"Novi svjetski poredak"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.05.2012
27
0
0
32
Evo nedavno me pukla neka inspiracija za ovaj tekstić, možda bi i bilo i kvalitetnije uz malo THC-a ali j*** ga kad je ovdje takva ekstremna suša nastupila da to nije normalno, a sa uzgojem tek počinjem...
Ovo je tekst:

Da mi netko dozvoli da promjenim zakon i klasifikaciju droga, to bi ovako izgledalo:

Nikotin, kokain, heroin, amfetamini i slična sranja koja izazivaju fizičku ovisnost su ilegalna te je posjedovanje, izrada, nabava, prodaja blabla zabranjeno i kažnjivo djelo. (Samo da pripomenem, duhana sam se i ostavio nakon jednotjednog "vutra-maratona".)

THC. (Šta reći?) Pakovanja po 20 džojica pod blednovima poput zelenog Marlboroa, Marlboro Green 100s, zeleni Ronhill, zeleni Walter i sl. ali naravno to nikako ne sprječava domaći uzgoj... ili u kesicama za čaj (npr. Franck Vutra-čaj u pakiranju sa 20 vrećica). Naravno, zbog opojnih svojstava, zabranjeno konzumirati prilikom vožnje, na poslu i sl. - nešto tipa duhan trenutno ali uz izmjene.
U medicini, THC mijenja preko 70% lijekova tako da je većinski asortiman apoteka sada zapravo THC ulje.
Gore je spomenuta ilegalizacija nikotina - zato postoji beznikotinski negnojeni duhan (poznato je da je duhan još štetniji i kancerogeniji upravo zbog gnojenja u industriji).

Energija koja se beskorisno trošila na suzbijanje marihuane sada se fokusira na educiranje pozitivnih strana iste - npr. besplatni tečajevi "Kako kvalitetno rolati", vrtlarska radionica "I ja sadim svoj kanabis" ili individualna pomoć pri uzgoju su uobičajeni.

"Pravi" halucinogeni - DMT, psilocin/psilocibin, LSD - su pod kontroliranom prodajom (stariji od 18, pokazati osobnu itd.), a raširena je njihova uporaba u psihoterapiji, a dobivaju se i na recept. Nije čudno da pacijenti u apotekama kupuju gotovu mješavinu za ayahuascu (DMT), bočicu LSD-a i mikrogramsku kapaljku, ili čarobne gljive.
Salvia Divinorum također spada ovdje i prodaje se i u obliku ekstrakta, ali se zbog svoje specifičnosti ne koristi u psihoterapiji.

MDMA - nemam pojma gdje da ga strpam - možda u ovu gornju grupu ali da se konzumira sa puno antioksidansa da sprječi oksidaciju serotoninskih neurotransmitera (budući da je ta oksidacija opasnost MDMA-a, a istraživanje su pokazala da antioksidansi tipa vitamin C to smanjuju ili čak blokiraju i time ujedno i eliminiraju post-MDMA depresiju)?




Naravno da ovdje ima manjkavosti i da bi netko drugačije preustrojio ovo, a i nadodao hrpu drugih tvari, ali to je neko moje stajalište uz malo humora, nije mi bio cilj nikoga uvrijediti, nego samo da podijelim neko svoje stajalište. Također, skužio sam da ne volite baš kad se spominje kemija, evo u mom tekstu jedina kemija je LSD i MDMA (s tim da je LSD polusintetik), ostatak je priroda :D
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Ha, koji prvi post, dobrodošao na forum :signs046:
meni se sviđa ovo kako su nizozemci uredili, tj sad ukidaju ali nije bitno za ovu temu.
Kontrolirana prodaja i uživanje na određenim mjestima te doma koliko tko voli, čisto da se mladima maksimalno oteža da dođu u doticaj s vutrom prije nego li postanu punoljetni
Ostalo je Ok, sve na lomaču što stvara ovisnost :thumb:
 
01.05.2012
27
0
0
32
Hvala ;) (inače, nije prvi post, ali izgleda da forum ne broji postove tamo u predstavljanju).

Pa naravno, fokus bi se trebao prebaciti na pravu opasnost, a ne da nam vutru zabranjuju... Al za to je sve kriva naravno Amerika koja je to napravila zbog industrije...
Srećom ponovo su počeli govoriti o ublažavanju zakona, opet se tu ubacuje HDZ sa svojim govorom "Jedan dim i za dvije godine ležiš predoziran u prvoj grabi" (isto mišljenje nažalost ima i moja stara), ali nadam se da će Kukuriku održati bar to jedno predizborno obećanje.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Osobno sam protiv bilo kakvog ograničavanja ljudske slobode. "Kontrola" se može uspostaviti samo i jedino edukacijom. Besposleni i neobrazovani (napunjenih glava dezinformacijama) mladi ljudi sa masom problema na leđima pribjegavaju zloupotrebi droga, bilo da se radi o sintetičkim ili prirodnim supstancama. Sva lova koja se troši na borbu represijom se treba preusmjeriti u edukaciju, a ograničavanje svesti na minimum. Bilo kakva kriminalizacija upotrebe bilo čega ne vodi nićemu pozititivnom. Pogledajte samo prohibiciju alkohola i sve će vam biti jasno.
U svijetu kakav ja zamišljam nema kažnjavanja korisnika, proizvodnja se kontrolira samo i isključivo radi postizanja visoke kvalitete, a distribucija se odvija na fer principima, bez astronomskih marži.
Potencijali svake prirodne sirovine se iskorištavaju do maximuma, a proizvaodni procesi su osmišljeni kao samoodrživi, uz vrlo malo otpadnih tvari.
Mogao bih nastaviti u nedogled ovako nabrajati. Dok god smo skloni kažnjavanju svega što se kosi sa našim osobnim načelima, ovakvog napretka neće biti. Dok god smo fokusirani na profit, zaboravimo na bilo kakav napredak.
Toliko od mene na ovu temu :wave:
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
Generalno novi svjetski poredak koji je na snazi vec više stoljeca ima potpuno druge planove....kontrola na svim razinama/upravljanje

Reduciranje stanovništva i pameti odvija se tako što te zatruju do te mjere da ne crkneš odmah nego da se ljeciš i trošiš uzaludno pa tek onda da nestaneš...u međuvremenu dok živiš si glup jer si ovisan na svim razinama pa "nemaš vremena" za živjeti svoj život i biti koristan kako sebi tako i zajednici u kojoj si prisutan,u zadnih nekoliko desetljeca pojam ljudske gluposti i tuposti je na vrhuncu.

Kad je konoplja u pitanju stvari su jasne....demoniziranje do mjere straha koji je sveprisutan no mazohisticki mutant reptili ne razumiju pojam prirode koja je spremna i koja ce ponovno evoluirati u obliku više covjekove svjesnosti htjeli to ljudski tumpeci ili ne taj proces traje vec od pocetka 80 tih kroz novu generaciju djece/ljudi koji drugacijim ocima svijet i život gledaju....moje djete ja koji sam "širom otvoren" ponekad štopam nakupinom a sve više ostacima degenerativne nametnute sveprisutne gluposti...ne želim ni znati što se događa sa djecom u zajednicama sa motom use/nase/podase...

Ne želim dalje pisati...hvata me osjecaj /ljutnje/ogorcenosti/ludila u jednom...
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
swib je napisao(la):
"Pravi" halucinogeni - DMT, psilocin/psilocibin, LSD - su pod kontroliranom prodajom (stariji od 18, pokazati osobnu itd.),

Ako bi se svim starijima od 18god. dozvolilo da gutaju LSD ne bi bilo dobro :pilot
Mada sam i sam vrlo mlad dosao u kontakt sa LSD,i zbilja nikad nisam imao bad trip,cak naprotiv. To ipak nije droga za svakog. Samo kad se setim ( a to se sigurno i mnogima od vas desilo ), kakvih je scena bilo kad bih izvukao samo neku dobru vuvu i zamotao. Ljudi su znali da povracaju,padaju u nesvest,paranoisu,umiru itd...

e sad...
zamisli takvim ljudima da das LSD,pa to bi bilo krvavo...
 
05.03.2012
19
12
0
32
Jako diskutabilna tema..
Ima mnogo stvari za reci,ali to su samo nasa misljenja..ne mozemo uticati mnogo na druge,a pogotovo na ljude sa "visim cinom"..nedostizni su..
Na nasu veliku zalost,mozemo samo da se prepustimo sistemu ili da idemo protiv njega..ako se prepustimo - propali smo u napred,ako idemo protiv njega - propascemo..kad tad..
S' obzirom na to da imamo samo jedan zivot,msm da bi trebali da uzivamo u njemu..i da uzivamo u okruzenju..zato zapalite dzoint i pustite mozak na otavu xD
Pozdrav!
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
Fotografija0718.jpg



Jutros preuzeta i friško oprana majica koja se na balkonu suši za ovo ljeto..he he što stariji to luđi..kako se kaže "malo nas je al smo govna" he he....