malo, pa ne kuzim oce li to ostat ili ne?
pitam iz razloga sto pisem svoj Mushroom tutorial- safe trip, tricks and ideas...nesto kao maleni vodic za sve one koji po prvi put hoce da jedu gljive a i za one koji su jeli ali zele dobiti nesto vise. puno ih se zajebe, puno nema pojma i sl. pa eto odlucila napisati nesto kao pomoc svim izgubljenim dusama koji bi zeljeli nesto saznat prije nego strpaju nesto u sebe.
ako bi vam to trebalo za sajt dajem prilog... ako ne opet je dobro, to je samo ideja:sun2:
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
ah da ja mislila da je pitanje samo u vezi foruma...nisam citala:p ajd dobro kako bude bit ce...ali steta ce biti velika. ne razumijem sta nekom smeta taj dio...bezveze
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ja sam za sve lake droge, znači kaktuse, gljive i biljke, koje ne uništavaju mozak i zdravlje i koje ne stvaraju jaku ovisnost, dakle -> lake droge. Ako se vutra ikad dekriminalizira to SIGURNO neće biti samo vutra nego LAKE DROGE, prema tome sajt neće gubiti ništa time da obrazuje ljude o svim lakim drogama, već će dobivati na posječenosti i reputaciji. Nije vutra sve što sja :)
Bila bi šteta ograničiti se samo na vutru...
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Jao genjo al cu te isprasiti kad se sretnemo :punch2: :icon_lol: :icon_lol: :vb_whip: ja sam prvenstveno protiv hemije,ali...neka ljudi glasaju.Ako je vecina za onda mora da ostane i to je to.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ja glaso da ostanu gljive.:sick:
1.svrha sajta je prvenstveno edukativna/informativna, pa u tom smislu ne škode informacije o npr ibogainu.
2. alteracija svijesti se ne postiže nužno đointovima, a psihonauti će lakše skontat gdje se nalaze ak vide gljive i sl. na naslovnoj.

ne bi glaso za gljive
1.zato jer je edukativna svrha sajta namjenjena za vu
2.o alteraciji svijesti i psihonautici treba potražiti na nekim drugim sajtovima

2a. o alteraciji svijesti, psihonautici i enteogenima ioanko nema puno tekstova pa zašto onda ne ostaviti otvoreno polje za razna iskustva o tome.

i tako sam ja glaso da gljive ostanu:2flip:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa neka onda ostanu, meni licno ne smeta.... pogotovo mi je drago kao sto rece RedSh, da radi svoj vodic... btw: ja licno nikad nisam, niti sam zainteresovan za takve stvari, otvorio nikako ni jednu temu o gljivama, zivotinjama itd itd... (bukvalno)... Mislio sam da slabo koga interesuje takve teme, ali ako ima ljudi koji ih vole kao ja vuvu, onda nek ostane.... :)

P.S. Fakat sam mislio da malo ljudi otvore ikako te stranice (a eto ima ih :) )
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
pa ko spominje kemiju? ovdje je pitanje o gljivama i biljkama...a kao sto vidim vodimo :icon_lol:
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Glasovao sam da podforum ostane:costumed-smiley-027

Prosto iz razloga što može ponuditi kvalitetnu informaciju (što je vrlo bitno) kako što,kada... ALI prije svega ima i dosta iskustava koja se ne smiju samo tako odbaciti!

Recimo da su mene osobno sva iskustva koja su ljudi imali na muškatnom orašćiću
daleko odbila od ikakve želje/potrebe/znatiželje da ga i probam...no opet..tek sam se tu susreo sa njim:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Kao i dature...i blablabla inih stvari:bis:

I na takav sam sajt došao..znači nešto mjenjati po meni nema smisla...

SAMO DODAVATI I OBOGAĆIVATI ISKUSTVOM!!!

P E A C E !:maryjane:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
O kako su divne pecurke bih mogao pisati danima. O kako je grozan Lsd je mogao bi pisati mjesecima a probao sam oboje. Lsd ostavlja takav mamurluk i grozotu u stomaku kao i sva hemija da jednostavno nema pomoci a ne mozes ni spavati. Pecurke lijepo pojedes naravno ako pratis sva upustva i ne jedes i ne pijes alkohol i probudis se ujutro kao da se nista nije desilo. Zato jedva cekam da vidim sto ce nam redish napisati.

GreenMan je napisao(la):
Jao genjo al cu te isprasiti kad se sretnemo :punch2: :icon_lol: :icon_lol: :vb_whip: ja sam prvenstveno protiv hemije,ali...neka ljudi glasaju.Ako je vecina za onda mora da ostane i to je to.


Green mozemo obarati ruke da vidimo ko je najaci administrator. Ja jesam mrsav al zato imam ruku od plivanja i waterpola i jos necega.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Vutragenjo je napisao(la):
LEGALIZACIJA
  • Zasto? (ovde treba da napisemo neki dobar text ili da sklepamo nesto sto vec imamo)
evo prijedlog

Sadašnji zakoni ne rješavaju pitanje droga na kvalitetan način.

Kazneni zakon o zloupotrebi droga je neustavan jer krši prava ljudske slobode.

Zakon u suzbijanju zlouporabe droga/
prohibicija donosi više štete nego koristi, kao i u slučaju s alkoholom.

Stavljanje ubojica, pedofila i korisnika marihuane u isti koš je velika nepravda.

Ne postoji razlika između dilera, ovisnika, povremenog uzimatelja i znatiželjnih.

Ne postoji klasifikacija droga.

Mediji također stvaraju još veću konfuziju tako što stigmatiziraju korisnike droga te informiraju površno, senzacionalno i pristrano.

Troši se ogroman novac iz državnog proračuna.

Ionako opterećeno pravosuđe se dodatno nepotrebno opterećuje.

Kanabis ima preko 60 medicinskih svojstava. Koristi(o) se u liječenju protiv migrene... (nadopunite), međutim marihuana je zabranjena čak i ako lijek.
U Americi postoje svega nekoliko ljudi kojima američke vlasti izdaju marihuanu kao lijek.

Kanabis je zahvalna kultura za uzgajanje. Od kanabisa se može dobiti, gorivo, ulje, hrana, tekstil, međutim zbog percepcije javnosti i neprikladnih zakona to je onemogućeno.

Rasta subkultura vidi kanabis kao sakrament, međutim njihova vjerska prava su također uskraćena.


Osim zašto trebalo bi još dodati i kako!
A kako je lako - 1 3 5 7 :)
1 coffe shop
3 grama sa sobom
5 biljaka u stanu
7 DUYPova
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ma lega što se mene tiče može i 5 10 15 20
važno ja da osim što kažemo da ovo nevalja, imamo nešto za što ćemo reći da valja.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Ček, ček...
zašto brisat?!?!?!
Pa ne raspravljamo o kemiji....
Raspravljamo o bilju, informiramo ljude da se ne sjebu s nečim...
Znan da je tamo nered, na BPiŽ, slabo moderiran (radin po cile dane, tako da mi samo vikend ostane), ali imajte razumjevanja prema friškom moderu ;)