Novokomponovani narodnjaci iz 70-ih i početka 80-ih

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Pa, mislim, o svakojakim muzikama je bilo reči, ali o ovome, pa redno je.
Vidite, svako normalan bi rekao da je to bullshit, i pošto normalnih na ovom sajtu nema (O.K., gotovo da nema), ovo je pravo mesto da malko razglabamo o tome.
Mnogo mi je mučno kad vidim na Tv neke kvazi likove koji počnu da se proseravaju kako slušaju te ovo te ono, a mnogo vole Jazz (koji su u najboljem slučaju čuli u nekom klubu gde su ih odveli jer je to "in") a od narodne vole izvornu narodnu (pri tom misleći da je izvorna "Od izvora dva putića") i koji jedva čekaju da upadnu na neku žurku gde se radi turbo-Balkan-Teheran-folk i gomila šmrk-belog. E takvim ljudima kad neko spomene, npr. Šabana Šaulića ili Miroslava Ilića, oni kažu "seljaci, fuj", a nisu nikad ni pokušali da čiju (kamoli razmisle) o muzici uz koju su ovi pevali pre više od 25 godina.
Stvar je u sledećem: U to vreme je glavne zvezde (pa i one nešto niže) pratio celokupni Narodni orkestar Radio Televizije Beograd (u svojstvu PGP RTB) ili slične postrojbe u Sarajevu. To je nekih 20-30 ljudi koji su stvarno svirali svoje instrumente. Let 3 nisu za džabe obradili Šabanovu "Dođi da ostarimo zajedno". Takve stvari ne treba slušati na 2 mala zvučnika iz comp., treba to razvući na pun Hi-Fi stereo.
U istu klasu stavljam i rane radove Kiće Slabinca i Miše Kovača.
Svuda se tu čuje mnoštvo instrumenata. Zanemarite text pesama (ako vas to nervira) i uživajte.
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Tripco,slažem se s tobom skroz,meni se isto sviđaju stari narodnjaci,al baš narodnjaci a ne turbo folk i te suvremene komercijale,Šaban mi je car,ma da je i on sad počeo bacat malo na ove ostale s nekim novim pjesmama,imam doma hrpu kaseta od šabana,Halida,i još nekih da ne nabrajam sad...al čudi me što nisi spomeno Hanku Paldum...ona je prava isto...:b_woot:
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
[youtube]uMXG7zgRmgA[/youtube]


[youtube]cbZTPUcnjZU[/youtube]


[youtube]oQceMrrTK74[/youtube]


[youtube]BayvP5xLN8s[/youtube]


[youtube]KGC_8-YE5Tk[/youtube]


I evo nekeih seljačkih za dušu...haha najjače su...

[youtube]EXhP0jEwrEk[/youtube]


[youtube]zgSjKyUPgCY[/youtube]


:icon_mrgreen:
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Pa uglavnom si u pravu...Fejkera mnogo ima...
Narodnjake od pre 20 godina mogu poslusati,ne puno ali mogu...Ok je...
Ali brate samo na rec Grand show glava me zaboli...
Iz dana u dan sve je vise pevaca koji sire svoji popularnost preko granda,sastavljjuci pesme od 2 recenice koje ponove 25-30 puta...
Roditelji salju svoji mladu decu u smrdljivi grand show kao da postanu neko i nesto...Brukaju se pred kamerom,i cela drzava gleda te snimke,a te roditelje boli uvo za to...
Mlada zenska deca(14-18god) se prijavljuju za audicije,u mini suknjama koje pokazuji i najintimnije delove tela...Da li su primljeni zavisi od toga koliko su lepo mesali guzom i sisama,a ove malo stariji promene ceo studio na njima...
Stvarno neznam sta misle majke i ocevi te dece,kako ih nije stid...
Sasvim je u redu slusati stariju folk muzikum,ali ove trenutne gluposti po grandu...mislim stvarno trebas biti glup da ne skapiras pesmu...Evo par primera:


"Ti imas cerku,ona je zensko"...

"Ti si cerko tatin sin"...

Daj bre ljudi pa to nije normalno...:thumbsdown:
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Haha,ne moraš ni govorit,to su samo hrpa seljaka,govore sami za sebe...
Koji idioti seljački glupi,Đogani...hahaha....i Dragana Mirković je bila normalna,al brate sad je ***** teško smeće,tamo nešto život moj,aaaa bože isuse sere mi se kad čujem takve stvari.........:kackepieksen:...Zvezde Granda...:kackepieksen:

"Napravi mi sina".....joj koje gluposti..dara bubamara,goga sekulić,seka aleksić,još i nisu ti pjevači najgori (ako se tako mogu nazvat) nego su gori oni što ih slušaju,pa po drugima seru kao ovo ono rock je sranje ovo ono pank iz ded,njih treba ubit ko zečeve,ajd ne kažem za ove koji to slušaju pa makar poštuju druge....al brate takva govna ko što oni slušaju to ne možeš slušat nikako....:shit2:
Al drago mi je na netu naletit na neke pametne ljude,al brate kad vidim onakve seljandure,svi šminkeri do šminkera,ovo ono frizurice,cipelice,šulja uska ono frajer,još nabaci rokezicu i hopa idemo u život jea hvatat koke...:thumbsdown: