Novi sam , trebam pomoć ako može hitno je ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.09.2010
3
0
0
49
Dakle, prijatelj mi je posadia neke biljčice i sad ima veliki problem, nešto ih je napalo i ne zna kako to riješit, rastu mu na balkonu i moguće je da je neka beštija, evo slika pa ako neko zna više volia bi da pomogne ! Hvala !
19092010007.jpg
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
proizvod koji ja koristim ,imas ga kupiti u poljprivrednim apotecama ,zove se VERTIMEC 1.8% INSEKTICID (pakiranje kao kapi za oci, 10ml,staklena bocica) i stavlja se 0.8ml na 1litru vode i s tim se prska svakih 5-7 dana,jer pobije bube ali ne i jajasca,pa kad se izlegu pobije i ostatak...

a bube su TRIPSI... potrazi na netu.. one ostavljaju tako lijep trag po listovima,a u slucaju da nisu one,jer vidim nesto crno na grani, a slika nije prebistra... isti ovaj proizvod pomaze protiv vecine tih malih napasti :)



i sretno.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
mogu napraviti ogromnu štetu, pojedu ti hedove, ja mislim da je to dovoljan razlog za paniku!!

a kolko vidim ni ove biljke baš nisu dobro prošle. rješavajte to jer biste mogli ostat bez toga...

istina nešto se vidi na stabiljki... ta gamad se raširi za tren oka... odvratni su to mali stvorovi....

sretno!
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Ja ne kužim dosta ljudi imaju taj problem kod indoora , kad su vani sve one druge bube pojedu te bube i nema problema, kako lijepo priroda se pobrine za tvoju biljku
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
CAM je napisao(la):
Ja ne kužim dosta ljudi imaju taj problem kod indoora , kad su vani sve one druge bube pojedu te bube i nema problema, kako lijepo priroda se pobrine za tvoju biljku

situacija kod mene loggia, otvoren prozor pri ljepom vremenu, vidjeh valjda sve moguce kukce koji napadaju tu biljku....
svi su nekak nestali sami od sebe ,vecinom kad su bile kise, pad temperature ....
Jedino nisam imao strpljenja s paucima te sam obilno zalio biljku razrjedjenom plantella primom i dobio 90% unistenih listova a i pauka vise nije bilo....
Danas se vide posljedice - mali hedici i svi listovi osim novih malih su deformirani, osuseni,otpadnuti... al nema pauka :)
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
A šteta mogao si u svakoj apoteci kupit biokill našpricat je u razmacima po2 tjedna i iskorijenit ih ... za 6 tjedana se kompletno prirodno razgradi , sve živo ubija i ostaje na listovima nit zalijevanje ga nemože saprati ... ali šteta za biljku :(
 

hrc@

Banned
Banovan
23.09.2010
0
0
0
38
e bok novi sam ovdje i želio bih saditi..:D sve je spremno samo treba posijati a problem je taj sto nemogu naci sjeme.Bili mi iko mogo pomoći oko toga,sam da nije online growshop...unaprijed hvala.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
CAM.... zamisli cinjenicu da sam ja taj problem imao preko 6 mjeseci. Znaci zavrsim grow, izbacim i usisam sve.ne drzim nista nutra po 15 dana ,stavim i evo opet istih buba. Nesto strasno,a to sam si prvi put donio kad sam vutru koja je bila vani,stavio da se susi nutra :/ Ali uz dobre 'ljekove' sve se sredi.

hrc@

buduci da je taj shop i sponzor sita donekle,zabranjeno je reklamiranje na forumu.ali ako odes u google i upises tipa: sjemenke kanabisa.. izbacit ce ti svasta :)