Nuklearna... opasnost?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Tražim po forumu baš i vidim da nitko nije pisao o trenutno aktualnoj temi Japana.
Čitam danas okolo po intenetu baš sam se zainteresirao, eksplodiraju reaktori u Fukoshimi, curi radijacija, zračenje..

Našim novinama ne vjerujem pretjerano jer su dosta kontradiktorne jedne drugima i pišu vijesti samo da se bolje prodaju a katastrofa i panika se prodaje više nego vijest da je sve pod kontrolom.

Uglavnom, koje je vaše mišljenje o svemu tome, hoće li to zračenje stići do nas i u kojoj mjeri (pošto se već neke europske države pripremaju za to koliko sam pročitao, ali kažu da za hrvatsku nema opasnosti)?
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Samo cu ti reci da bih ja ovima iz 24 sata zabranio rad jer mi je vise dosta gluposti koje oni pisu, nikada ne kupim novine nego onako u prolazu procitam u kaficu. Oni sire nepotrebne dezinformacije konstantno. Sto se tice nuklearne opasnosti ja mislim da nam vlasti(VLADA) nece nista reci sve do zadnjeg trena da smo gotovi, da sto dulje ostanemo mirni. A onda ce pustiti obavijest na svim kanalima da se drzimo svi skupa.. ako do toga dode..!!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja mislim da če sranja tek početi. Ovo bi se moglo rastegnuti sve do famozne 2012. godine šta konačno i nije daleko.
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
daaj ne budite praznovjerni :icon_cry:
Japan je inace jako potresno podrucje i bilo je ocekivano da ce jednom doci do jaceg potresa,sva sreca da imaju razvijenu tehnologiju i sve i uvelike su bili pripremljeni za ovako nesto(konstrukcijom zgrada..itd)
Sposobni su oni uspjet ce sprijeciti opcu katastrofu i ohladit ce te reaktore..nadam se:sad2:
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Haha znao sam da ce bit "apokalipticnih" komentara xD
Ma mene vise zanima sto ce bit sa elektranom i tim zracenjem nego kad ce svijet 'propasti'

citam okolo zanima me, kazu da ce doc do nas, ali da razina zracenja nece biti zabrinjavajuca i to :/

EDIT: @zuz1 a hladili su i 3. tako pa je i taj eksplodirao.. Neznam ne izgleda mi dobro pogotovo za jadne ljude u japanu i okolnim drzavama posto cak i u rusiji raste radijacija dosta
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
Jučer sam gledao na zalijanskoj televiziji emisiju gdje se pričalo o tome,i govorio je neki bolesni mega-genij,on je rekao,da i AKO dodje radijacija do nas,to će bit mizerna količina,on je točno objasnio tamo koliko su gubici radioaktivnosti,i uglavnom došlo bi svaki 142 milijarditi dio,bez zajebancije....tako da se ja ne brinem,više me mući krško,francuska i tako,ako tamo rokne,onda nam je svejedno!
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
sad odma cim se dogodila katastrofa u Japanu svi razmisljaju "a sto ako se nama dogodi" pa tako sad ovi prosvjedi u Francuskoj zbog nuklearnih elektrana itd
moglo se i prije razmisljati nego sto se sve to sagradilo,sad je malo kasno,ali ne prekasno po meni
ali cinjenica je da je Japan potresno podrucje i da je i bilo za ocekivati da ce se ovako nesto dogoditi,dok u Francuskoj i Sloveniji su ipak puno manje sanse
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
ma di je Japan, to je ispod nas dole... a nije se nikakva velika katastrofa još dogodila, nije eksplodirao reaktor. hlađenje zakazalo i jebiga, malo je procurilo van...mislim da nema razloga za zabrinutost IMHO.
boz :sun2:
 

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
evo merkelova gledam nesto oce da zatvori zapravo pogasi neka stara postrojenja po nekim pokrajinama...bas joj hvala sto brine za opstu sigurnost...sve su one blizu i japan i krsko moje misljenje
 

oldbulllee

Aktivan Član
21.11.2008
93
1
0
43
sad kad krenu govna sa ekonomijom, ima da se cudimo. na zalost.... jbm ti globalno selo itd... ali ovakva katastrofa u japanu danas ima da se oseti i u nas bez brige.