O travi (drogama) u saboru i Otvorenom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
Dakle, ako ovo nije prilika za intervenirati neznam sta je... Dolazi do izmjena zakona ocito nekih, i rasprava je pokrenuta, trebalo bi dostaviti informacije ljudima i predlozit neke modele djelovanja ljudima koji su za dekriminalizaciju. Da ili ne? Cisto dostaviti informacije da se ljudima koji su ocito za neke promjene da im se i dostave argumenti... Jer gledam drugu stranu koja je protiv droga jer su one loshe i izazvat ce smak svijeta kako jednostavno suzbija tipa stereotipnim sprehama a frajer nema informacije da im se suprostavi... Pa bilo da se radi o clanku od Ivone Zivkovic ili enormnoj kolicini materijala koji imate na sajtu ili nesto trece, ako nece nitko pa ja cu covjeku poslati mail i dostavit mu informacije pa ako je netko voljan pomoci mi u kolektiranju materijala da se to napravi kako treba pa da actualy i nesto ucinimo konkretno a ne prelijevamo iz supljeg u prazno bi bih veoma zahvalan.
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
eve ovako ce da bude,rekla kazala drugo licejednine blaaa, trt-milojka:icon_lol:
[video=youtube;pQrFQ_By0vU]http://www.youtube.com/watch?v=pQrFQ_By0vU[/video]
 
03.05.2009
14
0
0
29
Cuo sam nes o tome danas na radiu u jednam malom ducanu sa carapama... prodavacica i ja smo se pogledali , a podsmijeh na njenom licu mi je odmah odao njezinu malu tajnu... A onda su na radiu nesto rekli da u hr ima preko 150 000 korisnika marihuane na kaj je ona rekla: "samo"...
Bas mi je to bila nekako ljepa scena.

Da se vratim na temu
Bandic i SDP su za dekriminilizaciju dok se ZDP zestoko protivi

Budite sjesni toga da ako nastupi dekriminilizaacija cijena trave ce se spustiti ispod 300 - 350 kn 10 g... NICE
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
vrtlar je napisao(la):
Pa bilo da se radi o clanku od Ivone Zivkovic

Samo to nemojte ni slučajno, ak se tako nešta radi treba poslati objektivne informacije a ne dezinformacije kakvih kod Ivone ima hrpa, također je ton kojim piše krajnje neprikladan
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
ne slazem se s tobom vezano za ivonu zivkovic i dezinformiranje.. ti vishe sta je taj clanak iznimno kvalitetno napisan...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
vrtlar je napisao(la):
ne slazem se s tobom vezano za ivonu zivkovic i dezinformiranje.. ti vishe sta je taj clanak iznimno kvalitetno napisan...

Nemam vremena sada kritički isčitavati cijeli tekst ali evo u prvom odlomku odma netočnost

Postoji i verovanje da je biljka vanzemaljskog porekla, jer je jedina biljka na Zemlji koja se pokazuje u dva vidljiva pola- kao muška i ženska konoplja. Kod svih ostalih biljaka pol se mora otkriti analizom hromozoma.

Kod mnogih biljaka se spol vidi bez problema golim okom

Čitao sam prije njenih članaka i napisano su senzacionalistički često s izvrtanjem informacija i netočnim informacijama i mislim da nikako nije kvalitetan izvor informacija

Ako želiš imati barem malo šanse da te se ozbiljno shvati piši tekst temeljen na objektivnim informacijama( poželjno da navedeš na koje se znanstvene radove, istraživanja pozivaš)
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
Šaman Šandor;122888 je napisao(la):
Kod mnogih biljaka se spol vidi bez problema golim okom

a da?? mozda neki primjer da podijelis s nama?


inace vidim da je ovo naislo na interes... ne, pa cu sam arhivirati materijal i poduzet nesto a vi i dalje sjedite i ne mrdajte dupe...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
vrtlar je napisao(la):
a da?? mozda neki primjer da podijelis s nama?


inace vidim da je ovo naislo na interes... ne, pa cu sam arhivirati materijal i poduzet nesto a vi i dalje sjedite i ne mrdajte dupe...


Ima jedna egzotična biljka zvana kukuruz.

http://www.biosurvey.ou.edu/okwild/corn.html

Ako si čuo ikad za čupanje metlica, poznat sezonski posao; e pa radi se o čupanju muških cvjetova s polja određene vrste kukuruza kako se nebi sami oprašili nego ih opraši željena vrsta kukuruza kojoj ostave muške cvjetove.

I evo tu malo općenito s nekoliko slika

http://en.wikipedia.org/wiki/Plant_sexuality

Imam naviku uzimat sve s kritikom, sviđalo mi se ili ne, i tako provjerim ako stignem stvari malo koje čitam i ovo sam davno pročitao i shvatio da malo previše blebeće bez pokrića.
 

McGreggor

Aktivan Član
20.01.2008
87
6
0
35
katastrofa....previše se govorilo o prokletoj kemiji. Uopće se nije smjelo o tome govorit jer na taj način ljudi povezuju i shvaćaju da je kanabis opasan i stvara visnost..... Lučin je trebao inzistirati na činjenici da kanabis NE stvara ovisnost. Tupiti, podupirati istraživanjima i činjenicama. Napasti alkohol i pušenje. I dok je ovaj kreten rekao da -jako malo- broj ljudi ostane na kanabisu. Tu je trebao presjeći, ak treba uzeti sa sobom papire, transkripte istraživanja i reći da kanabis ne odvlači ljude u kemiju. Reći ovim lizačima oltara "svi korisnici teških droga pili su alkhol. Dakle, alkohol vodi u teže droge". "Svi korisnici teških droga su nekad u životu jeli kruh-putar-pekmez, dakle, kruh-putar-pekmez je put u teške droge". Prosto mi je bilo žao gledati ovo.

Ma ništ od tog u rvackoj. Ne možemo se boriti protiv ovih kretena, ne možemo ih urazumit, tak dugo dok ne prođe 70-80 godina. Ništ, čim završim faks, selim se u englesku, švedsku, švicarsku, francusku, gdje god. I da, volim pušiti umjereno, uživam u kuhanju i papanju delicija, pred kraj jednog od težih faksova sam, još ni jedan ispit nisam pao, ide mi odlicno, imam prijatelje koji bi ruku u vatru za mene dali, nikad nisam nikakvih susreta sa zakonom, čak se nisam nikad ni krivo sparkiro, sretan sam i ponosan na samog sebe i ne pijem jer mi se to jednostavno gadi. Al da to velim na tv-u, vjerojatno bi dobio kaznenu prijavu i mogao se zauvijek pozdravit s karijerom u koju sam tolko muke uložio.
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Evo komentar Zlatka Šimića preuzet iz Jutarnjeg...

U kojem mi to stoljeću živimo


Sjećate se, ima tome deset godina, kako smo se naslađivali pričama da ćemo u prelasku u novi milenij morati reći zbogom nekim starim navikama. Raspisane su tjeralice za raznim oblicima ponašanja s kojima ne možemo “u 21. stoljeće”, pa kako se to može dogoditi “na pragu 21.stoljeća”, pa kako ćemo takvi, morat ćemo biti ovakvi i onakvi, a ne bilo kakvi, a svakako ne ovakvi. Za puno toga smo mislili da će ostati na tom otiraču u novo stoljeće, ali eto, prošlo je deset godina i nekako mi se čini da smo samo dobili na godinama. Dugovima i brigama zbog tuđe bezbrižnosti. Svega sam se ovog sjetio kada sam gledao narodne zastupnike kako u Saboru trabunjaju o legalizaciji i dekriminalizaciji lakih droga. Čudo neviđeno.
Baš me zanima kako će izgledati sljedeće ljetovanje saborskog zastupnika Borisa Kunsta. Hoće li opet otići na Vis, gdje je, kako je rekao u Saboru, ljetos kupovao maslinovo ulje i raspitivao se gdje je mladić koji ga prodaje. Odgovorili su mu da je otišao pušiti, a on zaključio da je dečko otišao pušiti travu. Dodao je još da tamo na Visu stanovništvo sadi marihunau i puši bez nadzora.
Na njegovu mjestu ne bih se išao sunčati na Vis, osim ako tamo ima nekakve sindikalne imovine u kojoj se može besplatno ljetovati. Vjerujem da će ga lokalno stanovništvo dočekati raširenih ruku, a ni na ostalim otocima njegove riječi zasigurno nisu ostale bez odjeka. Ukratko, otočani su po Kunstu napušeni čudaci i prava su oaza da Bajs na njima propagira narkoturizam i gandja-friendly lokacije.
Te riječi zastupnika Kunsta samo su primjer kako se razne sveznalice miješaju u nešto o čemu pojma nemaju. Dok su u razvijenijim državama već legalizirani pripravci od marihuane u ljekovite svrhe, kod nas vlada prapećinsko razmišljanje o halucinogenoj biljci koja vodi u ovisnost i smrt. Da, i to se događa, ali ne nužno. U mojoj generaciji (kraj 60-ih godina) rijetki su oni koji nisu probali pokoji dim jointa, ali ne znam ni jednog normalnog čovjeka koji je umro od marihuane ili završio overdoziran na horsu.
Sva je sreća da se u raspravu nije upleo ministar zdravstva jer bi on sve povezao sa svinjskom gripom, a zna se da joint ide od usta do usta. Pa ravno do usta vrckave zastupnice Ingrid koja je značajno zaključila: “Mladi nam rade na crno, a troše na bijelo”. Čudim se i Šimi Lučinu koji je nasjeo na Kunstovu priču kako mu se čini da Lučinu ne bi smetalo da se trava puši i u saborskom kafiću. “Nisam siguran ne bi li hrvatskim građanima bilo draže da se u Saboru puši marihuana s obzirom na vašu raspravu”, odgovorio je Lučin. Građanima koji promatraju rasprave u Saboru već se odavno čini da su zastupnici na daleko težim i lošijim drogama. Imaju sve karakteristike napušenog pojedinca.
Uopće ne sudjeluju u stvarnosti, a dok se prepiru oko gluposti, ispred nosa im promiču bitne stvari. To se isto događa i liječenim narkomanima ili alkoholičarima. “Koliko sam ja vremena i novca izgubio u ovisnosti, cijeli je život prošao pokraj mene”. Samo što u toj ovisnosti zastupnika o saborskim foteljama bespovratno prolazi vrijeme našeg života. Zbog njihovih su odluka i nesposobnosti mnogi i postali ovisnici, ali i bez posla, gladni kruha.
Stoga bi im bilo bolje da raspravljaju o legalizaciji radničkog prava na ovisnost o kruhu. I da ne nastavljaju s dekriminalizacijom svojih kolega lopova koji su rasprodali državnu srebreninu, opljačkali narod i doveli ga na rub gladi. A, zna se, ako nemaju kruha, neka jedu kolače. Ipak je 21. stoljeće, a na čemu smo mi?


Evo meni je ovo bilo užitak za pročitati.
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
McGreggor nemoj tako.

Bar se priča. Odjednom se nemože ništa. Lučinu je sljedeći korak podijelit lake i teške droge kako spada.
Čak je rekao da to namjerava i očekuje do kraja nove godine.
To zvuči nemoguće da, ali neka, ako se to dogodi i za 2-3 mjeseca super je napredak.
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Highty je napisao(la):
Ajmo intervenirat, kome, kako, kada i gdje :) ? Ozbiljna sam!


Sad mi se čini da nemožeš nigdje intervenirati. Možda ministarstvu pravosuđa ali oni ionako ionako unajme "stručnjake" za napisat zakon a onda ga još ovi u saboru "pročiste" pa od toga nikakve koristi. Vladajuči truba, oporba nema pravo glasa... i tak... Probaj ukomponirat neki kulturni argumentirani mail za mini pravosuđa pa da vidimo. ak je dobar napraviš šablonu i zatrpamo ih tim mailovima.
 
30.10.2008
8
9
0
35
McGreggor je napisao(la):
Ma ništ od tog u rvackoj. Ne možemo se boriti protiv ovih kretena, ne možemo ih urazumit, tak dugo dok ne prođe 70-80 godina. Ništ, čim završim faks, selim se u englesku, švedsku, švicarsku, francusku, gdje god.

nema kruva/trave od naučene bespomoćnosti.
 

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
ajmee kad bi se dekriminalizirala droga ,prvo sto cu uradit otiša bi u centar grada i smoto bi joint od 10grami vutre nebi ga moga drzat sam..i duva bi ga i svima varia u facu!! pun k...c mi vise paranoje i drotovluka