Oaza mira - 3x Auto Northern Lights (NS), Auto Mazar (DP); 250W CFL, 110W PLL; LST by Badi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Pozdrav ekipica!:wave:Zbog nenadano najavljenih nepozvanih gostiju:poop:(neki vec znaju), bilo je potrebno poduzeti neke mjere i prilagoditi se situaciji. Odlucio sam da bi ipak bilo malo riskantno samo iskljuciti ventilaciju u boxu i zakamuflirati ga dok su oni tu, jer mislim da bi tek onda bilo sumnjivo, a da ne pricam jos i o mirisu kojeg sam mislio prikriti sa air wickom. Sve to skupa mi se cinilo malo onako nesigurno, pa da budem miran i siguran kada dodu:cool23:, rade sam spakiro curke u vrece, te sam cijelu oazu i svu opremu prebacio na novu lokaciju:let:. Sve sam opet pospajao, curke su smjestene i osigurane, te je vrijeme za novi update:puuuh:: pa idemo redom...
NL #1 (9. tjedan/58. dan) IMAG0705.jpg IMAG0712.jpg IMAG0713.jpg IMAG0715.jpg IMAG0710.jpg IMAG0708.jpg IMAG0709.jpg IMAG0706.jpg IMAG0729.jpg IMAG0728.jpg IMAG0717.jpg
NL #2 (9. tjedan/58. dan) IMAG0730.jpg IMAG0731.jpg IMAG0724.jpg IMAG0725.jpg IMAG0727.jpg IMAG0726.jpg
NL #3 (7. tjedan/45. dan) IMAG0720.jpg IMAG0719.jpg IMAG0721.jpg IMAG0722.jpg
Mazar (8. tjedan/53. dan) IMAG0735.jpg IMAG0734.jpg
Oaza: IMAG0723.jpg IMAG0732.jpg IMAG0736.jpg
Tu ce ostati narednih par dana dok se situacija ne smiri, a onda opet povratak doma i nadam se uskoro barem jednu:makaze:
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
ok budem zelenko, nego danas sam ih vodom zalio, oce bit kasno da ih nahranim slijedece zalijevanje? inace sam prihranjivao, uredno po tablici GHE FloraDuo i prije 3 dana (malo vise sad vec) su dobile hranu za 9.tjedan jer tako pise, a slijedece gnojenje bi trebalo biti za par dana tj. na pocetku 10. tjedna i cak pise da se vise ne stavlja ni Flora grow ni bloom, nego se dodaje samo onaj GHE Ripen a on nema dusika u sastavu (0-6-5) neko samo P-K. Da li meni treba tj. njima u toj fazi jos dusika ili samo stavljam Ripen kako pise?
 
Poslednja izmena:

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
jucer sam ih isao pogledati i na polarnoj #2, na tri mjesta, na vrhu biljke, na ponekim listovima koji su među zadnjima izrasli sam uocio da osim sto su lagano pozutili, po sredini imaju narancaste fleke onako kao da ih je pokapalo nesto na tom mjestu i skorilo se a znam da nije:), isto tako znam da to nije od svijetla jer bi izgledalo drukcije i zahvatilo bi vrhove listova...spigali su se i izgledaju kao da se suse, htio sam i slikati ali sam mob. zaboravio (budem danas kad ih opet obidem), da li zna netko sta bi to moglo biti, u utorak sam sve 3 polarne zalijevo samo vodom kao i uvijek sa podesenim ph i samo na ovoj jednoj se to pojavilo? Nije najbolje bas al evo pokusat cu vam prikazati ovako, o kojim se mjestima tocno radi jer se to i pojavilo bas na ovom vrhu koji je slikan neki dan dok je bilo sve uredu:
 
Poslednja izmena:

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
jucer sam ih isao pogledati i na polarnoj #2, na tri mjesta, na vrhu biljke, na ponekim listovima koji su među zadnjima izrasli sam uocio da osim sto su lagano pozutili, po sredini imaju narancaste fleke onako kao da ih je pokapalo nesto na tom mjestu i skorilo se a znam da nije:), isto tako znam da to nije od svijetla jer bi izgledalo drukcije i zahvatilo bi vrhove listova...spigali su se i izgledaju kao da se suse, htio sam i slikati ali sam mob. zaboravio (budem danas kad ih opet obidem), da li zna netko sta bi to moglo biti, u utorak sam sve 3 polarne zalijevo samo vodom kao i uvijek sa podesenim ph i samo na ovoj jednoj se to pojavilo? Nije najbolje bas al evo pokusat cu vam prikazati ovako, o kojim se mjestima tocno radi jer se to i pojavilo bas na ovom vrhu koji je slikan neki dan dok je bilo sve uredu:
IMAG0756.jpg
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Pozz! Nisam dugo nista objavio zato jer nemogu vaditi biljke iz boxa, jer je sve naknap pa ne mogu ni slikat. Kada se oslobodi malo mjesta nastaviti cu i zavrsiti...ona jedna polarna, koja bi trebala prva zavrsiti vec neko vrijeme vodi borbu sa paucima (spricao sam u dva navrata sa SMC i onom BIO Plantellom ali kazem nemogu niti sve pospricati dobro kad je sve nagurano, mislim da cu nju skinuti za jedno 10 dana bila ona gotova ili ne jer se bojim da mi ne naprave stetu, evo nekih vrhova koje sam nekako uspio slikati pa mi recite sta mislite... IMAG0871[1].jpg IMAG0872[1].jpg IMAG0873[1].jpg IMAG0876[1].jpg IMAG0877[1].jpg IMAG0881[1].jpg IMAG0875[1].jpg IMAG0878[1].jpg hoce to bit prebrzo?
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Vidim da si nestrpljiv :) jel peglaš dalje ili si sve skinuo?
ako te brine ta sa paucima ti ju makni, al ja bi sa ostalima definitivno nastavio.
Što se tiče mliječnih trihoma njih može biti i na samom početku cvjetanja, tako da to nije indikacija da se bliži kraj.
Ako misliš da ti ide sve sporije nego što bi trebalo to može biti i zbog temperature, koliko sam prošao kroz dnevnik, vidim da ti temperature praktički nisu prelazile 22 stupnja, normalno da će i sporije rast i sporije jest ( samim time i doze bi trebale biti manje ali uredne). Pitanje i kolika je temperatura na dnu oko tegli. Uglavnom čini mi se da ti je temperatura glavni faktor zbog kojeg si frustriran što se grow ne bliži kraju.
Također PK boosteri uz debljanje vrhova isto i ubrzavaju sazrijevanje, ne znam da li imaš kakav takav preparat.
Ako želiš završit biljke nemoj gledat što piše na seedsmanu jer kod tebe s obzirom na uvjete to se može produžit još i 30 dana od onih 60 šta napiše breeder.
Eto.. nadam se da su još žive ;)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Tvoje biljke su straosti izmedu 75-80 dana..Nirvana i Duch kazu....7 - 9 weeks flovering time sto bi u prijevodu znacilo izmedu 66 i 81 dan cvijetanja..ako tu nadodamo cfl rasvijetu,nesavrsene uvijete,foliranje bredera dolazimo do nekog 100 dana..ako sreca posluzi 95 dana..Tako da....prati tablicu gnojenja,pazi ih i mazi ih,a za ostalo imas mentora;):thumb:
Moj NL ispod Gavite..auto verzija je bio gotov za 95 dana..bez iti jednog problema tokom uzgoja.
Samo cu reci..ˇ"strpljen-spasen";)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke and Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
peglam jos uvijek, ovu sa paucima planiram skinut u subotu, ovu drugu sto je jednako stara njoj cu odrezat samo onaj glavni vrh jer je tjednima samo cm od lampe i kuri se sve vise ostalo cu ostaviti kao i polarnu #3 i mazara, ta temp. je bila upocetku, netko me upozorio pa sam to rijesio nije do tog temp. mjerim i pri dnu i gore i cijelo vrijeme je optimalno kako i treba biti. PK mi je Ripen i njega sam im davao do jucer, kad sam poceo sa FloraKleen za ispiranje. Truare svaka ti dala, hvala sto brines odmah si me oraspolozio. Evo i slika koliko mogu slikat da se vidi trenutna sitka. #1: IMAG0906[1].jpg IMAG0907[1].jpg IMAG0905[1].jpg IMAG0901[1].jpg IMAG0900[1].jpg IMAG0903[1].jpg IMAG0899[1].jpg a ovo je skureni glavni vrh od #2: IMAG0896[1].jpg IMAG0895[1].jpg i jos neki IMAG0898[1].jpg IMAG0897[1].jpg Hazeri ma znam da nebi trebale biti gotove, imam vise problema koje nemogu rijesiti zbog prvenstveno prevelike guzve. Priznajem da sam nestrpljiv ali suzdrzao bih se ja lako kada bih znao da mi se ovaj vrh nece spaliti do kraja, a sve vise je smeđe boje i kada bi znao da pauci nece stetu napraviti. Posjeko bi ovu jednu sa paucima i bar taj polu-spaljeni vrh, onda bi izvadio fino i ove dvije van, pospricao ih sa SMC pa bi bilo lakse cekati ove dvije koliko treba.
 
Poslednja izmena:

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
e da ti puniji su pod 250 W a ovi prvi pod 110 W PLL ali ovi manji izgledaju drukcije tj. lijepse i kao da ima manje lisca, vise se i vide mljecni trihomi po unutrasnjosti buda. Od pocetka je ova drukcija, tanje su joj grane duplo, listovi su duzi i tanji da nije mozda vise otisla na stranu sative:)ili je to samo do reflektora i rasvjete?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Nixa86

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Jel ti taj reflektor od 110W PLL zaklanja svijetlo od 250W CFL na ostale biljke? Nemrem si dočarat tu gužvetinu dok je slikano ovak izbliza.

Okoliš naravno utječe na krajnji fenotip, ali i da nema nikakve promjene u okolišu, isti strain opet može pokazati razlike u fenotipu. Jednostavno je takav genetski kod, kao kod ljudi tako i kod biljke, svaki je jedinstven, pa je tako i svako sjeme drugačijeg genotipa pa tako i krajnjeg fenotipa, ne postoji identična cannabis biljka pa makar se radilo o nezamjetnim razlikama.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ma samo obezglavi sa tih biljoza one hedove koji su skureni, oštećeni od pauka ili preblizu žaruljama pa se bojiš da i njih ne sprži, a ostatak ostavi do pravog kraja. Neće njima ništa biti kad ih obezglaviš, tako da će preostali hedovi koje ostaviš imati priliku sazrijeti.
I to bi ti bio potez za notez s kojim bi jednim potezom stamanio čak tri muhe :thumb:. Kužiš... imao bih te hedove što poskidaš i posušiš za prvu ruku da si izbiješ nestrpljenje, smanjio bih gužvu u boxu i dao bih curkama priliku da bar dio uroda dovedu do pravog kraja.
Na taj način nemaš šta izgubiti, a ovak da sad poskidaš sve, pa za par dana kad posušiš probaš i skužiš da to nije to onda ti bude žao, a povratka nema.
Razmisli malo, velim ti to iz vlastitog iskustva, svi smo griješili u početcima, a ti imaš priliku da naučiš iz tuđih pogrešaka što ti je u svakom slučaju bolje nego iz vlastitih.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
no joke slazem se, tako i budem...nakon sto odrezem te sto su osteceni, da li da ove ostale budove još jednom pognojim sa PK posto cu sad sa flushem sve isprat?
 
Poslednja izmena: