Novi setup HS1 + Apollo 6

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
Pozdrav drugari,

Nadam se da me niste zaboravili, sastavio sam novi setup pa rekoh da se pohvalim ovde dok jos nisam krenuo grow...

Grow Box: Secret Jardin Dark Street 120w [120cm x 60cm x 170cm]
Lampe: Cidly Apollo 6 210W i Grow Northern Holographic Series 1 75W
Ventilacija: RVK125E2-L1 Systemair LTI Duct Fan 340m ³ / h, 125mm [Izduv], Hortiline Clip Ventilator 5W 15cm [Kruzenje]

Zemlja: BioBizz Light Mix
Aditivi:
  • CANNA Bio Vega
  • CANNA Bio Flores
  • CANNA Bio Rhizotonic
  • CANNA Bio Boost
  • CANNA Cannazym
  • CANNA PK 13/14
Ostalo je jos da se naruce semenke i to trenutno nemam pojma koje da uzimam... Voleo bih da cujem vas sta bi voleli da vidite pod ovim setupom. moj plan je da idem sa nekih 4 komada foto...

Jako sam euforican u vezi novog panela koji sam uzeo, a s obzirom da sam nasao i malo vise prostora, morao sam i veci sator da uzmem. Pre sam imao 2 Cidly-ja, tako da mi je ispala kombinacija da prodam jedan i za isti novac kupim GN HS1.

Evo i par slika kako grow trenutno izgleda:
01-compressed.jpg 02-compressed.jpg 03-compressed.jpg 04-compressed.jpg

Pozdrav
 

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
@Himalaya Gold Ma ja imam sirok spektar zelja, nego nemam pojma kod koga da narucim? Probao sam Sweet Seeds, Dutch passion i sensi do sada... U sustini ja bih neku kracu foto varijantu ili kako ih vec zovu f1 :)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Taj panel sam najvise puta pregledavao, čitao dnevnike i pratio zbivanja oko firme. Hologramski difuzor, taj dio me najviše zanima, tko ih radi? Jel počela prodaja ili si kupio polovnog, kako radi taj novi vent,tiho? Daj jos malo o tom predmetu žudnje, fotki nikad dosta. Sretniće!
 

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
Taj panel sam najvise puta pregledavao, čitao dnevnike i pratio zbivanja oko firme. Hologramski difuzor, taj dio me najviše zanima, tko ih radi? Jel počela prodaja ili si kupio polovnog, kako radi taj novi vent,tiho? Daj jos malo o tom predmetu žudnje, fotki nikad dosta. Sretniće!

Difuzor ide zajedno sa panelom, radi ga ista kompanija Grow Northern, imaju vise ja sam dobio sam pokrivenosti 60x90. moze da se naruce i drugi 60x60 i 80x80, ali meni za ovaj novi sator najvise odgovara ovaj koji sam dobio, jer drugu polovinu mi pokriva apollo.

Nije pocela prodaja, ispala mi je varijanta da dam moj Apollo 6 (pre sam imao 2) za isti novac za koji sam kupio HS1 koji je koriscen jedan grow ili ti nekih 2000 radnih sati. ventilator je dosta tih, probacu da snimim da bih ti bolje docarao zvuk ovih dana.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Hvala, vrlo sretni! Nisam znao da možeš pokrivenost birati, odnosno moglo se. Po forumima samo tračevi, te kreće prodaja, te raspalo se drustvo, vidio sam neke ostatke djelova još prodaju, šteta. Znači difuzor je njihov proizvod, kako izgleda kad gledas kroz njega, ima li neke mikro sace ili nešto vidljivo na staklu ili je neki drugi materijal? Vjerujem da ne davim :)
Nešto se u welsu desava ali nema difuzora. zavidim ti pomalo, haha, tko nebi!
Jedva čekam start, ma cijeli grow. :D
 

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
@1310 Da kada narucujes difuzor mozes da izaberes da li hoces da ides na pokrivenost ili ides na prodornost. Znam ista je prica i kod mene na AFN forumu sam pratio jako puno njihovu temu, ti paneli su se cekali tipa godinu dana i jos su kasnili sa isporukom dosta, najavili su da su to jedini paneli proizvedeni sa high end opremom i tehnologijom, i onda kada su na kraju pustili panele imali su astronomsku cenu, posto mi se nije davalo toliko novca jer bi me dva ta panela izasla 1000e uzeo sam Apollo i sada sam konacno naleteo na ovaj za dobru cenu :D

Sto se jos difuzora tice kada gledas kroz izgleda kao mlecno staklo mada ga nisam stavljao pod mikroskop. :ajnstajn:

Sta se to u welsu desava nisam te skapirao? :D

Veruj mi ni ja sam ne mogu da docekam da krenem grow :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
U welsu je krenula nova firma, slicna filozocija, pokupi naj komponente, bazdari i imas hi-end. Pretpostavljam da ce tog sad sve više biti, brzo oni manufakturu slože.
Svemirac, svaka čast na trudu i poduzetnosti, mogu samo nagadjati koja je to euforija bila kroz kontakte, prodaj-kupi, cekaj, jos čekaj i stigao napokon. Još i povoljno, bravo!
Za Apollo mislim da nemaš zamjerke, vrhunsko svjetlo jel? Tako i izgleda. Svemirski!
Neda mi mira taj holografski difuzor, hm mutno staklo, još biraš dubinu ili raširenost, za poludit. Skicni malo kroz mikroskop, možda se nešto vidi. :zvizd:
Javim za welsane kad najdem link :wave:
 

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
@1310 Apollo je vrhunsko svetlo samim tim po sebi sto je totalno modularno i uvek mozes lako da zamenis ako nesto krene po zlu! Jos sam im ja narucio custom spectrum koji sam sastavljao po HS1 i MS006/004 of GN da ima vise crvenih i plavih a izbacio sam sve one druge boje sto oni guraju, stavio sam 2 diode UV u srednja dva modula, a ostala 4 imaju po jednu IR lampicu.

obavezno mi javi za welsane, jer ako oni isto izbace neki unit sa malom potrosnjom, razmislicu da prodam i apollo :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Frende, :( nemrem naći, izlaze mi razne manufakture iz welsa, led su svi al ne rade grow panele. Ceprkat cu i dalje, naici će. Kako je to jednostavno kod brita, otvoris neku djelatnost, dal pab ili comp shop, par godina se zabavljas time i mjenjas djelatnost, naravno ne mozemo generalizirati, pabovi se rentaju, vele u Londri, 4-5g i fajrunt ides dalje, drugi dolaze i svima ok. Ovdje je sve tako tromo. :confused:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: anunnaki_

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Hs1 je vrh i može se naći za dobre novce,taj difuzor im ja mislim najčešće odlazi te se on mijenja svakih par growova koliko se sječam,a nije nešto jeftin.Prošlo več dosta vremena odkad sam se zanimao,zaboravio.
Al sve u svemu Svemirac,opremio si se jako dobro,bit će to bomba jednom kad kreneš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: anunnaki_ and 1310

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
I ja sam ovo ganjao ali u medjuvremenu naletio na hansa pa me skrenulo u drugu, jeftiniju stranu...
 

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
Pozdrav drugari,
@Felt sto se tice difuzora, nema tu sta da ode to je jedno staklo ili pvc, kao socivo na normalnim panelima... naravno ako ga pocepas onda moras da ga menjas...
@Himalaya Gold Da da taj link sto si postovao je bio njihov partner (od Grow Northerna) ali su oni prekinuli saradnju jer Grow Northern ima uvek odlaganja sa isporukom... CrazyLeds su ustvari Dutch Passion i oni su pokrili prodaju u evropi, a Grow Northern UK i Ameriku.
@deda Hans je super panel za tu kintu, i ja sam razmisljao o hansu ali ovo je uletelo kao kec na deset! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank