Nutrijenti i vasa biljka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.087
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Dušik. N je najčešći nedostatak kanabisa u zatvorenom prostoru ili van. Prvi znak je postupan, jedinstvena zutilo od velikih, manjih listova. Nakon što je list zut, područja čine kao suho lišće na zlato ili hrđe boje. Simptomi koji prate N nedostatak uključuju crvene stabljike i peteljki, manje lišća, sporog rasta, i manju, prorijeđena profila.

Rješenje po gnojidbe s bilo topljivog N gnojiva ili s potpunim gnojiva koja je visoka u N. Ako je vaša dijagnoza je točna, neki oporavak trebao biti vidljiv u tri ili četiri dana. Novi rast će biti puno intenzivniji i nove stabljike i peteljke će imati normalnu zelenu boju. Krovom, trebali očekivati ​​biljke treba gnojidbu nekoliko puta tijekom rasta. Nakon biljka pokazuje nedostatak N, trebali oploditi redovito održavati zdrav i snažan rast.

Fosfor. P nedostatak karakterizira sporo, a ponekad usporava rast. Lišće ukupni su manji i tamno zelene, crvena boja se pojavljuje u peteljkama i stabljikama. Lišće također može razviti crvenu ili ljubičastu boju počevši vene donjoj lišća. Općenito vrhovi većina plojkama na donjem dijelu biljke umrijeti prije nego što lišće izgubiti boju. Niži lišće polako požute prije nego što umru. Rješenje s bilo topiv P sadrže gnojiva. Zahvaćeni lišće ne pokazuju previše oporavak, ali biljka treba razmetati se, a simptomi ne napreduje.

Kalij. Često, K-manjkav biljke su najviša i pojaviti se biti najsnažnija. Počevši na velikim nižim lišća, vrhovi lopatica smeđe i umrijeti. Nekrotičnog područja ili točke formira na lopatice, osobito duž marginama. Ponekad listovi su poprskana sa chlorotic tkiva prije nekroze razvija, a lišće izgleda blijedo ili žute boje. Crvena stabljike i peteljke pratiti kalija nedostataka.

K nedostaci mogu biti tretirani s bilo gnojiva koja sadrži kalij. Drvo pepeo otopljeni u vodi su zgodan izvor. Oporavak je spor. Novi rast neće imati crvenu boju, a lišće će prestati uočavanje nakon nekoliko tjedana.

Kalcij. Ca nedostaci su rijetki i ne javljaju ako ste dodali bilo limete spoj ili drva pepeo. Ali Ca je dodao prvenstveno za reguliranje kemiju tla i pH. Pobrinite se da dodavanje vapna u tlu smjesa prilikom dodavanja gnojiva, pamučno obrok, ili druge kisele bulk gnojiva. Višak kiselih tala aditiva može stvoriti Mg ili Fe nedostatke, ili vrlo sporo, usporava rast. Lijek dodajući jednu žličicu dolomitičnih vapna po litru vode dok pokazati biljke obilježio napredak. Folijarna prehrana je najkorisnije dok tlu kemiju dosegne novu ravnotežu.

Sumpora. S nedostaci ponekad može biti zbunjen sa N nedostataka, a može se pojaviti i zbog viška drugih hranjivih tvari u tlu rješenje. S deficiency simptomi obično počinju na vrhu biljke. Tu je opće žutilo novih listova. U loncima, cijela biljka može izgubiti neke zelenu boju. Oba S i Mg nedostaci mogu biti tretirani s istim spoja, Epsom soli, ili kupanja soli, koji su jeftin i dostupan je na drogerijama.

Magnezij. Mg nedostaci često se javljaju u hidroponska smjesa, budući da mnogi inače sve namjene gnojiva ne sadrže Mg. Mg nedostaci javljaju u smjesama koje sadrže velike količine kalcija ili CL. Simptomi nedostatka Mg javljaju najprije na donjim listovima. Tu je kloroza tkiva između vena, koje ostaju zelena, a počevši od savjeta oštrice umiru i obično rotor gore. Ljubičasta boja se nakuplja na stabljike i peteljki.

Najprije primijetiti Mg simptome na vrhu biljke. Lišće u rastu pucati su lipe boje. U ekstremnim slučajevima, sve lišće pretvoriti gotovo bijelo, sa zelenim venama. Priuštite Mg simptome s jedne polovine žličice Epsom soli na svaku litru vode, i vode, kao i obično. Vrh ostavlja oporaviti svoj zelenu boju u roku od četiri dana, i sve, ali najviše oštećeni trebao oporaviti postupno. Nastavak oploditi s Epsom soli po potrebi dok su biljke cvjetnice dobro.

Željezo. Fe je vjerojatno da će biti manjkav, kada je tlo vrlo kisela ili lužnata. Pod tim uvjetima, željezo postaje nerješiv. Lijekovi uključuju podešavanje pH prije sadnje; dodatak zapušten vode, ili vožnje čavao u kljun. Komercijalni Fe pripreme su također dostupni. Ako je tlo kiselo, koristite kelirani željeza, koji je dostupan na biljke pod kiselim uvjetima. Simptomi se pojavljuju prvi na novim rastućim izbojaka. Listovi su chlorotic između venama, koje ostaju tamno zelena. Željezo simptomi su obično najistaknutiji na rastu mladica.

Mangan. Mn nedostatak pojavljuje kao chlorotic a zatim necrotic mrlje lišća tkiva između vena. Oni obično se pojavljuju na mlađim listovima, iako mogu pojaviti mrlje preko cijele biljke. Mn je prisutna u mnogim sve namjene gnojiva.

Bor. Simptomi nedostatka B prvi put pojavljuju na uzgoj mladica, koji umiru i okrenuti smeđe ili sivo. U puca se može pojaviti "spaljeni". Siguran znak bor nedostatak je da, kada rastući vrh umre, bočni pupoljci će početi rasti, ali će također umrijeti. B nedostatak može ispraviti primjenom borne kiseline, koji se prodaje kao otopinom u bilo apoteci. Koristite jednu žličicu četvrti po litru vode. Oporavak se javlja u nekoliko dana s zdrav rast novih izdanaka.

Molibdena. Mb je lako dostupna na neutralnom ili alkalna pH. Mb je bitan za metabolizam dušika u biljci, a simptomi mogu biti maskirani za neko vrijeme kad N gnojiva se koriste. Tu je žutilo lišća na sredini biljke. Mb uključena je u mnogim sve namjene gnojiva.

Cink. Zn-deficiency simptomi uključuju kloroze od lišća tkiva između vena. Žutice ili bijela područja započeti na marginama lišća i peteljki lista. Više određeni simptomi su vrlo male, novi listovi koji također mogu biti upletena ili uvijen radijalno. Pocinčane nokti mogu biti pokopan ili guraju u kljun. Komercijalni pripravci cinka su također dostupni.

Bakar. Cu nedostaci su rijetki, budite oprezni da ne zbunjuju svoje simptome s onima overfertilization. Počevši s mlađim lišća, koje postaju nekrotično na petiljki lista i marži, lišće će se pojaviti nešto šepati, te u ekstremnim slučajevima cijela biljka će uvenuti. Priuštite po folijarne-prskanjem s komercijalne fungicida kao što CuSO 4.


p.s- ovo je prevedeno sa engleskog ako neki admin/moder vidi koju gresku nek slobodno edita moj fail..
 
20.03.2012
7
0
1
Ima li itko iskustva sa umjetnim gnojivima petrokemije poput urea n 46 , kan , N-P-K koji su lako dostupni. Mogu li se koristiti za naše uzgoje?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
nemoj ni pomišljati na ta gnojiva u granulama, to bi spalilo biljke istoga trena...
 
25.08.2012
8
0
0
37
hm,ja sam kupio urea n 47 i sada se razmisljam da stavim,ali reko mi frajer u ljekarni da samo stavim malo dalje od biljke i da joj nece nista biti i pokrijem zemljom,i kupio sam folifertil t 12 4 6 jucer sam posprico po biljcicama prvi put pa cemo vidit kak ce reagirat,stavio sam oko 5ml u 650ml vode trebalo mi je 10min to ispricam to po biljkama i nemoguce je da sve ostane na njima,pa mi to malo cudno dali dobro radim,biljke nemaju ni mjesec dana nemaju jos puno listova zato kazem da je nemoguce svih 650ml vode pospricat na listove male stabljike ode dosta sa strane
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
a gde zuris sa tako mladim biljkama, sta si naumio, da imas 5 metara stablo sa dve kile hedova... taj 12-4-6 koristi po uputstvu, al sacekaj da biljka prvo malo ojaca i razvije se lisce, cemu zurba, nece umreti ako je odmah ne djubris
 
25.08.2012
8
0
0
37
bar 10 metara hehehee,salu na stranu,citao sam na forumu prva tijedna da se ne gnoji da joj netreba i onda 5ml pa se poslje postepeno povecaca kako ona raste,moja je sad u 4 tjednu pa sam pomislio malo joj nece skoditi i sad je opet necu gnojiti 10 dana,prosle godine moj prvi grow ikada je uspio sa obicnom zemljom i bez gnojenja bez iceg samo zalijevanje vodom i ljubav prema biljci i imo sam oko 300-350grama, prijatelj stalno pilalo uzmi tu bocicu u mom slucaju folifertil i imat ces duplo vise i sad sam ga poslusao ove godine pa cemo vidit