numerologija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
Vjerujete li u vezu izmedju brojeva i ljudske osobnosti ?
Danas se numerologija vise ne smatra dijelom matematicke znanosti, iako je bila jako popularna kod ranih matematicara. Povjesnicari vjeruju da je numreologija integracija ucenja starog Babilona, Pitagore i njegovih sljedbenika astroloskih principa helenisticke Aleksandrije, ranokrscanskog misticizma, okultizma ranih Gnostika i hebrejskog sistema Kabale. Zapisi indijskih Veda, kineski "Krug Mrtvih", i egipatska "Knjiga Vladara Tajne Kuce" (Ritual Mrtvih); jaki su dokazi za tisucljetno postojanje numerologije.
U nekim slucajevima numerologije, ime i datum rođenja koriste se kao sredstva analize i definicije karaktera ljudi.
Postoji uvjerenje da su svi predmeti materijalnog svijeta u nekom odnosu s devet planeta. Za numerologe, planeti se utjelovljuju u ljudskom obliku te ih oni promatraju izbliza kao dio kozmičke igre. Za numerologa postoji samo devet brojeva od kojih se rade svi proracuni materijalnog svijeta. Svi brojevi iznad 9 su puko ponavljanje. Nula u numerologiji nije broj i nema vrijednosti, vec se smatra simbolom vjecnosti.
Kada su brojevi kompatibilni, u covjekovom zivotu ima vise sklada. Ponekad ljudi promijene svoje ime i stav svijeta prema njima se promijeni...?!
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Ne znam, i ne vjerujem u nekakvo ekstra značenje numerologije. Ne vjerujem da broj našeg datuma može odrediti nas u ikakvom smislu. Iako, jedino možda što može je odrediti naš sretan broj, odnosno, broj za kojeg vjerujemo da nam je sretan.

Područje brojeva od 1-9 postoji samo zato jer nitko nije izmislio još jedan broj. A ni kinezi, ni egipćani ili drugi koji su postojali nisu koristili ovaj naš kalendar u mjerenju kretanja nebeskih tijela. Tako da ako su i postojala neka načela u svemu tome vjerovatno su se izgubila u promjeni načina brojenja vremena.

No opet, da se neke poveznice između mjeseca rođenja i karaktera ljudi ne mogu pronaći, bilo bi glupo govoriti. No to je možda i zato jer kada pričate s nekim o njegovom horoskopskom znaku dok je možda još mlad i nezreo, te mu kažete kakav je taj znak u biti, ta osoba počme cijeniti te osobine, i sama u biti možda i nesvjesno postajati kao taj znak inače...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ja sam čito da su 3 6 i 9 neki zajebani brojevi
tesla je reko nešt u stilu kad bi znali snagu tih brojeva onda bi znali snagu svemira, ili tako nešto.....
 

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
JaSamZa je napisao(la):
Područje brojeva od 1-9 postoji samo zato jer nitko nije izmislio još jedan broj.

Matematika i astrologija su usko povezane.
Brojevi od 1 do 9 postoje zbog broja planeta u nasem suncevom sustavu (9), za koje se vjerovalo (vjeruje) da imaju posebnu energiju te da njihov polozaj utjece na svakog od nas.
Prihvatljivije je razumjevanje ljudskog ponasanja kroz astrologiju. Njezin su jezik planeti, znakovi, aspekti … a temelj jedinstvo čovjeka i univerzuma. Ima nesto u tome..

Danas je tesko reci, jer se izgubio pravi smisao i sve se svodi na razinu jeftine zabave i lake zarade.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ja sam uvijek zaziro od astrologije, numerologije, i tih stvari jer sam brijo kak je to neko čaranje,
od nedavno sam se zainteresirao za tzlokin (kalendar sinkroniziranja sa frekvencijama planeta) , jedan od 20ak (mislim da je točna brojka) načina praćenja vremena koje su maye prakticirale
evo neki link ak nekog zanima
http://www.maya.com.hr/
 

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
Da to je isto neka vrsta horoskopa utemeljena na astrologiji i numerologiji, samo sto nam je prihvatljivija jer je nastala u posve drugacijem vremenu i imala je drugaciju svrhu.
Maye govore da smo svi rodeni pod utjecajem jednog znaka (glifa, simbola) i jednog broja koji opisuju energije s kojima smo dosli u ovaj zivot i koje dalje razvijamo. Svakom glifu pridodana je određena planeta pa tako mozemo pratiti planetarne utjecaje tijekom razlicitih dana. Pomocu Mayanske astrologije i kalendara mozemo određivati povoljne i nepovoljne dane za poduzimanje aktivnosti te periode u kojima su energije univerzuma nama naklonjene odnosno nenaklonjene.

mandalamaya.jpg


Samo mi treba neko uputstvo za koristenje kalendara i mugu u akciju :p
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
one bijele crte u zelenim poljima što čine krug je iz I Chinga neznam koliko je to povezano s tzolkinom